Droga skruszonego serca. Odnaleźć pełnię życia

DETOKS OD ŚWIATA, KTÓRY WYMAGA DOSKONAŁOŚCI

Zanim sięgniesz po tę książkę, zastanów się: co czujesz na myśl o swoich zranieniach? Próbujesz się od nich odciąć? Wtedy pozornie wszystko jest w porządku, ale w głębi serca czujesz złość i coraz bardziej pogrążasz się w smutku. A może zaprzeczasz ich istnieniu?

A co jeśli to zranienia są drogą do bogatego życia?

Ann Voskamp, autorka wielkiego bestsellera Tysiąc darów, w intymnej i dodającej otuchy opowieści, która pokazuje, że cierpliwość, czułość i szacunek wobec siebie są możliwe. Książka podbiła serca czytelników na całym świecie. Nic dziwnego - każdy potrzebuje głębokiego oddechu w rozpędzonej rzeczywistości.

A gdyby tak rozdarte i zrozpaczone serca mogły poczuć, że jest łaska, która nas podtrzymuje, dla której każdy jest Umiłowanym i która mówi, że nie jesteśmy sami oraz że żadna klęska nigdy nie zdoła pozbawić nas poczucia bezpieczeństwa? Gdybyśmy doświadczyli cudu łaski uzdrawiającej wszystkie nasze rany?

fragment

Informacje dodatkowe o Droga skruszonego serca. Odnaleźć pełnię życia:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2018-05-25
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: The Broken Way

Kup książkę Droga skruszonego serca. Odnaleźć pełnię życia

Droga skruszonego serca. Odnaleźć pełnię życia - opinie o książce

"Droga skruszonego serca. Odnaleźć pełnię życia" Ann Voskamp książka która pozwala odnaleźć siebie i zbliżyć się do Boga.
Główna bohaterka, bardzo tajemnicza, matka i żona, niby przedstawia nam to co dzieje się teraz przeplatając to co działo się w przeszłości ale i tak trudno poznać ją do końca. Czterdziestoletnia kobieta która ciągle nazywa swojego męża Farmerem ale nie jest to oznaka braku miłości ale i tak większą miłością darzy Boga, uczęszcza na msze świętą oraz często cytuje Biblię.
Książka która daje do myślenia ale trzeba bardzo się w nią wczuć ponieważ nie jest miłosną historyjką ani dobrym kryminałem a takim jakby poradnikiem jak odnaleźć szczęście w życiu. Opowieść dobra dla osób mocno wierzących ale też dla tych którzy zwątpili ponieważ to Bóg w tej książce jest najważniejszy. Autorka pokazuje nam jak skupić się na tych najważniejszych sprawach Bogu, rodzinie a inne rzeczy zepchnąć na drugi tor, od początku każe nam zajrzeć w siebie i odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytać które będą kluczowe w książce. "Odważyć się zostawić za sobą całą moją kruchość i przemienić ją w obfitość. Przełamać i oddać. Oto droga skruszonego serca."
Przez książkę przebrnęłam z trudem, dopiero w połowie zaczęłam w minimalnym stopniu rozumieć o czym jest jak dla mnie za dużo opisów a za mało dialogu do tego ciągle nawiązywanie do Biblii co dla osoby mało wierzącej jest bardzo uciążliwe.
Lektura dla osób chorych, cierpiących, czy nawet z depresją, takim ludziom możne nawet pomóc ale do poczytania na wieczór na pewno nie.

Avatar użytkownika - Niedoskonala
Niedoskonala
Przeczytane:2019-03-10,

"Droga Skruszonego Serca: Ann Voskamp, wydawnictwa Esprit to pierwsza książka, którą dostałam od portalu CzytamPierwszy.pl.

Książka Ann Voskamp od razu wydała mi się interesująca, choć nie była tym, czego oczekiwałam, więc odrobinę się rozczarowałam, bo to nie do końca jest to, co lubię czytać, choć może to odrobinę z mojej winy, bo nie sprawdziłam jej dokładnie, a przeczytałam jedynie opis i postanowiłam zamówić. Jednakże ma ona także i swoje zalety. Prosty i przystępny język, lekkie pióro autorki i fajna czcionka, którą się dobrze czyta. Bardzo ładna jest także okładka, a najbardziej cieszy mi oczy ta czcionka, którą jest napisany tytuł. Ogólnie pod względem technicznym wydaje się całkiem niezła!
"Droga Skruszonego Serca" porusza wiele istotnych tematów i problemów. Mamy w niej wspomniane o motywacji, o przeciwnościach losu, o stresie, o tym, że lepiej ofiarowywać, niż otrzymywać i wiele więcej. Przy tej książce możemy odnaleźć spokój, wyciągnąć różne wnioski, zastanowić się nad samym sobą, nad problemami, które nas targają i spróbować poszukać rozwiązania. To rzeczywiście jest taki detoks od świata, chwila, w której jesteśmy tylko my i ta książka. I dla osób, które czegoś takiego szukają, jest rzeczywiście bardzo dobra. Mi też się taka wydawała przez kilkanaście stron i zastanawiałam się nad różnymi rzeczami, a potem zaczęła mnie po prostu… nudzić. Wynudziłam się przy niej bardzo, choć nie dlatego, że jest zła, a dlatego, że to nie jest typ literatury, który preferuję. Jak na początku wspomniałam, spodziewałam się czegoś innego.

────────────────────────✦────────────
Miłość to ryzyko - a jednak, ofiarowując ją, nie ryzykujesz niczego.
────────────✦────────────────────────

Książka Ann Voskamp jest przesycona duchowością, nie ma chyba strony, która nie nawiązywałaby do religii, na której nie wspomnianyby został Bóg, bądź Chrystus. Nie mówię, że to źle, tym bardziej, że jestem katoliczką, nawet dobrze, że ten motyw pojawia się w literaturze, że pokazuje, że wiara w Boga wciąż jest żywa, a jednak mam jedno zastrzeżenie, jak dla mnie było tego za dużo. Zniechęcać to może także ateistów, bądź tych, którzy mają do kościoła stosunek przynajmniej neutralny. Dobra, w zasadzie powinnam to cofnąć, bo ogarnęłam, że na Lubimy Czytać jest klasyfikowana w religii, ale nich zostanie.

Podobało mi się jednak też to, że książka była przesiąknięta cytatami i to nie tylko z Pisma Świętego, bardzo coś takiego lubię, więc na plus. A skoro mowa o cytatach, sama odnalazłam parę wartościowych słów z tej książki, aż zdziwiłam się, że na lubimy czytać nikt jeszcze niczego nie wrzucił, więc musiałam to oczywiście nadrobić. Żałuję tylko, że nie zapisałam ich więcej, bo były, ale ja raczej nie zapisuję cytatów, a jeśli już to bardzo rzadko. Bardzo podobały mi się też te zdania na pustych stronach, te które macie tam niżej w kolażu.

Podsumowując, książka zła nie jest, choć nie dla mnie i gdyby nie to, że muszę ją przeczytać to prawdopodobnie jej bym nie skończyła, tak jak to robię z innymi, które mnie jakoś nie porwą, ale w gruncie rzeczy tragiczna nie jest i jednak można sporo rzeczy z niej wyciągnąć. Nie polecam jej jednak wszystkim. Jeśli ktoś lubuję się w różnych poradnikach i tym podobnych, to pewnie książka się spodoba, jeżeli nie, to raczej odradzam.

────────────────────────✦────────────
Może miłość łatwiej dostaje się do serca, gdy jest rozdarte?
────────────✦────────────────────────

Avatar użytkownika - olywka
olywka
Przeczytane:2018-08-09, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2018, 52 książki 2018,

Kolejny poradnik z cyklu jak być dobrym katolikiem :)
Książka sama w sobie nie jest zła. Choć to kolejna literatura Pani Ann Voskamp, w której brakuje mi nieco informacji na temat głównej bohaterki, a jest nieco za dużo na temat Boga. Rozumiem wątpliwości, jestem w stanie zrozumieć całą tę ideę. Ale wolałabym aby książka nieco bardziej opierała się na samej historii, a nie powątpiewaniu i własnych rozmyślaniach.
Bardzo pozytywny jest fakt, że książka ma wiele cytatów z Biblii. Książka uczy nas tego jak stres wpływa na nasze życie, skłania do wielu refleksji oraz ukazuje to jak problematyczny bywa człowiek. Czasami niektóre emocje dokładamy sobie niepotrzebne, na siłę staramy zrobić z siebie "kozła ofiarnego". Pytanie tylko po co :)? Skoro można żyć w zgodzie z wiarą i odczuwać przy tym pełnię z swojego życia. Myślę, że to książka, przy której warto sobie zadać wiele pytań. Pytań, które pomogą zmienić nasze nastawienie do swojej codzienności.

Tysiąc darów. O sztuce codziennego szczęścia
Ann Voskamp0
Okładka ksiązki - Tysiąc darów. O sztuce codziennego szczęścia

Światowy bestseller, który nauczył wdzięczności miliony czytelników Wyobraź sobie, że słyszysz najtrudniejszą diagnozę. Wyobraź sobie, że...