Co się skrywa między nami?

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-03-24
Tytuł oryginału: What Lies Between Us
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Ewa Kleszcz

Ten thriller to prawdziwe wyzwanie! Gdy zaczynasz się domyślać, co jest grane, Marrs wywraca wszystko do góry nogami!

Mroczna i szokująca opowieść o sekretach, kłamstwach i rodzinnej nienawiści.

Matki i córki. Nie ma więzi mocniejszej niż ta. Zwłaszcza gdy zamiast miłości napędza ją nienawiść.

Maggie Simmonds zrobiła w życiu wiele rzeczy, z których nie jest dumna.

Nina, jej córka, nigdy jej tego nie wybaczy. Przykuje matkę do dawnego życia - dosłownie! I zmusi ją, by spłacała swój dług. Dzień po dniu.

Maggie jednak nie zamierza protestować. W ich wspólnej przeszłości są sprawy, o których Nina nie ma pojęcia. I dla własnego dobra nigdy nie może się o nich dowiedzieć. Nawet jeśli ceną za bezpieczeństwo jedynaczki będzie życie Maggie.

Obie mają swoje sekrety. Obie mają swoje powody. Żadna nie ustąpi.

Prawda jest bowiem śmiertelnie niebezpieczna. A matka zrobi dla swojego dziecka wszystko. Nawet jeśli ono miałoby ją znienawidzić.

Kup książkę Co się skrywa między nami?

Opinie o książce - Co się skrywa między nami?

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

"(...) nie sądzę, by można było wrócić do normalności po tym, jak człowiek utracił coś, co tak bardzo kochał i na co tak się cieszył..."

Chciałabym Wam napisać kilka słów o książce Johna Marrsa "Co się skrywa między nami?".

Cała akcja toczy się praktycznie w jednym domu... raz w pokoju na poddaszu, raz w kuchni przy stole. W międzyczasie są wspomnienia z życia dwóch kobiet - matki i córki.

Czytając byłam zła.

Raz na Maggie (matka), a za chwilę na Nine (córka). Z biegiem czasu nie wiedziałam, która z nich działa mi na nerwy bardziej...

Kiedy dowiedziałam się, że Nina przetrzymuje swoją własną matkę w domu i to siłą było mi żal Maggie (kto to widział, żeby matkę w domu więzić na łańcuchu!) A znów za chwilę przeczytałam, że kobieta wywołała u swojej córki specjalnie poronienie to byłam wściekła.. przecież mama nie powinna była się tak zachowywać! 😥

Tak naprawdę nie mogę Wam przytoczyć innych przykładów, bo wtedy zdradzilabym całą fabułę, a tego nie chce zrobić.

Napomkne tylko, że ten thriller jest wart przeczytania! Kiedy sie zacznie to macie ochotę tylko na więcej 😁

Osobiście wywarł na mnie spore wrażenie aczkolwiek uważam, że obie te kobiety powinny udać się na leczenie.. to co one ukrywały między sobą, albo robiły sobie nawzajem. No paranoja 🤦‍♀️

Łączyła ich bardzo toksyczna relacja...

Zachęcam.

Przekonajcie się sami co takiego działo się w tym domu i jakie tajemnice skrywały kobiety:)
A wy wiecie jakie tajemnice mają przed Wami sąsiedzi? 😁🙈

John Marrs to autor bestsellerowych powieści, które zdobywają rzesze fanów na całym świecie. "Co się skrywa między nami?" to intrygujący thriller psychologiczny i druga powieść autora przetłumaczona na język polski.

Maggie i Nina Simmonds to matka z córką. Mieszkają razem w dużym domu z ogrodem, ale nie zachowują się jak normalna rodzina. Maggie mieszka na poddaszu, w dzwiękoszczelnym pokoju, a w oknach ma żaluzje, przez które nikt nie może jej zobaczyć. Jej wolność jest ograniczona do długości łańcusza, który założyła jej córka, a jednocześnie oprawca. Stopniowo z kart książki dowiadujemy się co było przyczyną zamknięcia Maggie w domowym więzieniu.

Autor stworzył bardzo ciekawe postacie głównych bohaterek, które są jednocześnie narratorkami powieści. Nina jest 36-latką z głęboką urazą do matki, którą obwinia o odejście ojca. Natomiast Maggie skrywa mroczny sekret i woli by córka ją nienawidziła niż poznała prawdę. Każda z bohaterek opowiada wspólną historię ze swojej perspektywy. Marrs stworzył postacie z krwi i kości. Poznajemy targające nimi emocje, motywy działania i dylematy z jakimi idzie im się zmierzyć. Zaczynamy się z nimi utożsamiać, współczuć im, a także oceniać ich postępowanie i osądzać. Zastanawiamy się jak my byśmy postąpili w danej sytuacji. Bieżąca akcja jest przerywana rozdziałami, w których cofamy się do przeszłości. To dzięki tamtym rozdziałom dowiadujemy się co zaszło między tymi kobietami, że miłość przerodziła się w nienawiść.

Tematem przewodnim powieści jest miłość matki do córki. Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, chce go uchronić przed całym złem tego świata, chce sprawić by było szczęśliwe i spełnione. By to osiągnąć jest w stanie wiele poświęcić. Powieść Marrsa pokazuje, że jedna decyzja i jedna niewyjaśniona sytuacja pociąga za sobą następną i następną, aż trudno się uwolnić z sieci kłamstw i manipulacji. Tylko czy zawsze powinniśmy chronić dzieci za wszelką cenę? Czy można uchronić dziecko przed nim samym?

Książka "Co się skrywa między nami?"  jest świetnym thrillerem psychologicznym. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, a z każdym kolejnym rozdziałem nasza ciekawość wzrasta. Marrs to mistrz manipulacji - gdy już nam się wydaje, że poznałyśmy całą historię i motywy działania głównych bohaterek, autor wywraca wszystko o 180 stopni. Nic tu nie jest oczywiste i przewidywalne.

Książka zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Szczególnie podobało mi się zakończenie, ponieważ całkowicie mnie zaskoczyło. Gorąco polecam tą pozycję. Myślę, że nikt kto po nią sięgnie nie będzie zawiedziony i rozczarowany. Jedyne rozczarowanie jakie możemy przeżyć to to, że książka tak szybko się kończy.

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta

Czy macie tak, że bierzecie do ręki książkę i nie wiecie czego można się spodziewać.
Mówią, że dobra, że wow, że lipa, ale wy chcecie się sami przekonać.
Pomyślałam tytuł dobry, przekonajmy się.
Kolejne strony mijały, a tam spokój, cisza.
Oczywiście pojawiło się zainteresowanie.
Poznajemy bohaterki, które są ze sobą powiązane. To matka i córka mieszkające w jednym domu.
Maggie Simmonds to matka, która w życiu wiele przeszła i wiele tajemnic ukryła.
Nina to jej córka, która nie potrafi jej tego wybaczyć. Zmusza matkę do spłacania długu dosłownie przykuwając ją do miejsca w którym mieszka.
Matka bardzo dużo ukrywa przed córką dla jej dobra. Niestety powoli fakty wychodzą na światło dzienne.
W tym momencie to o czym jest mowa jest tak zróżnicowane, że w mojej głowie jest totalne rozwalenie.
Nie mam pojęcia o co chodzi. Kiedy wiem, że to co robi córka jest słuszne, okazuje się złe, by za chwilę zmienić się w zupełnie drugą stronę.
Biedna matka? Chyba nie taka biedna. W sumie kto to wie.
Każdy kolejny rozdział wzbudzał coraz więcej emocji, a moje rozchwianie sięgało zenitu.
Autor nazywając tą książkę thrillerem psychologicznym nie kłamał. W pełni zasłużone miano. Tak pięknie manipulował mną jako czytelnikiem, że tylko pogratulować.
Jest to jedna z najlepszych książek przeczytanych z tego gatunku w tym roku.
Poprzeczka postawiona bardzo wysoko.

Czy sa? tu obecni fani dobrych THRILLERO?W?To Mam dla WAS s?wietna? wiadomos?c?.Zapiszcie sobie koniecznie ten tytuł.
Z John'em Marrs'em @johnmarrs.author miałam przyjemnos?c? spotkac? sie? jeszcze w tym roku przy jego DOPASOWANYCH a kiedy ukazała sie? zapowiedź jego kolejnej ksia?z?ki wiedziałam,z?e przeczytam ja? w ciemno.
CO SIE? SKRYWA MIE?DZY NAMI? opowiada o mrocznych i bolesnych tajemnicach skrywanych przez lata.Ich dramatyczne skutki odczuja? dwie gło?wne bohaterki.Matka i co?rka.
7.75/10?
Dzie?ki temu,z?e fabuła została tutaj opowiedziała z perspektywy obu kobiet moz?emy z wielkim zaangaz?owaniem s?ledzic? ich poczynania.Autor z pewnos?cia? umieje?tnie rozbudza zainteresowanie ta? historia?,kto?ra z reszta? nie jest łatwa.W przeraz?aja?cy sposo?b ukazuje,jak zatajone niegdys? kłamstwa moga? przyczynic? sie? do kolejnych,straszniejszych tragedii.
Od miłos?ci do nienawis?ci jest bardzo cienka granica.O tym dobrze przekonały sie? Maggie i Nina.dawno temu tworzyły zgrana? i szcze?s?liwa? rodzine?,teraz sa? sobie zupełnie obce.Za grzechy popełnione w młodos?ci przyszło im w kon?cu zapłacic?.Pewne wydarzenia sprawił,z?e Ninie jest dos?c? cie?z?ko wybaczyc? matce to co jej zrobiła.Ale nie jest jeszcze za po?z?no,by za to w kon?cu zapłaciła.Kara jej nie ominie.
CO SIE? SKRYWA MIE?DZY NAMI? to bardzo ciekawie skonstruowany thriller z mocno wyczuwalna? ge?sta atmosfera?.Podczas czytania tej lektury jej psychodeliczny klimacik jest cały czas wyczuwalny.Dodatkowo autor w s?wietny sposo?b przestawił toksyczna? relacje?,jaka ła?czyła matke? i co?rke?.Obie te postacie wzbudza? ogrom emocji.Historia bolesna,pełna smutku,ale i tez? grozy.Zatem wejdz? do tego domu i poznaj jego potworne sekrety.
@wydawnictwo_slowne

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2021-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Co się skrywa między nami?” Johna Marrsa to thriller, który ciężko odłożyć. Jednocześnie to jeden z tych tytułów, w którym liczy się element zaskoczenia, więc im mniej się o fabule opowiada, tym lepiej. W skrócie jest to historia Maggie i Niny, matki i córki. Maggie siedzi zamknięta na poddaszu, Nina przynosi jej posiłki. Nie wiemy dlaczego Maggie jest zamknięta, ani jaka relacja pomiędzy postaciami panuje. I autor nie jest skłonny nam to wyjawić od razu, długo trzyma nas w niepewności, spokojnie budując coraz większe napięcie i wzbudzając coraz większą ciekawość. Warstwa psychologiczna jest tu równie dobrze zbudowana, kreacje bohaterek są bardzo skrupulatne. Ciągłe zwroty akcji mieszają skutecznie w głowie, a gra, którą pomiędzy sobą prowadzą bohaterki, jest dziwna a zarazem fascynująca. Co się między nimi stało? Narracja prowadzona jest naprzemiennie przez obydwie postacie w pierwszej osobie czasu teraźniejszego, a wydarzenia toczą się aktualnie i ponad 20 lat wstecz, kiedy to wydarzyło się coś, co dało początek aktualnemu stanu rzeczy, przez co i my powoli odkrywamy o co w tym wszystkim chodzi. Ogólnie to naprawdę zajmujący thriller z rewelacyjnie zbudowanymi postaciami, który wzbudza spory mętlik w głowie, a i ostatecznie zmusza do ciekawych refleksji.

Avatar użytkownika - justynazniszczol
justynazniszczol
Przeczytane:2021-04-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

„Jesteś zbyt wielką egoistką, żebyś nadawała się na matkę” – ten cytat z książki to kwintesencja całej historii. Co to była za książka! Rzadko zdarza się, żeby autor fundował czytelnikowi aż taki rollercoaster.

John Marrs opowiedział historię matki - Maggie i córki - Niny, kobiet które przeżywają dramaty, a te wpływają na ich zachowania i decyzje tak mocno, że doprowadzają do tragedii i to nie jednej. Przy tym wszystkim czytelnik przez dług czas nie wie, kto jest większą ofiarą – matka czy córka, kiedy wydaje się, że córka to nagle poznajemy taki fragment historii, że szala przechyla się w stronę matki, a kilka stron dalej sytuacja znowu się odwraca i tak prawie do końca historii.

Ta książka opowiada o matczynej miłości, która jest bezwarunkowa i bezgraniczna, jednak autor pokazał konsekwencje takiej bezwarunkowej miłości, chęci chronienia dziecka przed konsekwencjami jego własnych zachowań. Taka postawa matki względem córki kończy się tragicznie dla Maggie, to ona staje się ofiarą tego, że przez całe życie robiła wszystko, żeby chronić Ninę. Ta odkrywa skrywane latami przez matkę sekrety, jednak nie znając całej prawdy postanawia wymierzyć matce karę. Pytanie czy słusznie.

Książka dostarcza nam wiedzy, która pomoże czytelnikowi wydać wyrok, kim jest kat, a kim ofiara, pytanie tylko czy osąd powinien być tak jednoznaczny, czy to co działo się „po drodze” nie zaważyło na tym co wydarzyło się na końcu.

Uwielbiam takie książki, które prowokują do dyskusji, przemyśleń, tworzenia alternatywnych rozwiązań, kocham bohaterów, którzy nie są zero-jedynkowi, którzy budzą w czytelniku różne odczucia od współczucia po nienawiść.

To jedna z tych nieodkładalnych książek, po każdym kolejnym rozdziale musisz przeczytać następny, a ten zaskoczy cię tak bardzo, że nie odłożysz tej książki aż doczytasz do końca.

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-04-09, Ocena: 6, Przeczytałam,

Opowieść o Matce i córce.
Maggie i Nina.

Ta książka to wiele tajemnic.
Czytając ją ciągle zadawałam sobie pytania dlaczego? Jak? Kto?.
Nie było momentu nudy oraz spokoju.
Bo nawet jak jedna rzecz się rozwiązywała kolejne zostały tajemnicą .
Za zamkniętymi drzwiami dzieje się wiele. Niektóre rzeczy są niewyobrażalne.
Ale tutaj mamy nie tylko nienawiść. Ale i miłość i niezrozumienie. Jak bardzo matka może poświęcić się dla dziecka. Pomimo że wszystko to kłamstwo oraz zło.
Do jakich rzeczy doprowadza kłamstwo.
Co może zostać nam odebrane bez naszej decyzji. Jakie konsekwencje naszych działań mogą odbić się na przyszłości.

Poznajmy tutaj teraźniejszość oraz przeszłość. Mamy podzielone na rozdziały obu bohaterek i jest to podzielone na czasy więc wiemy kiedy i co czytamy.

Wstrząsający i mrożący krew żyłach to idealne określenie. I zgadzam się z tym w 100%.

Książka ma w sobie te coś co przyciąga czytelnika. Nie mogłam się oderwać od lektury. Była brutalna ale z drugiej strony też prawdziwa.

Autor nie dał nam nawet przez chwilę odetchnąć. Do ostatniej strony książki działo się wiele. Sięgając po tą książkę nie spodziewałam się tak dobrej fabuły .
Zdecydowanie lektura dla osób które uwielbiają zagadki oraz psychologiczne myślenie. Bo po bohaterkach można było się spodziewać wszystkiego. Pomimo że zakończyłam książkę i znam wszystkie rozwiązania tajemnic mam ochotę usiąść i jeszcze raz od początku ją przeczytać.

Avatar użytkownika - LadyPasja
LadyPasja
Przeczytane:2021-04-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Są książki, które wywołują takie dreszcze, które trzymają w takim napięciu, które działają w taki sposób na wyobraźnię czytelniczą, że pragnie się przeczytać całość w jeden wieczór, a jednocześnie nie chce się, by książka się kończyła. „Co się skrywa między nami?” autorstwa John Marrs to właśnie taka książka, świetnie napisany thriller z elementami psychologii.

Jak wiecie, uwielbiam książki poruszające zagadnienie relacji międzyludzkich, a zwłaszcza relacji matki z dzieckiem. To tematy, które zawsze zmuszają do myślenia… a tu mamy tak skrajne emocje, tak chore postrzeganie świata, tak wypaczony obraz miłości, że aż graniczące z obłędem.

Ile można zrobić, by chronić dziecko? Jak bardzo zaślepia matczyna miłość? Jakie granice można przekroczyć w imię chorej miłości rodzicielskiej? Do jakiego poświęcenia gotowa jest matka?

Historię relacji matki i córki poznajemy z dwóch perspektyw. Maggie i Nina Simmonds balansują na cienkiej granicy miłości i nienawiści. Wspólna przestrzeń życiowa dwóch kobiet stanowi dom i więzienie w jednym. Ich losy wiąże nierozerwalny łańcuch zależności (nie tylko metaforyczny). Obie mają sekrety, obie żyją z ciężarem własnych decyzji, obie kłamią.

Matka, by chronić i w imię wypaczonej miłości.

Córka, bo choruje, a jej umysł trawi nienawiść.

To książka o destrukcyjnej sile choroby oraz miłości. O braku umiejętności tworzenia prawdziwych, szczerych relacji opartych na akceptacji.

Gorąco polecam lekturę „Co się skrywa między nami?”, bo to jedna z najlepszych książek, które przeczytałam w tym roku. Trzymająca w napięciu fabuła, zawiłość akcji, stopniowe odkrywanie okrutnej prawdy, wspaniale wykreowani bohaterowie i relacje między nimi, pełen niepokoju klimat i zaskakujące zakończenie, czyli wszystko co potrzebne bym zarwała noc dla książki.

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Burda.

Dopasowani
John Marrs0
Okładka ksiązki - Dopasowani

Jak daleko się posuniesz, by znaleźć miłość? Od czasu, gdy naukowcy odkryli, że każdy człowiek posiada gen, który dzieli tylko z jedną osobą na...

Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht