Dark Empire

Choć Valentina Gilardi urodziła się w potężnej rodzinie mafijnej, to jednak nie żyje w świecie przemocy i nielegalnych interesów. Przynajmniej do dnia pogrzebu ojca. Valentina dowiaduje się, że zgodnie z jego ostatnim życzeniem, ma przejąć władzę nad mafijnym imperium. Trzy lata później jest już zupełnie inną kobietą: silną, niezależną i budzącą postrach. Doskonale radzi sobie w nowej roli, ale na horyzoncie pojawia się wróg, który poprzysiągł zniszczyć nie tylko ród Gilardich, ale także równie potężną rodzinę Margante. Cascio Margante wierzy, że najlepszym rozwiązaniem będzie ślub z Valentiną, który przypieczętuje mafijny sojusz. Czy to wystarczy, żeby pozbyć się zagrożenia?

Informacje dodatkowe o Dark Empire:

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2024-02-18,

Dark Emipre

Valentina Gilardi urodziła się w potężnej rodzinie mafijnej. Ale nie żyła w świecie przemocy i nielegalnych interesów, do momentu śmierci ojca.
Po pogrzebie ojca Valentina dowiaduje się, że zgodnie z jego ostatnim życzeniem, to ona ma przejąć władzę nad mafijnym imperium to ją zmieni. Czy bardzo? 🤔
Trzy lata później jest już kobietą silną, niezależną i budzącą postrach. Odnalazła się w nowej roli.
Pewnego dnia na horyzoncie pojawia się wróg, który chce zniszczyć ród Gilardich i potężną rodzinę Margante.
Cascio Margante wierzy, że najlepszym rozwiązaniem będzie ślub z Valentinom. Czy to dobry pomysł? 🤔 Czy to na pewno przypieczętuję mafijny sojusz? 🤔
Co na to Valentina? 🤔
Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi, jak sięgnięcie po książkę 📖 ♥️.

Ta historia bardzo mi się podobała. Książka ma bardzo ładną okładkę, każdy rozdział ma też grafikę. Autorka ma potencjał do pisania. Jej pióro jest lekkie. Książkę czyta się bardzo szybko.
Czytając tę pozycję było mi żal Val, bo była postawiona od ścianą, nagle musiała zmienić swoje życie o 180 stopni.
Autorka i tym razem mnie nie zawiodła.

Polecam Wam ogromnie tę historię 😁😊.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-06-15, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

“Dark Empire”

Z książkami Kingi bywa u mnie różnie, nie mam pewności czy porwie mnie to co dostanę ale zarazem nie potrafię przejść obojętnie obok jej kolejnych historii. Moje uzależnienie od romansów mafijnych też ma na to pewien wpływ 😏

Okładka tej książki sugeruje, że otrzymamy książkę z niemałą dawką erotyki ale w sumie akurat w tej kwestii poczułam niedosyt. Za to samej mafii tu nie brak. I jak dla mnie jest to jedna z najlepszych książek autorki.

Valentina mimo, że jest córką mafijnego bossa , wychowywana była z dala od tego świata, nie przesiąkła nim od najmłodszych lat. Wręcz go nie znała i nie przypuszczała, że będzie musiała poznać. Jednak ostatnią wolą jej ojca było to by właśnie ona zajęła jego miejsce.

Musiała się zmienić, stać się na tyle silna by dowodzić armią sycylijskich mafiozów, swoich żołnierzy. Udowodnić , że kobieta potrafi rządzić, nie ugnie się przed nikim, nie okaże strachu i to jej będą się bać, a nie odwrotnie. Musiała zapracować na szacunek, akceptacje i lojalność. Jak bardzo ją to zmieniło ?

Na tyle, że nie potrafi zaufać, nie potrafi uwierzyć, że ludzie którzy ją otaczają są naprawdę lojalni i oddani. A gdy okazuje się, że jej pozycja jest zagrożona, że ktoś współpracuje z policją by pozbawić ją władzy i wolności, w każdym widzi zdrajcę.

Jednak nie tylko ona jest w niebezpieczeństwie. Cascio Margante to boss, który jako jedyny może stanowić dla niej zagrożenie. Okazuje się, że także on jest celem osoby, która chce zniszczyć Valentine. Proponuje jej połączenie sił w walce poprzez...małżeństwo. Czy kobieta, która uważa, że nie potrafi ufać ani kochać, która boi się, że łącząc siły w ten sposób stanie niżej w hierarchii od niego, zgodzi się na tę propozycję?

Imperium mafijne obu rodzin jest w niebezpieczeństwie. Zarówno Valentina jak i Cascio nie mają pojęcia kto jest ich wrogiem. Czy zdradził ktoś z najbliższych? Komu tak naprawdę mogą teraz ufać ? Kto jest sojusznikiem, a kto wrogiem?

Muszę przyznać, że Kinga świetnie to rozegrała. Do samego końca nie byłam pewna kogo tak naprawdę podejrzewać. Ale też nikogo nie potrafiłam wykluczyć. Finał zabolał, nie tylko Val ale i mnie. Szkoda tych strat ...

Co do kreacji bohaterów, podobało mi się to jak silną, a jednak na swój sposób wrażliwą bohaterkę stworzyła autorka. Nie brakuje Val podejrzeń i wątpliwości, nie jest idealna ale pyskata, inteligentna i wierna własnym przekonaniom. Cascio szybko uległ jej wdziękom i tu też plusem jest fakt, że taki pewny siebie, arogancki jednak przy niej potrafi pokazać się z tej innej strony, nie takiego typowego mafioza, który jak czegoś chce to musi dostać. Przy niej jego pewność siebie już nie była taka niepodważalna. Co prawda nie brał pod uwagę tego, że może jej nie zdobyć, uparcie dążył do celu świadomy , że i ją do niego ciągnie ale z tym walczy. Kto wygra ?

