Druciarz

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-08-03

ŚMIERĆ ZAWSZE ZOSTAWIA PO SOBIE ŚLAD.

Puławami wstrząsa kolejna popełniona z najwyższym okrucieństwem zbrodnia. Na terenie Zakładów Azotowych policjanci znajdują bestialsko okaleczoną, martwą, nagą kobietę. Mimo oczywistego, seksualnego motywu zabójstwa oraz nietypowego miejsca kaźni, śledczy z Komendy Powiatowej Policji nie mają łatwego zadania. Morderca jest na wolności i w każdej chwili może uderzyć drugi raz.

CZY EWA JĘDRYCZ WRAZ Z HUBERTEM ZANIEWSKIM ROZGRYZĄ W PORĘ MISTERNĄ ZAGADKĘ Z PRZESZŁOŚCI, KTÓRA POPYCHA MORDERCĘ DO KOLEJNYCH ZABÓJSTW?

JAKĄ ROLĘ GRA TUTAJ MIEJSCE ZBRODNI?

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Druciarz

Opinie o książce - Druciarz

Mówisz, że nie jesteś w stanie zabić. Okaleczyć i zniweczyć człowieka, a jednak okazuje się, że Twoje myśli wybiegają w tej kwestii daleko.

Śledzisz każdy ruch, najmniejszy krok. Jesteś tuż obok, ale jednak daleko. Nie możesz się pohamować, choć tak mocno twój mózg krzyczy dość.

Czy jesteś psychopatą? Nie. Jesteś człowiekiem, a on posiada w sobie zło.

Autor po raz kolejny ukazuje nam, że natura popapranych bohaterów nie jest dla niego obcością. W swojej książce sięga do jednej z najstraszniejszych ludzkich fascynacji - chorej obsesji.

Akcja dzieje się w swoich przestrzeniach czasowych. Ukazani zostają nam bohaterowie jako nastolatkowie, którzy w szkole sieli postrach. Skrzywdzili kiedyś kobietę, a dziś wiodą spokojne życie. Czy oby na pewno ta sielanka będzie trwać nadal?

Z drugiej perspektywy obserwujemy pracę śledczych, poszukujących groźnego psychopaty, który w okrutny sposób spełnia swoje pragnienia. Podniecają go tortury, gwałt i śmierć. Cierpienie kobiet, które przez lata w sobie hodował, sprowadza do wybuchu skrywanych żądzy.

Wraz z grupą policjantów, staramy się rozwiązać zagadkę tych tragicznych zbrodni. Z każdą kolejną stroną uważamy, że już możemy wskazać sprawcę, jednak autor przyszykował dla nas małą niespodziankę. Zwolnienie blokady maszyny losującej - teraz zaczyna się zabawa.

Wątki zostały pomieszane, fakty utarte, a tropy błędne. Zostaliśmy wpuszczeni w maliny, gdyż wszystko, co do tej pory ustaliliśmy, nie pasuje do typowanego podejrzanego. Do samego końca pozostajemy w niepewności, kto tak naprawdę stoi za tym wszystkim.

Mroczna, brutalna i nieprzewidywalna. Tak właśnie mogę określić tę książkę. Fabuła jest dynamiczna i przemyślana, a napięcie wyczuwamy do ostatniej strony. To jest rasowy kryminał i najważniejsze, że wyszedł z polskiej ręki.

Ja jestem wielką fanką autora i dla mnie każda jego książka jest w punkt. Jednak ostrzegam, dla wrażliwych osób może być zbyt brutalna.

Puławami wstrząsa popełnione z najwyższym okrucieństwem morderstwo.

Na terenie Zakładów Azotowych policjanci znajdują bestialsko okaleczoną, martwą, nagą kobietę. Motyw seksualny jest oczywisty, ale śledczy nie mogą znaleźć punktu zaczepienia, kto może być mordercą.

Czy Ewa Jędrycz z Hubertem Zaniewskim rozgryzą w porę misterną zagadkę z przeszłości, która popycha zabójcę do kolejnych morderstw?

Jaką rolę odgrywa tu miejsce zbrodni?

@krzysztof_jozwik_autor to nazwisko, po którego pozycje można sięgać w ciemno!

Po raz kolejny bowiem pokazał wybitny talent do tworzenia zagadki, która od początku przeraża i intryguje. Niczym wytrawny tkacz, wplata wątki z przeszłości, które potęgują naszą ciekawość przeplatając je rozważaniami mordercy. Jak igłami, zgrabnie tańczy nami po kartach opowieści, skacząc po nitkach życia różnych bohaterów, byśmy na koniec dojrzeli efekt jego misternej pracy. Obraz, jaki nam się wyłoni będzie tak nieprawdopodobny, że z całą pewnością nie takiego się spodziewacie!

Autor doskonale zagrał nam na nosie!

Bardzo podobał mi się również wątek paranormalny, bo nie od dziś wiadomo, że osoby obdarzone takim darem wielokrotnie pomagały policji w rozwikłaniu trudnych spraw.

Czy tak będzie tutaj?

Przekonacie się podczas czytania.

Ja jestem zachwycona!

Autor po raz kolejny mnie nie zawiódł i dostałam kryminał na najwyższym poziomie. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko Wam go gorąco polecić, a Panu Krzysztofowi mocno pogratulować!!!

Skrawki
Krzysztof Jóźwik0
Okładka ksiązki - Skrawki

Czy ktoś mógł go jeszcze uratować? Czy nie lepiej byłoby skończyć te cierpienia i pozwolić swojemu okaleczonemu ciału odejść z tego świata? W okolicach...

Chwasty
Krzysztof Jóźwik0
Okładka ksiązki - Chwasty

Seria brutalnych morderstw dokonanych ze szczególnym okrucieństwem jest zmorą dla prowadzących w Warszawie śledztwo policjantów i prokuratury. Zabójca...