Zła krew

📚Rok 1997 to czasy, w których wszyscy znali na pamięć piosenki disco polo, jednak nikt jawnie się do tego nie przyznawał. Czy tylko do tego nie przyznaliby się mieszkańcy Topic?

📚Historia „Złej Krwi” rozpoczyna się od traumatycznych wydarzeń podczas tajnej akcji prowadzonej przez podkomisarz Adę Heldisz, po których kobieta nie może dojść do równowagi psychicznej. W związku z tym przenosi się do małej miejscowości o nazwie Topice.
Mogłoby się wydawać, że jest to mieścina jakich wiele: jeden duży zakład w którym pracuje połowa mieszkańców, pojedyncze awantury domowe, oczywiście wszyscy wiedzą gdzie można kupić lewą gorzałkę, ale w sumie to nikt nic nie wie... a jak się źle wiedzie, to „ dobrze że u sąsiada, a nie u mnie”... ot typowy małomiasteczkowy klimat.

📚Jednak do czasu. Podczas studniówki zamordowana zostaje jedna z uczennic tutejszego technikum – córka najbogatszego mieszkańca. Śledztwo prowadzi Ada, która cały czas próbuje poradzić sobie z narastającymi atakami paniki.
Podkomisarz jest postacią nieidealną, porywczą, twardą, nieustępliwą, ale też poranioną, popełniającą błędy – przez co staje się dla czytelnika bardzo realnym człowiekiem.

„Rozumiem, że ciebie trzymają na smyczy , dopóki nie trzeba obszczekać kogoś z miastowych” – to zdanie chyba najlepiej wraża jaka jest nasza śledcza.

📚Na jednym zabójstwie się nie kończy, podkomisarz musi odnaleźć seryjnego mordercę.. a w tym wszystkim są jeszcze mieszkańcy, którzy mimo zmowy milczenia sami chcą wziąć sprawy w swoje ręce..
Książka przedstawia wielowarstwową historię, która przez lata zarastała kłamstwami, niesprawiedliwością, zależnościami, złością i nieodmówieniami... aż w końcu coś pękło.

📚Czy podkomisarz ujmie przestępcę? Zakończenia nie odgadłam, autor bardzo dobrze zbudował tą intrygę.. Zresztą cień podejrzenia był tak rzucany, że co chwilę wszyscy wydawali się być winni.

Informacje dodatkowe o Zła krew:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2024-01-24
Dodał/a opinię: Baś Ka

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Zła krew

Kup książkę Zła krew

Strażnicy Wrót. Jaga i miasto magotechników
Maciej Rożen0
Okładka ksiązki - Strażnicy Wrót. Jaga i miasto magotechników

Przed Jagą kolejna misja! Jaga Kurzastopka pracuje jako złota rączka w Domu Niespokojnej Starości dla Magicznych Stworzeń i praktykuje magię pod okiem...

Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku
Maciej Rożen0
Okładka ksiązki - Zuzanna Kociołek i Kraina Smaku

Zapraszamy do świata przepysznej magii. Poznaj historię niezwykłej dziewczynki, która najbardziej na świecie pragnęła zostać czarodziejką smaku. Zuzanna...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;