Co się skrywa między nami?

John Marrs to autor bestsellerowych powieści, które zdobywają rzesze fanów na całym świecie. "Co się skrywa między nami?" to intrygujący thriller psychologiczny i druga powieść autora przetłumaczona na język polski.

Maggie i Nina Simmonds to matka z córką. Mieszkają razem w dużym domu z ogrodem, ale nie zachowują się jak normalna rodzina. Maggie mieszka na poddaszu, w dzwiękoszczelnym pokoju, a w oknach ma żaluzje, przez które nikt nie może jej zobaczyć. Jej wolność jest ograniczona do długości łańcusza, który założyła jej córka, a jednocześnie oprawca. Stopniowo z kart książki dowiadujemy się co było przyczyną zamknięcia Maggie w domowym więzieniu.

Autor stworzył bardzo ciekawe postacie głównych bohaterek, które są jednocześnie narratorkami powieści. Nina jest 36-latką z głęboką urazą do matki, którą obwinia o odejście ojca. Natomiast Maggie skrywa mroczny sekret i woli by córka ją nienawidziła niż poznała prawdę. Każda z bohaterek opowiada wspólną historię ze swojej perspektywy. Marrs stworzył postacie z krwi i kości. Poznajemy targające nimi emocje, motywy działania i dylematy z jakimi idzie im się zmierzyć. Zaczynamy się z nimi utożsamiać, współczuć im, a także oceniać ich postępowanie i osądzać. Zastanawiamy się jak my byśmy postąpili w danej sytuacji. Bieżąca akcja jest przerywana rozdziałami, w których cofamy się do przeszłości. To dzięki tamtym rozdziałom dowiadujemy się co zaszło między tymi kobietami, że miłość przerodziła się w nienawiść.

Tematem przewodnim powieści jest miłość matki do córki. Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, chce go uchronić przed całym złem tego świata, chce sprawić by było szczęśliwe i spełnione. By to osiągnąć jest w stanie wiele poświęcić. Powieść Marrsa pokazuje, że jedna decyzja i jedna niewyjaśniona sytuacja pociąga za sobą następną i następną, aż trudno się uwolnić z sieci kłamstw i manipulacji. Tylko czy zawsze powinniśmy chronić dzieci za wszelką cenę? Czy można uchronić dziecko przed nim samym?

Książka "Co się skrywa między nami?"  jest świetnym thrillerem psychologicznym. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, a z każdym kolejnym rozdziałem nasza ciekawość wzrasta. Marrs to mistrz manipulacji - gdy już nam się wydaje, że poznałyśmy całą historię i motywy działania głównych bohaterek, autor wywraca wszystko o 180 stopni. Nic tu nie jest oczywiste i przewidywalne.

Książka zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Szczególnie podobało mi się zakończenie, ponieważ całkowicie mnie zaskoczyło. Gorąco polecam tą pozycję. Myślę, że nikt kto po nią sięgnie nie będzie zawiedziony i rozczarowany. Jedyne rozczarowanie jakie możemy przeżyć to to, że książka tak szybko się kończy.

Informacje dodatkowe o Co się skrywa między nami?:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-03-24
Tytuł oryginału: What Lies Between Us
Tłumaczenie: Ewa Kleszcz
Dodał/a opinię: Iwa90

Zobacz opinie o książce Co się skrywa między nami?

Kup książkę Co się skrywa między nami?

Dopasowani
John Marrs 0
Okładka ksiązki - Dopasowani

Jak daleko się posuniesz, by znaleźć miłość? Od czasu, gdy naukowcy odkryli, że każdy człowiek posiada gen, który dzieli tylko z jedną osobą na...

Forget Me Not
Julie Soto