Recenzja książki: Lekkość

Recenzuje: Justyna Gul

Chudnij pysznie!

W zdrowym ciele zdrowy duch – to powiedzenie doskonale oddaje ideę, która powinna wyznaczać kierunek naszego działania. I choć coraz więcej osób bacznie zwraca uwagę na to, co znajduje się na talerzu, choć coraz więcej osób skłania się ku fizycznej aktywności, to jednocześnie mamy do czynienia z prawdziwą epidemią nadwagi oraz chorób z nią związanych.

Zarówno dla tych, którzy borykają się z dodatkowymi kilogramami, jak i dla tych, którzy dbają o swoje zdrowie, świadomi, że jest ono najcenniejszym skarbem, wydawnictwo Znak przygotowało wspaniałą niespodziankę. Mowa tu o książce Anny Starmach oraz Marii Kruczek Lekkość. Ta kompilacja książki kucharskiej oraz poradnika pomaga nie tylko zmienić swoją kuchnię na lżejszą i wprowadzić do swojej codzienności ruch, ale też zmienia życie. Przepisy podane przez Starmach, znaną jurorkę MasterChefa, są nie tylko zdrowe, ale też smaczne, dostarczają kubkom smakowym ekstatycznych doznań, zachwycają prostotą, ale też wyrafinowaniem. Z kolei ćwiczenia zaproponowane przez Kruczek – trenerkę personalną, pomagają z tygodnia na tydzień gubić zbędne kilogramy, ujędrniać ciało i sprawiają, że stajemy się bardziej fit.

Zaproponowany w poradniku program obejmuje cztery tygodnie pracy, podczas których powoli dokonywać się będzie nasza metamorfoza i odkryjemy nieznane dotąd smaki, a także mięśnie, z istnienia których dotychczas nie zdawaliśmy sobie sprawy. W pierwszym tygodniu spróbujemy takich przysmaków, jak domowa granola, będąca doskonałą propozycją na pożywne śniadanie, łosoś w papilotach czy kolorowe kulki serowe. Zmiana dopiero się rozpoczyna, wkraczamy na nową ścieżkę, istotne jest zatem, by przyjąć z otwartością propozycje autorek, ale zarazem nie forsować zbytnio swojego ciała. Dlatego też proponowane ćwiczenia nie są trudne, choć wymagają pełnej koncentracji w momencie ich wykonywania. Trening obejmuje zarówno ćwiczenia, które możemy wykonać w domowym zaciszu, jak i na świeżym powietrzu, poznamy także dziesięć sposobów, aby odnieść sukces w odchudzaniu.

Pierwszy tydzień skłonów, brzuszków i innego rodzaju aktywności, a na dodatek pysznego jedzenia to prawdziwa zachęta do tego, by z werwą kroczyć dalej wskazaną przez autorki drogą. W kolejnych tygodniach nie tylko będziemy mogli dalej kosztować wspaniałych potraw (pięć posiłków dziennie!), ale też nadal pracować nad formowaniem swojej sylwetki, zwiększając stopniowo stopień trudności wykonywanych ćwiczeń. Będzie to czas, w którym zauważymy już efekty zmiany stylu życia i spożywanego pożywienia – promienną cerę, ujędrnienie ciała, a nawet spadek apetytu na słodycze czy inne przekąski.

Zaproponowanych w książce sześćdziesiąt przepisów na lekkie i pożywne dania, które nie tylko zaspokajają głód, ale też dostarczają niezwykłych wrażeń smakowych, zupełnie zmienia nasze pojęcie o diecie. Nie ma tu miejsca na głodówki, autorki wręcz zalecają spożywanie posiłków pięć razy dziennie, zatem mamy wrażenie sytości, a dodatkowo nie kuszą nas różne przekąski. Nasze kubki smakowe reagują już na same zdjęcia tych potraw, oddające bogactwo kolorów i dających wyobrażenie o smaku. Z kolei zdjęcia poszczególnych ćwiczeń pozwalają uniknąć ewentualnych błędów przy ich wykonywaniu.

Lekkość zwraca uwagę piękną szatą graficzną i starannym wydaniem, ale szczególnie cenna jest zawartość tego poradnika. Autorki udzielają czytelnikom szeregu wskazówek, doradzają, pokazują, że można żyć zdrowiej, pięknej, można wypełnić swoje życie kolorami i smakami, zaś zdrowe życie wcale nie musi oznaczać wyrzeczeń. Chudnij pysznie – zachęcają nas autorki. I to chyba najlepsze podsumowanie propozycji Starmach i Kruczek.

Kup książkę Lekkość

Zobacz opinie o książce Lekkość
Lekkość
Anna Starmach
Pyszne 25
Anna Starmach0
Okładka ksiązki - Pyszne 25

Smakowite dania w zaledwie 25 minut i za nie więcej niż 25 złotych! „Ta książka to aż 70 pomysłów na pyszne śniadania, obiady, podwieczorki...

Pyszności. Kulinarne pomysły dla małych szefów kuchni
Anna Starmach0
Okładka ksiązki - Pyszności. Kulinarne pomysły dla małych szefów kuchni

Pyszności to siostrzany projekt Ani i Agaty Starmach. Ania dzieli się w nim pysznymi przepisami, a Agata ilustruje książkę wyjątkowymi rysunkami. Znajdziecie...