reklama

Recenzja książki: Wieczór gwiazdkowy na placu budowy

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Maszyny drogowe znajdują zastosowanie w pracach przy różnych nawierzchniach. Są też na placu budowy, gdzie – zgodnie z zapewnieniem Sherri Duskey Rinker – wszystkie maszyny pracują pełną parą. O odpoczynku nie ma mowy, dom sam się przecież nie zbuduje! Dla kogo ten dom? Kto w nim zamieszka? W publikacji Wydawnictwa Nasza Księgarnia zainteresowani znajdą odpowiedzi na wszystkie pytania.

Na placu budowy wszechobecny harmider jest całkowicie zrozumiały: głębokie doły oraz leżące tu i ówdzie hałdy ziemi sprawiają, że teren wydaje się nieuporządkowany. Jednak do czasu, bowiem liczni i sympatyczni bohaterowie książeczki Wieczór gwiazdkowy na placu budowy doskonale znają zasady pracy zespołowej. Każdy dobrze wie, co ma robić. I robi. Buldożer wyrównuje powierzchnię, wywrotka dba o odpowiednią ilość ziemi, a betoniarka czuwa nad prawidłowym przebiegiem procesu powstawania betonu. Dzięki koparce powstają głębokie doły pod fundamenty, natomiast dźwig jest w stanie podnieść nawet najcięższe materiały budowlane. Prace przebiegają sprawnie, cel zostaje osiągnięty: remiza dla wozów pożarniczych (jednostek gaśniczych, operacyjnych i ratowniczych) od tej chwili będzie najlepszym dla nich schronieniem.

Obserwacja placu budowy staje się dla młodego czytelnika źródłem wielu wrażeń. Obok obrazowego przedstawienia zadań wykonywanych przez maszyny drogowe (znanych przecież dziecku z codziennego życia) znalazł się element dowartościowujący (gwiazdkowe dary i serdeczne życzenia). Jaki prezent otrzyma każda z maszyn? Komu sprawi radość ze stali węglowej łopata (warta pół świata)? Kto ucieszy się z żółtej łyżki, kolorowego bębna, nowiutkiego zestawu błyszczących opon z bieżnikiem do zadań specjalnych oraz potężnej kuli do rozbiórek? Na wszystkie pytania czytelnik znajdzie odpowiedzi w lekturze.

Publikacja Wydawnictwa Nasza Księgarnia bawi i uczy. Zabawna forma ułatwia przekazanie dydaktycznych treści: umiejętność współdziałania w grupie, dobra organizacja pracy, odpowiedzialność, radość bycia z bliskimi, chęć sprawienia komuś przyjemności, to cechy, o które warto zadbać jak najszybciej.

Książeczka Wieczór gwiazdkowy na placu budowy ucieszy przede wszystkim chłopców (może dziewczynki również?) w wieku przedszkolnym. Oni to właśnie, po dotarciu do ostatniej strony, szybko wrócą do początku. Zawarte w lekturze proste rymowanki łatwo zapadają w pamięć, natomiast zamieszczone na każdej stronie kolorowe i zabawne ilustracje autorstwa Ag Forda są doskonałym uzupełnieniem tekstu. Twarda okładka, większy format, przejrzystość zapisu oraz odpowiednia proporcja tekstu i obrazu to dodatkowe atuty książeczki, po którą bez wątpienia sięgnąć warto.

Tagi:

Kup książkę Wieczór gwiazdkowy na placu budowy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Wieczór gwiazdkowy na placu budowy
Książka
Inne książki autora
Mistrz kieszonkowy z placu budowy
Sherri Duskey Rinker0
Okładka ksiązki - Mistrz kieszonkowy z placu budowy

Pamiętacie piątkę przyjaciół z placu budowy: dźwig, koparkę, wywrotkę, spychacz i betoniarkę? Tym razem do ich brygady chce dołączyć Brumka Brzdąc: maleńka...

Snów kolorowych, placu budowy
Sherri Duskey Rinker0
Okładka ksiązki - Snów kolorowych, placu budowy

Książeczka na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie! Ogromne maszyny z placu budowy przez cały dzień woziły, podnosiły, mieszały i...

Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Dama Kier
Monika Godlewska (I)
Dama Kier
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Dziecko września
Marek Harny
Dziecko września
Pokaż wszystkie recenzje