Zanim wyznasz mi miłość

Tom 1 cyklu Tajemnice (Magdalena Kordel)

Po raz pierwszy sięgnęłam po książkę autorki i mogę stwierdzić, że zostałam jej fanką. Wręcz delektowałam się tą historią, uosabiałam się z bohaterami i przeżywałam wraz z nimi wszystkie dobre i przykre przeżycia. Kordel cudownie pisze, wie jak używać języka polskiego, poprawnie układa zdania, tak że czytając zapadają one nam głęboko w serce.
W tej powieści poznałam niezwykle ciepłą, wzruszającą opowieść o miłości takiej co trzeba powoli ją budować, o wpływie wojny na losy tych, którzy przeżyli to piekło, sekretach i tajemnicach oraz o empatii do zwierząt.
Ta powieść momentami nas rozśmiesza i bawi aż do łez by za moment doprowadzić do wściekłości i rozpaczy. Fabuła jest wolna, bez pośpiechu wprowadza nas w klimat życia w niewielkim polskim miasteczku ale nie pozwala na nudę czy znużenie. Niektóre wątki są wartkie i bardzo zabawne. Lektura także wycisnęła u mnie wiele łez, zmusiła do refleksji i dała nadzieję, że w ludziach drzemie jeszcze dużo dobrych cech.
Ewelina żyje otoczona miłością babki Adeli i jej opiekunki Muszki. Kobieta buntuje się często i czasem ma dosyć nadopiekuńczości rodziny. Prowadzi mały antykwariat i marzy o własnej księgarni. Pewnego razu, gdy jest bardzo wzburzona, idzie nad rzekę. Tam spotyka dziewczynkę, która uratowała czwórkę psiaków. Ktoś chciał utopić te niewinne stworzenia. Mała obrończyni szybko znika, gdy pojawia się obcy mężczyzna. Jan zawozi Ewelinę do weterynarza i płaci za wizytę. Powoli ich znajomość przeradza się w coś głębszego.
Czy tych dwoje ma szansę na trwałe uczucie. Jaką tajemnicę skrywa wrocławianin? Czy pieski przeżyją po kontakcie z lodowatą wodą? Co przemilcza Adela?
Zachęcam was moi mili do przeczytania tej powieści.Ekspresowo pochłoniecie stronice i będziecie wyczekiwać kolejnej książki z kontynuacją tej historii. Wiele wątków nie zostało jeszcze wyjaśnionych a ciekawość ich odkrycia jest ogromna. Przy tej powieści bardzo się odprężyłam, wyciszyłam i przeniosłam wspomnieniami do młodych lat, gdy wychowywała mnie babcia. Te czasy były takie cudowne i ich nie zapomnę.
Zapewniam,że apetyt na czytanie książek Kordel będzie się u was wzmagał tak jak i u mnie.

Informacje dodatkowe o Zanim wyznasz mi miłość:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-06-30
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Zanim wyznasz mi miłość

Kup książkę Zanim wyznasz mi miłość

Ktoś do kochania
Magdalena Kordel0
Okładka ksiązki - Ktoś do kochania

UZDRAWIAJĄCA SIŁA PRAWDZIWYCH UCZUĆ Babka Adela i Muszka niepokoją się nagłą nieobecnością Haliny. Adela postanawia wreszcie opowiedzieć najbliższym...

Ty albo żadna
Magdalena Kordel0
Okładka ksiązki - Ty albo żadna

Nad domem babki Adeli gromadzą się czarne chmury. To pewnie sprawka nietoperza, którego pojawienie się zawsze zwiastuje kłopoty. Halina, do tej pory przez...