Wyrok

Tom 10 cyklu Joanna Chyłka

"Wyrok" to już dziesiąty tom przygód Joanny Chyłki i Kordiana Oryńskiego, którym kibicuję od dawna. Uwielbiam ich temperamenty, docinki, wyrażanie siebie i uczuć. Osoby wykreowane przez Remigiusza Mroza tak odbiegające od standardów i tak rewelacyjnie dobrane, że nie sposób oderwać się od czytania.
Oczywiście wiele mogłoby zarzucać, że zawsze mają tak skomplikowane i zagmatwane sprawy, w których jest nad wyraz powiązań, ale gdyby brali rozwody i drobne kradzieże z pewnością autor nie miałby pola do popisu przy powstawaniu kolejnych tomów. A tak prawnicy zawsze zbierają najbardziej skomplikowane sprawy, co pozwala na przyciągnięcie uwagi czytelników.
Tym razem Zordon na zlecenie Langera, który w życiu jego i Chyłki już dostatecznie namieszał, broni młodego chłopaka - Grześka, który został oskarżony o podwójne morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. Nie dość, że to jego pierwsza sprawa jako mecenasa, to dodatkowo na szali stoi życie Chyłki, a każdy kto kiedykolwiek kochał, to wie, że dla miłości można zrobić dosłownie wszystko! Młody, z pozoru spokojny chłopak, który został oskarżony początkowo przyznaje się do winy, jednak później twierdzi, że został do tego zmuszony przez zatrzymujących go policjantów. Kordian i Joanna ciągle jednak starają się doszukać powiązania chłopaka z Piotrem Langerem, któremu tak bardzo zależało na obronie oskarżonego. Co najgorsze to ciągle pogorszą się stan Joanny, która coraz dotkliwiej odczuwa skutki chłoniaka, który doszczętnie niszczy jej organizm. Kolejna skomplikowana sprawa, która dodatkowo może zaważyć na leczeniu jakie Langer jest w stanie zorganizować dla Joanny, które może okazać się dla niej jedyną deską ratunku.
Kolejny intrygujący tom losów bohaterów i kolejne doskonale przemyślane posunięcia, które już wydają się czytelnikom nieodwracalne, gdy kolejne wydarzenie wywraca do góry nogami całą akcję książki.
Remigiusz Mróz to autor, który z każdym kolejnym tomem zaskakuje mnie coraz bardziej, a ja za każdym razem z niecierpliwością czekam na dalsze losy. Nie wspominając o zarwanych nockach, bo jak odłożyć tak świetną książkę!!

Informacje dodatkowe o Wyrok:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2019-09-18
ISBN: 9788366381933
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Tagi: Thrillery prawnicze i polityczne joanna chyłka

Zobacz opinie o książce Wyrok

Kup książkę Wyrok

Władza absolutna
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Władza absolutna

Po zamachu pod sejmem Polska znalazła się na skraju anarchii. Konstytucja nie przewiduje, kto powinien przejąć władzę, a do walki o nią gotowe są stanąć...

Widmo Brockenu
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Widmo Brockenu

Wiktor Forst wie, że jego życie już nigdy nie będzie takie, jak dawniej. Gdy uległ wypadkowi na Zawracie, wszystko się zmieniło. Przeniósł się do Krakowa...