Anioł łez. Podcięte skrzydła

Tom 1 cyklu anioł łez

Piękna opowieść o miłości, która uskrzydla.

Niektórzy rodzą się pod nieszczęśliwą gwiazdą i problemy same ich znajdują. Mimo to ciągle walczą, aby wzbić się w górę, wbrew wszystkiemu. Pozostali sami pakują się w kłopoty, z których z czasem coraz trudniej się wydostać, i staczają się powoli po równi pochyłej.

Zamach terrorystyczny w Nowym Jorku w 2001 roku odebrał życie wielu ludziom. W tym rodzicom Diany Beckett. Razem ze starszym bratem trafiła do rodziny zastępczej w Spokane. Jej nowi opiekunowie okazali się fanatykami religijnymi i surowo wychowywali swoich podopiecznych. U dziewczyny na skutek urazu psychicznego pojawiły się problemy z mową, przez co stała się obiektem drwin ze strony rówieśników. W efekcie Diana zamknęła się w sobie i nie dopuszczała do siebie nikogo.

Wszystko się zmieniło, gdy poznała Daniela, chłopaka z dobrej, szanowanej rodziny. Mówiono o nim: idealny syn i brat, wzorowy uczeń. Daniel rozbudził w Dianie nadzieję, przy nim odważyła się otworzyć na świat, zaczęła marzyć, a nawet zdobyła kilku przyjaciół. Jednak młody mężczyzna skrywał mroczną tajemnicę, a jego decyzje mogły ściągnąć niebezpieczeństwo nie tylko na nią, ale także na jej bliskich.

Czy Dianie uda się przy Danielu uleczyć skaleczoną duszę i rozwinąć skrzydła?

Informacje dodatkowe o Anioł łez. Podcięte skrzydła:

🥺𝙬𝙯𝙧𝙪𝙨𝙯𝙖𝙟𝙖̨𝙘𝙖
🤯𝙯𝙖𝙨𝙠𝙖𝙠𝙪𝙟𝙖̨𝙘𝙖
☹️𝙨𝙢𝙪𝙩𝙣𝙖
⭐️𝟴/𝟭𝟬

"Anioł łez. Podcięte skrzydła" to pierwszy tom serii autorstwa @laylawheldon,  opowiadającaly o losach Darii- niemal osiemnastoleniej dziewczyny, która doświadczyła w swoim krótkim życiu tylu krzywd, że powoli przestaje wierzyć w lepsze jutro.😔
Jej rodzice zginęli w zamachu na World Trade Center, więc razem z bratem trafili do rodziny zastępczej. Crownsowie to fanatycy religijni, bardzo surowi dla wszystkich swoich podopiecznych, coraz bardziej przekraczający jakiekolwiek granice i prawa tych dzieci.
Daria czeka do swoich urodzin, aby w końcu opuścić to miejsce i zacząć nowe życie, pewnie równie ciężkie, ale przynajmniej samodzielne.
Nie spodziewa się jednak, że jej los odmieni się trochę wcześniej. 😉

Platonicznie podkochuje się w Danielu od dawna, a kiedy on w końcu ją zaczepia, postanawia być odważna i zrobić coś dla siebie.
Tak zacznie się ich wspolna droga. Będzie ona pełna cudownej, słodkiej przyjaźni, ale też przekraczania granic, próbowania nowych rzeczy i otwierania się na innych.
Niestety, poza tą piękną stroną Daniela, będzie również druga, nieco bardziej mroczna, a nie do końca przemyślane czyny nastolatka przyniosą wkrótce poważne konsekwencje.
Jak bohaterowie sobie z nimi poradzą? 🥺

Twórczość Layli Wheldon znam z serii "Dance, sing, love", która ogromnie mi się podobała i którą gorąco polecam!
Tutaj mamy nieco inną tematykę (chociaż znajdą się wspólne elementy), ale jedno pozostaje takie samo- autorka jest mistrzynią w budowaniu postaci.
Mamy tutaj perspektywę kilku osób i uważam to za świetne rozwiązanie, bo każdą z nich możemy lepiej poznać, a nie tylko oczami głównych bohaterów. Jednak to właśnie postać Darii zrobiła na mnie największe wrażenie.

