Cudowna wiosna w Olszowym Jarze

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-02-08
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382804911
Liczba stron: 368

Ocena: 5.14 (7 głosów)

ZAPOWIADA SIĘ PIĘKNA WIOSNA W OLSZOWYM JARZE. PEŁNA WYZWAŃ I NADZIEI.

Weronika postanawia porzucić życie w mieście i na stałe przenieść się do Olszowego Jaru. Zamierza zaadaptować starą stajnię i stodołę na dom i biuro i zacząć nareszcie żyć na własnych warunkach, we własnym domu - tak, jak to sobie wymarzyła. Olszowy Jar powoli otrząsa się z zimowego snu, ale choć budząca się do życia wiosna i zbliżająca się Wielkanoc napawają optymizmem i nadzieją, nie wszystko da się zaplanować. Przed Weroniką stają problemy i wyzwania, którym będzie musiała stawić czoła.

Czy nowe życie będzie takie, jakiego pragnęła? Czy prowadzenie własnej firmy przyniesie jej satysfakcję? Czy uczucie, które połączyło ją i Darka Wrońskiego przetrwa, gdy pojawią się pierwsze kłopoty?

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Cudowna wiosna w Olszowym Jarze

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Cudowna wiosna w Olszowym Jarze

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-05-21,

„Cudowna wiosna w Olszowym Jarze” to drugi tom klimatycznej serii, której akcja dzieje się w niewielkiej wsi o nazwie Olszowy Jar. To co spodobało mi się w tym tomie to sam początek. Nie czytałam jeszcze cyklu książek, w których akcja kolejnego tomu rozpoczyna się dokładnie w tym miejscu, w którym zakończył się pierwszy tom. Tak więc, chociaż w tytule jest wiosna, to na początku jesteśmy wciąż w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Kolejne rozdziały to opis budzącej się do życia przyrody. A w tak magicznym miejscu jak Olszowy Jar pierwsze oznaki wiosny są szczególnie piękne. Zawsze brakowało mi również powieści, które skupią się nie tylko nie oddaniu ducha Świąt Bożego Narodzenia, ale również na opisie obrzędów Świąt Wielkanocnych. 


Tata Weroniki pogodził się ze swoją siostrą Martą, mamą Małgosi. Weronika natomiast, postanowiła na stałe zostać w Olszowym Jarze. Zamierza zaadoptować starą stajnię i stodołę na swoje biuro i dom. Coraz większa sympatią darzy również Darka Wrońskiego. I wydaje się, że w końcu będzie szczęśliwa. Niestety jak to w życiu bywa, nie zawsze da się wszystko zaplanować i Weronika stanie przed niejednym wyzwaniem. Jak dalej potoczą się losy głównych bohaterów? Czy Weronika będzie potrafiła stawić czoła problemom? Czy prowadzenie własnej firmy będzie ją satysfakcjonowało? Przekonacie się sami.


„Cudowna wiosna w Olszowym Jarze” jest to książka o determinacji w dążeniu do spełnienia marzeń. Jest to powieść pełna ciepła rodzinnego oraz sentymentalnych wspomnień z czasów, gdy dziewczyny były dziećmi i wspólnie spędzały czas u dziadków. Nie brakuje tutaj nutki humoru i dobrej energii. 


Zapraszam do Olszowego Jaru. Czas spędzony na tej spokojnej i pięknej wiosce płynie bardzo przyjemnie.


[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Filia

Link do opinii
Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-03-08, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, każda z powieści, które czytałam bardzo mi się podobała, dlatego też nie mogłam przejść obojetnie obok najmłodszego "dziecka" pisarki. Książka "Cudowna wiosna w Olszowym Jarze" jest drugim tomem cyklu #olszowyjar i zarazem kontynuacją "Zaczarowanej zimy w Olszowym Jarze", książki te należy czytać w odpowiedniej kolejności. Na wstępie muszę powiedzieć, że okładka tej powieści całkowicie mnie kupiła, z pewnością przywołuje wiosnę za którą już tak bardzo tęsknię! Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że tą historię czyta się niezwykle szybko. Byłam bardzo ciekawa jak Pani Asia dalej poprowadziła losy bohaterów i z ogromnym zainteresowaniem śledziłam to co dzieje się w ich życiu. W zasadzie to miałam takie uczucie jakbym wracała w odwiedziny do dobrych przyjaciół żeby sprawdzić co u nich słychać. Fabuła książki została ciekawy sposób nakreślona, równie dobrze poprowadzona i chociaż jest dosyć przewidywalna, to kompletnie nie odebrało mi to radości z czytania, bo potrzebowałam teraz takiej historii jaką stworzyła Joasia! Bohaterowie jakich wykreowała autorka, zarówno pierwszo jak i drugoplanowi są niezwykle prawdziwi, autentyczni - tak jak my popełniają błędy, postępują pod wpływem emocji, chwili, dlatego uważam, że tak łatwo się z nimi w wielu kwestiach utożsamiać, podzielając podobne troski i dylematy. Razem z bohaterami przenosimy się do małej miejscowości Olszowy Jar, która całkowicie urzekła mnie swoim klimatem i w której za sprawą wiosny powoli wszystko zaczyna budzić się do życia, obserwujemy także znaczące zmian zachodzące w życiu głównych postaci, które z wywołują w Czytelniku wiele emocji i wrażeń! Cieszę się, że Pani Asia postanowiła na kartach swojej powieści przedstawić nam klimat i magię Świąt Wielkanocnych, bo rzadko to się zdarza w literaturze obyczajowej. Miło spędziłam czas z tą książką i czekam już na kolejne powieści autorki! Polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-02-28, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Jeszcze trochę i będziemy mieli wiosnę, a dokładnie za 21 dni! Tymczasem zapraszam Was do zapoznania się z książką Joanny Tekieli pt. "Cudowna wiosna w Olszowym Jarze".

