Wszystkie nasze sekrety. Sekrety i kłamstwa

Tom 1 cyklu Sekrety i kłamstwa (I)

Książki młodzieżowe są bliskie mojemu sercu i chyba nigdy z nich nie wyrosnę. Ta historia bardzo mi się spodobała, spowodowała, że oderwałam się od codzienności, nadmiaru pracy i przeniosłam się w czasy, gdy sama chodziłam do liceum. Muszę przyznać, że były to wspaniałe chwile i lubię je wspominać.
Ta powieść porusza problemy licealistów Beth i Archera. Początkowo tych dwoje nie darzy się sympatią, są do siebie raczej wrogo nastawieni, chłopak robi dziewczynie na złość a ona mu nie odpuszcza i skarży na niego sekretarce. Nastolatek jest arogancki, rozrywkowy, lubi imprezować i nie przykłada się do nauki w przeciwieństwie do jego szkolnej koleżanki, która postrzegana jest jako nijaka, dobrze się uczy, ma dobrą opinię w szkole i jest stawiana za przykład. Archer wpada na szatański plan by wszyscy zaczęli postrzegać go w innym świetle. Czy jego plany się powiodą? Czym zaszantażuje Beth? Co wyniknie z tajnej umowy zawartej przez tych dwoje?
Uważam, że książka jest mega ciekawa, bohaterowie są bardzo realistyczni, świetnie wykreowani, bardzo ich polubiłam. Treść opisuje ciekawe tematy, nie tylko młodzieńcze uczucia, ale także życie szkolne, gdzie prym wiedzie rywalizacja i intrygi, a także problemy rodzinne. Lekturę czytało mi się ekspresowo dzięki lekkości pióra autorki, jej prostym środkom stylistycznym i niedługimi opisami. Nie nudziłam się ani przez chwilę, nawet na moment nie odłożyłam książki bo byłam zbyt zafascynowana losami bohaterów.
W mojej głowie mam mnóstwo pytań, nie wszystkie odpowiedzi poznałam dlatego jeszcze bardziej czekam na drugi tom. Mam nadzieję, że autorka nie karze nam zbyt długo czekać. Ja ze swojej strony zachęcam was do tej miłej lektury, która zwłaszcza teraz, w wakacyjny czas pozwoli się wam zrelaksować i odpocząć. Zapewniam, że warto sięgnąć po „Wszystkie nasze sekrety”.

Informacje dodatkowe o Wszystkie nasze sekrety. Sekrety i kłamstwa:

Wydawnictwo: Młodzieżówka