Wybrani

Tom 1 cyklu Wybrani

Kiedy brat Allie zaginął, życie dziewczyny totalnie się zawaliło. Kiedy została aresztowana trzeci raz, rodzice podejmują decyzję o wysłaniu jej do elitarnej szkoły z internatem. Akademia Cimmeria to szkoła, do której uczęszczają głównie bogate dzieci wpływowych ludzi. Panują tam bardzo rygorystyczne zasady, za których złamanie grożą surowe kary.
Kiedy zaczynają dziać się niepokojące rzeczy, Allie odkrywa, że szkoła skrywa mroczny sekret. Postanawia go odkryć.
Dawno nie bawiłam się tak dobrze na żadnej książce. Uwielbiam powieści, których akcja dzieje się w jakiejś szkole, a jak jest tam jeszcze wątek kryminalny albo coś z tym związanego, to jest jeszcze lepiej. Bardzo podobają mi się fundamenty, na których została stworzona i opisana ta szkoła. Czytanie o tym jest naprawdę super, a momentami tajemniczy i mroczny klimat jeszcze bardziej zachęcał do dalszego czytania.
Niesamowicie fascynuje mnie wątek zaginionego brata głównej bohaterki. Jednak odrobinę zawiodłam się pewnym zasugerowaniem go na końcu też części. Ale to tylko naprawdę małe naprowadzenie, więc może jeszcze się zaskoczę.
Jeżeli chodzi o bohaterów, to jest różnie. Bardzo lubię większość postaci w tej książce. Są małe wyjątki, ale to jak chyba w każdej powieści.
Co do trójkąta miłosnego, to od początku nie lubię Sylvaina. Strasznie mnie irytuje i byłam pewna, że w końcu coś odwali. Natomiast Carter jest strasznie niemiłym bucem, ale osobiście uwielbiam takich bohaterów, bo prawie zawsze mają o wiele ciekawszy portret psychologiczny. Dlatego od początku jest moim ulubieńcem i mam nadzieję, że tego nie zepsuje.
Zakończenie było moim zdaniem zbyt przyspieszone i trochę mnie zawiodło. Ale oprócz tego nie mam nic do zarzucenia tej książce. Mam nadzieję, że kolejne tomy będą jeszcze lepsze, bo przez końcówkę tej powieści nie mogę dać maksymalnej ilości.
Ocena: 8/10

Kup książkę Wybrani

Zagrożeni
C. J. Daugherty0
Okładka ksiązki - Zagrożeni

Trzeci tom bestsellerowej sagi "Wybrani". Akademia Cimmeria stała się dla Allie czymś więcej niż szkołą – była jej schronieniem. Jednak grupa ludzi...

Zbuntowani
C. J. Daugherty0
Okładka ksiązki - Zbuntowani

Po ataku Nathaniela szkoła staje się miejscem paranoicznym – jest w niej więcej strażników niż uczniów. Ceną za bezpieczeństwo podopiecznych...