Diabelna prawda

Błażej, pogrążony w rozpaczy po stracie Sary, wraca do Polski. Pragnie naprawić swoje błędy, jest gotów zrobić wszystko, byle tylko znowu zobaczyć kobietę swojego życia. Jest przekonany, że oboje mają jeszcze szansę na szczęście, ale los wydaje się być odmiennego zdania. Balast kłamstw, niedopowiedzeń i bolesnych przeżyć okazuje się cięższy, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Czy mimo to jest nadzieja na pozytywne rozwiązanie?

Informacje dodatkowe o Diabelna prawda:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-07-21

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Kup książkę Diabelna prawda

Diabelna prawda - opinie o książce

Prawda, może wyzwolić nas od ciężaru, jaki nosimy ukrywając swoje uczucia względem tego, czego się kiedyś dopuściliśmy lub byliśmy świadkami traumatycznego wydarzenia. Takie oczyszczenie, może poprawić nasze relacje z drugim człowiekiem. Osoba, która notorycznie kłamie osiągając z tego jakieś korzyści materialne, nigdy nie osiągnie prawdziwego szczęścia i spokoju swego ducha.

Zarys fabuły

W książce wracamy do losów Błażeja i Sary, których mieliśmy okazję poznać w pierwszym tomie tejże serii. W tym przypadku historia zaczyna się od użalania się nad sobą Błażeja, który po stracie swej ukochanej nie potrafi się podnieść i żyć dalej. Po rozmowie ze swym przyjacielem, a zarazem szefem postanawia zamknąć rozdział swego życia związany z Sarą, dlatego też w tym celu jedzie do Polski, by ją odnaleźć i wszystko wyjaśnić. Mężczyzna nie wie, co zrobi dalej ze swym życiem, ale na pewno nie podda się dopóki nie spotka się i nie porozmawia z Sarą. Czego dowie się o Sarze, gdy ją odnajdzie? Gdzie i co Błażej wyjawi Sarze? Jak na to zareaguje bohaterka? Co dalej z Sarą i Błażejem? O tym w książce „Diabelna prawda” autorstwa P.K. Farion.

Katharsis

Autorka w swej książce ukazała problematykę dotyczącą oczyszczenia, którego dokonał Błażej opowiadając o tym czym się kierował w swoim postępowaniu wobec Sary. Jego wewnętrzne rozterki, można powiedzieć ból duszy dobitnie świadczą o tym, że długo nie mógłby żyć z takim cierpieniem i jedynym rozwiązaniem tego problemu było rozliczenie się z przeszłością. Natomiast Sara będzie zmuszona uporać się z bolesna prawdą, którą otrzyma od Błażeja, ale jaka ona, by nie była zawsze będzie lepsza od garści pięknych kłamstw, które tylko na chwile przynieść mogą poprawę nastroju. Przypadek Błażeja i Sary jest doskonałym przykładem tego, do czego prowadzi kłamstwo i jak trudno się z niego uwolnić, bo wyznanie prawdy bywa bolesne.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z dużym zaciekaniem, dzięki ciągłej niepewności dotyczącej tego co się wydarzy w najbliższej przyszłości. Sam przebieg katharsis obfituje w różnorakie emocje, a jego zakończenie jest dość zaskakujące i stwarzające zainteresowanie tym, co wydarzy się w kolejnym tomie. W pozycji dostrzegłem dwa błędy sytuacyjne, które nie zostały wyłapane w procesie redakcyjnym, ale ponieważ, że są to mało istotne kwestie, to mogę śmiało stwierdzić, że nie wpływają na jakość książki. Występują tu również sceny erotyczne, co z pewnością zadowoli fanki tego gatunku. Książkę należy czytać po wcześniejszej lekturze pierwszego tomu, gdyż bez jego znajomości w tymże tomie będzie ciężko odnaleźć się czytelnikowi. Okładka zdecydowanie jest lepsza od tej z poprzedniego tomu i przykuwa wzrok potencjalnych odbiorców. Gorąco polecam pozycję wszystkim fanom gatunku lubiących pełnowartościowe historie poruszające życiowe problemy z nutą erotyzmu w tle.

Avatar użytkownika - Paulina26
Paulina26
Przeczytane:2022-02-06,

Diabelna prawda to romans. Opisane dosyć często sceny erotyczne temu dowodzą. Jednak fabuła bardziej opiera się na zabawia w pogoni za króliczkiem. Błażej jest "wilkiem " , który goni króliczka "Sarę ". Po strasznych wydarzeniach w Barcelonie Błażej traci kontakt z Sarą. Wpada w rozpacz. Jego szef daje mu urlop w pracy by się ogarnął i poukładał swoje sprawy. Błażej wraca do Polski i szuka Sary. Kiedy ją odnajduję doznaje szoku. Sara jest w strasznym stanie.

Błażej próbuje jej wszystko wyjaśnić, odkupić swoje winy, wyznaje całą prawdę, jednak ona jest uparta, nic do niej nie dociera.

I tak zaczyna się gonitwa. Błażej się stara, na każdym kroku pokazuje że mu zależy, a ona ucieka, odpycha go.

Ja rozumiem, że dużo przeszła, jednak jej postać w tej części wydaje mi się chaotyczna. Sama nie wie czego chce. Kiedy Błażejowi udaje się ją ugłaskać, ona zaś mu ucieka i to mnie denerwuje.

Błażej jest postacią bardzo upartą, bez względu na konsekwencje pragnie odzyskać ukochaną.

Książka i fabuła fajna, ciekawa, jednak zakończenie książki mnie zszokowało. Polecam

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2021-11-07,

♥️🔥 RECENZJA 🔥 ❤️

Autor: @pkfarion
Wydawnictwo: @wydawnictwomuza @grzeszne_ksiazki

Diabelna Prawda

"Przyjaciół trzyma się blisko. Wrogów jeszcze bliżej. "

Błażej po tym, jak stracił Sarę, wraca do Polski. Chce odzyskać Sarę i naprawić swoje błędy. Błażej jest w stanie zrobić wszystko, żeby Sara mu wybaczyła. Wierzy w to, że mają jeszcze szansę na szczęście. Czy Sara da Błażejowi szansę ? 🤔 Czy Sara dowie się wszystkiego o przeszłości Błażeja i nie tylko jego? 🤔
Czy jest szansa dla nich? 🤔 Tego już dowiecie się jak sięgnięcie po książkę 📖.

Książka jest kontynuacją pierwszego tomu, który był debiutancką powieścią autorki.
Oczywiście zakończenie tego tomu zwala czytelnika z nóg. I trzeba żyć w niepewności, jak po toczą się dalsze losy Błażeja i Sary.
Książke czyta się dobrze i szybko. Fabuła mi się podobała. Co do bohaterów to Błażej stara się wszystko naprawić i chce, żeby było wszystko dobrze. A Sara jest niezdecydowana, nie wie, czy wartao mu ufać. Czytając było mi momentami smutno. Książka wywołała u mnie różne emocje.

Podobało mi się to, że w tym tomie były wyjaśnione wątki. Z niecierpliwością czekam na ostatni tom historii Sary i Błażeja. I liczę na happy end na końcu.

Polecam każdemu z czystym sumieniem sięgnąć po tą książkę 📖.

Pamiętajmy o tym, że każdy ma inny gust i co innego mu się podoba 😍 ❤️

Gratuluję autorce napisania i wydania tej książki i życzę dalszych sukcesów w pisaniu i wydawaniu książek.

Bardzo dziękuję autorce i wydawnictwu za egzemplarz ♥️ 🔥

Okładka jest utrzymana w podobnym stylu pierwszego tomu, a z tego co widzę, to i trzeci tom będzie pasował. Widzimy kobietę i mężczyznę. Nie urzekła mnie jakoś specjalnie szatą graficzną, jednak na plus fakt, że posiada skrzydełka, które stanowią dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczytamy kilka słów o autorce, a na drugim kilka propozycji od wydawnictwa Akurat. Stronice są kremowe, czcionka wystarczająca dla oka. Literówek brak, odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane. Książka została podzielona na rozdziały.

Moje drugie spotkanie z autorką, na które kompletnie się nie nastawiałam. Ze złymi wspomnieniami z pierwszego tomu, nie łudziłam się, bo zazwyczaj, gdy mam nadzieję, że będzie lepiej to jest jeszcze gorzej. I tak, jak się nie nastawiłam, to odniosłam wrażenie, że niewiele się zmieniło. Początek mnie nie ukrywam, okropnie nudził. Niemal same opisy, przemyślenia i w sumie jedno i to samo... Remont, porządki, jaki ja jestem potworny i tak w koło Macieju. Styl, jakim posługuje się pisarka jest lekki, prosty - nie powoduje żadnych trudności, blokad podczas czytania. Niestety nudą i monotonią tutaj wiało na kilometr. I chciałam, naprawdę chciałam, żeby tutaj coś się działo. Ale nie działo się nic, do pewnego momentu, gdzie zabłysło światełko nadziei, że coś drgnie. Tak, tylko drgnęło.

Sfrustrowana czytałam te książkę, niemal non stop przewracając oczami ze złości. Ileż można czytać o tym samym? Tutaj naprawdę niezbyt wiele się dzieje. Moim zdaniem to remonty, sprzątanie, rozmyślanie nad tym, jakim jest imbecylem i jak zmarnował swoje życie, podjeżdżanie do bohaterki by z nią porozmawiać, znów to samo, gdy w końcu udaje mu się spotkać na dłużej z miłością życia i porozmawiać, znów sprzątanie... No po prostu nie... I uwaga. Wiedziałam, że tak będzie. Po prostu czułam to. Że autorka w TAKI A NIE INNY SPOSÓB zakończy drugą część. Żeby oczywiście sięgnąć po trzeci, bo inaczej to by nie obeszło się. Jak to ja, muszę doczytać tę serię do końca i jak w trzecim tomie nie będzie sensownie, to stracę wiarę.

Miałam też ochotę trzaskać patelnią Błażeja, naszego głównego bohatera za te wszystkie powtórzenia czynności i za jedno słowo, które znów mnie irytowało, tak jak w pierwszym tomie "piękna". Szlag mnie trafić chciał i nawet nie chciałam liczyć, ile to razy słowo padło w tekście. Starałam się uspokoić, bo przecież trzeba dać szansę historii. Sam pomysł na fabułę nie był zły i pisałam Wam o tym przy okazji recenzji Diabelskiego układu, ale tutaj też potencjał poszedł na zmarnowanie.
Relacji bohaterów kompletnie nie kupiłam, wszystko wydawało mi się tutaj sztuczne, wymuszone, takie... byle jakie i wiecie... No kochasz mnie? Super, ja ciebie też, a za chwilę, nie, jednak to ja cię nienawidzę, mam cię dość, nie chcę cię widzieć - tak cały czas się zapętlało i przez takie coś w ogóle nie poczułam, żeby ci bohaterowie czuli do siebie jakiekolwiek prawdziwe emocje.
Sara z kolei jest tak nierozważna, zachowuje się jak dziecko, co widać po jej czynach, słowach. Kompletnie nie trafiła i nie przemówiła do mnie przy drugim spotkaniu, wręcz coraz gorzej mi się o niej czytało i miałam jej na tyle dość, że chciałam ją po prostu wymazać z tej historii... A to, co zrobiła na końcu... W głowie się nie mieści! Zresztą, ona zachowuje się jak emocjonalnie niedojrzała i czasami zdawało mi się, że jest chora na głowę... Ja wiem, że kobiety zachowania nie przewidzisz, ale tutaj co się działo to już w ogóle. Nie polubiłam ich, ani trochę. A wręcz przeciwnie, kipiałam złością w ich stronę.

Reasumując, nie przypadła mi do gustu ta historia i za samo zakończenie dostaje ode mnie dwie na dziesięć gwiazdek, plus za to, że tekst jest dobrze zredagowany i bez literówek. Jestem ciekawa trzeciego tomu, ale jestem też pewna, że jeżeli nic się nie zmieni, to już na pewno nie sięgnę po książki P.K.Farion.

"Diabelna prawda" to drugi tom z serii "Diabelski układ". Błażej nie może sobie poradzić po straci miłości swojego życia, Sary. Wraca do Polski i jest zdeterminowany naprawić swoje błędy. Jest gotów zrobić wszystko, żeby chociaż raz zobaczyć się z ukochana. Może jednak uda mu się wszystko wyjaśnić i może jest jeszcze jakiś cień szansy dla tych dwojga? Czy po tym co było, jest jeszcze szansa na pozytywne rozwiązanie?

Czasami zdarza mi się zacząć czytanie jakiejś serii od drugiego tomu. Czasami w trakcie czytania odkrywam, że musiał być tom pierwszy. Niektóre książki można zacząć czytać nie po kolei. Czasami to nie przeszkadza i łatwo się odnaleźć w całej akcji. Ale są też i takie, które trzeba czytać od pierwszego tomu, bo później to już nie ma sensu. I właśnie u mnie było tak, że zaczęłam czytać od "Diabelnej prawy" nie znając wcześniejszych losów bohaterów. I to by błąd to tę serie trzeba koniecznie czytać w kolejności. Na początku nie mogłam nic zrozumieć, co z tą Sarą? Nie żyje, zginęła w dramatycznych okolicznościach? Dopiero później powoli wszystko zaczęło się wyjaśniać. Z tego co zauważyłam, w części pierwszej dużo się działo. Dużo akcji, niedomówień, kłamstw, sekretów. Druga część to przede wszystkim wyjaśnianie całej akcji z części pierwszej. Nie znając pierwszego tomu trudno było mi się zżyć z bohaterami, zrozumieć co czują i po prostu ich polubić. Książka podzielona jest na rozdziały, a całą akcję widzimy z perspektywy Błażeja. Jak się domyślam, we wcześniejszej książce narratorką była Sara.
W trakcie czytania wiele się wyjaśnia, także to co było wcześniej, więc mogłam troszkę zapoznać się z historią. Książka napisana jest prostym i przystępnym językiem dzięki temu czyta się łatwo i szybko. Akcji nie ma dużo, jest za to dużo rozmów między bohaterami Sarą i Błażejem. Starają sobie wszystko wyjaśnić, ale prawda może być bardzo trudna i bolesna. Jest dużo emocji, miłości, łez.
Mimo wszystko nie polubiłam Sary i Błażeja. Czegoś mi w tych postaciach brakowało. Jak zakończy się ich historia tego dowiemy się w części trzeciej "Diaboliczna miłość".

Cześć książkoholicy 🎶❣️

Po "Diabelskim układzie" przyszła pora na "Diabełka prawdę" 😈 P.K.Farion stworzyła bardzo wciągająca historię i tak samo ja przedstawiła. Losy Sary i Błażeja bardzo przypadły mi do gustu. Autorka potrafi zagrać na emocjach czytelnika (nerwach też), że w jednym momencie ma się ochotę czytać dalej, a w następnym rzucić książką. Serio! Zwroty akcji i ogrom emocji budujących tą historię jak najbardziej trafia do mojego gustu czytelniczego i ja chce czytać jak najwięcej takich książek, albo i lepszych oczywiście, bo z tomu na tom widać jak autorka się rozwija, dopracowuje swój warsztat. Zdecydowanie ja należę już do fanów P.K.Farion i chcę więcej!!!! Cieszę się, że już niebawem premiera "Diabolicznej miłości" i może jestem przewidywalna, ale liczę na happy end. To co nasi bohaterowie przeszli w obu tomach ....... Ahhhhhh...... No autorka przeczołgała ich i to porządnie 😉

Polecam serdecznie 😊

Avatar użytkownika - sistersasbook
sistersasbook
Przeczytane:2021-08-17, Ocena: 4, Przeczytałam,

,, PRZYJACIÓŁ TRZYMAJ BLISKO,
WROGÓW JESZCZE BLIŻEJ"

Błażej nie potrafi pogodzić się ze stratą Sary. Wraz z jego szefem uznali, że musi wrócić do Polski i raz na zawsze pogodzić się z jej stratą lub spróbować ją odzyskać. On oczywiście nie zamierza ustąpić i próbuje ze wszystkich swoich sił, które posiada naprawić wyrządzone błędy. Gdy po powrocie do Wrocławia mija parę dni od odnalezienia jej, Błażej jest w szoku gdyż dowiaduje się w recepcji szpitala, że Sara leży na oddziale patologii ciąży. Wtedy już parę spraw staje się dla niego jasne. Wchodząc do jej sali jest w niebie. Widzi ja po raz pierwszy od czasu tych starszych wydarzeń. I wtedy jest jeszcze bardziej pewny, że tym razem nie może odpuścić za nic w świecie. Już nie ma odwrotu musi wyłożyć wszystkie karty i w końcu zebrać w sobie siły i odwagę by wyznać jej całą prawdę. Ale czy jest w stanie to zrobić? Czy ona będzie potrafiła po raz kolejny mu zaufać? Mają jeszcze szanse na miłość?

Kochani staramy się oceniać książkę już na samym początku byście już z góry wiedzieli czy jest ona warta czytania. Uwierzcie nam na słowo , że ta na pewno jest. Dla tych którzy nie wiedzą jest to już druga książka z tej serii. Damy wam od razu radę , jeżeli chcecie przeczytać tylko drugą część to nie róbcie tego, ponieważ bardzo się od siebie różnią. W pierwszej spotykamy się ze światem mafii, zaś w drugiej jest tylko malutkie zetknięcie z mafią i trwa ono dosłownie chwilkę. Mimo tego, że na prawdę się od siebie różnią całą akcja to są równie dobrze napisane. Po prostu w tej części widzimy więcej miłości oraz skupiamy się głowie na bohaterach, na których Nam najbardziej zależy, czyli Sarze oraz Błażeju.
Gdy tylko otworzymy książkę widzimy #teamBłażej i dopiero przy pisaniu recenzji zorientowałyśmy się, że,, Diabelna Prawda" jest napisana oczami właśnie mężczyzny, zaś jej poprzedniczka a dokładniej,, Diabelski Układ " oczami właśnie Sary. Może trzecia część będzie ich pomieszaniem? Kto to wie? 😁 Uwielbiamy książki, które są napisane na prawdę w dobry sposób. I z ręką na sercu przeczytanie tej zajęło nam jeden krótki wieczór + gdy tylko z rana otworzyłyśmy oczy dokończyłyśmy może 10 kartek. Już kiedyś wspominałyśmy, że z jednej strony to meeega duży plus, zaś z drugiej trochę to złe ponieważ za szybko ją pochłonęłyśmy i teraz nie możemy doczekać się kolejnej części 😁🤣Mamy nadzieję, że również uda Nam się przeczytać koleją część. A autorce tych książek bardzo, ale to bardzo gratulujemy za napisanie tak dobrego romansu, bo będzie to HIT przez następne lata 🥰🏆🍾🎂

Trzydziestotrzy letni Błażej nie może dojść do siebie. Nie może sobie wybaczyć tego, że nie dał rady ochronić Sary. Ze stała jej się taka niewyobrażalna krzywda. Zostaje odesłany do Polski. Ma szczerą nadzieję na odzyskanie miłości swego życia. Nie wie tylko najważniejszego: czy Sara nadal go chce. A on musi się zdobyć na odwagę. Na odwagę, by wyznać wszystkie grzechy. Powiedzieć jej całą diabelna prawdę, by z czystą kartą zacząć wszystko od nowa. Tylko czy Sara bezie go chciała wysłuchać? Czy zrozumie jego postępowanie? Czy z tych tajemnic, kłamstw i niedomówień może wyjść coś dobrego?

Pierwszy tom nie do końca przypadł mi do gustu. W dużej mierze to była wina mojego nastawienia. Ale gdy zobaczyłam informacje o kontynuacji, to wiedziałam, że będę chciała ją przeczytać. Zresetowałam umysł, swoje wyobrażenia odnośnie lektury i zaczęłam czytać. I powiem Wam, że od razu zrobiło się ciekawiej. Pamiętałam wydarzenia z "Diabelskiego układu", wiec nie musiałam sobie niczego przypominać. Jeszcze tylko zwrócę uwagę na to, abyście czytali z zachowaniem kolejności.
   Tom drugi zaczął w pełnej barwie smutku, żalu i czystej rozpaczy. Bezmiar cierpienia został zaprezentowany dosadnie. Błażej na wstępie wywołał u mnie emocje. Czułam niepokój. Czy nie zmieni się w stalkera, aby odzyskać Sarę. Czy nie będzie jej osaczał. Ale Błażej wykazał się cierpliwością i delikatnością. Tak bardzo w tym momencie potrzebną. Zapunktował u mnie, nie powiem. Bałam się tej całej prawdy. Tego szoku, jakiego dostanie Sara, gdy pozna wszystkie skrywane przez niego sekrety i tajemnice. Gorzka niczym piołun. O niej w głównej mierze, jak podaje tytuł, jest ten tom. O oczyszczeniu duszy. O wyznaniu wszystkiego. O radzeniu sobie z tym, co padnie z ust ukochanej niegdyś osoby. Musicie przekonać się sami, co się wtedy stanie, Emocje gwarantowane. Nie raz temperatura rosła i wręcz parzyła. Spalała i trawiła doszczętnie. Nawet łzy perliły się w moich oczach. Serio. Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Pełne zaskoczenie. Do samego końca czytałam niczym zahipnotyzowana. Ten tom okazał się być bardzo dobry. Pełen pasji, czystego uczucia, gęstego pożądania i prawdy obdzierającej ze złudzeń. Na deser z nadzieją, która nie pozwala odpuścić. Która trzyma wszystko w pionie. Warto przeczytać tę historię. Tylko osoby wrażliwe proszone są o przygotowanie chusteczek i szklanki lodowatej wody. Przydadzą się.

Polecam.

Avatar użytkownika - _read_andzia_
_read_andzia_
Przeczytane:2021-07-28, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Wow! To już piętnasta książka tego miesiąca 😮. Jestem w szoku, czytanie aż za dobrze mi idzie. Oby moja dobra passa utrzymywała się także w sierpniu.

A jak Wam idzie czytanie?

Ja powoli poskramiam stosik hańby. Aż wstyd się przyznać ile książek na nim jest 🙉.

Tymczasem zapraszam na nową recenzję ❤.

Książka opowiada o dalszych losach głównych bohaterów- Błażeja i Sary. Tom pierwszy zakończył się wielkimi tajemnicami, które mocno wpłynęły na życie pary. Jak będzie tym razem?

Błażej po powrocie do Polski postanawia wyłożyć karty na stół i, gdy w końcu udaje mu się namówić Sarę na rozmowę, wyjawia jej całą prawdę. Ma dość życia w kłamstwie, boi się, że może nie odzyskać ukochanej.

Jak wpłynie na kobietę Diabelna Prawda?

Czy uda im się uporać z błędami przeszłości i tym co po sobie pozostawiły? Czy ta para ma szansę na szczęście?

W tej części poznajemy skrajne emocje bohaterów. Jest ich dużo więcej niż w poprzedniej części, za to mniej akcji. Zostały opisane szczegółowo, dzięki czemu nie raz i mi się one uaktywniały. Jest bardzo dużo płaczu, za tym co było i w strachu o to co będzie.

Sara trzyma nas w niepewności praktycznie do samego końca książki. Podbudowuje naszą ciekawość, sprawia, że nie możemy oderwać się od książki, musimy ją czytać i czytać aż poznamy jej decyzję.

Diabelną Prawdę czytało mi się z ogromną przyjemnością, chociaż nie pokładałam w niej wielkich nadzei. Nastawiałam się, że znowu przydomek Piękna zostanie użyty wiele razy, znowu będzie wałkowany sławny temat porwania i mafii.

Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że bardzo się myliłam.

Tym razem z ogromną ciekawością będę wyczekiwać tomu trzeciego, po który sięgnę z przyjemnością.

Polecam!!

Wciąga
Recenzja książki Diabelna prawda
@Izzi.79 · 2021-07-30
Udostępnij
To jest Twoja recenzja, możesz ją edytować
Uwielbiam zaczytywać się romansami mafijnymi, przeżywać ten dreszczyk niebezpiecznych akcji, zagrożenia i intrygi. Autorka w drugim tomie przedstawiła dalsze losy bohaterów, którzy przeżyli piekło i ponieśli ciężkie obrażenia psychiczne. Początkowo Błażej topił smutki w alkoholu, wyłączył się z życia. Marzył by zakończyć swoją egzystencję na ziemi, gdyż stracił najukochańszą Sarę, która zginęła bo nie zdołał jej ochronić. Od tej pory załamał się, zamknął w sobie i ogromnie przeżywał żałobę. Jednak zostaje zmuszony przez szefostwo do wyjazdu do Polski. Tam przypadkowo odnajduje kobietę i to wydarzenie przywraca mu nadzieję do życia oraz przywraca chęć do walki o szczęśliwą przyszłość.
Czy tajnemu agentowi uda się wreszcie osiągnąć wymarzony cel? Kogo odnalazł w ojczystym kraju? Czy ma szansę połączyć się z najdroższą mu istotą? Czy jego kłamstwa i uczynki zostaną wybaczone? Jakie trudności i przeciwności losu będzie musiał pokonać?
Zachęcam do przeczytania „Diabelnej prawdy”, gdyż jest to lektura niebanalna, ciekawa i zaskakująca. Autorka włożyła ogrom pracy i swoje serce by ukazać nam tę przepiękną, pełną pasji, trudności oraz wzruszeń historię. Mogę śmiało polecić tę powieść, która mnie zachwyciła, ujęła swoją zaskakującą fabułą, zwrotami akcji i spowodowała, że uroniłam niejedną łzę. Wspaniale ukazane jest tu bezgraniczne cierpienie i prawdziwą rozpacz bohaterów.To co przeczytacie nie pozwoli oderwać się wam od stronic tej książki, gdyż dogłębnie was pochłonie. Do samego końca nic nie jest pewne, niczego nie możemy się domyśleć a to co wydawało nam się, że jest pewnikiem okazuje się fikcją. Tę książkę przeczytacie szybko, cudowny i lekki styl pisarki zachwyca a historia zaskoczy was i to nie raz. Mam nadzieję, że zachęciłam do przeczytania tej powieści. Uważam, że naprawdę warto poświęcić jej czas. Ta opowieść na długi czas pozostanie w waszych głowach, jestem tego pewna. Z niecierpliwością wypatruję trzeciego tomu, który może wreszcie da mi odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Dziękuję wydawnictwu Muza za egzemplaż recenzencki.

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-07-17, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Czy my czytamy za szybko książki, czy autorzy za wolno je piszą ? Tak się dziś nad tym zastanawiam. Czemu ? Bo po zakończeniu pierwszego tomu tej serii miałam chęć udusić autorkę, pozostawianie czytelnika w takim stanie powinno być karalne. Tam natychmiast był potrzebny ciąg dalszy ale musiałam długo na niego czekać i po co ? Żeby po kilku godzinach czytania okazało się, że znów , kolejna część kończy się milionem pytań , szokiem , niedosytem i ...znów muszę czekać na ciąg dalszy.

Wiele osób po pierwszym tomie nie polubiło Błażeja i narzekało na jego "piękna". Ja go lubię i cieszę się , że autorka nie zrezygnowała z jego już standardowego zwrotu do Sary. To nadaje charakteru całości tak moim skromnym zdaniem.

Co do książki. Nie zaczyna się w miejscu, w którym kończył się poprzedni tom. Ten pisany jest z perspektywy Błażeja . Jesteśmy przy nim gdy rozpacza bo nie ma przy nim Sary. Ale nie ma długi czas pewności czy ona żyje . I tu muszę przyznać , że autorka uwielbia bawić się czytelnikiem, trzymać w tej niepewności, wodzić za nos, trzymać w napięciu. Przyznaje bez bicia, ze miałam wiele razy chęć kobietę udusić, ale świetna jest w tym co robi. Bo na co nam książki, które nie wyzwalają emocji ? Nawet gdy te prowadzą d czynów karalnych ;)
Tak, więc nasz Błażej rozpacza , zalewa smutki, wspomina i tęskni. Aż wraca do Polski i trafia najpierw do matki Sary , która okazuje się w tej części niezłą suką, a następnie do samej "pięknej".

Sara jest w fatalnym stanie, nie tylko fizycznym, głównie psychicznym. Nie chce słuchać i widzieć Błażeja ale on uparcie się nie poddaje, dąży do odzyskania jej zaufania, uczuć i jej samej. Ale nie ma łatwo. Tym bardziej, że tajemnice jakie ma do wyjawienia ukochanej mogą zarówno ich połączyć jak i rozdzielić na zawsze. Przyznam , że wiele faktów zaskakuje.

Ta część jest inna. Nie ma tu akcji, tego poczucia zagrożenia , niebezpieczeństwa, kule nie latają. Ale za to zagrożone są uczucia obojga bohaterów , ich wspólna przyszłość. W tym tomie autorka skupiła się na wyjaśnieniu wielu kwestii, które wydawały się oczywiste ale były zupełnie inne. Nic nie jest takim jak myśleliśmy, że było. Sara ma problemy z przyswojeniem prawdy, Błażej boi się do czego to doprowadzi ale chce być z nią już szczery . Czy ona to zaakceptuje ?

Emocji nie brakuje . Po części zachowanie Sary mnie irytowało, po części usilnie starałam się ją zrozumieć. A na sam koniec, dla odmiany nie miałam ochoty udusić autorki lecz właśnie Sarę bo nie rozumie zupełnie jej zachowania. No i co mi pozostało? Znów muszę czekać i nie mam pojęcia czego się spodziewać.

Sądzę, że autorka nie straci zdolności do zaskakiwania nas i przed nami kolejny tom niespodzianek . Kto czeka ze mną ?

Ten oczywiście polecam :)

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

„Pragnę odzyskać ciebie i twoje zaufanie. Nic się dla mnie teraz nie liczy. Nic oprócz ciebie...”

Dramatyczne wydarzenia poróżniają Błażeja i Sarę. On nie może poradzić sobie ze stratą ukochanej kobiety, którą tak mocno skrzywdził, a ona pogrąża się w smutku opłakując swoje życie, swoją stratę i ostatnie dramatyczne momenty. Nieuniknione, ponowne spotkanie, powrót do Hiszpanii, to wszystko sprawia, że muszą zbliżyć się ponownie do siebie. Jednak Sara, nie jest w stanie wybaczyć Błażejowi : porwania, kłamstw, a przede wszystkim pchnięcia jej w ręce Mendozy… Jego wyjaśnienia i wyjawienie kim na prawdę jest, tylko jeszcze bardziej rozjusza Sarę, bo ból jaki sprawił jej ktoś w kim, jak wydawałoby się zakochana jest nie do zniesienia. Błażejowi pozostaje tylko jedno wyjście, znowu porwać Sarę i opowiedzieć jej prawdę i wszystko w co została przez niego wplątana już siedem lat temu. Na jaw wyjdą rzeczy, które mogą zranić dziewczynę, ale i jemu będzie dane wysłuchać o wielu sprawach, o których nie miał pojęcia i dowiedzieć się rzeczy, która będzie prawdziwym ciosem w serce. Ale czy to polepszy czy wręcz pogorszy sytuację, czy oboje znowu znajdą drogę do siebie, czy wręcz przeciwnie? Ta część jest bardzo, ale to bardzo emocjonalna, relacja bohaterów choć trudna i z góry skazana na niepowodzenia, może jednak być końcem tamtego, a początkiem nowego życia. Jest mniej „mafijnie” za to bardziej „prawo”. Czytamy z zapartym tchem by poznać wyjaśnienia i sekrety. Nie ma dużo pikantnych scen, ale jak już są to bardzo gorące. No i zakończenie, znowu autorka funduje nam zaskoczenie i oczekiwanie na trzeci tom pt „Diabiliczna Miłość”. Ja oczywiście już teraz nie mogę się doczekać.

Avatar użytkownika - nati_reads
nati_reads
Przeczytane:2021-08-06, Ocena: 5, Przeczytałem,

,,Diabelna prawda" autorstwa P.K.Farion, kto?ra swoja? premiere? miała 21 lipca. Czy była lepsza od poprzedniej cze?s?ci? Zdecydowanie tak!

Znowu spotykamy sie? z Sara? i Błaz?ejem, bohaterami z pierwszej cze?s?ci. Błaz?ej, targany wyrzutami sumienia, wraca do Polski, by odkupic? swoje winy. Stawia na prawde? i wierzy, z?e ta go wyzwoli. Zbiera kawałki swojego serca, kto?re rozrzucone sa? gdzies? po s?wiecie. Czy uda mu sie? zdobyc? to, co sobie załoz?ył? Czy jego miłos?c? wystarczy, by uzyskac? wybaczenie kobiety, kto?ra? tak bardzo skrzywdził?

Brzmi jak multum emocji i akcji! A wie?c i tak było. Dzie?ki temu ksia?z?ka niesamowicie wcia?ga, a z kaz?dym rozdziałem coraz trudniej jest sie? oderwac?. Mimo nieche?ci do gło?wnego bohatera, kto?ra wytworzyła sie? podczas czytania pierwszego tomu, tutaj zostałam zaskoczona! Wiedziałam, z?e nie moz?e byc? on az? tak zły i widac? to jak cierpi po stracie ukochanej. Takz?e bohaterowie w tej cze?s?ci jak najbardziej na plus, cała akcja ro?wniez? na plus. Uwielbiam taka? akcje? i emocje. To powoduje, z?e serce przys?piesza, wstrzymuje sie? oddech i czeka na rozwo?j sytuacji. I tutaj tak było. Naprawde? s?wietny tytuł!

Gora?co zache?cam do przeczytania tej cze?s?ci, mimo, z?e pierwsza nie podobała mi sie? jakos? bardzo, to ta zdecydowanie dostarczyła mi tylu emocji, z?e nie moge? sie? doczekac? ostatniego tomu! A zakon?czenie znowu skłania do sie?gnie?cia po naste?pna? cze?s?c?, na kto?ra? be?de? czekac?!

Ode mnie 9/10?

Serdecznie dzie?kuje? Wydawnictwu Muza za egzemplarz!?

,,DIABELNA PRAWDA"

P.K. Farion Wydawnictwo Muza

Skrywane tajemnice i mówione kłamstwa mogą wszystko zniszczyć. Sara wróciła do Polski. Była załamana. Błażej nie mógł o niej zapomnieć. Cały czas miał nadzieję, że będą razem. Tylko czy ona będzie chciała go znać, gdy pozna całą prawdę? Czy Błażej postawi wszystko na jedną kartę i w końcu wyzna prawdę? Czy dostanie drugą szansę? Sara przechodzi załamanie nerwowe. Straci coś cennego co mocno odbije się na jej życiu. Żyje w świecie pełnym kłamstw. One ujrzą światło dzienne. Gdzie wtedy ona będzie? Czy poznanie prawdy o swoim życiu ją zabije?
Powieść ,,Diabelna prawda" wciąga od samego początku. Autorka P.K. Farion wciąga nas w niebezpieczny świat pełen kłamstw i obłudy. Tutaj nic nie jest takie na jakie wygląda.
Błażej - wybawiciel czy raczej obłudny kłamca i maniakalny oszust? Tego dowiedzieć musicie się sami. Z jednej strony pozytywny bohater, a z drugiej zasługuje na solidne lanie. Czy można mu wybaczyć?
Byłam wściekła na matkę Sary. Jak ona mogła tak postąpić? Ta kobieta nie ma uczuć. Jest zimna jak lód.
Sara - niesamowita dziewczyna, której świat wali się na głowę. Nigdy nie chciałabym być na jej miejscu. To co przeżywa mrozi krew w żyłach. To czego się dowie przerazi wszystkich. Jesteście ciekawi czego się dowie?
Dobrze wykreowani bohaterowie, niesamowita akcja, wciągająca fabuła - super motyw przewodni sprawiają, że z przyjemnością czyta się ,,Diabelną prawdę".
Jestem zadowolona z tej książki. Powieść ze względu na niektóre sceny polecam osobą pełnoletnim.
,,Diabelna prawda" razem z ,,Diabelskim układem" tworzą doskonały pomysł na prezent nie tylko dla kobiet.
Wielkie brawa dla autorki za tą powieść. Z niecierpliwością czekam na więcej.

#diabelnaprawda #pkfarion #wydawnictwomuza #grzeszneksiążki #mommy_and_books

Ta część serii jest dużo spokojniejsza, niż poprzednia, gdyż więcej jest w niej rozmyślań, rozmów, wyjaśnień a mniej mafijnych czy sensacyjnych epizodów. Nie oznacza to, że jest nudno. Wręcz przeciwnie. Mamy możliwość wniknięcia do umysłu głównego bohatera, a dzięki temu dowiadujemy się też prawdy o nim ale też o całej misternej akcji, jaka miała miejsce w ,,Diabelskim układzie".

Autorka znowu namieszała w czytelniczych głowach i dostarczyła emocji, stawiając nowe znaki zapytania. Znowu pozostawiła nas z ogromnym zdziwieniem i niedokończonym wątkiem, każąc nam czekać z niecierpliwością na kolejną część pt.: "Diaboliczna miłość". Mam nadzieję, że nastąpi to szybko.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/08/855-diabelna-prawda.html

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-07-22, Ocena: 3, Przeczytałam,

Błażej przeżywa stracenie Sary. Gdy kończy się użalać nad sobą wraca do Polski i zaczyna naprawiać swoje błędy. Walka o kobietę się zaczyna a przed nim czeka bolesna prawda.

