Mamo, opowiedz o sobie

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2021-03-31
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: Mam, vertel eens

Darowując książkę ,,Mamo, opowiedz o sobie", dajesz swojej mamie więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz jej poczucie, że jest dla Ciebie ważna. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz możliwość spisania losów i wspomnień mamy, przelania uczuć co sprawi, że dotąd puste strony dziennika staną się dla niej podarunkiem bardzo osobistym, a dla Ciebie i całej rodziny będą stanowić bezcenną pamiątkę.

Pomocą dla mamy w spisywaniu jej dziejów są zawarte w książce inspirujące, krótkie teksty dotyczące obyczajów, kuchni, kultury, mody itd. z czasów jej młodości.

Elma van Vliet uświadomiwszy sobie, że jej matka jest ciężko chora, wymyśliła książkę dla mamy, zbiór pytań, które pomogłyby jej dowiedzieć się, kim naprawdę jest jej najbliższa osoba. Chciała się dowiedzieć, jaka była jako dziewczyna, poznać jej wspomnienia z dzieciństwa, jakie marzenia miała w wieku 18 lat, w kim najpierw się zakochała, jak się czuła w związku z narodzinami swojego dziecka ... Inspirowana starą holenderską tradycją spersonalizowanych wspomnień, powstała książka, którą każda mama powinna otrzymać w prezencie.

Pięknie zaprojektowany notes daje możliwość zapisania odpowiedzi na pytania, na których postawienie może być kiedyś za późno.

Elma van Vliet zdecydowała się rozwinąć pomysł w serię książek. Pierwsza z nich została opublikowana w 2004 r., a dziś już miliony osób na całym świecie piszą własne historie. Zapisują wspomnienia, udostępniają je i zachowują na przyszłość.

Książki z tej serii są uniwersalne i ponadczasowe. Stworzyły nową markę. Tylko w Niemczech, Danii i Holandii sprzedano ponad 3 miliony egzemplarzy. Prawa do wydań zostały zakupione również przez Włochy, Hiszpanię, Węgry, Norwegię, Finlandię, Brazylię, USA. Seria Opowiedz o sobie stała się międzynarodowym bestsellerem.

,,Dla przyszłych pokoleń cenne będzie nie to, co posiadamy, lecz świadectwo, kim byliśmy i opowieść, jak żyliśmy. Tym, co należy uwiecznić, są rodzinne historie".

Ellen Goodman

Tagi: Rodzina i związki - poradniki

Kup książkę Mamo, opowiedz o sobie

Opinie o książce - Mamo, opowiedz o sobie

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Podobno najcenniejsze są wspomnienia. Pewność taką mają zwłaszcza ludzie starsi, którym czas upływa zdecydowanie za szybko. Wydawnictwo Bukowy Las wydało Mamo, opowiedz o sobie, książkę będącą szczególnym prezentem dziecka dla matki. Wypełniona pozostanie pamiątką na zawsze, ponieważ przelana na papier osobista historia matki, dla dziecka będzie najcenniejszym wspomnieniem. Czterem częściom Emma Van Vliet przyporządkowała miejsce na niezwykłą historię całego życia: dzieciństwo i dorastanie, miłość i macierzyństwo, czas wolny i przyjemności, a także tworzące teraźniejszość wspomnienia, myśli, życzenia i marzenia, to kolejno następujące po sobie etapy życiowej historii. Przyporządkowane poszczególnym częściom pytania są zróżnicowane, zadane w zrozumiałej formie, a przy każdym pozostawiono miejsce na wpisanie odpowiedzi. Całość sprawia wrażenie zeszytu w szeroką linię z czerwonym marginesem na każdej stronie. Wszystkie części podzielone zostały na szczegółowe etapy, a te z kolei wzbogacono tekstami Olgi Gitkiewicz (na różowym tle, oznaczone rysunkiem zegara z napędem przeciwnym do ruchu wskazówek) przypominającymi czasy młodości rodziców i dziadków (niektóre z pewnością wywołają ogromne zdziwienie młodego pokolenia): obyczaje, kultura, kuchnia (podano szczegółowy przepis, z dokładną ilością składników i sposobem wykonania, na blok czekoladowy robiący ...

Bycie mamą to najważniejsza rola w życiu każdej kobiety, kiedy rodzi się dziecko co chwila robimy mu nowe zdjęcia, pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwszy krok ale potem pokazując zdjęcia rodzinie gdy ktoś pyta kiedy to było ciężko nam przypomnieć sobie konkretną datę. Książka "Mamo, opowiedz o sobie" jest pamiętnikiem o sobie, takim który możemy uzupełnić a potem dać dziecku w przyszłości na przykład na osiemnaste urodziny żeby poczytało sobie jaka była jego mama, a najlepiej zapisywać w tym samym pamiętniku również postępy dziecka i robić porównania czy mama i jej dziecko są do siebie podobne.
Wiele z mam zakłada taki pamiętnik ale potem z braku czasu uzupełnia go rzadko a potem o nim zapomina, bądź nie wie co w nim pisać i dlatego ten pamiętnik jest idealny ponieważ są tu początki zdań a my musimy tylko dopisać resztę.
Dla mnie jest to ogromny hit bo nic nie jest chaotyczne, wszystko ma swoje miejsce i potem dziecko za kilka lat czytając to nie musi czytać po kolei jak chronologiczny pamiętnik tylko czyta najpierw to co go interesuje, są tutaj również miejsca na zdjęcia więc obok historii z ulubioną zabawką można z nią wkleić zdjęcie.
Tak na prawdę ten pamiętnik bardziej dostosowany jest do mam i ich życia ale która mama w wieku 30 lat pamięta swoją ulubioną zabawkę z dzieciństwa? Prawie żadna a jeżeli poprowadzimy taki pamiętnik dziecku to ono potem pokaże swoim dzieciom a naszym wnuków. Tak jak pisałam wcześniej możemy to połączyć i pół strony zapisać o sobie a pół o naszym dziecku, możliwości jest bardzo dużo.
Ja na pewno z tego pamiętnika skorzystam, podpytam moją mamę jakim byłam dzieckiem i to wpiszę a potem będę uzupełniać historię dzieciństwa mojej córki.

Tato, opowiedz o sobie
Elma van Vliet0
Okładka ksiązki - Tato, opowiedz o sobie

Darowując książkę ,,Tato, opowiedz o sobie", dajesz swojemu ojcu więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz mu...

Mamo, opowiedz o sobie
Elma van Vliet0