Mamo, opowiedz o sobie

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2018-11-14
Tytuł oryginału: Mam, vertel eens
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Bycie mamą to najważniejsza rola w życiu każdej kobiety, kiedy rodzi się dziecko co chwila robimy mu nowe zdjęcia, pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwszy krok ale potem pokazując zdjęcia rodzinie gdy ktoś pyta kiedy to było ciężko nam przypomnieć sobie konkretną datę. Książka "Mamo, opowiedz o sobie" jest pamiętnikiem o sobie, takim który możemy uzupełnić a potem dać dziecku w przyszłości na przykład na osiemnaste urodziny żeby poczytało sobie jaka była jego mama, a najlepiej zapisywać w tym samym pamiętniku również postępy dziecka i robić porównania czy mama i jej dziecko są do siebie podobne.
Wiele z mam zakłada taki pamiętnik ale potem z braku czasu uzupełnia go rzadko a potem o nim zapomina, bądź nie wie co w nim pisać i dlatego ten pamiętnik jest idealny ponieważ są tu początki zdań a my musimy tylko dopisać resztę.
Dla mnie jest to ogromny hit bo nic nie jest chaotyczne, wszystko ma swoje miejsce i potem dziecko za kilka lat czytając to nie musi czytać po kolei jak chronologiczny pamiętnik tylko czyta najpierw to co go interesuje, są tutaj również miejsca na zdjęcia więc obok historii z ulubioną zabawką można z nią wkleić zdjęcie.
Tak na prawdę ten pamiętnik bardziej dostosowany jest do mam i ich życia ale która mama w wieku 30 lat pamięta swoją ulubioną zabawkę z dzieciństwa? Prawie żadna a jeżeli poprowadzimy taki pamiętnik dziecku to ono potem pokaże swoim dzieciom a naszym wnuków. Tak jak pisałam wcześniej możemy to połączyć i pół strony zapisać o sobie a pół o naszym dziecku, możliwości jest bardzo dużo.
Ja na pewno z tego pamiętnika skorzystam, podpytam moją mamę jakim byłam dzieckiem i to wpiszę a potem będę uzupełniać historię dzieciństwa mojej córki.

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Mamo, opowiedz o sobie

Kup książkę Mamo, opowiedz o sobie

Dziadku, opowiedz o sobie
Elma van Vliet0
Okładka ksiązki - Dziadku, opowiedz o sobie

Darowując książkę ,,Dziadku, opowiedz o sobie", dajesz swojemu dziadkowi więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz...

Tato, opowiedz o sobie
Elma van Vliet0
Okładka ksiązki - Tato, opowiedz o sobie

Darowując książkę ,,Tato, opowiedz o sobie", dajesz swojemu ojcu więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz mu...

Żony Konstancina
Ewelina Ślotała