Książka może tych scen erotycznych ma mniej niż się spodziewałam lecz chemia między bohaterami jest wyczuwalna, czuć to napięcie, to przyciąganie i walkę z nim jaką toczy w sumie ona bo on chętnie by się temu poddał. Ciekawym urozmaiceniem był wątek romansu z Camillo i jak to ja, liczyłam na to, że wybierze jednak jego. Ze mną to tak zawsze 😉 ale kto zdobył jej serce przekonajcie się sami. Kto też postanowił zawalczyć z tą dwójką , również dowiecie się jak sięgniecie po tę książkę. Sądzę, że Was nie rozczaruje. Nawet chętnie bym sięgnęła po ciąg dalszy choć jestem świadoma, że go nie będzie. Ale tak wyjątkowa dwójka bohaterów zapewne w ciekawy sposób będzie rządziła Sycylią 😈 dziękuję Wydawnictwu Akurat za wciągającą historię oraz autorce za te moc wrażeń. Polecam 🔥

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2022-06-14, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Valentina Gilardi pochodzi z potężnej mafijnej rodziny, ale dopóki żył jej ojciec nie miała nic wspólnego z jego nielegalnymi interesami. Po jego śmierci okazuje się,  że Valentina musi przejąć władzę nad mafijnym imperium.
Trzy lata później Valentina jest już zupełnie inną kobietą. Staje się bezwzględna i budzi strach wśród innych.
Niestety pojawia się wróg, który chce zniszczyć dwie rodziny mafijne.
Valentina zawiera układ z Cascio Margante. Mężczyzna proponuje jej małżeństwo,  aby pokonać wroga.
Czy to wystarczy, żeby pozbyć się zagrożenia?
Kim jest tajemniczy wróg i czego od nich chce?
Co wyniknie z układu między Valentiną a Cascio?
Przeczytajcie, a dowiecie się.

Nie ukrywam, że uwielbiam książki napisane przez Kingę.
Za każdym razem jestem pod ogromnym wrażeniem historii stworzonych przez autorkę.
"Dark Empire" to fenomenalna historia mafijna podczas której czuć adrenalinę, niebezpieczeństwo, pożądanie i chemię między bohaterami.
Autorka potrafi budować napięcie i trzymać w niepewności.  Jestem zachwycona i  nie mogłam oderwać się od tej książki ani przez moment. Przeczytałam ją w ekspresowym tempie.  Autorka zapewnia tyle emocji  i wrażeń,  że nie będziecie nudzić się.
Kolejny raz książka autorki skradła moje serce.
Kinga potrafi czarować słowem tworząc niesamowite historie.
Jeśli jesteście fanami romansów mafijnych to ta książka przypadnie Wam do gustu.
Rewelacyjna książka! Będziecie zachwyceni!
Z niecierpliwością będę wypatrywała kolejnych książek autorki.
Polecam gorąco!

Avatar użytkownika - samotniewsrodksi
samotniewsrodksi
Przeczytane:2022-05-12, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam,

Valentina Gilardi to młoda kobiet, która pochodzi z rodziny mafijnej. Choć trzymała się z daleka od krwawych walk, a także brudnych interesów rodzinnych, nadszedł dzień, w którym musi się zmierzyć ze swoim przeznaczeniem. Staje się to po pogrzebie jej ojca, gdy Valentina na jego życzenie, zostaje głową rodziny mafijnej. Czy Val poradzi sobie z nową rolą? Czy sojusz, który ma zawrzeć z Cascio Margante, umocni jej pozycję?

"To miała być moja walka. Wyciągnęłam do niego dłoń, a on położył na niej swój pistolet. Przez chwilę z wahaniem patrzyłam na broń. Podejmowałam każdego dnia wiele decyzji, ale niektóre niosły ze sobą ryzyko. Jednak nikt nie stanie za kobietą, która nie jest wystarczająco silna, by kierować armią samców".

Jestem zaskoczona... A dlaczego? Bo jak na Autorkę to bardzo grzeczna książka 🤷‍♀️😉
Ta okładka, choć piękna i zmysłowa, jest także myląca. Zresztą całe wydanie "Dark Empire" prezentuje się wspaniale. Tym razem Autorka postawiła na mocno rozwinięty wątek mafijny. Mamy duży wgląd w funkcjonowanie struktur organizacji mafijnej- układy, problemy wynikające z prania pieniędzy i braku zaufania wobec żołnierzy, czy porachunki i tajemnice... Działo się! Książka wyróżnia się na pewno tym, że głową mafii jest kobieta. Kobieta, która musi każdego dnia zakładać maskę pewności siebie i swoich racji, bezwzględności oraz silnej, zdeterminowanej przywódczyni organizacji mafijnej. Maskę kobiety, która nie pozwala sobie na emocje, słabości czy lęki nawet w zaciszu własnej sypialni. Niełatwe zadanie miał Cascio- przebić się przez wszystkie obronne mury i pancerz, który miał za zadanie chronić Val. Ich relacja wydała mi się dość chłodna, choć plusem było to, iż mogli liczyć na przyjacielskie wsparcie.
"Dark Empire" to romans mafijny, który zawiera sporo mafii, ale dla mnie, mało w niej relacji samych bohaterów. Dobrze się ją czytało, choć niczym mnie nie zaskoczyła, ani nie porwała. Prosta, lekka i przyjemna lektura, którą można przeczytać do popołudniowej kawki lub wieczornego kieliszka wina 🙂

Na wstępie muszę wspomnieć, że urzekła mnie szata graficzna okładki, która jest wspaniała i przyciąga moją uwagę jak magnes. Po książki Litkowiec zawsze ochoczo sięgam i to w ciemno, gdyż uwielbiam jej wszystkie historie oraz niezwykle przyjemny w odbiorze i lekki styl.

Jak by się mogło wydawać, sugerując się ilustracją z obwoluty, że jest to romans mafijny mocno zabarwiony erotyką. Moi drodzy nic bardziej mylnego. Autorka przyzwyczaiła mnie do mocnych, odważnych scen zbliżeń, jednak tu ich zbyt wiele nie znajdziecie co uważam za wielki plus. Na dodatek sceny seksu są wyważone i dosyć łagodnie przedstawione, ale nie bójcie się. Nie brakuje w nich żaru, namiętności i pożądania rozpalającego zmysły do czerwoności.

Kolejną zaletą tej pozycji jest bohaterka. Nieczęsto zdarza mi się czytać, by to kobieta stanęła na czele imperium mafijnego, które pozostawił jej w spadku ojciec. Dziewczyna wcześniej żyła z dała od takiego świata, lecz najwyraźniej w genach posiadała tę siłę, która pozwoliła jej szybko wdrożyć się w gangsterską codzienność i odmieniona silną ręką dowodziła rodziną Galardii.

Niestety po trzech latach tajemniczy wróg zaczyna sabotować dochodowe interesy jej rodu oraz zaprzyjaźnionej rodzinie Margante.

By połączyć siły i zwalczyć przeciwnika jej przywódca Cascio proponuje Valentinie układ, który ma przypieczętować ich ślub.

Czy ta silna, charakterna para znajdzie złoty środek, by być parą? Czy ich codzienność nie będzie zbyt burzliwa i pozwoli im wziąć ślub? Czy odkryją, czyja zemsta im zagraża i czy unikną unicestwienia?

Jak można było się spodziewać, dynamiczna fabuła mnie wciągnęła, pochłonęła moje myśli i zatraciłam się w czytaniu, dopóty jej nie skończyłam. Ciekawa, intrygująca treść, obfituje w wiele zaskakujące zwroty akcji nie pozwala się nudzić, a to co wychodzi spod pióra Kingi czyta się w zawrotnym tempie.

Postacie przypadły mi do gustu, ich kreacja jest po prostu genialna i nie można przyczepić się do niczego. Przedstawiony świat jest bardzo realny, naprawdę przypomina rzeczywistość jaką żyją mafiozi, z czym się zmagają, czym zajmują i do czego są zdolni. Fascynuje mnie ten ich stoicyzm, niewzruszenie. Z zimną krwią mordują, odbierają siłą to co chcą i nie boją się praktycznie niczego.

Wspaniale pisarka opisała relacje w takiej rodzinie, jak i rolę kobiet. To, że Valentina została zaakceptowana jako przywódczynię, kosztowało ją wiele wyrzeczeń, poświęceń i nieustannych prób, by obsługiwać broń i strzelać z niej bez mrugnięcia okiem. Wszystkie jej odczucia, rozterki, obawy, wewnętrzną walkę, mogłam sobie bez problemu wyobrazić i poczuć jej emocje.

Kocham romanse mafijne, gdyż są to lektury, gdzie ciągle coś się dzieje, jest wiele niewiadomych, adrenalina wzrasta i ten dreszczyk napięcia, który towarzyszy od pierwszych zdań aż po finał.

Ja uważam, iż warto sięgnąć po powieść, więc jeśli lubicie ten gatunek lub jesteście fanami autorki, to myślę, że będziecie zadowoleni. Przyjemnie spędzicie czas z takimi bohaterami i przygotujcie się wiele wrażeń.

Naprawdę szczerze polecam. Chętnie poznam też wasze opinie po przeczytaniu książki.

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2022-06-01, Ocena: 5, Chcę przeczytać, Mam,

Po śmierci swojego ojca, Valentina dowiaduje się, że zgodnie z jego testamentem, ma zostać głową mafijnej rodziny Gilardii. Dotąd trzymana z dala od mafijnych interesów, kobieta uczy się jak zarządzać rodzinną spuścizną. Gdy zaczynają docierać do niej sygnały o niebezpiecznym wrogu, który stara się ją pogrążyć, do jej życia wkrada się Cascio, głowa rodziny Margante, z którą Gilardich łączy sojusz, dzięki któremu obie familie nie wchodzą sobie w drogę. Cascio proponuje połączenie sił w walce z nieznanym wrogiem, a zwieńczeniem ich działań ma być ślub jego i Val. Czy kobieta zdecyduje się na tak ogromny krok?

Czytając każdy rozdział zastanawiamy się wraz z bohaterami, kto stoi za działaniami mającymi na celu ich pogrążyć. Autorka tak poprowadziła fabułę, by do końca trzymać nas w niepewności i zostawiając nam głowę pełna domysłów. Czy wśród ludzi Val i Cascio jest zdrajca? A może to ktoś zupełnie obcy?

Książki autorki się pochłania. Nie inaczej jest w tym przypadku. Akcja toczy się na pięknej Sycylii, w mafijnym świecie, który mamy możliwość poznać, obserwując pracę bohaterów. Kinga wykreowała fantastyczne postacie, które poznajemy z każdym czytanym rozdziałem. Valentina jest pełna sprzeczności. Z zewnątrz królowa mafijnego imperium, wewnątrz pełna strachu i braku zaufania. Zdaje sobie sprawę, jak trudno zasiadać kobiecie na tronie w świecie, w którym żyje. Nie wie komu może ufać, kto jest jej sprzymierzeńcem a kto pragnie jej śmierci. Choć twardą ręką trzyma swoich ludzi, wie, że niebezpieczeństwo czyha tuż za rogiem. Mimo przyciągania jakie występuje między Valentiną a Cascio, ich relacja rozwija się stopniowo. Mężczyzna, zaintrygowany Valentiną, coraz bardziej próbuje się do niej zbliżyć. Robi to stopniowo, odkrywa siebie, pokazuje swoje różne oblicza aby ta mu w końcu zaufała. Im bliżej ją poznaje tym bardziej przekonany jest co do tego, że jest to kobieta jego życia. Oboje budują zaufanie do siebie a ślub ma umocnić sojusz między nimi. Czy dojdzie do niego? Czy wspólnie pokonają wroga? Czy ślub będzie tylko interesem? Polecam Wam tę pozycję, z pewnością przyjemnie spędzicie przy niej czas.

Romanse mafijne mają to do siebie, że jest ich bardzo dużo na rynku i wybić się książce jest ciężko. Nawet jeśli jest dobra to nie koniecznie fabuła jest wyjątkowa. Bo nie ukrywajmy większość jest podobna. Tu mam coś innego jednocześnie pozornie temat oklepany.

Valentina to młoda dziewczyna, która wychowała się  jako córka dona rodzinny mafijnej. Jednak nie była wtajemniczaną, a nawet wręcz ojciec odseparował ja od tego wszystkiego. Jego następca miał być Ugo jego prawa ręka. Ale w dniu pogrzeby Valenina dowiaduje się, że ojciec zmienił zdanie. Zgodnie z testamentem to ona ma być głową rodziny. Mija trzy lata i Valentina się staje się twardą, zimną  szefową. Nie potrafi zaufać, uważa, że nie jest zdolna do uczuć. Niestety ktoś zagraża Val. Czy dziewczyna odkryje kim jest wróg? Kto jej pomoże?

Cascio to młody mężczyzna, który stoi na czele rodzinny mafijnej. On i Valentina to dwie mocniejsze rodziny na Sycylii. Ich ojcowie zawarli rozejm i od tej pory działają obok siebie. Poznajemy go w chwili , gdy składa Valentynie nietypową propozycję. Valentina i on mają połączyć siły w walce przeciwko wspólnemu wrogowi poprzez ślub. Czy to będzie tylko układ? Czy pokonają wroga?

Fabuła książki jest świetnie napisana, ogólnie szata graficzna książki genialna, rozdziały krótkie tak, że nie gubimy się w wydarzeniach. Pisana głównie z perspektywy Val, ale także i Cascio. Postacie są świetnie wykreowane. Velentina to twarda babka, potrafi zabić z zimna krwią ale jednocześnie w głębi duży czuje ze to nie dla niej. Jednak jest głowa mafijnej rodziny i musi być twarda, bezkompromisowa i podejmować przemyślane decyzje. Gdy pojawia się wróg zaczyna się łamać. Podejrzewa wszystkich, do których miała  do tej pory zaufanie. Kiedy Cascio proponuje jej małżeństwo i pomoc długo nie potrafi zaufać. Cascio to młody mężczyzna, który radzi sobie jako don bardzo dobrze. Nie działa pod wpływem impulsu i jest zdeterminowany.

Książka wciąga od początku. Pełna emocji, tajemnic, intryg i muszę przyznać, że nie takiego zakończenie się spodziewałam. Autorka świetnie nas poprowadziła, tak dawkując nam informacje, że gdy odkrywa karty kto jest tym wspólnym wrogiem nie mogłam uwierzyć. No cóż, obstawiałam kilka osób ale nie tą. W książce nie zabraknie scen erotycznych, może nie są wyjątkowe, może nie są mega gorące ale za to wysmakowane i idealnie komponują się z całością. W książce nie będzie typowego ślubu mafijnego, i co mnie zaskoczyło to odważny dobór sukni ślubnej przez Valentine. Dużym plusem było tu połączenie dwójki mafijnych bosów jako duety w walce. Autorki przyzwyczaiły nas, że na czele mafii stoją prawie zawsze faceci. Tu mamy kobietę, która jest nie tylko twarda ale na tyle silna, by nie poddać się bez walki. Łączy swoje siły z Cascio ale na równi z nim.

Zakończenie może przewidywalne, ale niejednoznacznie. Podejrzanych było wielu. Kto był tym wrogiem musicie dowiedzieć się sami. Motyw nie były zaskoczeniem. Książka czyta się szybko i przyjemnie. Fabuła ciekawa i nieprzewidywalna, no może troche ale nie jednoznacznie, bo autorka sporo namiesza. Ale autorka znana jest z tego, że łamie schematy. Polecam

Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2022-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Valentina Gilardi to młoda kobieta, która przez lata wiodła normalne i spokojne życie, jednak po śmierci ojca musiała wybrać drogę, jaką chce dalej podążać. Po namyśle postanowiła spełnić ostatnią wolę ojca, który był donem dużej rodziny mafijnej i zająć jego miejsce, wywracając tym samym swoje dotychczas poukładane życie do góry nogami. Typowo męska rola jakiej się podjęła zmusiła ją do stania się silną, odważną, stanowczą i bezwzględną kobietą. Tylko nieliczni wiedzieli, że wewnętrznie nadal była delikatna i krucha.
Cascio Margante to przystojny, władczy i bezwzględny don równie potężnej rodziny. Lata temu rodziny Gilardi oraz Morgante zawarły rozejm, tym samym nie wchodziły sobie w drogę.
Niespodziewane w obu rodzinach zaczęły dziać się niepokojące rzeczy, co popchnęło Cascio do złożenia Valentinie pewnej propozycji, która może ułatwić im odnalezienie i pokonanie wspólnego wroga. Propozycja ta może także mocno wpłynąć na ich życie.
Czy Valentina przyjmie propozycję Cascio? Czy zdecyduje się na takie zmiany? Czy mężczyzna ma wobec niej szczere intencje? Czy kobieta zdecyduje się zaufać mężczyźnie i się przed nim otworzyć? Kto okaże się ich wrogiem?
Tajemnice, niebezpieczeństwo, porachunki mafijne, ataki, morderstwa, strata najbliższych. Sporo akcji i emocji. Niepewność, ciekawość, strach, obawa. Rodzące się uczucie i namiętność, która połączyła tę dwójkę. Fajnie wykreowani bohaterowie. Silne, charakterne, budzące szacunek i bezwzględne głowy potężnych rodzin. Bardzo podobał mi się Cascio aczkolwiek, jako fanka charakternych bohaterek, polubiłam także Valentine. Chociaż czasami trochę zastanawiało mnie jej niezdecydowanie. Z jednej strony chciała, z drugiej się bała i wahała.
Całość napisana jest lekkim językiem. Czytało się ją bardzo szybko i przyjemnie. Wciągnęła mnie i zaciekawiła już od pierwszych stron.
"Dark Empire" jest to godna uwagi książka, którą osobiście polecam. Jeśli lubicie klimaty mafijne, ta książka jest dla was.
Dziękuję Wydawnictwu Muza, Grzesznym Książkom oraz Kindze Litkowiec za egzemplarz do recenzji.

