Recenzja książki: Mamo, opowiedz o sobie

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Podobno najcenniejsze są wspomnienia. Pewność taką mają zwłaszcza ludzie starsi, którym czas upływa zdecydowanie za szybko. Wydawnictwo Bukowy Las wydało Mamo, opowiedz o sobie, książkę będącą szczególnym prezentem dziecka dla matki. Wypełniona, pozostanie pamiątką na zawsze, ponieważ przelana na papier osobista historia matki dla dziecka będzie najcenniejszym wspomnieniem.

Czterem częściom Emma Van Vliet przyporządkowała miejsce na niezwykłą historię całego życia: dzieciństwo i dorastanie, miłość i macierzyństwo, czas wolny i przyjemności, a także wspomnienia, myśli, życzenia i marzenia, to kolejno następujące po sobie etapy życiowej historii. Przyporządkowane poszczególnym częściom pytania są zróżnicowane, zadane w zrozumiałej formie, a przy każdym pozostawiono miejsce na wpisanie odpowiedzi. Całość przypomina nieco zeszyt w szeroką linię z czerwonym marginesem na każdej stronie. Wszystkie części podzielone zostały na szczegółowe etapy, a te z kolei wzbogacono tekstami Olgi Gitkiewicz (na różowym tle, oznaczone rysunkiem zegara z napędem przeciwnym do ruchu wskazówek) przypominającymi czasy młodości rodziców i dziadków (niektóre z pewnością wywołają ogromne zdziwienie młodego pokolenia): obyczaje, kultura, kuchnia (podano szczegółowy przepis, z dokładną ilością składników i sposobem wykonania, na blok czekoladowy robiący furorę na stołach w czasach PRL-u), moda, ważne wydarzenia i osoby. Jest również miejsce na zdjęcia oraz dodatkowe strony na jeszcze więcej historii i wspomnień.

Niecodzienna publikacja Wydawnictwa Bukowy Las po uzupełnieniu stanie się świadectwem tego, kim byli ci, którzy żyli wcześniej. Utrzymana w biało-różowej tonacji z nutą jasnozielonych wnętrz okładek książka – piękna, wzruszająca historia życia matki – pomoże dziecku zachować wspomnienia na zawsze. Dla wielu będzie też przewodnikiem na trudnej drodze przez ziemskie życie.

Tagi: Rodzina i związki - poradniki

Kup książkę Mamo, opowiedz o sobie

<
Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Mamo, opowiedz o sobie
Książka
Mamo, opowiedz o sobie
Elma van Vliet
Inne książki autora
Tato, opowiedz o sobie
Elma van Vliet0
Okładka ksiązki - Tato, opowiedz o sobie

Darowując książkę ,,Tato, opowiedz o sobie", dajesz swojemu ojcu więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz mu...

Mamo, opowiedz o sobie
Elma van Vliet0
Okładka ksiązki - Mamo, opowiedz o sobie

Darowując książkę ,,Mamo, opowiedz o sobie", dajesz swojej mamie więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz jej...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Jesteśmy twoi
Anna Ficner-Ogonowska
Jesteśmy twoi
Zgodne małżeństwo
Aleksandra Tyl
Zgodne małżeństwo
Echowa Góra
Lauren Wolk
Echowa Góra
Pola. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Pola. Wnuczka wariatki
Odzyskany los
Marzena Rogalska
Odzyskany los
Światło i cień
Katarzyna Majgier
Światło i cień
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy