Baletnice. Wschodząca gwiazda

Tom 5 cyklu Baletnice

Przyjaciela możesz znaleźć tam, gdzie się tego nie spodziewasz!

Pamiętnik Sofii zniknął bez śladu, a wraz z nim zostały wykradzione jej największe sekrety i trudne wspomnienia z pierwszych dni w Paryżu. Gdy przyjechała z Włoch do szkoły baletu, myliły jej się nie tylko kroki podczas prób i francuskie słówka z włoskimi, ale nawet przystanki autobusowe. Jej współlokatorki często z tego żartowały.

Krótko po zniknięciu dziennika Sofia dostaje tajemniczy mail od osoby ukrytej pod nickiem Upiór w operze. Czy to wiadomość od kogoś, kto zabrał pamiętnik dziewczyny? Jej tajemnice nie mogą przecież wyjść na jaw!

Piąty tom bestsellerowej francuskiej serii ,,Baletnice" o kulisach nauki baletu w elitarnej szkole przy Operze Paryskiej którą pokochały dziesiątki tysięcy dziewczynek. Ta książka pokaże Twojemu dziecku, że wrażliwość i pasja są siłą, która może wiele przezwyciężyć w pełnej uniesień i porażek walce o spełnienie marzeń. Wyjątkowe historie o dziewczynach i chłopakach z prestiżowej szkoły tańca w Paryżu, którzy muszą codziennie mierzyć się z rywalizacją, zazdrością i swoimi słabościami, by udowodnić, jak kochają balet.

We Francji nieprzerwanie od 2016 roku ukazało się już 18 tomów! Sprzedano ponad 300 000 egzemplarzy!

Poznaj dotychczasowe tomy serii:

,,Przyjaciółki i rywalki" ,,Prawie idealna" ,,W cieniu brata" ,,Mała buntowniczka"

Kolejne już wkrótce!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy

Informacje dodatkowe o Baletnice. Wschodząca gwiazda:

Avatar użytkownika - AniaK_ka1
AniaK_ka1
Przeczytane:2021-09-26,

[ RECENZJA ]

Elizabeth Barféty "Baletnice. Wschodząca gwiazda".
Wyd. Znak Emotikon

"Wschodząca gwiazda" to najnowsza część serii "Baletnice" dla dziewczynek. Tym razem główną bohaterką jest Włoszka Sofia.
   Książka opisuje historię młodej damy i jej pierwszych kroków w szkole baletowej w Paryżu. Jej trudności i niełatwe relacje z nowo poznanymi kolegami oraz koleżankami.
   Kiedy zagubiona dziewczyna odnajduje swój utracony pamiętnik wraz z nim dostaje tajemniczego maila od nowego "przyjaciela".
Dziwne zachowanie Sofii zastanawia grupę bliskich jej osób, którzy postanawiają dla bezpieczeństwa  łatwowiernej tancerki, poznać jej powiernika sekretów.
Gdy jednak okazuje się, że za wszystkim stał jej największy wróg, Włoszka postanawia na nowo przemyśleć wszystko, komu może zaufać a komu już nie.
   Kolejna z serii, równie wciągająca i bogata w wartości, które każdy z nas powinien w życiu mieć. W ciekawy sposób opisane problemy każdego w sumie ucznia i uczennicy, pouczająca w dyskretny i nieświadomy dla młodego czytelnika sposób.
Wartość przyjaźni, niebezpieczeństwo, jakie czyha w internecie, znajomość z kimś, kto podaje się za kogoś innego, z kimś kogo tak naprawdę nie znamy i ludzie, na których możemy liczyć... To wszystko czeka każdego młodego adepta nowej szkoły.

#zaczytanarolniczka #baletnice #wschodzacagwiazda #elizabethbarfety #nataliazmaczynska #znakemotikon #wydawnictwoemotikon #seriadladziewczynek #pieknewydanie #bogatawwartosci