Smutna, straumatyzowana, niepewna siebie i cicha, a jednak tak odważna, tak spragniona życia i tak bardzo doceniająca małe rzeczy. Uwielbiam ją i uwielbiam obserwować zmianę, jaka w niej zachodzi, chociaż to dopiero początek tej drogi.
Daniel okazał się być jej ideałem, osobą, która wyciągnęła ją z tego jej kokonu, który przez lata plotła. Podobała mi się jego wyrozumiałość, inteligencja emocjonalna, empatia i czysta dobroć, mimo że mógłby być przecież tylko bananowym, płytkim dzieciakiem.
Kiedy jednak pojawił się wątek mafii, coś mi zgrzytało. Od razu pomyślałam, że właśnie znudzone dzieciaki bawią się w gangsterów i nie wiedziałam, po co ten wątek został wprowadzony. Później jednak przekonałam się, że to będzie ważny element tej historii i spodobało mi się to wprowadzenie elementu niebezpieczeństwa.

Cała książka totalnie mnie kupiła, wywołała u mnie mnóstwo emocji i czytałam ją z zapartym tchem, ciągle bojąc się o bohaterów i licząc na ich happy end.
Nadal na niego liczę, więc kupujcie ten i drugi tom, żeby wyszły też kolejne! 😉
Naprawdę warto i sama już czytam kontynuację i zdradzę Wam, że sporo się dzieje!

"Anioł łez" to tom pierwszy rozpoczynający trylogię. Mam nadzieje, że już nie długo wyjdą następne. Książka jest bardzo emocjonalna, to nie będzie słodka opowieść o miłości.

Diana, to młoda siedemnastoletnia dziewczyna. Jej życie nie należy do łatwych. Ona i jej starszy o 3 lata brat stracili rodziców w ataku na WTC. Oboje trafili do rodziny zastępczej, gdzie panowały surowe warunki, rygor, karania za każde przewinienie oraz przemoc, nie tylko ze strony rodziców zastępczych ale trojki innych wychowanków. Diana marzy, by wytrzymać tylko do dnia urodzin, kiedy będzie mogła opuścić dom, w którym przesz wiele. Pewnego dnia odzywa się do niej Alison, która chce się z nią zaprzyjaźnić, oraz Daniel, który jej się od lat podoba. Dzięki Alison wyjeżdża na wycieczkę klasową, która jest początkiem wspaniałej przyjaźni, miłości oraz odmienia losy dziewczyny. Czy zazna spokoju i radości?

Daniel to młody chłopak, który pochodzi z tzw. dobrego domu. Nie jest rozpieszczony, ma grono przyjaciół, dobrze się uczy, jest wzorowym synem, ale wplątał się wraz z przyjaciółką w kłopoty. Początkowo dzięki matce, która pracuje w laboratorium zaczyna od podkradania tabletek. Przypadek sprawia, że trafia do gangu. Zamiast kary za dilowanie na ich terenie zostaje ich członkiem, a nawet tworzy swoją grupę Gdy poznaje Dianę, wszystko się zmienia. Pragnie odejść, ale to nie takie proste. Pewne wydarzenia sprawiają, że staje się zagrożeniem nie tylko dla siebei ale i dla przyjaciół, a w szczególności dla Diany.

Książka jest wielowarstwowa. Porusza szereg tematów, od straty rodziców, po przemoc w rodzinie, fanatyzm religijny, problemy szkolne, przyjaźń, miłość oraz to, że nasze czyny mają swoje konsekwencje, nie tylko dla nas ale i dla osób nam bliskich. Postacie są wyraziste, dobrze wykreowane, barwne i ciekawe. Jednocześnie każda z nich ma swoje problemy, tajemnice. Pozornie są zupełnie inne ale włączy ich przyjaźń, każdy może liczyć na drugą osobę. Kiedy Diana dołącza do tej paczki przyjaciół wychodzi ze swojej skorupy, zmienia się, otwiera. Oprócz przyjaźni znajduje także miłość. Początkowo wszystko jest fajne, przyjemne i jak już myślimy, że zakończenie będzie z happy endem autorka bije nas po głowie zwrotem akcji. I pytanie do autorki czemu?

Historia należy do słodko-gorzkiej. Miłe i przyjemnie chwile mieszają się z dramatycznymi. W książce mamy dużo dramatycznych scen, zabawnych jest i erotyka oraz w końcówce szokujące wydarzenia. Kiedy czytałam co przeżywała Diana w rodzinie zastępczej to aż się w nas cos gotowało. Potem było parę przyjemnych , zabawnych chwili, które dały nam nadziej, że Diana zazna szczęścia. Oprócz przyjaźni i miłości dla Diany otwiera się szansa na stworzenie własnej muzycznej kariery. Wszystko to byłoby piekne gdyby nie pewno zdarzenie, które odmieniło losy całej paczki. Daniel musi zniknąć, by ikt więcej nie ucierpiał.

