Joyland

Jeden z najpopularniejszych pisarzy wszech czasów powraca!

Devin Jones, student college'u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu - i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam...

Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne.

Pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się - i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie.

,,Joyland" to Stephen King w szczytowej pisarskiej formie, równie poruszający jak ,,Zielona Mila" czy ,,Skazani na Shawshank". To jednocześnie kryminał, horror i słodko-gorzka powieść o dojrzewaniu, która poruszy serce nawet najbardziej cynicznego czytelnika.

Znakomita, złożona psychologicznie powieść. Stephen King jest tak powszechnie uznawany za mistrza grozy i horroru, że zapomina się, że jego największym darem jest zmysł opisywania codzienności.

,,New York Times Book Review"

King napisał powieść tyleż wzruszającą, co po prostu niesamowitą... To jedna z najbardziej świeżych i przerażających książek w jego dorobku.

,,Entertainment Weekly"

Imponujący majstersztyk, subtelne studium charakteru, od którego nie sposób się oderwać.

,,Playboy"

Stephen King jest jak zwykle znakomity.

,,Time"

King daje czytelnikowi odczuć tęsknotę i żal zrodzone z tragedii, i wprawnie oddaje życzliwość i małostkowość, które często cechują małomiasteczkową rzeczywistość.

,,Wall Street Journal"

King jest mistrzem konstruowania opowieści i oddawania ducha opisywanych miejsc.

,,USA Today"

Stephen King (ur. 1947) napisał ponad pięćdziesiąt książek i wszystkie zyskały status światowych bestsellerów. Znajdują się między nimi: ,,Miasteczko Salem", ,,Misery", ,,Pod kopułą", ,,Dallas' 63" czy ,,Lśnienie", którego kontynuacja ukaże się niebawem nakładem Prószyński i S-ka. Powieści Kinga doczekały się wielomilionowych nakładów, tłumaczeń na przeszło 30 języków, a na całym świecie można znaleźć ponad 300 milionów egzemplarzy książek z jego nazwiskiem na okładce. Stephen King mieszka w stanie Maine z żoną, powieściopisarką Tabithą King.

Informacje dodatkowe o Joyland:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2023-03-21

Kup książkę Joyland

Uniesienie
Stephen King0
Okładka ksiązki - Uniesienie

Tajemnicza przypadłość i zwykły człowiek, który w upiornym miasteczku Castle Rock wywoła rewolucję – zjednoczy ludzi, których dzieli...

Wszystko jest względne. 14 mrocznych opowieści
Stephen King0
Okładka ksiązki - Wszystko jest względne. 14 mrocznych opowieści

Oddajemy do rąk czytelnika czternaście nowych opowiadań mistrza horroru, który - trzeba to uczciwie przyznać - jest w szczytowej formie. Dzięki niemu trafiamy...

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska