Okładka książki - Chata

Data wydania: 2011-04-23
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7534-041-9
Dodał/a książkę: czytam

Rok po chałupniczym wydaniu przez Brada Cummingsa, byłego pastora i właściciela powstałego tylko w tym celu wydawnictwa, „Chata” sprzedała się w milionie egzemplarzy. Do dzisiaj sprzedano ponad 6 milionów.\r\nTysiące takich ludzi jak pan Nowak, praktykujący katolik, złożyło się na sukces „Chaty”, powieści napisanej przez Williama P. Younga, byłego kierownika biura i pracownika hotelowego, i wydanej przez dwóch pastorów. W ciągu roku „Chata” osiągnęła status ogólnokrajowego bestsellera.\r\n\r\nNajmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa Missy została porwana podczas rodzinnych wakacji. W opuszczonej chacie, ukrytej na pustkowiach Oregonu, znaleziono ślady wskazujące na to, że została brutalnie zamordowana, ale ciała dziewczynki nie odnaleziono. Cztery lata później pogrążony w Wielkim Smutku Mack dostaje tajemniczy list, najwyraźniej od Boga, a w nim zaproszenie do tej właśnie chaty na weekend. Wbrew rozsądkowi Mack przybywa do chaty w zimowe popołudnie i wkracza do swojego najmroczniejszego koszmaru. Jednakże to, co tam znajduje, na zawsze odmienia jego życie.\r\n\r\nMack spędza w chacie weekend, uczestnicząc w czymś w rodzaju sesji terapeutycznej z Bogiem, nazywającym siebie Tatuśkiem, Jezusem, który pokazuje się pod postacią żydowskiego robotnika, i Sarayu, Azjatką uosabiającą Ducha Świętego.\r\n\r\nW czasach, gdy religia staje się coraz mniej istotna, „Chata” zmaga się z ponadczasowym pytaniem: „Gdzie jest Bóg w świecie tak pełnym niewysłowionego bólu?”. Odpowiedzi, które dostanie Mack, zadziwią Was, i być może odmienią tak jak jego. W otoczce twórczej błyskotliwości „Chata” jest głęboka duchowo, teologicznie oświecająca i ma moc wpływania na życie. „Chata” odcina się zarówno od komunałów religijnych, jak i tanich chwytów złego pisarstwa, i ujawnia coś ważnego i pięknego na temat tańca życia z boskością. Tę historię czyta się jak modlitwę, jak najlepszy rodzaj modlitwy, pełen męki, zadziwienia, jasności i zaskoczenia. Spostrzeżenia Williama Younga są nie tylko zniewalające, ale również prawdziwe i zgodne z Biblią. „Chata” to uprzejme zaproszenie do podróży do samego serca Boga.\r\n\r\nBrad Cummings, pierwszy wydawca książki sprzedawał ją z własnego garażu, a w reklamę zainwestował jedynie… 300 dolarów. „Ludzie dzwonili i kupowali po kilkanaście egzemplarzy lub całe paczki” - mówi Brad Cummings.\r\n\r\nW maju 2008 roku jedno z największych amerykańskich wydawnictw Hachette Book Group utworzyło spółkę z wydawcą „Chaty”, aby wydać książkę pod wspólną marką z pełnym rozmachu planem marketingowym.\r\n\r\nPaul Young, autor „Chaty”, mówi, że książka powstała jako prezent dla jego sześciorga dzieci. „Chata” ma być metaforą „domu, który budujesz na własnym cierpieniu”.