Jack Reacher: Zasady

Tom 0.2 cyklu Jack Reacher

Nie musisz łamać zasad, jeśli sam je ustalasz. Tak jak Jack Reacher, były wojskowy z tajemniczą przeszłością i jednym pragnieniem – sprawiedliwości. Nigdy nie zrezygnuje z dobrej bójki i kolejnego kubka kawy. Nigdy nie wiąże się z jakimś miejscem na dłużej niż kilka dni. Nie nosi przy sobie niczego, nawet dokumentów. Zawsze wychodzi cało z kłopotów.

Teraz zasady najtwardszego z twardzieli, które odróżniają człowieka nie do pokonania od człowieka z ulicy, znajdują się w zasięgu ręki każdego czytelnika.

Jack Reacher. Zasady to zbiór porad, ciekawostek i anegdot z bestsellerowych książek Lee Childa.

Informacje dodatkowe o Jack Reacher: Zasady:

Jack Reacher: Zasady - opinie o książce

Avatar użytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2019-01-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Pierwszy stycznia nie sprzyja skupieniu na lekturze, ale nie mogłam przeżyć pierwszego dnia nowego roku bez czytania – szukałam więc książki, która nie wymaga wielkiego zaangażowania, a przy tym – przy której na pewno nie będę się nudzić. Po dłuższym namyśle zdecydowałam się zainaugurować rok lekturą Lee Childa: „Jack Reacher. Zasady”. I muszę przyznać, że to był dobry wybór, choć kiedy ją kupiłam, byłam bardzo rozczarowana – nie zaglądałam do środka i sądziłam, że to nowy tytuł serii o Reacherze, którego jeszcze nie znałam. Gdy zobaczyłam, że to tylko zbiór luźnych anegdotek, cytatów i mądrości – odłożyłam tę książkę na półkę na inny czas – i ten czas właśnie nadszedł.

Fanom Jacka Reachera chyba nie muszę reklamować tej książki, a tym, którzy nie znają serii Lee Childa, polecam ją jako wprowadzenie i zapoznanie się z bohaterem: poznacie jego charakter, najbardziej błysktoliwe odzywki i powiedzenia, jego kodeks moralny i sposób bycia – w ten sposób możecie zorientować się, czy ten bohater przypadnie Wam do gustu na tyle, żeby sięgnąć po którąś z książek z tej serii. Ta mała książeczka – jak wskazuje tytuł – to zbiór zasad i reguł, jakimi kieruje się w życiu Jack Reacher – olbrzym o miękkim sercu, twardych pięściach i duszy włóczęgi. A także szereg porad i wskazówek, które mogą przydać się w życiu każdego z nas: np. jak otworzyć bramę przy pomocy samochodu… 😉 Dowiecie się również, jakich słów z pewnością nigdy z ust Jacka nie usłyszycie, jakie deklaracje z jego strony nie padną i w jakich miejscach na pewno go nie spotkacie.

Książka bardzo mi się podobała, choć uważam, że jest o wiele za krótka. Zawsze jestem pod wrażeniem poczucia humoru Lee Childa i jego zabawnych powiedzeń oraz sposobu prowadzenia narracji – i to wszystko w tym małym zbiorze dostałam. A do tego – książka jest bardzo ładnie wydana, z twardą oprawą, grafiką, przejrzystym podziałem tematycznym.

Trudno mi powiedzieć, komu ona może się spodobać – oprócz oczywiście fanów Jacka Reachera, dla których powinna to być pozycja obowiązkowa! Są tutaj ciekawostki związane z żandarmerią wojskową, uzbrojeniem, rady jak wyjść zwycięsko z ulicznej bójki – zatem myślę, że także osoby lubiące taka tematykę znajdą coś dla siebie. A także wszyscy, którzy cenią po prostu dobry humor i zabawne teksty. Ta książka zapewnia dobrą rozrywkę, a przy tym nie wymaga ani wielkiego skupienia, ani zaangażowania ze strony czytelnika. Na dwie – trzy godziny pomogła mi oderwać się od rzeczywistości i wywołała uśmiech – i chyba o to autorowi chodziło. Jest też efekt uboczny: od razu zachciało mi się pełniejszego spotkania z Jackiem Reacherem, więc zaczęłam rozglądać się za kolejną powieścią Lee Childa 😊

Ostatnia sprawa
Lee Child0
Okładka ksiązki - Ostatnia sprawa

Wszystko ma swój początek... W marcu 1997 roku Jack Reacher, czynny oficer żandarmerii wojskowej w randze majora, po raz ostatni wchodzi do Pentagonu...

Bez litości
Lee Child0
Okładka ksiązki - Bez litości

O Jacku Reacherze nie wiadomo wiele. Jest byłym oficerem żandarmerii. Jest silny, inteligentny i przebiegły. Uwielbiają go kobiety oraz... kłopoty. Te...