Wrzask

Ostatnio Izabela Janiszewska wydała trzecią część trylogii, którą właśnie zaczęłam. Wszędzie czytam, że ,,Amok" jest świetny, że to super zakończenie historii. Pomyślałam, kurczę trzeba by go przeczytać. No ale najlepiej zaczynać od początku i tak oto rozpoczęłam swoją przygodę z Larysą i Brunem.

Larysa Luboń to młoda kobieta, która po tragicznych wydarzeniach w swojej wczesnej młodości, ucieka z domu. Poznajemy ją jako twardą babkę, która pracuje jako reporter w warszawskim Magazynie. Rozpoczyna swoje kolejne śledztwo, by schwytać sponsora młodych dziewcząt, który płaci im za brutalny sex.

Bruno Wilczyński też nie jest milutkim facetem. To policjant i kawał drania, ale za to jest bardzo skuteczny w pracy. Pewnego dnia policja znajduje ciało młodej kobiety. Wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo, jednak Wilczyńskiemu coś nie gra w tej sprawie. Dodatkowo przypominają mu się wydarzenia z jego wczesnego dzieciństwa, które ciążą mu na sumieniu.
W pewnym momencie Larysa i Bruno łączą siły, bo okazuje się, że szukają tego samego sprawcy. To tajemniczy mężczyzna-widmo. Niby jest a nikt go nie widzi.

Czy Larysa i Bruno odnajdą tajemniczego mężczyznę? Rozwikłają sprawę dziwnych samobójstw?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Janiszewskiej. Książka napisana jest prostym językiem, przez co wręcz ją pochłonęłam. Akcja rozpoczyna się już na pierwszych stronach, potem przyspiesza, ale przy okazji dokłada całe mnóstwo tajemnic i zagadek. Przykładem może być postać Emilii. Czytając jej wątek, zastanawiałam się jak on się łączy ze sprawami Larysy czy Bruna. Co spowodowało jeszcze więcej pytań. Ostatecznie wątek Emilii wpasował się w fabułę idealnie. Zakończenie? Takiego się nie spodziewałam, dobrze że mam ,,Histerię" na półce, bo już chcę wiedzieć co będzie dalej.

To naprawdę dobry kryminał, pozbawiony drastycznych opisów zbrodni, ale opisane na tyle, żeby wyobraźnia zadziałała. To zagadkowa, zaskakująca, wciągająca historia, która pochłania i sprawia, że nie sposób ją odłożyć.

Informacje dodatkowe o Wrzask:

Kup książkę Wrzask

Ludzie z mgły
Izabela Janiszewska0
Okładka ksiązki - Ludzie z mgły

NIE KAŻDY, KTO ZBŁĄDZIŁ WE MGLE,ODNAJDZIE DROGĘ DO DOMU. Kiedy dziewiętnastoletnia Alicja Jarosz znika w mglisty poranek, na mieszkańców Sinic pada strach...