Weronika porzuca życie w mieście i przenosi się do Olszowego Jaru. Przed nią mnóstwo wyzwań i problemów, ale zrobi wszystko by spełnić swoje marzenia.
Czy jej nowe życie będzie takie jak sobie wymarzyła?
Przekonajcie się sami.

Znakomita fabuła. Ciekawie wykreowani bohaterowie. Autorka stworzyła bardzo ciepłą i klimatyczną powieść. Czuć nadchodzącą wiosnę i zbliżające się święta wielkanocne. Razem z bohaterami przeżywałam ich perypetie i towarzyszące im emocje. To historia, która daje nadzieję i radość. Autorka barwnie opisuje naturę, wiosnę i obyczaje wielkanocne. Uwielbiam czytać takie ciepłe rodzinne historie. Po przeczytaniu tej książki będę z niecierpliwością wyczekiwała wiosny i już nie mogę doczekać się kwiatków, listków, zieleni, słońca itd.
Autorka ma lekki styl. Książkę czyta się szybko w błyskawicznym tempie. Spędzi bardzo przyjemnie czas i zrelaksowałam się.
Czekam na kolejne książki autorki. Jestem ciekawa czym jeszcze Joanna Tekieli zaskoczy mnie.
Rewelacja!
Zachęcam Was do przeczytania tej książki. Będziecie oczarowani Olszowym Jarem.

Link do opinii
Avatar użytkownika - ja-carpe_diem
ja-carpe_diem
Przeczytane:2023-02-15, Ocena: 4, Przeczytałam,

„Książkę dedykuję wszystkim , którzy mają zielono w głowie”.

Pani Joanna postanowiła podarować nam książkę wiosenną, jako równowagę do tych świątecznych. Jeśli chodzi o mnie, może być także wersja letnia i jesienna – taka „mała sugestia”J.

Domek na wsi, obudzony do życia w zimowej aurze, ma się bardzo dobrze. Dom to nie mury, w których mieszkamy, to ludzie, my. Mieszkańcy wioski, serdecznie przyjęli byłych mieszkańców, adoptowali nowych, razem tworzą zgraną, zwartą społeczność. Wspólne zabawy, kuligi, ale też praca. Weronika i Darek celebrują uczucie, które ich połączyło w scenerii powracającej do życia natury. Rozkwita wszystko, powoli, nieuchronnie.                                                                                                                 Kilka zgrzytów, nic nie jest tylko słodkie, a szczypta dziegciu znajdzie się w każdych okolicznościach.

W powieściach obyczajowych lubię prozę życia, wzajemne sympatie, wszelkie zbiegi okoliczności, przypadki i wypadki dnia codziennego. Lubię ludzi, rozmawiać, czytać o nich, przebywać z nimi (a jestem introwertykiem), lubię, gdy się im wiedzie, gdy powodzenie im sprzyja.

Właśnie takie są książki Autorki, ta także. O fascynacji życiem, nie na krawędzi, uprawiając sporty ekstremalne, chociaż zakochanie się to wyzwanie, zatem Werka „poszalała”J.

Z pewnością będę wypatrywała kolejnych, spokojnych, prostych opowieści.

Link do opinii
Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2023-02-12,

Kiedy czytałam książkę „Zaczarowana zima w Olszowym Jarze” to byłam zachwycona. Książki Joanny Tekieli uwielbiam i polecam każdemu kto szuka dobrych obyczajówek, pełnych emocji.

Autorka ponownie zaprasza nas do Olszowego Jaru, ale tym razem w klimacie budzącej się do życia przyrody i przygotowań do Świąt Wielkanocnych.

Weronika na stałe przenosi się do Olszowego Jaru. I choć początkowo będzie miała różne wątpliwości i problemy związane z pracą, to w konsekwencji okaże się, że to była jej najlepsza decyzja. Jej związek z Darkiem Wrońskim rozkwita i wygląda na to, że wszystko zaczyna się powoli układać. Oczywiście w prozę życia codziennego wkradną się drobne intrygi, nieoczekiwane problemy, ale również radość i szczęście.

Myślę, że to idealna lektura na ten czas, kiedy zapomnieliśmy już o świętach Bożego Narodzenia, a powoli będziemy przygotowywać się na nadejście wiosny i Świąt Wielkanocnych.  

Książka „Cudowna wiosna w Olszowym Jarze” to książka obyczajowa, którą z pewnością pokocha każdy czytelnik. Okładka napawa nas optymizmem, a sama treść jest pełna kolorów i zwykłej codzienności.

Link do opinii
Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2023-02-01, Przeczytałem,

Cześć,

Lubicie święta Wielkanocne? Wyczekujecie już pierwszych oznak wiosny i macie dość zimy? Ta książka jest dla Was.

Główna bohaterka książki to zdolna projektantka -Weronika. Jej pasją jest kreowanie pięknego świata w którym ludzie odnajdują spokój. Projektuje niemal wszystko. Galerie sztuki,domy czy ogrody, zaaranżuje również wnętrze. 

Prawdziwą rewolucję zamierza jednak przeprowadzić we własnym życiu. Rezygnuje z miejskich wygód i z pomocą zaufanej ekipy budowlanej zamierza urządzić swoje wymarzone M w starej stajni swojego dziadka. 

Czy jej się uda? Jakie trudności pojawią się na jej drodze? Czy zadanie które sobie wyznaczyła nie przerośnie jej możliwości? Kto wesprze ją w trudnych momentach, a kto z zazdrości rzuci kłody pod nogi? Czy z rodziną naprawdę najlepiej wychodzi się na zdjęciu? Jakie role w całej historii odegrają trzej mężczyźni: Darek, Leon i Rafał? 

Czy dziewczyna odnajdzie miłość i szczęście?

Przekonajcie się sami. 

Swoją przygodę z książkami Pani Joanny zaczęłam od serii Pensjonat Leśna Ostoja i przepadłam, od tej pory pożyczając wszystkie dostępne w bibliotece książki jej autorstwa (Przy okazji polecam też Marzenia na rozdrożu).

Cudowna wiosna w Olszowym Jarze jest.. doprawdy taka jak wskazuje jej tytuł. Bajkowa , pełna kolorów i przepięknych opisów.  

Bardzo podoba mi się główna bohaterka powieści, która jest kobietą samodzielną , niezależną i wyjątkowo kreatywną. Nie czeka na księcia na białym koniu , który uratuje ją z opresji lecz działa. 

Ponadto autorka stworzyła unikalny klimat, świetnie oddając magię świąt Wielkanocnych, przygotowania do nich oraz unikatowe tradycje związane z tym wyjątkowym czasem.

Szczerze mówiąc bardzo szybko wciągnęłam się w fabułę, zaś kolejne rozdziały umykały niepostrzeżenie, strony przewracały się same. 

Jeśli szukacie książki która doda Wam energii i pozwoli oderwać się od otaczającej Was szarej rzeczywistości a ponadto lubicie święta Wielkanocne serdecznie Wam polecam tę lekturę. 

Jeśli nie czytaliście wcześniej żadnej książki autorki śmiało , zacznijcie swoją przygodę przenosząc się do Olszowego Jaru.

Ja sama liczę na to, że Pani Joanna zabierze nas tam jeszcze niejednokrotnie, ponieważ w tym miejscu bez wątpienia można się zakochać.  

 

 

Link do opinii

Jak ja już czekam na upragnioną wiosnę, na zieloną trawę, na kwiaty, kawę na tarasie i śpiew ptaków.

Wiem, że nie tylko ja... 

 

I właśnie dlatego przychodzę, żeby umilić Wam to czekanie. Mam do polecenia świetną książkę. Drugą część Olszowego Jaru Joanny Tekieli. 

Asia to mistrzyni w opisywaniu przyrody. Powtarzam to przy każdej jej książce. Czytając, dosłownie poczujecie powiew wiosennego wiatru na twarzy, poczujecie zapach wiosennych kwiatów, które Weronika wsadziła w ogrodzie, zapomnicie o tym, że za oknem jeszcze tak szaro i zimno.

 

Cała historia cudowna. Kontynuacja zimy w Olszowym Jarze. Tym razem bohaterowie przygotowują się do Świąt Wielkanocnych, Małgosia oczekuje narodzin córeczki, Weronika remontuje dom, obserwujemy perypetie podczas rozwoju firmy, rozwijającą się miłość, topimy marzannę, święcimy palmę, a to wszystko w cudownych okolicznościach przyrody i rozkwitającej wiosny 

Link do opinii
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2023-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 2023,
Avatar użytkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2023-03-23, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 36 książek 2023, przeczytane,
Inne książki autora
Dom na przełęczy
Joanna Tekieli0
Okładka ksiązki - Dom na przełęczy

JAK TO PIĘKNIE, ŻE W TYCH PODŁYCH CZASACH ZDOŁALIŚCIE OCALIĆ COŚ TAK DELIKATNEGO I DOBREGO JAK MIŁOŚĆ Kiedy Helena i Antoni brali wojenny ślub, nie wierzyli...

Szepty pienińskich ścieżek
Joanna Tekieli0
Okładka ksiązki - Szepty pienińskich ścieżek

PIĘKNA POWIEŚĆ O MIŁOŚCI I POSZUKIWANIU WŁASNEJ DROGI NA TLE PIENIŃSKICH KRAJOBRAZÓW Agnieszka nie jest zadowolona ze swojego życia. Ma nudną pracę...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy