Drood

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2012-09-19
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7480-268-0
Liczba stron: 832

Ocena: 4 (2 głosów)

9 czerwca 1865 roku Charles Dickens – najsłynniejszy i najpopularniejszy powieściopisarz na świecie, będący u szczytu sławy i zdolności twórczych – jadąc pociągiem do Londynu w towarzystwie swojej potajemnej kochanki, przeżył katastrofę kolejową, która na zawsze zmieniła jego życie.

Czy po tym wypadku zaczął prowadzić mroczne podwójne życie? Czy conocne eskapady do najohydniejszych londyńskich slumsów i nasilająca się obsesja na punkcie ukrytego przed światem podziemnego Londynu, trupów, grobowców, morderstw, palarni opium i rozpuszczania zwłok w dołach z wapnem były tylko przejawem zwykłej pisarskiej ciekawości, czy jednak czymś znacznie bardziej przerażającym?

Podobnie jak w Terrorze, Dan Simmons w sposób nienaganny sięga po prawdziwą historię, by na jej bazie snuć fantastycznie wciągającą i budzącą grozę opowieść. Oparty na faktach z życia Charlesa Dickensa i opowiedziany przez Wilkiego Collinsa (przyjaciela Dickensa, częstego współpracownika, a także potajemnego rywala kojarzącego się z mozartowskim Salierim) Drood zgłębia nierozwikłane tajemnice ostatnich lat życia pisarza, a także, być może, odsłania sekret ostatniego, niedokończonego dzieła Dickensa, Tajemnicy Edwina Drooda. Mrożący krew w żyłach, niedający się zapomnieć i absolutnie oryginalny – Drood to Dan Simmons w szczytowej formie.

Kup książkę Drood

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Drood

Avatar użytkownika - mircia
mircia
Przeczytane:2016-12-30, Ocena: 3, Przeczytałam, przeczytane,
Nie doczytałam do końca. Zazwyczaj starcza mi uporu na dawanie szansy książce i wyczekuję niespodziewanego zwrotu akcji, klamry która zepnie wszystkie pozornie niezwiązane i bezsensownie porozrzucane elementy. Tym razem odpuściłam, zwłaszcza, że książkę czytałam dość długo. Ogólnie dobry pomysł na książkę, można było z tego zrobić prawdziwy klejnot. Niektóre fragmenty naprawdę wciągały, ale już po chwili narrator wchodził w opisy, które nie wnosiły nic do całej akcji i były po prostu dość męczące. Może nie doszłam do momentu mojej "klamry" po prostu. 3 gwiazdki za nakład pracy, jaki autor musiał ponieść pisząc tę książkę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - zuza30rebus
zuza30rebus
Przeczytane:2013-06-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
dziwaczna powieść; "neowiktoriańska" w formie jest gruba, rozwlekła i trudno się od niej oderwać, niejednoznaczna w treści. kto kocha i czyta Dickensa, powieści wiktoriańskie lub opowiadające o tym okresie - będzie zachwycony.
Link do opinii
Inne książki autora
Olimp
Dan Simmons0
Okładka ksiązki - Olimp

Już od miesięcy toczy się wojna między bogami i ludźmi wspieranymi przez morawce. Ofiarą pada Parys, zabity przez Apolla w pojedynku. Hera podstępem usypia...

Wydrążony człowiek. Muza ognia
Dan Simmons0
Okładka ksiązki - Wydrążony człowiek. Muza ognia

Dwie powieści jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców science fiction. Wydrążony człowiek, Jeremy Bremen, jest telepatą. Ludzkie umysły są...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
iBoy
Kevin Brooks
iBoy
Pokaż wszystkie recenzje