Ostatnie rozdziały czyta się z szokiem, niedowierzaniem oraz z dużą ilością chusteczek. Tego się nie da przetraci bez łez. Książka także wciąga i nie sposób się od niej oderwać, mimo że ma ponad 400 str. czyta się ja rewelacyjnie. Dodatkowym plusem są rozdziały podzielone na bohaterów. Głównie Dianę, i Daniela, ale są i te z Alison, Raven i ten najbardziej dramatyczny z Chloe. Polecam i już nie mogę się doczekać kontynuacji.

Avatar użytkownika - Zagubionawswieci
Zagubionawswieci
Przeczytane:2022-02-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Diana była krucha jak porcelana, delikatna i skrzywdzona przez życie. Jej rodzice zginęli, więc razem z bratem trafiła do rodziny zastępczej. Trafili gorzej, niż mogliby się spodziewać. Rygor był tam niesamowity, dlatego każdego dnia marzyli o tym, by jak najszybciej się wyprowadzić, chociażby mieli spać pod mostem. Śmierć rodziców przysparzała bohaterce coraz więcej problemów. Poza załamaniem doszła do tego wada wymowy. Dziewczynie ciężko było się odezwać, a gdy już to robiła, zaczynała się jąkać. Nawet wizyty u psychologa i pedagoga nie zdołały jej w tym pomóc. Pewnego dnia los się w końcu do niej uśmiechnął. Chłopak, w którym była zauroczona, zagadał do niej, a chwilę po tym zyskała nową przyjaciółkę. Dzięki ich pomocy odżyła i zaznała smaku szczęścia. Jednak los dalej rzucał jej kłody pod nogi i Diana musiała sobie jakoś poradzić. Wytrzymać do 18-tych urodzin... Ale czy jej się uda? Czy nie załamie się psychicznie? A może z pomocą przyjaciół jej życie nabierze kolorów?
Ta historia była niczym muzyka dla mojej duszy. Istny rollercoaster emocji, które czuć było na każdym jej zakręcie. Z wielkim zainteresowaniem chłonęłam każdą linijkę, wprawiając się w błogi nastrój. Nie potrafiłam się od niej oderwać, jak już zaczęłam czytać, tak nic nie było w stanie mnie od niej odciągnąć. Łzy co chwila napływały mi do oczu, by po chwili zastąpić je szczerym uśmiechem. Nie raz jednak rozmywały mi literki, które zaczynały zlewać się ze sobą. Ta historia zawładnęła moim ciałem i sercem. Ogniki w moich oczach tańczyły podczas przekładania kolejnych kartek. Cieszyłam się, mogąc towarzyszyć bohaterom w tych trudnych jak i w szczęśliwych chwilach. Trzymałam kciuki za główną bohaterkę z myślą "dziewczyno, musisz być silna, dasz radę pokonać przeciwności losu i w końcu zaznasz upragnionego szczęścia"! Tak bardzo chciałam znaleźć się obok niej, niosąc wsparcie i ogrom miłości. Jestem szczęśliwa, że znalazła tak cudownych przyjaciół, którzy mogli to robić za mnie. Historia Diany sprawiła, że moje serce kruszyło się podczas czytania. Pokochałam ją i jej bohaterów bezgraniczną miłością. Każdy z nich sprawił, że ciepło zalewało całe moje ciało. Nawet nie potrafię do końca ubrać w słowa tego, co chcę przekazać... Droga Autorko, sprawiłaś, że z każdą sekundą moje serce gubiło rytm, a w głowie zaczynało szaleć tornado. Powieść, którą napisałaś była dla mnie niesamowitym przeżyciem. Z pewnością sięgnę po następny tom i po resztę książek Twojego pióra.
Dziękuję wydawnictwu Editiored i Autorce za możliwość przeczytania tej cudownej książki. Polecam ją całym sercem i czekam na kolejny tom! Przed zaczęciem czytania polecam przygotować duże pudełko chusteczek, bez których nie polecam nawet się do niej zabierać.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-02-09, Ocena: 4, Przeczytałem,

Diana od momentu śmierci rodziców nie miała łatwego życia, trafiła razem z bratem do rodziny zastępczej, która surowo wychowuje swoich podopiecznych. Dziewczyna na skutek załamania zaczęła mieć problemy z mową i stała się obiektem drwin wśród rówieśników. Wszystko zmienia się kiedy Diana poznaje Daniela, z pozoru chłopaka z dobrej rodziny. Dopiero on był w stanie skłonić dziewczynę by otworzyła się na świat i ludzi. Jakie tajemnice skrywa Daniel? Jak one wpłyną na życie Diany i jej nowych przyjaciół?

Czytałam wcześniej kilka krótszych opowiadań w wykonaniu autorki i przyznaje, że bardzo zaciekawiła mnie jej twórczość, dlatego też sięgnęłam po książkę "Anioł łez". Jak było tym razem? Książkę czyta się naprawdę bardzo szybko, autorka stworzyła ciekawych, aczkolwiek w większości dosyć dziecinnych jeszcze bohaterów. Jeśli chodzi o samą fabułę bardzo podobało mi się to, że Layla postanowiła stworzyć taką bohaterkę jak Diana i na kartach swojej powieści pokazać Nam jej tragedię. Nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazić czego musiała w swoim krótkim życiu doświadczyć ta młoda dziewczyna - najpierw śmierć rodziców, później konserwatywni i "pokręceni" rodzice zastępczy i na końcu rówieśnicy, którzy na każdym kroku jej dokuczali i próbowali ją upokorzyć.. Na szczęście spotkała na swojej drodze ludzi, którzy okazali się świetnymi przyjaciółmi, na dobre i na złe.
Jeśli chodzi o postać Daniela, to nawet polubiłam tego bohatera, jednak wątek bycia w gangu, tym bardziej w wykonaniu tak młodego człowiek jakoś do mnie nie przemawia.
Fajnie, że autorka postanowiła wpleść kilka rozdziałów z perspektywy przyjaciół Daniela oraz Diany, dzięki temu zabiegowi mogliśmy się dowiedzieć więcej również o ich odczuciach i życiu.
Ta historia miała kilka nieprzewidzianych zwrotów akcji, których kompletnie się nie spodziewałam, jest również niezwykle emocjonalna oraz momentami bardzo przejmującą. Tego jak autorka zakończy tą powieść w życiu bym nie przewidziała, mam jednocześnie nadzieję, że to nie koniec losów Danieli oraz jej przyjaciół, bo jestem bardzo ciekawa jak dalej potoczy się ich życie. Moja finalna ocena to 7/10.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2022-08-17, Ocena: 4, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2022,