\r\n\r\nNa wrażenia, jakie wywiera „Chata” na czytelnikach, zapewne wpłynął fakt doświadczenia przez autora wielkiego nieszczęścia. Zazwyczaj osobiste tragedie otwierają nas i uwrażliwiają. Tak było i tym razem. Na niezwykłą mieszankę cierpienia i wiary niewątpliwie wywarły wpływ wychowanie i doświadczenia Williama Younga z dzieciństwa. Jego rodzice byli misjonarzami. William P. Young urodził się jako Kanadyjczyk i dzieciństwo spędził wśród plemienia z epoki kamiennej żyjącego na Papui - Nowej Gwinei. Tam został zgwałcony. Pod wpływem doznanego nieszczęścia Young doświadczył zwątpienia i przechodził kryzys wiary. „Chata” jest beletrystyczną alegorią jego osobistej podróży przez ocean zwątpienia aż do osiągnięcia wybaczenia. Young zaczął pisać książkę w 2005 roku, aby pokazać swoje nawrócenie i nowe podejście do Boga. Do przedstawienia Boga wykorzystał postać białego starszego człowieka, stolarza i Azjatki, starając się tym samym zmienić religijne uprzedzenia. „Chciałem powiedzieć coś w rodzaju: wiesz, nie wierzę, że Bóg jest Gandalfem ani Zeusem, który karze za jakiekolwiek twoje niedoskonałości”. Young rozdał pierwsze 10 kopii swoim dzieciom i przyjaciołom. Kiedy przyjaciele przyszli po więcej, aby rozesłać je znajomym, pomyślał, że książka nadaje się do udostępnienia większej liczbie odbiorców. Wysłał ją do zaprzyjaźnionego pastora, który uznał ją za rzecz wyjątkową. We trójkę z Bradem Cummingsem pracowali nad książką przez następne 16 miesięcy. Potem pokazywali ją w wydawnictwach. Niestety, żadne nie było nią zainteresowane. Chrześcijańskie wydawnictwa odrzucały ją jako zbyt świecką, komercyjne – jako zbyt religijną. Wtedy zdecydowali się wydać „Chatę” na własny koszt.\r\n\r\n„Chata” to piękna historia o tym, jak Bóg przychodzi do nas w naszych smutkach, do nas uwięzionych we własnych rozczarowaniach, zdradzonych przez własne wyobrażenia. Nigdy nie zostawia nas tam, gdzie nas znajduje, jeśli się przy tym nie upieramy.\r\n\r\nBędziecie chcieli, żeby wszyscy przeczytali tę książkę!

Kup książkę Chata

Avatar użytkownika - MoNiuRka
MoNiuRka
Przeczytane:2011-04-17, Przeczytałam,
„Chata” autorstwa Paul'a Young'a we współpracy z Wayen'em Jacobsenem oraz Bradem Cummingsem według mnie należy do ciężkich lektur. Nie jest to byle jaka książka, po której przeczytaniu można przejść obojętnie do rutynowych czynności. Choć przyznam, że sama bym tej książki z półki nie zabrała do koszyka, to dziwnym zrządzeniem losu i tak do mnie trafiła.   Każdy w życiu ma lepsze i gorsze dni i nigdy tak naprawdę niczego nie można brać za pewnik. Dlatego też sama, znajdując się na rozdrożu, w potrzebie wsparcia i zaintrygowana okładkową zapowiedzią książki: "Chata. Gdzie tragedia zderza się z wiecznością” serce pchnęło mnie w jej ramiona. Tak więc postanowiłam jej stawić czoła i poszukać odpowiedzi na dręczące nas wszystkich pytanie: Jeśli Bóg jest wszechmogący i pełen miłości, dlaczego nie zrobi czegoś z cierpieniem i złem na naszym świecie? Pewnie się zastanawiacie czy ją znalazłam. Cóż, przyznam, że nie do końca. Oczywiście książka dla każdego będzie miała inną wartość i każdy z niej wysnuje inne wnioski, jednak jedno stwierdzenie jest niepodważalne: wobec cierpienia i tragedii jesteśmy bezsilni. Niezbadane są wyroki boskie.   Zastanówmy się przez chwilę, jaki byłby świat gdyby każdy żył w dostatku, zdrowiu, bez problemów i wszyscy bylibyśmy sobie równi. Czy wtedy żyłoby nam się lepiej? Czy świat byłby lepszy? Czy potrafilibyśmy ...

Avatar użytkownika - MichalWieniec
MichalWieniec
Po lekturze najnowszej powieści Williama P. Younga zatytułowanej „Chata” zacząłem się zastanawiać czy możliwe jest napisanie czegoś w rodzaju traktatu teologicznego z dreszczem klasycznego thrillera w tle. Przyznać się muszę, że jestem w kropce, gdyż nie do końca przekonuje mnie ta książka. Może zaliczam się do typu czytelników, o których Mac z przykrością powiedział, że nie została ona dla nas napisana. Mac to główny bohater omawianej pozycji, a właściwie Mackenzie Allen Phillips, choć większość ludzi i tak zwraca się do niego Allen, z wyjątkiem jego żony Nan i najbliższych znajomych, którzy nazywają go właśnie Mac. Poznajemy go w mroźny marcowy poranek na małej farmie we wschodnim Oregonie, gdzie  mieszka z całą rodziną, w skład której prócz żony wchodzi czworo dzieci, w chwili gdy otrzymuje tajemniczy list podpisany krótko „Tata”. Dziwne jest to z dwóch powodów, po pierwsze dlatego, że jego relacje z ojcem alkoholikiem nie układały się dobrze, a wręcz zostały całkowicie zerwane, po drugie informacja zawarta w liście była zaproszeniem do tytułowej chatki na odludziu, miejsca gdzie kilka lat wcześniej zgubiono trop poszukiwań najmłodszej córki Maca – Missy. Co więcej wszystkie poszlaki wskazywały na to, że to tutaj została bestialsko zamordowana. A wszystko zaczęło się cztery lata wcześniej od wyprawy ojca z trójką ...

Opinie o książce - Chata

Nie jesteś sam!
Książka ta to można powiedzieć dzieło religijno - fantastyczne. Wciąga już od pierwszej strony i nie można się od niego oderwać.
Czytelnik wraz z głównym bohaterem wczuwa się w sytuację, kiedy to jego dziecko zostaje zamordowane. Przez odpowiednie środki czytelnik ma wrażanie jakby to jego samego dotyczyła ta tragedia. Tutaj wszystkie uczucia przeżywa się razem z bohaterem, który walczy ze sobą, wyrzuca Bogu, że dopuścił do tej tragedii.
Razem z nim doświadcza się miłości Trójcy Świętej, która w sposób przepiękny jest tu opisana.
Doznaje się także przebaczenia i radości wiary. Chyba o to autorowi chodziło i to mu się udało osiągnąć.
Polecam do czytania wziąć sporą ilość chusteczek. Będą potrzebne.

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-04-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 2017, gimnazjum, do kupienia,

Od początku informuję, że potraktowałam tę książkę jako coś więcej niż tylko wymyśloną przez kogoś historię. "Chata" jest przesłaniem, a przynajmniej dla mnie. Nie wiem, czy wydarzenia w niej opisane wydarzyły się naprzwdę, ale jedno jest pewne - mogło tak być. Obraz nawrócenia Macka jest odbiciem drogi wielu chrześcijan. Dlatego nie jestem w stanie ocenić tej książki obiektywnie. Może i jest skomplikowana, czyta się trudno, skłania do przemyśleń i nie wiem co tam jeszcze. Dla mnie była kolejnym drogowskazem i wsparciem od Niego.

Polecam wszystkim wierzącym praktykującym i zgłębiającym Jego tajemnicę.

Chwała Panu!

Avatar użytkownika - atanazja20
atanazja20
Przeczytane:2017-07-05, Ocena: 4, Przeczytałam, Upragnione,
Chata nie jest to książka dla każdego, może okazać się balsamem dla duszy dla osób które niedawno straciły dziecko. Jest ciekawa , wciągająca porusza ważny temat - duchowości , utraty dziecka i życia rodziny po jej utracie. Wg mnie autor przedstawia swoje nastawienie do religii i duchowości, co wiecej ja mam podobne nastawienie. Książka zmusza do zastanawiania sie nad nurtującymi nas pytaniami dotyczącymi chrześcijaństwa i duchowości. W bardzo ciekawy sposób pokazany jest Bóg i Jezus. Jest to książka o wybaczaniu i miłości do drugiego człowieka. Podpowiada jak pogodzić się z utratą kogoś bliskiego. Polecam tą książkę... zmusi do refleksji.
Avatar użytkownika - jente
jente
Przeczytane:2017-06-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Spodziewałam się zupełnie czego innego, ta książka bardzo mnie zaskoczyła. Głównie to, że jest tak przepełniona religią. Mimo to dość dobrze się ją czytało. Było też wiele wzruszających momentów a także wiele dających do myślenia. Warto przeczytać nawet, jeśli nie jest się osobą szczególnie religijną...
Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2014-10-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Byłam sceptycznie nastawiona do tej pozycji, ale "połknęłam" ją jednym tchem. Myślę, że warto się zapoznac z tą historią
Avatar użytkownika - millawia
millawia
Przeczytane:2017-04-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Niezwykle rzadko zdarza mi się świadomie sięgnąć po utwory wpisujące się nurt literatury chrześcijańskiej i religijnej - raczej stronię od lektury tego rodzaju powieści. Nie lubię bardzo często występujących w tym gatunku moralizatorstwa i tendencyjnego sposobu przedstawiania świata. Często drażni mnie nadmierne epatowanie religijnością i kaznodziejski charakter narracji. ,,Chata" Williama Paula Younga to powieść chrześcijańska, która mnie zaskoczyła. Do sięgnięcia po utwór skłoniła mnie ciekawość związana z fenomenem popularności wydanej własnym sumptem powieści, która osiągnęła status bestselleru i doczekała się ekranizacji. William Paul Young udowadnia, że jeśli tylko się chce o Bogu można pisać bardzo przystępnie i bez nadmiernego zadęcia. Utwór autorstwa Amerykanina to mocna, nieco kontrowersyjna pozycja literacka, która oddziałuje na wyobraźnię i inspiruje czytelnika do świeżego spojrzenia na postać Boga, Jezusa i Ducha Świętego. Bardzo podobał mi się niekonwencjonalny sposób przedstawienia Trójcy Świętej. Zasadnicza akcja powieści toczy się w tytułowej chacie. Jest to miejsce brutalnej zbrodni, a zarazem przestrzeń, którą na objawienie się człowiekowi wybiera Bóg. Przybierający postać czarnej kobiety Tata zaprasza na spotkanie Mackenziego Phillipsa, by wspólnie z Jezusem i Sarayu (emanacją Ducha Świętego) uleczyć rany zadane duszy mężczyzny. Weekend poświęcony na rozmowy z Bogiem na zawsze zmieni bohatera i na powrót rozbudzi jego wiarę. ,,Chata" jest utworem, który pozytywnie mnie zaskoczył. To przyjemna w odbiorze powieść o bezgranicznej miłości Boga do człowieka o sile miłosierdzia i wybaczania. Natężenie scen religijnych było w tym utworze ogromne, ale nie wywoływały one typowej u mnie w takich sytuacjach niechęci, co stanowi ogromny plus.
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2017-04-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam, Przeczytane w 2017,
Książka dająca bardzo do myślenia. W życiu każdego człowieka wszystko co się dzieje jest po coś...każdy powinien uczyć się wybaczać...ale czy można wybaczyć zabójcy swojego dziecka... jako matka nie wyobrażam sobie :(
Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2017-03-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2017, Mam,
Historia ta jest jak najbardziej warta przeczytania. Po porwaniu córki Paul przeżywa ogromny smutek i żałobę z powodu jej straty. Pewnego dnia w skrzynce na listy odnajduje list adresowany do niego, który odmienia jego dotychczasowe życie. W chacie do której dostał zaproszenie w liście odnajduje wiele odpowiedzi na dręczące pytania. Naprawdę książka warta polecenia.
