Życie mrówek

"Życie mrówek" Maurice Maeterlinck
Autor opowiada nam o fascynującym świecie mrówek, żyjących niemal na całym świecie. Wprowadza nas w tajniki wiedzy z gałęzi entomologii, dziedziny myrmykoligii, która bada i obserwuje życie mrówek w naturalnym środowisku jak i w sztucznym, stworzonym specjalnie w tym celu przez człowieka. Autor Maurice Maeterlinck w prosty i fenomenalny sposób opowiada nam o tajemnicach tych malutkich owadów, o sposobie życia w społeczności mrówek, kiedy i jak członkowie tej społeczności ze sobą współdziałają. Czy wiecie, że mrówki uprawiają zapasy sportowe i lubią odpoczywać w ten sposób, lubią się też bawić? Jest bardzo dużo gatunków mrówek dlatego są tak różne, inaczej zbudowane, są też różnej wielkości, mają różne zabarwienia. Mają także różne charaktery, różnią się inteligencją, mają różne zwyczaje które panują w ich mrówczych społecznościach i różne sposoby postępowań. Są bardzo porządnickie,niejedna pani domu została by przez nie zawstydzona. Poznajemy: zbieraczki jedzenia, grzybiarki, pasterki, zwiadowców którzy dbają o wszelakie informacje, prządki i jeszcze wiele więcej.
Kochani z książki,, życie mrówek,, dowiedziałam się mnóstwo ciekawostek na temat mrówek i ich życia,z pewnością teraz spojrzę na nie inaczej niż dotychczas. Ta książka to nie podręcznik, tylko powieść przyrodnicza z dużą dawką cytatów i dozą filozofii. Książkę bardzo przyjemnie się czyta do tego smaku dodaje wizualna estetyka, przepiękne wydanie z pięknymi ilustracjami. Do tego szczegółowe przekroje mrówek. Z przyjemnością jeszcze nie raz do niej zajrzę w przyszłości. Jeśli jesteście zainteresowani mrówczym społeczeństwem,a przerażają was podręczniki to tu znajdziecie wiele wiedzy na ich temat.
Polecam

Informacje dodatkowe o Życie mrówek:

Wydawnictwo: MG
Data wydania: 2018-04-04
ISBN: 978-83-7779-469-2
Tytuł oryginału: La vie de fourmis
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Maria Czartkowska, Adam Czartkowski
Ilustracje:Tak
Dodał/a opinię: Aneta Jarzębska

Zobacz opinie o książce Życie mrówek

Kup książkę Życie mrówek