„W prawdziwym życiu za każdym razem czuła się (…) zaskoczona, zaniepokojona, niezdecydowana”. Dzisiejszy wieczór ponownie spotkałam się z paczką przyjaciół: czterema dziewczynkami: Zoyą, Mayą, Constance, Sofią i dwoma chłopcami: Brunem i Colinem, uczniami pierwszej klasy Szkoły Tańca Opery Paryskiej. W tej części serii główną bohaterką jest Sofia, włoszka, która opuściła swój dom rodzinny, aby móc spełniać swoje marzenia i rozwijać pasję do tańca. Mimo, że dziewczynka ma problemy z porozumiewaniem się w języku francuskim, paczka przyjęła ją, pociesza i wspiera. Bohaterka ma im jednak za złe, że nie liczą się z jej zdaniem, pomijają podczas podejmowania decyzji, ale jest nieśmiała i nie potrafi otwarcie powiedzieć im, co myśli. Zdaje sobie sprawę, że nie jest szczera w stosunku do nich, ale nie potrafi przełamać się i im tego powiedzieć. Pomysł Panny Primon, nauczycielki FLE, na pisanie pamiętnika spodobał się Sofii. Dziewczynka zaczęła spisywać swoje uczucia w niebieskim pamiętniku z gwiazdami. Pozwala jej to nie tylko poprawić „francuski”, ale również opisywać swoje emocje, których jest dużo ze względu na fakt, iż trwają przygotowania do Gali Szkół XXI, na którą przyjeżdżają międzynarodowe reprezentacje. Dziewczynka robi to systematycznie, aż do czasu jego zaginięcia… Po weekendzie pamiętnik odnajduje się, a do Sofii zaczyna pisać e-maile tajemniczy „Upiór z Opery”. Dziewczynka zaprzyjaźnia się z nieznajomym, a paczka zaczyna coś podejrzewać i obawiać się o bezpieczeństwo przyjaciółki. Co zrobią przyjaciele bohaterki? Kim jest „Upiór z Opery”? Czy dziewczynka otworzy się przed przyjaciółmi? Na te pytanie znajdziecie odpowiedź w książce. To bardzo mądra książka. Pokazująca, że jesteśmy różni, i dlatego należy liczyć się ze zdaniem każdej osoby. Dowiadujemy się z niej, że są obok nas osoby, którym powiedzenie „nie” może sprawiać trudność. I najważniejsze, że są sposoby na radzenie sobie z nieśmiałością. Książka napisana jest dużą czcionką. Mogą czytać ją początkujący czytelnicy, ale również polecam ją rodzicom do czytania jej do snu dzieciom. Super lektura, którą czytało mi się bardzo szybko i nie mogłam się od niej oderwać. Nie trzeba być wielbicielem baletu, aby ją przeczytać. Zawarte jest w niej wiele ważnych wartości, a szkoła baletowa jest tylko tłem do ich przedstawienia. „Czasem jest tak, jakby w mojej głowie nic nie było. Ani jednej myśli. Tylko pustka.” Uważam, że wiele osób po jej przeczytaniu nie będzie miało pustki. Polecam.

Baletnice. Wschodząca gwiazda
Elisabeth Barféty @elizabethbarfety
Wydawnictwo Znak Emotikon @znakemotikon

15 września będzie miał premierę piąty tom bestsellerowej francuskiej serii „Baletnice” o kulisach nauki baletu w elitarnej szkole przy Operze Paryskiej którą pokochały dziesiątki tysięcy dziewczynek

Poznaj dotychczasowe tomy serii:
1. „Przyjaciółki i rywalki”
2. „Prawie idealna”
3. „W cieniu brata”
4. „Mała buntowniczka”

6 tom "Mimo wszystko" już wkrótce.

Tym razem główną bohaterką została bardzo nieśmiała Włoszka - Sofia, z której już na początku współlokatorki postanowiły sobie zażartować. Dziewczynka widziała, że coś jest nie tak, jednak coś ściskało ją w środku i nie reagowała na złośliwości. Wybawieniem miał okazać się dla niej pamiętnik, w którym postanowiła pisać o swoich zmartwieniach.
Ale pamiętnik Sofii znika bez śladu, a wraz z nim zostały wykradzione jej największe sekrety i niełatwe wspomnienia z pierwszych dni w Paryżu. Jak to wszystko się skończy?
Nie będę zdradzać, sięgnijcie do książki.

„Wschodząca gwiazda" to piękna opowieść o nieśmiałości, ale także o przełamywaniu barier.

Uwielbiam całą serię. Piękne wydanie, śliczne pastelowe okładki. Wszystko jest idealne.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu Znak Emotikon @znakemotikon.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-09-16, Ocena: 6, Przeczytałam,