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2017-03-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Przeczytałam. Przemyślałam. Wrażenia na blogu :) http://magicznyswiatksiazki.pl/chata-wm-paul-young/
Książka interesowała mnie od jakiegoś czasu,dlatego byłam usatysfakcjonowana,że udało mi się ją w końcu zdobyć. W powieści świat ziemski styka się ze światem duchowym, co było dla mnie niezwykłe, czułam jakbym odbywała duchową podróż z bohaterem. Powieść zawiera wiele mądrych odniesień jak powinno się postępować w rodzinie, wyjaśnia dlaczego na świecie jest tyle zła,które dotyka niewinnych. Poruszające dialogi Macka ze Stwórcą. Trochę nie przekonało mnie, że Bóg objawił się jako kobieta,dziwnie się czułam czytając sformułowania "Tata zrobiła czy powiedziała. Minusem jest też nużący styl autora, chwilami musiałam się zmusić do doczytania rozdziału, co jak co,ale po takiej historii oczekiwałam, że akcja będzie bardziej wciągająca, pozycja nie należy do łatwych i aby ją zrozumieć trzeba ją czytać w pełnym skupieniu. Decyzję czy warto sięgnąć po książkę zostawiam czytającym. Niech każdy sam po lekturze stwierdzi czy "Chata" spełniła oczekiwania odnośnie wiary czy jednak nie jest tą książką na którą się liczyło.
Avatar użytkownika - dorota198
dorota198
Przeczytane:2014-01-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2015,
Książka niezwykle zaskakująca i jest napisana w nie łatwy sposób. Daje dużo do myślenia. Godna polecenia i zastanowienia się nad własnym życiem. Na pewno przeczytam ją jeszcze raz.
Avatar użytkownika - Tessie89
Tessie89
Przeczytane:2015-02-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione,
Jedna z najlepszych pozycji książkowych jakie miałam okazję przeczytać. Książka, która wciąga bez reszty, wzrusza do łez i zmusza do refleksji. Ukazuje relacje człowieka z Bogiem, odpowiada na wiele nurtujących każdego z nas pytań dotyczących ludzkiej egzystencji.
Avatar użytkownika - niby_brunetka
niby_brunetka
Przeczytane:2014-10-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Przeczytałam tą książkę dwukrotnie. Ostatnim razem, zaczęłam i skończyłam w moje urodziny. Gdzieś moja wiara uciekła i potrzebowałam tego.. by przypomnieć sobie "oddech Boga na sobie".
Avatar użytkownika - kaslay
kaslay
Przeczytane:2009-12-16, Ocena: 6, Przeczytałem,
Niesamowita historia o poszukiwaniu pogodzenia się z Bogiem i samym sobą. O Miłości zdolnej uleczyć każdy ból i Bogu, który nie jest nieobecny, ale chce działać w każdej dziedzinie życia.
Avatar użytkownika - godmyt
godmyt
Przeczytane:2014-01-20, Ocena: 5, Przeczytałam, wyzwanie 2014- 12 książek,
"Chata" ma moc łamania stereotypów, których lubimy używać w odniesieniu do Boga i religii. Sposób w jaki Autor ukazuje samego Boga jest "dość nietypowy" i zaskakujący. Jest to opowieść o Macu- mężczyźnie, który próbuje pogodzić się z utratą córki, która zniknęła i według doniesień policji została brutalnie zamordowana, choć przez cztery lata poszukiwań nie odnaleziona jej ciała. Mac dostaje zaproszenie na miejsce zbrodni- Chaty. Zjawia się tam choć nie wie od kogo dostał zaproszenie. Spędza tam weekend, który odmienia jego życie, gdyż tam spotyka się z Bogiem, który próbuje ukazać mu sens cierpienia, starty i przekonać go do swojej bezwarunkowej miłości. "Chata" daje do myślenia, porusza cienkie struny naszej wiary,ufności i budzi sporo emocji. Warto przeczytać.
Avatar użytkownika - oliw333ia
oliw333ia
Przeczytane:2013-10-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Świetna książko opowiadająca o wierze, miłości i trosce o rodzinie.
Avatar użytkownika - aeljot
aeljot
Przeczytane:2014-08-09, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Jest to opowieść przede wszystkim o bólu i żalu. Cierpieniu widzianym oczami człowieka wierzącego, który nie jest w stanie pojać tego jak w świecie dobrego Boga może dziać się tak wiele niedobrych rzeczy. Powieść jest prowadzona w ciekawy sposób, łatwo przechodzimy ze świata realnego do świata odczuć, świata wiary. Ponieważ książka we wstępie przedstawiona jest jako rzeczywiste przeżycia bohatera łatwo wejśc nam w nową rzeczywistość i przyjąć jako realne i prawdziwe wszystko co się w niej dzieje. Dla mnie książka to próba przestawienia tajemnicy Trójcy Świętej, Boga, który jest jednocześnie Duchem-Stworzycielem jak i Synem-Zbawicielem. Dotyka więc trudnego tematu, a może raczej tematu ciężkiego do pojęcia ludzkim umysłem.
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2013-07-30, Przeczytałam,
Świetna ksiązka polecam
Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
"Chata" to wspaniała, podnosząca na duchu opowieść ojca zamordowanej dziewczynki. Kilka dni rozmowy z Bogiem daje dużo odpowiedzi i łez, a wreszcie spokój i wybaczenie, miłość i wiarę. Polecam tym, którym ciężko i tym, którym lżej również.
Perełka w mojej Biblioteczce. To historia piękna, bardzo wartościowa, smutna i mądra. Zaskakuje, stanowi pocieszenie, pozwala zrozumieć kim my jesteśmy dla Boga,a też kim On jest dla nas. Że jest ludzki, w wolnym słowa znaczeniu, że jest blisko. Nie jeste to książka religijna, nie ma nawet podłoża teologicznego. To prostu mądra książka filozoficzna, pewna historia, która pozwala otworzyć serce na świat, drugiego człowieka, pozwala otworzyć oczy na sprawy, które są dla nas nieistotne, chociaż powinno być inaczej. Wyciągnąć z niej można wiele wniosków do zastosowania we własnym życiu. Uwierzcie, nie da się opisać, zrecenzować tej książki, ja należy przeczytać:)
Avatar użytkownika - Katarzyna78
Katarzyna78
Przeczytane:2013-11-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2013,
"Problem w tym, że ludzie starają się zrozumieć kim jestem, biorąc najlepsza wersję samych siebie, podnosząc don-tej potęgi, dodając całą dobroć, jaką potrafią sobie wyobrazić, czyli często niewiele, a uzyskany wynik tych operacji nazywają Bogiem. I choć ich wysiłki mogą się wydawać szlachetne, w rzeczywistości są daremne,a rezultat całkowicie chybiony. Nie jestem lepszą wersją cienie, tylko czymś więcej, czego twój umysł nawet nie ogarnia.[]Kto chciałby wielbić Boga, którego bez trudu można zrozumieć, co?" Książkę mogę posumować jedynie w ten sposób. Dla tych, którzy mocno wierzą w Boga, będzie ona jak balsam dla duszy. Dla tych, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości lektura z pewnością przyniesie wiele odpowiedzi na zadawane często pytania. Dla tych, którzy nie wierzą będzie to po prostu kolejna historia, może nawet z pogranicza SF :) ,,(...) nie można wymusić zaufania, tak samo jak pokory. Ono albo jest, albo go nie ma. To owoc relacji, w której jesteś kochany. Ponieważ ty nie wiesz, że ja cię kocham, nie możesz mi ufać." Nie ważne czy wierzysz czy nie - po prostu przeczytaj tę książkę, ponieważ warto popatrzeć na temat Boga z innej perspektywy.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-09-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
cudna opwoeść o życiu po życiu... jest niczym bajka... piękno wypływa z kart tej książki powodując zalanie serca czytającego potokiem wiary, nadziei i miłości... to trzeba przeczytać i warto przeczytać!!! urzekła mnie postać Boga... nic więcej nie napiszę:)
Avatar użytkownika - zielona
zielona
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Dla mnie - prawdziwa uczta dla duszy. Czytałam ze łzami w oczach i ściśniętą krtanią. Wspaniała lektura. Polecam.
Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-06-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, duchowość, powieści,
Chata to bardzo ciepła opowieść o tym jak ból, strata bliskich osób a przede wszystkim wyrzuty sumienia mogą człowieka zniszczyć. Jest to też próba uporania się z ciągle żywym w chrześcijaństwie pytaniem jak to jest że Bóg jest jeden ale w Trzech Osobach. Przedstawione w tej książce osoby odbiegają od tradycyjnego myślenia o Bogu i dobrze, On zawsze jakoś wymyka się naszym wyobrażeniom. POLECAM!
Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2013-01-07, Ocena: 4, Przeczytałam,
Książka według mnie jest hmm... jest dobra. Nie wiem, czy to wystarczająco, biorąc pod uwagę że co najmniej trzy osoby z mojego otoczenia jest nią zachwyconych (i to one namówiły mnie do przeczytania). Sama nie wiem co mnie do niej zniechęca, być może są to przerysowane sceny, zbyt oderwane od rzeczywistości. Pomysł jest moim zdaniem dobry, chęć wytłumaczenia takich prostych spraw jak chociażby pokazanie że Bóg może być kobietą naprawdę pochwalam. Do sposobu jednak mogłabym mieć kilka zastrzeżeń.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2012-04-06, Ocena: 4, Przeczytałam,
Powieść filozoficzna z cyklu rozmowy z Bogiem. Mała córka Macka zostaje porwana i zamordowana. Mack nie może się z tym pogodzić, jego wiara w Boga jest zachwiana. Na pytanie dlaczego Bóg odpowiada, że taka jest miłość i dobroć. Książka wymaga w trakcie czytania wyciszenia i skupienia, inaczej lektura jej mija się z celem.
Avatar użytkownika - ederlezi
ederlezi
Sięgnęłam po tę książkę skuszona wieloma pozytywnymi opiniami i komentarzami, jakie swego czasu obiły się o moje uszy i muszę przyznać, że jestem... zawiedziona. Po bardzo dobrym, wciągającym początku akcja stała się nudna i wręcz żenująca. Musiałam się naprawdę bardzo zmuszać, żeby mówiąc kolokwialnie, domęczyć ją do końca. Wszystko było tam takie słodkie, cukierkowe, przerysowane. Jedynym czynnikiem, który sprawił, że nie rzuciłam tej powieści w kąt, było zapewnienie we wstępie, że historia jest autentyczna. Jednak w posłowiu, autor przyznał się, że to tylko wyssana z palca bujda. Przyznam, że trochę mnie to wkurzyło i zburzyło cały sens czytania. Wracając do treści muszę z przykrością stwierdzić, że nie znalazłam w tej powieści żadnej prawdziwie głębokiej myśli. Nie przekonuje mnie tez postawa głównego bohatera, który po krótkim weekendzie spędzonym chacie z Bogiem, jest w stanie miłosiernie wybaczyć wszystkie swoje krzywdy. No cóż może jestem człowiekiem małej wiary, jednak zdecydowanie odradzam tę książkę, gdyż jak dla mnie była to tylko strata czasu.
Avatar użytkownika - wera_2002
wera_2002
Przeczytane:2017-07-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 ksiazek w 2017, Mam,
Wstrząsająca, przeczytana w trzy godziny, film obejrzany tego samego dnia wieczorem. Cudo.
Avatar użytkownika - Zaczytana22
Zaczytana22