Zaraza

Tom 4 cyklu Igor Brudny

Czekałam z niecierpliwością na kolejny tom cyklu o Igorze Brudnym. Uwielbiam go bezgranicznie (cykl, nie Igora 😉), jestem nieobiektywna i to się nie zmieni.

Po ostatniej akcji Igor ledwo uszedł z życiem, dochodzi teraz do siebie, ale jeśli myślicie, że spokojnie będzie czekał, aż wydobrzeje, to się mylicie. Brudny, choć na zwolnieniu, choć ledwie się porusza, rozpoczyna śledztwo w sprawie zaginięcia pewnej dziewczyny. Pojawiają się znani z poprzednich serii bohaterowie – Zawadzka i Czarnecki, pojawia się kilka nowych postaci. Jest dużo akcji, dużo wątków i dużo papierosów, wypalanych przez bohaterów.

Lubię tę serię, bo gdzieś pomiędzy śledztwem, morderstwami i brutalnymi opisami znaleźć można tu refleksję o współczesnym świecie – pełnym zła i korupcji, o człowieku – chciwym i pragnącym władzy i pieniędzy. Smutne to są refleksje i chyba, niestety, prawdziwe.

Każdą kolejną część o Igorze biorę w ciemno! To była doskonała lektura!

Informacje dodatkowe o Zaraza:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-11-10
Dodał/a opinię: Monika Kruszyńska

Zobacz opinie o książce Zaraza

Kup książkę Zaraza

Korupcja, korupcja powiązana z władzą, władza powiązana z półświatkiem, wszechobecność krążących niczym sępy nad padliną psychopatów w każdym z tych światów. Nie było lekarstwa na tę zarazę, można było tylko improwizować, przyklejać plaster na ropiejące rany w nadziei, że uda się utrzymać pacjenta przy życiu jeszcze trochę dłużej.

Chodzi o całokształt. O to, że żyjemy w chorym i niewydolnym kraju, na którego czele stoi człowiek chory psychicznie. Facet otoczył się bandą usłużnych psychopatów, którzy czują się zupełnie bezkarni. Kradną, urządzają sobie "dark party" i jeszcze do tego kryją księży, którzy gwałcą dzieci. Czy to jest, kurwa normalne? Czy obywatele naprawdę tego nie widzą?

Radykalni. Terror
Przemysław Piotrowski0
Okładka ksiązki - Radykalni. Terror

Rok 2023. Europa powoli traci integralność, a wielomilionowa migracja muzułmanów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu zalewa targany konfliktami kontynent...

Matnia
Przemysław Piotrowski0
Okładka ksiązki - Matnia

Skrzypiące pod nogami deski. Wiatr wyjący na zewnątrz. Gałęzie poruszające się za oknami. Nieprzenikniony mrok, w którym coś się czai... Zuza nigdy...