Któż z nas nie kocha słynnych Baletnic? Ja pokochałam tą serię całym sercem, gdyż w każdej osobnej części uczą nas czegoś nowego. Ja bym nawet powiedziała, że uczą każde dziecko jak wkraczać w świat by być dobrym i uczynnym. Poznamy też jak dzieci reagują na nową osobę, która pojawia się w szkole.
Sofii jest przykro, bo nie bardzo orientuje się w języku dziewczyn. Musi na nowo uczyć się francuskiego, by zrozumieć ich żarty. Często czuje się odrzucona i niepotrzebna. Czy zatem znajdzie kogoś, kto stanie się jej przyjaciółką?
Codzienność Sofii byłaby bardziej kolorowa, gdyby nie fakt, że jest nieśmiała. Właśnie poprzez tą nieśmiałość nie potrafi otwarcie porozmawiać z dziewczynkami i godzi się na wszystko, co one proponują. Na całe szczęście z pomocą przychodzi jej nauczycielka, która nie ma pojęcia, że stała się przełomem na który dziewczynka czekała. To ona prosi uczniów, by zaczęli prowadzić pamiętnik w którym opisywaliby swoje wszystkie przeżycia. Ten pomysł bardzo się jej spodobał i od teraz całe swoje bolączki zaczęła spisywać w niebieskim pamiętniczku z gwiazdkami.
Wszystko byłoby piękne, gdyby nie pewna sytuacja, która wprawiła ją w smutek. Ktoś bowiem ukradł jej pamiętnik. To był prawdziwy cios, gdyż mógł poznać jej tajemnice, a i ona nie miała gdzie ich teraz zapisywać. Na całe szczęście później się odnalazł, lecz zaczęło dziać się coś jeszcze. Ktoś bowiem zaczął wypisywać do niej e-maile podpisując się jako Upiór z Opery...
Od tej chwili książka wciąga jeszcze bardziej, gdyż nie mamy pojęcia kto to jest i czego tak naprawdę od niej chce. Czy więc zatem jest to tylko zwykła zaczepka, czy raczej coś więcej, o czym nawet Sofia nie ma pojęcia?
Pozycja jest bardzo ciekawa. Porusza wiele poważnych tematów, takich jak nowa szkoła, przeprowadzka, zaklimatyzowanie się, marzenia, kradzież, kłamstwo i życie w grupie. Niby ktoś powie, że banalne sprawy, jednak dla każdego nastolatka, to są rzeczy na wagę złota. Wystarczy sobie przypomnieć jak to było, kiedy i my byliśmy dziećmi. Czy faktycznie wszystko było takie proste?

,,Wschodząca gwiazda" to piąta już odsłona przygód małych szczurków (tak nazywa się uczniów pierwszych klas) w Szkole Tańca Opery Paryskiej. Tym razem opowieść skupia się na Włoszce Sofii.

Sofia uwielbia taniec i fotografię. Często robi zdjęcia swoim przyjaciołom, dokumentując życie w szkole. Mimo iż Sofia ma zgraną paczkę przyjaciół, często przez nieśmiałość i barierę językową i kulturową nie potrafi się z nimi komunikować. Nauczycielka języka francuskiego dla obcokrajowców proponuje, żeby w ramach ćwiczeń uczniowie pisali po francusku pamiętnik. Niespodziewanie to ćwiczenie jest dla Sofii, nie tylko formą poprawy języka, ale też uporania się z własnymi emocjami. Do czego doprowadzi zgubienie pamiętnika z opisem zdarzeń i towarzyszącym im emocjami? Czy Sofia zdoła przełamać nieśmiałość i wyjawić przyjaciołom swoje uczucia? Tego oczywiście dowiecie się z lektury książki.

Po raz kolejny Barfety przedstawia mądrą książkę, z której młodsi czytelnicy mogą nauczyć się tolerancji i zrozumienia dla uczuć innych osób. Nie zawsze ,,ten nieśmiały" stojący z boku, chce się podporządkować grupie, on często za bardzo się wstydzi powiedzieć ,,nie".

,,Wschodząca gwiazda" to książka, moim zdaniem, nie tylko skierowana do dziewczynek, chłopcy też powinni po nią sięgnąć. Przyjaźń, rywalizacja, chęć bycia najlepszym to uniwersalne uczucia, niezależne od płci i wieku. Nieśmiałe osoby, na pewno znajdą w Sofii pokrewną duszę, a może jej sposób na radzenie sobie z nieśmiałością, też im pomoże.

PS. Książka, mimo że jest częścią cyklu, może być czytana osobno.

Serdecznie polecam.

Baletnice. Podróż do Japonii
Elisabeth Barféty0
Okładka ksiązki - Baletnice. Podróż do Japonii

Skąd wiadomo, że jest się zakochanym? ,,Wyjazd do Japonii!", ,,Występ w teatrze w Kioto!" - te słowa nie schodziły z ust uczniów szkoły baletowej. Podróż...

Baletnice. Mimo wszystko
Elisabeth Barféty0
Okładka ksiązki - Baletnice. Mimo wszystko

Czy warto walczyć o marzenia mimo hejtu? Bruno domyślił się, kto przeciął opony w jego rowerze. Bardzo chciał porozmawiać o tym z mamą, ale nie mógł się...