Recenzja książki: W mroku lasu

Recenzuje: Patryk Obarski

Czasem spacer po lesie może skończyć się tragicznie. Przekonują się o tym bohaterowie powieści W mroku lasu. Nowa książka Alex Kavy jest rasowym thrillerem, który utrzyma czytelników w napięciu do ostatniej strony.

Ryder Creed dałby wiele, by zaznać spokoju choć przez chwilę. To jednak nie jest mu dane, bo w czasie spaceru jego suczka Grace odnajduje zwłoki zakopane na terenie Parku Narodowego Blackwater River na Florydzie.

Ryder jest pewien, że zabójca nie spodziewał się, że ktokolwiek odnajdzie ciało i dlatego pozostawił je na pastwę dzikich zwierząt. Wkrótce jednak odkrywa, że w lesie znajduje się więcej zwłok, a sprawa przybiera nieoczekiwany obrót, kiedy na miejscu zdarzenia zjawia się agentka FBI Maggie O’Dell.

Seryjny zabójca nie ma zamiaru przestać zabijać, a Ryder uświadamia sobie, że kolejny raz wplątał się w sprawę, która może zagrozić życiu jego najbliższych.

Wizja ciemnego lasu często wywołuje niepokój oraz strach i – jak za sprawą najnowszej książki przekonuje Alex Kava – wcale nie bez przyczyny. W mroku lasu to niepokojący thriller, w którym nie brakuje zwrotów akcji, a grasujący morderca jest jedynie elementem większej układanki.

Alex Kava korzysta ze znanego schematu, ukazując próbę rozwiązania sprawy seryjnego mordercy, jednak podchodzi do niego w kreatywny sposób. Fabuła W mroku lasu nie jest banalnie prosta, więc ani powieściowi śledczy, ani czytelnicy nie mają szans na nazbyt szybkie rozwiązanie zagadki związanej z tożsamością mordercy.

Autorka Złowrogiego nieba doskonale wie, jak pisać, by grać na emocjach czytelników. Pisarka sprawnie buduje napięcie i wykorzystuje kolejne chwyty narracyjne, by niemal do samego końca utrzymać zainteresowanie odbiorców.

Powieść W mroku lasu nosi wszystkie cechy dobrych amerykańskich thrillerów detektywistycznych. Dodatkowym „smaczkiem" dla miłośników powieści Kavy jest fakt, że w sprawę zaangażowani są zarówno agentka Maggie O’Dell, jak i Ryder Creed – wątek dotyczący życia prywatnego tego ostatniego bohatera kontynuowany jest już od kilku tomów cyklu.

W mroku lasu poziomem nie odbiega od pozostałych powieści Alex Kavy, z całą pewnością spodoba się więc wszystkim tym, którzy regularnie śledzą losy Rydera Creeda oraz Maggie O’Dell. Nowa książka Kavy to jednak przede wszystkim przykład solidnej prozy kryminalnej – warto po nią sięgnąć.

Tagi: Thrillery psychologiczne

Kup książkę W mroku lasu

<
Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce W mroku lasu
Książka
W mroku lasu
Alex Kava
Inne książki autora
Łowca dusz
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Łowca dusz

W położonym w ustronnym miejscu domu letniskowym w Massachusetts sześciu młodych mężczyzn toczy śmiertelny pojedynek z agentami FBI. Niedaleko FDR Memorial...

Czarny piątek
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Czarny piątek

Piątek, dzień po Święcie Dziękczynienia. Największe centrum handlowe w USA. ŚCISK, ZAMIESZANIE, HAŁAS, NAPIĘCIE Najlepsze promocje, najtańsze oferty, najciekawsze...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy