Drood

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2012-09-19
ISBN: 978-83-7480-268-0

9 czerwca 1865 roku Charles Dickens – najsłynniejszy i najpopularniejszy powieściopisarz na świecie, będący u szczytu sławy i zdolności twórczych – jadąc pociągiem do Londynu w towarzystwie swojej potajemnej kochanki, przeżył katastrofę kolejową, która na zawsze zmieniła jego życie.

Czy po tym wypadku zaczął prowadzić mroczne podwójne życie? Czy conocne eskapady do najohydniejszych londyńskich slumsów i nasilająca się obsesja na punkcie ukrytego przed światem podziemnego Londynu, trupów, grobowców, morderstw, palarni opium i rozpuszczania zwłok w dołach z wapnem były tylko przejawem zwykłej pisarskiej ciekawości, czy jednak czymś znacznie bardziej przerażającym?

Podobnie jak w Terrorze, Dan Simmons w sposób nienaganny sięga po prawdziwą historię, by na jej bazie snuć fantastycznie wciągającą i budzącą grozę opowieść. Oparty na faktach z życia Charlesa Dickensa i opowiedziany przez Wilkiego Collinsa (przyjaciela Dickensa, częstego współpracownika, a także potajemnego rywala kojarzącego się z mozartowskim Salierim) Drood zgłębia nierozwikłane tajemnice ostatnich lat życia pisarza, a także, być może, odsłania sekret ostatniego, niedokończonego dzieła Dickensa, Tajemnicy Edwina Drooda. Mrożący krew w żyłach, niedający się zapomnieć i absolutnie oryginalny – Drood to Dan Simmons w szczytowej formie.

Kup książkę Drood

Opinie o książce - Drood

Avatar użytkownika - mircia
mircia
Przeczytane:2016-12-30, Ocena: 3, Przeczytałam, przeczytane,
Nie doczytałam do końca. Zazwyczaj starcza mi uporu na dawanie szansy książce i wyczekuję niespodziewanego zwrotu akcji, klamry która zepnie wszystkie pozornie niezwiązane i bezsensownie porozrzucane elementy. Tym razem odpuściłam, zwłaszcza, że książkę czytałam dość długo. Ogólnie dobry pomysł na książkę, można było z tego zrobić prawdziwy klejnot. Niektóre fragmenty naprawdę wciągały, ale już po chwili narrator wchodził w opisy, które nie wnosiły nic do całej akcji i były po prostu dość męczące. Może nie doszłam do momentu mojej "klamry" po prostu. 3 gwiazdki za nakład pracy, jaki autor musiał ponieść pisząc tę książkę.
Avatar użytkownika - zuza30rebus
zuza30rebus
Przeczytane:2013-06-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
dziwaczna powieść; "neowiktoriańska" w formie jest gruba, rozwlekła i trudno się od niej oderwać, niejednoznaczna w treści. kto kocha i czyta Dickensa, powieści wiktoriańskie lub opowiadające o tym okresie - będzie zachwycony.
Olimp
Dan Simmons0
Okładka ksiązki - Olimp

Już od miesięcy toczy się wojna między bogami i ludźmi wspieranymi przez morawce. Ofiarą pada Parys, zabity przez Apolla w pojedynku. Hera podstępem usypia...

Wydrążony człowiek. Muza ognia
Dan Simmons0
Okładka ksiązki - Wydrążony człowiek. Muza ognia

Dwie powieści jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców science fiction. Wydrążony człowiek, Jeremy Bremen, jest telepatą. Ludzkie umysły są...

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska