Wybryk natury

Od czasu do czasu sięgam po twórczość tego autora. Dla mnie to świetna odskocznia od tych gatunków literackich, które wybieram zazwyczaj.

Tym razem dostałam coś więcej. Kryminał, historia i ezoteryka... Tak, to wszystko w jednej książce!

Jerry Pardoe i Dżamila Patel to zespół do zadań specjalnych, niczym Fox Mulder i Dana Scully :) Prowadzą kilka spraw jednocześnie, choć może nieco inaczej. Prowadzą jedną wielką gigantyczną sprawę, bo mianownikiem wspólnym ich wszystkich jest fakt, że zbrodniarze są nie do końca widoczni czy to dla świadków, czy to samych ofiar. Nie każdy napad tajemniczych zbrodniarzy kończy się śmiercią zaatakowanej ofiary, choć okaleczenia są poważne. Sami nie potrafią wyjaśnić logicznie co się stało, ale są tak pewni swego, że o halucynacjach nie może być mowy. Okazuje się, że zbrodni dokonuje facet bez stóp, głowa albo facet, który ma tylko jedną stronę ciała... Wyrażają się jakoś dziwnie... niewspółcześnie. Wyglądają jakoś dziwnie... bo teraz nikt tak się nie nosi. Zostawiają jakieś dziwne ślady... bo tych rzeczy już dawno w produkcji i w obiegu nie ma. Co to wszystko znaczy? Odpowiedź na to pytanie próbują znaleźć właśnie Pardoe i Patel.

Nie odrzucają niczego. Nie dziwią się niczemu. To są ich zasady numer jeden! Nie obnoszą się też ze swoimi wnioskami, bo są tak nieprawdopodobne, że większości ludziom wydadzą się absurdalne. Bo trzeba być człowiekiem o otwartym umyśle, aby zrozumieć działanie światów równoległych! Pytanie tylko czemu te światy zaczęły się przenikać? Czemu wędrówki między Londynem współczesnym a Londynem dawnym są możliwe? Czemu powiązane jest to z okrutnymi mordami i okaleczeniami? Gdzie jest źródło? Albo inaczej... kto jest źródłem? Pardoe i Patel w toku śledztwa dochodzą do wniosku, że to nie jest standardowe śledztwo, dlatego nie obowiązują ich standardowe procedury. Cel jest jeden: nie dopuścić do kolejnej zbrodni i ... samemu przeżyć! Jak to zrobią? Przeczytajcie :)

Opinie na temat tej książki są bardzo różnorodne. Jeśli odrzucimy nasze schematyczne myślenie i otworzymy swoje umysły książka zyska na atrakcyjności. Jeśli nie będziemy negować istnienia świata równoległego, nie będziemy prychać podczas czytania, że to przecież niemożliwe... bajka... Jeśli damy się wciągnąć w tę historię okaże się, że "Wybryk natury" to interesujący kryminał, od którego trudno się oderwać. Będziemy kibicować tym, którzy stoją po tej dobrej stronie. Będziemy trzymać kciuki, aby ich wędrówki między światami zawsze kończyły się powrotem do czasów właściwych... To jest właśnie siła literatury - otwierać umysły i poszerzać nasze horyzonty.

Informacje dodatkowe o Wybryk natury:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2023-08-08
Kategoria: Horror
Tytuł oryginału: What Hides in the Cellar
Dodał/a opinię: Monika Kurowska

Zobacz opinie o książce Wybryk natury

Kup książkę Wybryk natury

Plaga
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Plaga

Pewnego pięknego letniego poranka doktor Leonard Petie dostaje wezwanie do chorego dziecka. Chłopiec w stanie krytycznym trafia do szpitala. Niestety lekarze...

Martwi za życia
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Martwi za życia

Po nieudanej operacji Trójząb detektyw nadkomisarz Katie Maguire ma pełne ręce roboty. Mimo policyjnych działań Cork zalewa fala narkotyków...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;