Recenzja książki: Niespodziewany gość

Recenzuje: Klaudia Dutkiewicz

Jak bardzo często uganiamy się za nowościami? Ciągle śledzimy listy zapowiedzi książkowych, a zapominamy przy tym o lekturach, które liczą nieco więcej lat, lecz mogą okazać się prawdziwymi literackimi "perełkami". Takimi, jak na przykład Niespodziewany gość Agathy Christie.

 

Północna Walia, mglisty, listopadowy wieczór. Nieznajomy mężczyzna zmierza do jednego z domów i odnajduje tam jeszcze ciepłe ciało mężczyzny, którego ktoś niedawno zastrzelił. Naprzeciw stoi porażona sytuacją kobieta, trzymająca w ręku broń. Czy to ona w akcie desperacji popełniła zbrodnię? Zaczęła opowiadać o swoim mężu, który stał się gorszym człowiekiem, kiedy uległ wypadkowi, w wyniku którego jeździł na wózku. Wszystko wygląda na to, że ta na pozór zdesperowana kobieta chciała się uwolnić od tyrana. W domu są również i inni mieszkańcy: pielęgniarka, opiekun Richarda Warwicka, matka poszkodowanego, jego przyrodni upośledzony brat, Jan. 

 

Na początku wszystko wydaje się oczywiste. Wiemy, kto zabił i kto pragnie zrzucić winę na któregoś spośród wrogów zamordowanego. Z czasem jednak cała sprawa się komplikuje. Okazuje się bowiem, że człowiek, na którego wina ma zostać zrzucona, sam nie żyje od dwóch lat.

 

Książka liczy zaledwie 110 stron, a akcja biegnie bardzo szybko. Agatha Christie stworzyła ciekawe kreacje bohaterów, zarówno tych, którzy pomagają w śledztwie, jak przeszkadzających w jego prowadzeniu. Oczywiście, zagadka jest bardzo intrygująca, a autorka umiejętnie zwodzi czytelnika, praktycznie w każdym z kolejnych rozdziałów podsuwając kolejnego podejrzanego. Zakończenie nie zawodzi. I choć może wydać się nieco przewidywalne, sposób dojścia do prawdy gwarantuje znakomitą rozrywkę nawet najbardziej wymagającym czytelnikom.

 

Niespodziewany gość zaskakuje, intryguje, wciąga. To świetna propozycja dla miłośników gatunku, a także dla fanów Agathy Christie. 

 

 

Kup książkę Niespodziewany gość

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Niespodziewany gość
Książka
Niespodziewany gość
Agatha Christie
Inne książki autora
Autobiografia
Agatha Christie 0
Okładka ksiązki - Autobiografia

Agata Christie to autorka niezwykła. Pisała nieustannie przez ponad pół wieku. Jej powieści kryminalne, przetłumaczone na ponad sto języków, pozostają...

Pora przypływu
Agatha Christie0
Okładka ksiązki - Pora przypływu

W tej sprawie nic nie idzie jak należy. Dlaczego pozbawiony skrupułów łotrzyk pozwala się szantażować? Dlaczego morderca zabija osobę, która mogłaby uczynić...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy