Życie jest zbyt krótkie

Pamiętacie jak zachwycałam się książkami "To tylko przyjaciel" i "Miłość szuka właściciela"?

Sięgając po "Życie jest zbyt krótkie" nie wiedziałam czym jeszcze może zaskoczyć nas Abby Jimenez, bo że zaskoczy, nie miałam najmniejszej wątpliwości. W tym przypadku sprawdziła się reguła, że z każdą następną książka autorka jest coraz lepsza.

Abby Jimenez posiada niesamowitą umiejętność wplatania w swoje romantyczne i zabawne historie niezwykle ważnych tematów. Tym razem była to nieuleczalna choroba, ciężka do zdiagnozowania.

Główna bohaterka Vanessa podejrzewa, że tak samo jak jej matka i siostra może być chora na stwardnienie zanikowe boczne (ALS), co wiąże się z ograniczonym czasem, który jej pozostał.

Co byście zrobili, gdybyście wiedzieli ile życia wam zostało?

Vanessa postanawia zwiedzać świat i cieszyć się każdym dniem nagrywając przy okazji filmiki na vloga wspierając fundację zajmująca się badaniami nad ALS. Nie zbliża się do nikogo w obawie przed zranieniem bliskich, kiedy odejdzie.
Ale nie zawsze jest tak, jak sobie zaplanujemy i los stawia na drodze Vanessy dwie osoby, które diametralnie zmienią jej życie.

Abby Jimenez po raz kolejny zestawiła w swojej powieści dwie przeciwności: Vanessę, dziewczynę-motyla, pełną spontaniczności i optymizmu, i ułożonego prawnika Adriana, który ma obsesję na punkcie kontrolowania wszystkich aspektów życia.
Kim staną się dla siebie bohatetowie i jak odmienią swoje życie?
To, że ta powieść mnie wzruszyła chyba nie muszę wam mówić. Łzy się lały strumieniami i to nie jeden raz. Autorka wciąga czytelnika w skomplikowaną relacje miedzi bohaterami, niespiesznie, ale interesująco pokazując wszystkie jej niuanse, po czym na zakończenie serwuje totalny odlot, niesamowitą wrzutę emocji, które nami targają. Coś niesamowitego!
Uwielbiam wielowarstwowość bohaterów i wątków poruszanych przez autorkę, a również lekkość przekazu.

Jeżeli szukacie lektury, która was zachwyci i od której nie będziecie mogli się oderwać, ta książka jest dla Was.

Informacje dodatkowe o Życie jest zbyt krótkie:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-11-10
ISBN: 9788328719033
Tytuł oryginału: Life's Too Short
Dodał/a opinię: Anastasiya Adryan

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce Życie jest zbyt krótkie

Kup książkę Życie jest zbyt krótkie

Miłość szuka właściciela
Abby Jimenez0
Okładka ksiązki - Miłość szuka właściciela

Dwa lata po tragicznej śmierci narzeczonego Sloan Monroe nadal nie potrafi przywrócić swojego życia do normalności. Pewnego dnia spotyka jednak wesołego...

Twój na zawsze
Abby Jimenez0
Okładka ksiązki - Twój na zawsze

Briana (przyjaciółka Alexis z To nie może się udać) jest młodą lekarką. Rozwodzi się z mężem i ma dosyć mężczyzn. Do jej zespołu na oddziale ratunkowym...