Valentina, chociaż jest córką głowy mafii, jest trzymana od tego trzymana daleko. To nie ona ma przejąć władzę po śmierci ojca, a jego prawa ręka. Jej życie jest podobne do wielu innych młodych kobiet, które z tym światem nie mają nic wspólnego. Jednak tak jest tylko do czasu.
Pogrzeb ojca jest pierwszym z ciosów, które spadają na Valentine. Kolejnym jest informacją, jaką otrzymuje od prawnika oraz list, który dla niej zostawił. Chociaż miało być zupełnie inaczej, jednak to ona ma stanąć na czele mafii. Ojciec niedługo przed śmiercią zmienił zdanie, o niczym jej nie mówiąc. Młoda kobieta jest bardzo zaskoczona, z jednej strony nie chce tego, nie wyobraża sobie, jak mogłaby dać sobie radę. Z drugiej nie chce zawieść, tym bardziej że mężczyzna, który miał zostać głową mafii, nie ma problemów, z tym że jednak by nią nie został. Valentina, chociaż początkowo się wacha, w końcu postanawia spełnić ostatnią wolę ojca.
Mija trzy lata, a ona bardzo się zmieniła, w końcu rządzenie tak potężnym imperium wymaga twardej ręki. Została zaakceptowana przez mężczyzn, stała się silna, odważna, bezwzględna. Niestety zaczynają się dziać dziwne rzeczy, ktoś zagraża nie tylko jej, ale również całej jej rodzinie. Valentina musi dowiedzieć się kto i co takiego planuje. Na dodatek Cascio Margante - głowa tak samo potężnej rodziny mafijnej, jak jej, z którą kiedyś toczyli wojnę, jednak od jakiegoś czasu jest rozejm, chce się spotkać. Kobieta otrzymuje od niego pewną propozycję, z którą tak naprawdę nie wie co zrobić. Jaką? Czy się zgodzi? Kto jej zagraża?

Ta książka była po prostu świetna. Wciągnęła mnie praktycznie od pierwszych stron i nie pozwoliła się oderwać aż do samego końca. Pełna niebezpieczeństwa, tajemnic, sekretów, których wrogów trzeba wyeliminować, porachunków mafijnych. Akcja szybka, z ciekawymi zwrotami. Ta pozycja zaskoczyła mnie i to niejednokrotnie. Tak naprawdę praktycznie do samego końca nie byłam pewna, kto jest zdrajcą, podejrzewałam zupełnie inną osobę. Książkę czyta się ją szybko, a podczas czytania towarzyszy wiele emocji.

Valentina to kobieta, która w dość szybkim czasie musiała zmienić całkowicie zarówno swoje życie, jak i siebie. Tak naprawdę nigdy nie była przygotowywana na to, aby stanąć na czele mafii. Na dodatek jest kobietą, a wiadomo, jak mężczyźni patrzą na to, że ma nimi rządzić kobieta. Jednak ona dała radę, chociaż łatwo nie było. To kobieta silna, odważna, momentami bezkompromisowa, a jednocześnie skrywająca swoją drugą twarz, tą dużo delikatniejszą, o której nie może się dowiedzieć nikt. Ja ją polubiłam.

„Dark Empire” to książka, która bardzo mi się podobała, którą z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - ksiazkowa_nutka
ksiazkowa_nutka
Przeczytane:2022-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Czy zdziwi kogoś jak napiszę, że to kolejna świetna książka autorki? Ci co mnie znają, na pewno się nie zdziwią. Kinga jako jedna z niewielu potrafi się wstrzelić idealnie w mój gust czytelniczy. Jej książki to dla mnie zawsze gwarancja świetnej zabawy i...... wypieków na twarzy. Oj tak....... wielu wypieków. Książki Kingi pobudzają wyobraźnie i rozgrzewają do czerwoności.......

W momencie zagrożenia człowiek jest zdolny do wielu rzeczy, wręcz do wszystkiego..... Czy będzie też skłonny podpisać pakt z diabłem, aby mieć choć cień szansy na przetrwanie?

Nasza bohaterka, silna i niezależna kobieta, znajduje się w sytuacji gdzie będzie musiała wybierać nad złem i...... mniejszym złem. Które zło okaże się mniejsze i czy wybór będzie słuszny? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znajdziecie w tej książce. Ja powiem tylko, że polecam gorąco <3

Oby takich książek było więcej i więcej!!!

💜RECENZJA PRZEDPREMIEROWA💜

„Przyszłość nie była wyryta w kamieniu,dlatego musiałam zrobić wszystko,by stała się ona dla mnie lepsza od teraźniejszości”

Rodząc się jako córka dona, Val przez dwadzieścia pięć lat, miała spokój od tego niebezpiecznego, mafijnego świata. Zwyczajne życie dziewczyny kończy się w dniu, w którym okazuje się, że na łożu śmierci ojciec nagle zmienił testament i to ona ma stać się od teraz mafijną królową rodziny Gilardich, a nie przygotowywany na to od lat, zaufany człowiek jej ojca. Początkowe przerażenie zarówno nową funkcją jak i odpowiedzialnością jaką obarczył ją ojciec, z biegiem czasu, zmienia ją w zimną, bezwzględną, ale t eż świetnie radzącą sobie w tym świecie kobietę. W jej życiu nie ma miejsca, ani na uczucia, ani na okazywanie emocji, jedno co może pomóc jej przetrwać i przeżyć to postawa zimnej suki, budzącej strach i likwidującej wrogów bez mrugnięcia okiem.
Wszystko zmienia się, gdy ktoś próbuje zaszkodzić jej imperium, znikąd pojawiają się problemy,a niejaki Cascio Margante, stojący na czele równie niebezpiecznej, wpływowej mafijnej rodziny co Valentina, proponuje jej małżeństwo. Zaskoczenie, niedowierzanie, ale też ciekawość tego przystojnego i gorącego przeciwnika, skłania Val do zastanowienia się nad tą kuszącą, ale też wzbudzającą obawy ofertą matrymonialną. Wróg jednak nie śpi. Czasu jest co raz mniej, a tak na prawdę nigdy do końca, nie można być pewnym, kto jest wrogiem, kto przyjacielem, a komu tak na prawdę zależy.
Prawie do ostatniej strony, nic nie jest pewne w tej zaskakująco niebezpiecznej i szalenie gorącej historii. Pytanie tylko czy w tym świecie istnieją prawdziwe i szczere uczucia?
A jeśli tak, czy okazywanie ich, może okazać się słabością?
Jedno jest pewne, ta historia spodoba Wam się na pewno. Główna bohaterka, otaczający ją świat, budowane między głównymi bohaterami napięcie i to z czym muszą się zmierzyć sprawi, że nie będziecie chcieli kończyć tej książki.

I mamy to, kolejna mafijna książka Kingi Litkowiec, godna polecenia czyli reasumując pozycja #mustread ❤

Jednocześnie chęć rozgryzienia tej historii, będzie Was pchać ku końcówce w zatrważającym tempie.

"Dark Empire" Kingi Litkowiec moim zdaniem to fenomenalny romans mafijny.

Valentina jest zawziętą i odważną kobietą, która rządzi ogromnym imperium. Trzy lata walczyła o swoją pozycję. Jednak nie wszystkich przekonała, wśród jej szeregach są zdrajcy, którzy tylko czekają na upadek królowej. Ale także w szeregach Cascio nie dzieje się dobrze. Jedynym wyjściem jest połączenie sił.

Co zrobią gdy, wróg okaże się być, bliżej niż oboje myślą ?

Kinga Litkowiec znów zaskoczyła mnie swoją najnowszą powieścią! Kobieta, która rządzi, zabija, nie okazuje uczuć i jest bezwzględna. Właśnie taka jest Val. Ma jednak pewna wadę. Nie potrafi nikomu zaufać. W każdym widzi wroga. Ale Margante udało się do niej dotrzeć razem stworzyli parę, którą nikt nie pokona.

Co czeka nas po sięgnięciu po tą książkę ?
Niebezpieczeństwo, niepewność, plany jak wyeliminować wroga i niesamowite przyciąganie, którym to Valentina opiera się jak może.

Kinga w swoich powieściach lubi zaskakiwać i namieszać. A w tej zasieje ziarenko niepokoju, strachu i szoku.

Uważam, że to jedna z najlepszych, książek jakie czytałam, gdzie to kobieta jest tą silniejszą stroną.

Ogromnie polecam ♥️

Avatar użytkownika - lettoaletto
lettoaletto
Przeczytane:2022-05-15,

🌼𝑹𝒆𝒄𝒆𝒏𝒛𝒋𝒂 𝒑𝒓𝒛𝒆𝒅𝒑𝒓𝒆𝒎𝒊𝒆𝒓𝒐𝒘𝒂🌼

"-Skąd w ogóle pomysł, że zechcę za ciebie wyjść?
-Czekasz na księcia z bajki? Kogoś, kto pojawi się nagle na białym rumaku i zachwyci cię swoim męstwem? Mam stadninę koni, coś znajdę, jeśli tak bardzo ci zależy." 😋

Tym uroczym akcentem zapraszam na recenzję nowej, piętnastej powieści Kingi Litkowiec, którą śmiało możemy nazywać już Królową polskiego romansu mafijnego. 😊

Tym razem autorka zabrała nas do świata Valentiny Gilardi- kobiety, która nigdy nie miała mieć nic wspólnego z mafią i biznesami ojca, a jednak ten, tuż przed śmiercią, zmienił zdanie i zechciał, aby to właśnie córka została głową rodziny. 🤯
Kompletnie nieprzygotowana na to Valentina początkowo chciała zrezygnować z nowej roli, jednak wiedziała, że jej ojciec nie był głupi i jeśli uważał, że ona się do tego nadaje, to tak właśnie jest.😋

Kilka lat po przejęciu władzy, nadal musi na każdym kroku udowadniać swoją wartość w rzeczywistości, w której królują mężczyźni. Kiedyś wrażliwa dziewczyna, trzymana z dala od okrutnego świata, teraz musiała nałożyć na siebie pancerz, chroniący ją przed wszelkimi krzywdami.
Ciągła praca i potrzeba oglądania się za siebie na każdym kroku, również nie sprzyjają tworzeniom relacji... Dlatego też, kiedy jej rodzina co chwilę przechodzi przez jakieś problemy, propozycja ślubu od Cascia Margantego wcale nie wydaje się wstrząsająca. A przynajmniej nie z powodów, z jakich byłaby na przykład dla mnie. 😄

Valentina wie, że nigdy nie założy prawdziwej rodziny, więc związki aranżowane są dla niej całkiem normalne, jednak nie ma pewności, jakie zamiary ma wobec niej Cascio.
Czy na pewno chce jedynie połączenia sił?
Czy Val nie straci tym samym autorytetu, ciężko wywalczonego u swoich ludzi?
No i dlaczego, do cholery, Cascio wcale nie zachowuje się jak mąż na niby?! 😁

Uwielbiam książki, w których kobieta dzierży władzę i nie daje się rozstawiać po kątach! Ale nawet najsilniejsze babki mogą potrzebować u swego boku mężczyzny, który czasem zdejmie ciężar z ich ramion.
Cascio Morgante takim właśnie mężczyzną był. Spodobało mi się to, w jaki sposób podziwiał Valentinę, jak stawiał ją na równi sobie i ani razu nie chciał umniejszyć jej wartości.
Szkoda tylko, że mogliśmy obserwować to przez stosunkowo krótki czas. Dość późno pojawiło się cokolwiek między nimi, w sumie, jak na drugiego głównego bohatera, to w ogóle późno się pokazał. 😄 Ale fajnie, że mogliśmy zobaczyć też jego punkt widzenia, lubię kiedy poznajemy historię z dwóch stron.
Oczywiście ominęłam tutaj opisywanie niektórych wątków, żeby za dużo nie zdradzić, ale nie myślcie sobie, że to tylko taki zwykły romansik...
Nie zabraknie tu intryg, niepewności co do lojalności pracowników, a także innego mężczyzny zabiegającego o względy Valentiny. 🤭
Czyhające za rogiem niebezpieczeństwa, problemy z zaufaniem i nagłe uczucia, które pojawiają się w życiu kobiety sprawią, że jej codzienność będzie jeszcze bardziej intensywna, niż do tej pory. Czy za nią nadążycie? 😄

Ja bym nieco rozciągnęła tę książkę, żeby trochę dokładniej przyjrzeć się wszystkiemu, a zwłaszcza relacji Val i Cascia,  bo mam wrażenie, że akcja ledwie się rozkręciła, a powieść dobiegła końca. 😔 A ponieważ jest to jednotomówka, to czuję lekki niedosyt. Może autorka rozważy wplecenie gdzieś tam, w przyszłości, tych bohaterów w fabułę innego romansu? Mam taką nadzieję. 😊
7/10🥰

Recenzja

[...] ,,Moja prawdziwa natura przyciągała go, fascynowała. Mrok przyciąga mrok, zło rodzi zło, czerń szuka czerni" K.C. Hiddenstorm - Władczyni Mroku[...]

I ten mrok wciągnął dosłownie.

Valnetina przejmuje imperium po śmierci ojca. Silna, niezależna kobieta nie raz udowodniła, że nie zgadzać się z nią to jest tak jakby podpisać na siebie wyrok śmierci. Jednakże pojawia się wróg, który zaczyna czyhać na jej bezpieczeństwo. Wkrótce również dowiaduje się, że nie tylko na nią, ale też na drugą potężna rodzinę Margante. Cascio głowa rodziny Margnare szuka sposobu aby wyjść z problemów. Jedynym jaki przyszedł mu do głowy to ślub z Val. Czy to wystarczy?

Aż włos się jeżył na głowie co się tam wyrabiało. Z każdą stroną czułam ogrom emocji. Tak jakbym znalazła się na rollercoasterze. Było gorąco, smutno, przejmowałam się sytuacją Val, złościłam się na bohaterów, ale też próbowałam rozwikłać kto jest tym wrogiem, kto czyha na Val. Miałam swoje typy jednakże nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Pod sam koniec aż szczęka opadła mi do samej ziemi. Byłam w takim szoku, że trochę zajęło mi dojście do siebie. Jednakże każda historia ma jakiś tam happy end i w tym przypadku był happy.

Oj ta historia na długo pozostanie w mojej pamięci. Nic więcej nie jestem w stanie napisać, bo wciąż mam ją w swej głowie. Polecam.

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-06-28, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

?Recenzja?

" By poczuć smak władzy, byli zdolni do wszystkiego. Zmuszeni do połączenia sił, stworzyli wybuchową parę."

Dark Empire to książka inna niż dotychczas, wydane przez autorkę. Nie ma tutaj mężczyzny, który stoi na czele wszystkiego, w jego miejscu pojawia się silna, zdeterminowana i pewna siebie kobieta, którą jest Valentina Gilardi. Jednak zanim władze sprawował jej ojciec, nie miała nic wspólnego z tym "złym" światem. Wszystko zmienia się po śmierci jej ojca. To ona musi go zastąpić. Czy sobie poradzi?

Niestety nie zawsze może być zbyt pięknie. Pojawiają się problemy. Aby je rozwiązać, Valentina zawiera układ z Cascio Margante. Ma zostać jego żona. Czy małżeństwo sprawi, że zagrożenie minie? Czy narodzi się pomiędzy nimi miłość, a nie czysto biznesowe relacje?
Kto chce im zaszkodzić? Czy uda im się wyjść z tego cało?

"Dark empire" to książka, która otuli was swoją mroczną i niebezpieczną stroną, aby zabrać was do mafijnego świata, który rządzi się własnymi prawami.

Bardzo lubię książki autorki. Za każdym razem zaskakuje mnie czymś nowy i dawno niespotykanym. Tak było i w przypadku tej książki, która od pierwszej strony przyciągała niczym magnes i nie pozwalała , aby ją odłożyć. Nie zabraknie tutaj pożądania, które momentami aż powoduje, że po ciele przechodzą dreszcze. Mrok, adrenalina i niebezpieczne sytuacje wkradną się na kartki tej historii i na moment nie pozwalają się nudzić.
Styl autorki, jak i lekkie pióro sprawia, że książkę czyta się w mgnieniu oka. Nawet nie zauważycie, kiedy nadejdzie ostatnia strona.

Jeśli lubicie książki, w których dominuje kobieca postać i pojawia się mafijny świat, to musicie sięgnąć po tę pozycję.

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2022-06-17, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książkę bardzo dobrze pamiętam z watt i już wtedy byłam zachwycona . Gdy sięgnęłam po książkę papierową i przeczytałam pierwszy rozdział ponownie odpłynęłam do drugiego świata.
Bardzo fajnie było wrocic do tej historii bo to całkiem inna fabula niż dotychczas .

W książce znajdziemy kobietę która ma władze bardzo dużą i staje na czele mafijnego imperium . Pomimo że ojciec zawsze odsuwał ją od tego świata, teraz ona ma rządzić. Stała się pewną siebie, odważną i zdecydowaną kobietą. Ale przyszedł czas gdy pojawiają się problemy i wrog pragnie zniszczyć dwie najpotężniejsze rodziny . Tym sposobem bohaterka poznaje Cascio Margante który złoży jej propozycje połączenia sił.

Pomiędzy ta dwójka od początku czuć pożądanie które przez całą książkę czuć intensywnie . Książkę czyta się z wielkim zaciekawieniem i przyjemnością. Autorka zniszczyla wszelkie schematy i pokazała jak inni muszą uporządkować się kobiecie . Główny bohater bardzo niebezpieczny ale w tym wydaniu zdecydowanie zdobył moje serce .
Ta historia do najmocniejszych mafijnych nie należy pomimo że pojawiają się wrogowie oraz trupy, ale w tej książce mamy pokazane uczucia . Wrażliwość, siłę, wolę walki , pożądanie i miłość.
Również pokazane jest jak najbliżsi mogą zdradzic i jak wiele wstanie jest zrobić człowiek by zdobyć władze .
A okładka jest tak piękna że napatrzec się nie mogę. Cała książka jest pięknie wydana jak i cała fabuła jest piękna i trafia w serce . Zdecydowanie ta książka należy do moich ulubionych dzieł autorki .

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-05-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Nie czekały na nią wzruszające momenty ani ciepły dom. Czekała armia żołnierzy i mąż, który w środku był równie zepsuty jak ona sama."

@rhythm_of_my_life_

Valentina była dziedziczką fortuny i głową potężnej mafijnej rodziny, po śmieci ojca to ona przejęła władzę, choć miało być zupełnie inaczej. Przystosowała się do nowych warunków, stała się zimna, twarda i bezkompromisowa, ale nadchodzą pewne czarne chmury, których sama nie jest w stanie przegonić. Nieznany wróg sieje spustoszenie, jak się okazuje nie tylko w jej szeregach. Podstępna kreatura zagłębiła się w przejęcie również drugiej najsilniejszej rodziny Margante, na której czele stoi Cascio. Ten nie ma zamiaru stać bezczynnie i czekać, zamierza zawrzeć z nią sojusz i stworzyć jedno wielkie imperium. Val, los nauczył nie ufać każdemu, ale teraz mimo swoich obaw jest zmuszona dać szansę Cascio. Po piętach depcze im przeciwnik, muszą się spieszyć, żeby nie stracić życia, ani dobytku obu rodzin. Zostaną pionkami w paskudnej grze, gdzie to przeciwnik rozdaje najważniejsze karty i wykazuje się niezłym podstępem. Sojusz sojuszem, ale między tą dwójką jest niesamowity ogień, którego żywiołu nie potrafią powstrzymać i między całym chaosem znajdą też chwilę na zapomnienie.

Kolejna dobra książka Kingi. Nie jest tak mocna jak niektóre, ale zawiera kontrowersyjną, gorącą i brutalną treść, której nie mogło zabraknąć. Losy bohaterów stojących na czele najsilniejszych mafijnych rodzin, których szeregi mogą zostać doszczętnie zniszczone. Wspólny pakt pozwoli im szybciej i bezpieczniej dotrzeć do wroga. Nim to nastąpi, czeka ich niezła przeprawa, masa zaskakujących momentów, namiętnych chwil, sytuacji kiedy mimo swojej władzy staną się bezsilni wobec przeciwnika. Zmuszeni będą wykazać się sprytem i pomysłowością, bowiem wróg doskonale ich zna, wie gdzie uderzyć, żeby najmocniej bolało, oraz jak grać od dawna zaplanowaną rolę. Wydawało by się, że nic im nie grozi, jednak wystarczy jeden szaleniec by wszystko obróciło się w popiół. Między całym szaleństwem poznają się dopiero, a magnetyczna siła przyciąga ich tak bardzo, że nie są w stanie jej zatrzymać. Doskonała lektura dla wielbicieli romansów. Polecam

Avatar użytkownika - ksiazkowamaniapa
ksiazkowamaniapa
Przeczytane:2022-05-18, Przeczytałam, Mam,

Valentina przejmuje władzę w rodzinie po śmierci swojego ojca, potężnego dona. Dziewczyna była do tej pory odsunięta od wszystkiego i musi nauczyć się zarządzać oraz zdobyć szacunek ludzi.

Zaczynają dziać się dziwne rzeczy, różne ataki na interesy, a don innej rodziny proponuje dziewczynie małżeństwo by połączyć obie rodziny razem. Chociaż Val nie jest do tego przekonana cały czas zwodzi Cascio. Ktoś z Ich najbliższego otoczenia knuje przeciwko Nim.

Czy Valentina wyjdzie za Cascio?

Kto jest wrogiem a kto przyjacielem?

Kolejna historia spod pióra królowej mafijnych romansów. Autorka kolejny raz pokazuje że tytuł ten ma odbicie w książkach które pisze. Mocna postać Val która też przeżywa "kobiece" rozterki i przystojny Cascio tworzą bardzo wybuchową parę.

Istny rollercoaster emocji. Wciągająca. Trzyma w napięciu do ostatniej strony.

On jest prawem. Mystic#3
Kinga Litkowiec0
Okładka ksiązki - On jest prawem. Mystic#3

Nie wierzyłam, że Dylan odwzajemni moje uczucia. Postanowiłam więc o nim zapomnieć. Poznałam Paula. Zaręczyłam się i planowałam ślub jak z bajki. ...

Wbrew zasadom
Kinga Litkowiec0
Okładka ksiązki - Wbrew zasadom

TOM IV BESTSELLEROWYCH DEMONÓW Z LOS ANGELES! Morris nie urodził się złym człowiekiem. To zło urodziło się w nim, gdy w tragicznych okolicznościach stracił...