Zanim wyznasz mi miłość

Tom 1 cyklu Tajemnice (Magdalena Kordel)

„Zanim wyznasz mi miłość” – Magdalena Kordel

„A jeśli chodzi o dom do kochania, to najpierw trzeba pokochać samą jego ideę. Od tego właśnie trzeba zacząć”

Ewelina jest kobietą po trzydziestce. Mieszka w górach w małej miejscowości. Wychowała się bez rodziców lecz została obdarzona ogromną miłością dzięki babci Adeli i jej towarzyszki Muszki.

Pewnego dnia nasza bohaterka wybiera się na spacer nad rzekę. Znajduje przemoczoną małą dziewczynkę, która prosi Ewelinę o pomoc. Zostawia jej pakunek i ucieka. Okazuje się, że w środku tajemniczego pakunku znajdują się szczeniaki, które ktoś próbował utopić a dziewczynka uratowała je przed śmiercią.

Całej tej sytuacji przygląda się tajemniczy mężczyzna, który postanawia pomóc Ewelinie i zawozi ją wraz ze szczeniakami do weterynarza. Pojawienie się we wsi Janka jest tematem do plotek. Nasza bohaterka chce odnaleźć dziewczynkę znad rzeki. Dzięki temu zmierza do odkrycia prawdy. Czy uda jej się ją znaleźć i dowiedzieć się dlaczego uciekła na widok Janka?

Ewelina to kobieta o złotym sercu. Każdemu jest w stanie pomóc i nigdy nie chce niczego w zamian. Natomiast babcia Adela i Muszka to kobiety pełne życiowej mądrości, które już niejedno doświadczyły. To właśnie one nauczyły ją, że zawsze warto pomagać a okazana dobroć wróci do nas ze zdwojoną siłą.

„Nie mów mi nigdy więcej, że straciłem przez Ciebie czas. Bo ja go nie straciłem. Ja go zyskałem. Nie przez Ciebie, lecz dzięki Tobie”

To jedna z tych pozycji, która wnosi w nas mądrość. Bardzo ciekawy pomysł na fabułę. Bohaterów książki nie da się nie lubić, są pełni ciepła i bardzo kochani. Dzięki książce wróciła mi wiara w drugiego człowieka, który jest w stanie pomóc bez potrzeby otrzymywania czegoś w zamian.

Jeżeli i Tobie brakuje takiej wiary w drugą osobę to zdecydowanie jest to książka, którą musisz przeczytać. Jest pełna ciepła, pełna życiowych mądrości taki must have. 💪

Informacje dodatkowe o Zanim wyznasz mi miłość:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-06-30
Dodał/a opinię: Sylwia Kuczerka

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Zanim wyznasz mi miłość

Kup książkę Zanim wyznasz mi miłość

W blasku słońca
Magdalena Kordel0
Okładka ksiązki - W blasku słońca

Pozwól, by Twoje serce zabiło mocniej. W drodze między Paryżem, Warszawą, Wenecją i Positano wiele może się wydarzyć. Czasem trzeba wybrać boczne...

A ja na Ciebie zaczekam
Magdalena Kordel0
Okładka ksiązki - A ja na Ciebie zaczekam

Rozgrzewająca serca, pachnąca czekoladą opowieść o miłości i cudownej mocy aniołów O miłości, nadziei i cudach, na które nigdy nie jest za późno Emilia...

Forget Me Not
Julie Soto