To książka,która jest naprawdę dobra ale mi nie przypadła do gustu.Początek fajny ale późniejsze wprowadzenie gangów w licealnych murach jakoś do mnie nie przemówiło.
Autorka co prawda porusza w książce ważne tematy społeczne związane z trudnym dzieciństwem i dorastaniem,takie jak chociażby niesprawiedliwe traktowanie słabszych czy krzywdzące wychowanie przygarniętych dzieci. Są też tu tragedie, śmierć, które w przypadku bohaterki efektują nie tylko jąkaniem, ale i poczuciem izolacji .Jest i oczywiście miłość, bo to o tym jest głównie ta książka i o nadziei, jaką przynosi właśnie to niezwykłe uczucie.Ja szukam w książkach czegoś więcej ale historia ogólnie łapie za serce i warta jest uwagi.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-02-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Młodość rządzi się swoimi prawami. Powinna być beztroska, służyć próbowaniu życia, popełnianiu błędów, nawiązywaniu znajomości, pierwszym miłościom. I tak byłoby w idealnym świecie, niestety rzeczywistość potrafi być zupełnie inna i nie wszyscy nastolatkowie mają okazję cieszyć się tym pięknym wiekiem, pozwolić sobie na lekkomyślność i niefrasobliwość. I właśnie taką trudną, niesprawiedliwą, porażającą historię otrzymamy w książce "Anioł łez".
Diana straciła rodziców w młodym wieku i wraz z bratem trafiła do rodziny zastępczej. Poznajemy ją 10 lat po tych traumatycznych wydarzeniach, gdy ona sama nie do końca poradziła sobie ze wszystkim, co ją spotkało. Zamknięta w sobie, dręczona zarówno w szkole jak i w domu, starająca się wtopić w tłum, milcząca, z ogromnymi problemami, z którymi nie powinna mierzyć się żadna nastolatka. Nie ma przyjaciół, nie ma rodziny oprócz brata, który stara się stanąć na własne nogi po przekroczeniu dorosłości. Nie zna ciepła domowego ogniska, bezwarunkowej miłości i wielu rzeczy, które jej rówieśnicy przyjmują za pewnik. Splot wydarzeń sprawia, że ma szansę nie tylko zwrócić uwagę chłopaka swoim marzeń ale i zyskać przyjaciół. Czy uda jej się to zrobić?
Daniel to dziecko szczęścia. Choć rodzeństwo jest źródłem jego frustracji to tak naprawdę jego dom jest pełen ciepła i miłości. Posiada idealny wizerunek, zarówno w szkole jak i w domu nikt nie może mu niczego zarzucić. Przy Dianie także udowadnia, że nie są to puste przechwałki, jest dobry, opiekuńczy, troskliwy. Ale dla nastolatka takie spokojne i przewidywalne życie może stać się zwyczajnie nudne i niestety, Daniel zaczął szukać adrenaliny nie tam gdzie powinien. Czy szemrane interesy oraz podejrzane towarzystwo sprowadzą na niego zgubę? A może dostrzeże w porę co tak naprawdę jest w życiu ważne?
Autorka w tej książce podjęła się przedstawienia naprawdę ważnego, choć niezwykle bolesnego tematu, wychowywania dzieci poza domem rodzinnym. Luki w systemie opiekuńczym, zbyt duża ilość młodych osób potrzebujących i obojętność dorosłych sprawiają, że za zamkniętymi drzwiami często dzieją się tragedie. Tragedie, które mają ogromny wpływ na późniejsze dorosłe życie. W tej książce świetnie zostało to przedstawione- choć wstrząsa czytelnikiem do głębi, nie można nie oddać temu wątkowi realizmu. Również pierwsza miłość została tu scharakteryzowana pięknie i potwierdziła tezę, że ta może uskrzydlać, dodawać sił w najbardziej beznadziejnych sytuacjach i wydobywać z ludzi to, co najlepsze. Wątek drugiego życia prowadzonego przez Daniela odbieram jako ostrzeżenie przed pochopnymi decyzjami, a także umyślnym szukaniem emocji w bardzo nieodpowiednich miejscach. Za błędy się płaci, niezależnie od wieku i statusu społecznego, co zostało tu udowodnione. Dużym plusem są też fragmenty pisane z różnych perspektyw, nie tylko głównych bohaterów ale całej paczki przyjaciół. Dają one wejrzenie na wydarzenia z ich perspektywy i pozwalają jeszcze lepiej poznać ich prywatny świat. To moje pierwsze spotkanie z Autorką i zaliczam je do udanych, pisze ciekawie i lekko, przy lekturze miło spędziłam czas. Pomimo faktu, iż historia opowiada o bardzo młodych ludziach nie odczuwałam ich infantylności i naiwności na tyle, by wzbudzało to moją irytację, być może dlatego, że zarówno Daniel jak i Diana są nad wyraz dojrzali jak na swój wiek. To interesująca pozycja, z zaskakującym zakończeniem, które wręcz nakazuje wypatrywać kolejnego tomu.

Diana to młoda dziewczyna, licealistka wychowująca się w bardzo surowej rodzinie zastępczej. Wiele już w swoim życiu przeszła, skupia się tylko na nauce i na zdobyciu stypendium naukowego .
Daniel kochany syn z dobrego domu, ma pieniądze i miłość w domu, wspaniałych i oddanych przyjaciół.. Jednak w życiu brak mu było atrakcji, przez co wpakował się w bardzo nieciekawe towarzystwo .. mafię.
Jedyny minus od jakiego tu zacznę to właśnie ta mafia, choć lubię książki z tą tematyką, tutaj może być ona taka troszkę nierealna .. moim zdaniem Daniel w zbyt młodym wieku jest zbyt wysoko w hierarchii.. a niektóre sceny, naprawdę nierealne..
Jednak!
Ta książka to coś więcej niż zwykła mafia.. to piękna historia dwojga skrajnie różnych ludzi, Diana.. mocno skrzywdzona przez życie, walczy o to by choć trochę było lepiej.. by się nie poddać.. Czy poznanie Daniela wpłynie na jej życie pozytywnie? Owszem... poznanie Daniela oraz jego przyjaciół, to daje dziewczynie iskierkę nadzei na lepsze jutro.. Tylko czy i ile dziewczyna zniesie gdy pozna całą prawdę o życiu Daniela?

Ta książka porusza też bardzo ważne tematy, takie jak śmierć, strata, rodzina zastępcza, przyjaźń, oddanie, nieciekawe towarzystwo.. Daje dużo do myślenia.
Zakończenie tej części, złamało mi serce i bardzo mnie zasmuciło .. z niecierpliwością czekam na dalsze losy bohaterów! Jestem ciekawa jak teraz będzie wyglądało ich życie, gdy wsztstko tak mocno się skomplikowało..
Autorka ma bardzo przyjemny styl, książka praktycznie czyta się sama!
Plus też za to, że poznajemy tą historię z punktu widzenia kilku bohaterów.