Plan Lotu. Wartka akcja i charakterna bohaterka

Data: 2021-10-16 11:40:32 Autor: eleazar

Akcja, choć może z opisu to nie wynika, jest dość wartka i ciekawa. Mocną stroną są dialogi. Są bardzo naturalne, niebanalne i nie przegadane. Na uwagę zasługuje również kreacja Jodie Foster, która doskonale odgrywa oszalałą z niepokoju matkę. Nie chodzi tu o oszalałą damulkę, ale kobietę z charkakterkiem, która dosłownie i w przenośni wywraca samolot do góry nogami, byle znaleźć córkę.

Plan Lotu – opis filmu

Kyle Pratt (Jodie Foster) jest inżynierem pojękującym silniki samolotów. Razem z rodziną mieszka tymczasowo w Berlinie, gdzie znajduje się siedziba firmy. Po tragiczniej śmierci męża postanawia jednak wyjechać razem z córką do rodziny w USA.

Czytaj także: Plan lotu – Dramatyczny lot z Berlina do Nowego Jorku

W samolocie zasypia i po przebudzeniu stwierdza, że nie może nigdzie znaleźć córki. Choć samolot jest duży, to raczej trudno zgubić w nim dziecko. Jednak coraz to większa histeria Kyle wprawia załogę w zaniepokojenie. Wydaje się, że kobieta nie tylko ma urojenia, ale dodatkowo zna samolot na wskroś...

Plan Lotu – recenzja filmu

Film Plan lotu opiera się na standardzie "podwójnego dna", czyli nic nie jest tym, na co wygląda. Akcja, choć może z opisu to nie wynika, jest dość wartka i ciekawa. Mocną stroną są dialogi. Są bardzo naturalne, niebanalne i nieprzegadane. Na uwagę zasługuje również kreacja Jodie Foster, która doskonale odgrywa oszalałą z niepokoju matkę. Nie chodzi tu o oszalałą damulkę, ale kobietę z charakterkiem, która dosłownie i w przenośni wywraca samolot do góry nogami, byle znaleźć córkę.

Czytaj także: Z ust do ust. Nic nowego, nic porywającego, zero świeżości

Plan Lotu – czy warto obejrzeć film?

Muzyka jest niestety nieco przesadzona. W praktyce niewiele oddziałuje na emocje widza. Mimo to polecam. Film jest ciekawy.

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.