Po przeczytaniu pierwszego tomu czułam niedosyt pomimo wszystko więc zdecydowałam się sięgnąć po kontynuację. Pomimo że tutaj znowu były momenty które mi się nie podobały książkę przeczytałam całą i szybko. Znowu pojawia się zwrot "Piękna" którego jest za dużo i strasznie on drażni. Mamy walkę o kobietę co mi się podobało ale już zachowanie bohaterki mnie irytowało sama nie wiedziała czego chce. Była niezdecydowana i wątek z depresja był tutaj może i na miejscu ale szkoda ze nie doprowadzony do końca. Momentami czuć że książka jest przedłużana. Są wydarzenia których się nie spodziewałam i okazały się miła niespodzianką na temat matki Sary. Książka zdecydowanie na poziomie pierwszego tomu.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-07-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Choć od dramatycznych wydarzeń w domu Mendozy mijają trzy miesiące, Błażej wciąż nie może się pogodzić z utratą Sary i pogrąża się w coraz głębszej rozpaczy. Codziennie przed oczami ma ich ostatnie spotkanie: rozcięta, pokryta krwią twarz, posiniaczona szyja i wpatrujące się w niego oczy – pełne strachu, ale przede wszystkim rezygnacji. I właśnie ten brak jakiejkolwiek nadziei w spojrzeniu Sary prześladuje go do dziś. Zawiódł ją w najgorszy możliwy sposób…

Targany wyrzutami sumienia, stawia na wyznanie prawdy i wierzy, że ta go wyzwoli. Zbiera fragmenty swojego serca, rozrzucone gdzieś po świecie… Wraca do Polski, by odkupić winy. Na miejscu zderza się jednak z okrutną rzeczywistością i nic nie układa się po jego myśli. Mieszkanie Sary zostało sprzedane, a jej matka nie zamierza ułatwić mu poszukiwań dziewczyny.

Czy jego miłość wystarczy, by uzyskać wybaczenie kobiety, którą tak bardzo skrzywdził? Czy uda mu się zdobyć to, czego najbardziej pragnie?

"Diabelna prawda" to kontynuacja "Diabelskiego układu". Byłam bardzo ciekawa dalszych losów Sary i Błażeja, bo to, co autorka zrobiła w końcówce pierwszego tomu... stale wracałam myślami do tej historii.

Tym razem autorka kluczy wokół prawdy. Ale prawdy, która naprawdę jest diabelna, niszczycielska, ścierająca wszystko w co dotąd wierzyliśmy w pół. Widzimy jakie popełnione błędy w przeszłości przynoszą skutki po wielu latach. Do tego dochodzą jeszcze skrywane tajemnice, które dodatkowo gmatwają życie bohaterów. Znacie to porzekadło, że przyjaciół trzeba trzymać blisko, a wrogów jeszcze bliżej? Tu poznacie jak prawdziwe są te słowa...

"Pragnę odzyskać ciebie i twoje zaufanie. Nic się dla mnie teraz nie liczy. Nic oprócz ciebie..."

Bohaterowie nie będą mieli lekko, gdyż P.K. Farion zadbała o to, by uprzykrzyć im życie. Pojawiają się wyrzuty sumienia, próba odbudowania zaufania, cierpienie, ból, żal, niedomówienia. Mimo tego, iż wydaje się, że Błażej nie zasługuje na nasze współczucie, to byłam w stanie zrozumieć oboje, gdyż każde na swój sposób cierpiało. Wierzcie mi, że to, co wyzna mężczyzna nie raz Was zaskoczy. Ja byłam w niemałym szoku.

"Nie zasłużyłem na to. Nie zasłużyłem, aby żyć. (...) Gdybym był sędzią i wydał wyrok na siebie, skazałbym się na karę śmierci. (...) Los wymierza mi gorszą karę. Najgorszą z możliwych. Nie wyobrażam sobie nic straszniejszego niż to, co teraz przeżywam. Bez niej."

Ta część jest bardziej wyważona pod względem akcji i niebezpieczeństwa. Autorka postawiła na uczucia, przemyślenia i mierzenie się z wewnętrznymi demonami z przeszłości. A już najbardziej jestem usatysfakcjonowana tym, iż narracja została poprowadzona z perspektywy Błażeja.

Emocje towarzyszą nam na każdym kroku. Zakończenie jest nieprzewidywalne, z mnóstwem pytań oraz rozbudzające ciekawość na to, co jeszcze możemy otrzymać w części trzeciej.

"Diabelna prawda" krok po kroku odkrywa przed nami tajemnice i sekrety. Myślisz że to już wszystko, ale jakże się mylisz. Wpadasz w zasieki manipulacji i już po tobie... Polecam diabelnie!

Diaboliczna miłość
P.K. Farion0
Okładka ksiązki - Diaboliczna miłość

Sara, w pięknej białej sukni, przekracza próg kościoła, w którym czeka na nią jej przyszły mąż. Jednak sielanka nie trwa zbyt długo... Oboje wciąż czują...

Prawo ojca
P.K. Farion0
Okładka ksiązki - Prawo ojca

Zuzanna to młoda kobieta, architekt, a przede wszystkim samotna matka. Można by powiedzieć, że w chwili, gdy partner opuszcza ją na wieść o niespodziewanej...