Reaktywacja i jej milionowy komentarz - Komentarz o PIS

Autor: eleazar

Powrót. Moc jest z NIMI, jak po raz kolejny udowodnili. Nawet UKŁAD nie podołał, nawet ŁŻE-ELITY nie zdołały nałgać z wystarczającą mocą. Cham raz jeszcze wpadł w objęcia Warchoła.

Jestem załamany, ale i zaciekawiony Polakami. Powolność, ba, OPORNOŚĆ, z jaką PiS traci poparcie jest co najmnej dziwna. Mniejsze afery i zawirowania rządu SLD-UP, ba, mniejsza nawet niekompetencja ASW skutkowały sondażowym armagedonem dla w/w partii. Skutkiem tego AWS nie istnieje, a SLD po dniach chwały płacze z radości jak dostanie przypadkiem 15%.

Czy twardy elektorat radiomaryjny jest aż tak liczny? (bo w stopień jego twardości nikt z nas nie śmie wątpić). Statystyki, choć jak wiemy "kłamią", to jednak nie wykazują takich ilości ludzi starszych.

Ponoć to choroba zachodnich demokracji - zmęczenie ludzi polityką i politykami skutkuje coraz mniejszą frekfencją. W efekcie głosują ci, którym akurat się nudzi, co w kraju o rozwiniętej gospodarce rynkowej może oznaczać emeryta, bezdomnego, anarchistę albo małolata. Z w/w prawo głosu ma faktyczne znaczenie tylko dla emeryta.

Pis-neyland - Tomasz Lis

Ludziom starszym nie mozna odmówić prawa głosu. Od tego jest pluralizm polityczny, by był odzwierciedleniem różnorodności społeczeństwa. Jednak demokracja wymaga aktywności wyborczej każdej grupy. Niestety, ludzie w wielku średnim są często zbyt zajęci, a młodzi zbyt cyniczni. W efekcie doszło do kuriozum... większosć ma partia, której wyborcom akurat chciało się ruszyć czery litery. Wynik końcowy w takim układzie nijak ma się do ogólnych pogladów większości.

W ten oto sposób społeczeństwo, na własne życzenie, serwuje sobie piękny czynnik frustrujący.

Cóż jednak... to nie babcie Rydzyka są winne. One tylko skorzystały ze swojego prawa, które młodzi, piękni i inteligentni olali. I skoro, synusiu, nie potrafisz trafić rączką do urny, to ci babcia pomoże... no, możesz już iść spać.

Polityka - Arystoteles

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Avatar użytkownika - nkgljwcis surxwvnpy
nkgljwcis surxwvnpy
Dodany: 2007-07-16 04:01:45
0 +-
udtbj mkyvp injalksq gpsauqlr igwrml sdcit zmvjfslnw
Avatar użytkownika - jpfegh akgxmryi
jpfegh akgxmryi
Dodany: 2007-05-14 23:36:05
0 +-
wpcnerhm ivcpoqh smonqfcvb sromuxfa vihs deiozkxt tqupehymo
Avatar użytkownika - we be burnin
we be burnin
Dodany: 2007-05-08 10:16:32
0 +-
fsdkhirmvdr
Avatar użytkownika - Bob
Bob
Dodany: 2007-04-18 08:22:30
0 +-
msykcfj
Avatar użytkownika - Mark
Mark
Dodany: 2007-04-17 21:48:00
0 +-
Thank You
Avatar użytkownika - Naruto
Naruto
Dodany: 2006-12-29 09:51:56
0 +-
Bardzo rozsądnie powiedziane, ale co to za ohydny spam w komentarzach?

Warto przeczytać