Gdzie niebo mieni się czerwienią

Tytuł oryginału: A Shiver of Snow and Sky
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Patryk Gołębiowski

Tom 1 cyklu Skane

Czerwienią zaczyna się mienić niebo. Nadciąga niepokój, idzie mnóstwo złego...

Mroźna opowieść, która przeniesie cię do świata pełnego magii, nadprzyrodzonych mocy i tajemnic!

Na lodowatej wyspie Skane niebo przemawia do jej mieszkańców. W bezchmurne noce pojawia się na nim piękna zorza. Jej kolor ma znaczenie. Zielony mówi, że na wyspie panuje harmonia i Bogini jest szczęśliwa. Niebieski oznacza, że zbliża się zamieć. Jest jeszcze czerwony... Czerwony pojawia się rzadko. Czerwony to ostrzeżenie. Siedemnaście lat temu, gdy narodziła się Ósa, niebo rozbłysło czerwienią, a na wyspie rozszalała się plaga, która odebrała życie setkom jej mieszkańców, włączając w to matkę dziewczyny. Tym razem, gdy niebo znów mieni się czerwienią, Ósa musi odnaleźć sposób, by zatrzymać rzeź. Czy uda jej się uchronić mieszkańców wyspy przed niechybną śmiercią? Przepełniona magią i niezwykłą mitologią klimatyczna powieść fantasy, która przeniesie Cię do chłodnego świata pełnego nadprzyrodzonych mocy i tajemnic!

Kup książkę Gdzie niebo mieni się czerwienią

Opinie o książce - Gdzie niebo mieni się czerwienią

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2019-04-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 2019, Fantasy, 52 książki 2019,

W nocy, gdy niebo jest czyste, pojawia się na nim piękna zorza. Jej kolor ma znaczenie. Zielony mówi, że na wyspie panuje harmonia i Bogini jest szczęśliwa. Niebieski, że zbliża się zamieć. Jest jeszcze czerwony. Czerwony pojawia się rzadko. Czerwony to ostrzeżenie.

Siedemnaście lat temu, gdy narodziła się Ósa niebo rozbłysło czerwienią. Na wyspie pojawiła się plaga, która odebrała życie setkom jej mieszkańców razem z matką dziewczyny. Tym razem Ósa musi znaleźć sposób, żeby powstrzymać rzeź. Poza zbliżającym się niebezpieczeństwem nadciąga inne. Ósa i Ivar nie mają łatwego zadania. Dziewczyna postanawia wyruszyć w góry, żeby porozmawiać z Boginią. Chce udowodnić coś swojej siostrze, która traktuje ją okropnie, wini ją za śmierć ich matki. Zwala na nią domowe obowiązki. Oraz swojemu ojcu. Pragnie, żeby wreszcie jej wybaczył śmierć matki, o którą Ósa się obwinia. Ivar jest jedyną osobą, która troszczy się o dziewczynę.

Jest to przepełniona magią i mitologią powieść fantasy. Miejsce akcji rozgrywa się na lodowej wyspie Skane.

Nie tylko powieść mnie zachwyciła, okładka również mi się podoba. Lisa Lueddecke w swoim dziele uczyniła z głównej bohaterki silną, niezależną kobietę, która czasem się boi, ale mimo wszystko się nie poddaje i stawia odważnie czoło wyzwaniom, które czyhają na nią w każdym momencie.

Skane zbudowano na przesądach. Zawsze przekraczaj próg domu prawą nogą. Kiedy kichasz, ktoś, kto źle ci życzy, właśnie wypowiedział twoje imię. Nie gwiżdż, spoglądając na słońce, bo spadnie deszcz.

Przede wszystkim jednak przesądy tyczyły się świateł. Jaskrawych, kolorowych świateł, które tańczyły na czystym nocnym niebie. Zieleń była typowa. Znaczyła, że Bogini jest szczęśliwa i wszystko jest tak, jak powinno.

Niebieski oznaczał śnieg, mnóstwo śniegu. Najlepiej spędzić owoce i przynieść drewno na opał, zanim zaczną latać pierwsze tumant.

I była jeszcze czerwień. Czerwień była inna, rzadsza.

Czerwień była ostrzeżeniem.

Pojawiała się raz lub dwa razy w stuleciu.

Światła tańczyły. Większość nazywała je lós. Lós falowały, zmieniały się i marszczyły, jakby niebo było jeziorem, do którego ktoś wrzucił kamyk.

Gdzie niebo mieni się czerwienią
Autor: Lisa Lueddecke

"Zielenią rozbłysły światła nad głowami,Królowa łaskawa cieszy się wraz z nami. Błękitnoniebieska poświata faluje,W pobliżu potężna burza się szykuje.Czerwienią zaczyna się mienić niebo,Nadciąga niepokój, idzie mnóstwo złego."

Ociekająca klimatem młodzieżówka fantasy.
Wyspa, Bogini, zagrożenie i pradawne, zapomniane wierzenia i rytuały.
Jedna dziewczyna ma ocalić wszystkich. Czy jej się uda?
Bardzo dobra narracja - czyta się samo.
Polecam - wciąga w świat, naznaczony Czerwoną Klątwą w 5 sekund:)
******************************************************************
"Na lodowatej wyspie Skane niebo przemawia do jej mieszkańców. W bezchmurne noce pojawia się na nim piękna zorza. Jej kolor ma znaczenie. Zielony mówi, że na wyspie panuje harmonia i Bogini jest szczęśliwa. Niebieski oznacza, że zbliża się zamieć. Jest jeszcze czerwony… Czerwony pojawia się rzadko. Czerwony to ostrzeżenie.

Przepełniona magią i niezwykłą mitologią klimatyczna powieść fantasy, która przeniesie Cię do chłodnego świata pełnego nadprzyrodzonych mocy i tajemnic! Poznaj lodową wyspę Skane oraz jej mieszkańców, których historia przyspiesza bicie serca. Zaskakujący debiut Lisy Lueddecke zmrozi cię do szpiku kości!"

Avatar użytkownika - Ala__
Ala__
Przeczytane:2018-03-17, Ocena: 5, Przeczytałam,

Jestem pozytywanie zaskoczona tym, że debiut i to fantasy może nie być tylko odtworzonym shcematem bez głębi. Niełatwe relacje głownych bohaterów, surowa przyroda gdzie dzieje się akcja oraz mroczniejsze momenty książki to z pewnościa zachęta do śledzenia poczynać autorki w kolejnych latach. Delikatny powiew świeżości w oklepanych historiach dostępnych na rynku.

Avatar użytkownika - Renarin
Renarin
Przeczytane:2018-02-22, Ocena: 5, Przeczytałem,

Książkę po zakupie przeczytałem w ciągu 3 dni, zatem wciąga, co najważniejsze. Bardzo przyjemne jest obchodzenie się z nią. Wydawnictwo Zielona Sowa znane z szerokiej gamy pozycji dla dzieci przyłożyło się do jakości wydania książki. Pomimo braku twardej okładki daję tutaj 6 z uwagi na ciekawę fakturę okładki, wysokiej jakości papier i ogólnie styl grafiki okładki.

Treść książki skupia na dziewczynie, która po ciężkich przeżyciach z dzieciństwa odnajduje swoją ścieżkę, która prowadzi ją do wielkich czynów. Fabuła nie jest tutaj jakimś novum, niemniej dzięki bardzo sprawnemu językowi autorki oraz ciekawej kreacji świata to w ogóle nie przeszkadza.

Książka wciąga, chce się czytać kolejne kartki. Styl skandynawski z bogatymi opisami mroźnej krainy oddają lodowy klimat świata głównej bohaterki.

Książka przede wszystkim zasługuje na uwagę starszej młodzieży. Nie jest to zarzut - pod taki własnie przedział young adult została ta książka skrojona.

Generalnie jest to pozycja do polecenia i warta w 100% uwagi i przeczytania.

Polecam!

Avatar użytkownika - pobarski
pobarski
Przeczytane:2018-02-08, Ocena: 5, Przeczytałem,
Gdzie noc skrzy się lodem
Lisa Lueddecke0
Okładka ksiązki - Gdzie noc skrzy się lodem

Śnieg, mnóstwo lodu, mitologiczne wierzenia, magia i zbliżające się olbrzymie niebezpieczeństwo mrożące krew w żyłach. Krwawoczerwone niebo pojawiło...

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska