Komisarz

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2017-11-22

Zuzanna Kadziewicz żyje jak pod kloszem. Kochający ojciec-biznesmen trzyma nad ukochaną jedynaczką parasol finansowy. Zuzanna pracuje jako pedagog z pasji, nie dla chleba. Uwielbia pomagać dzieciom. W jej odrealnionym świecie pewnego dnia pojawia się mężczyzna...

Radosław jest wykształcony, męski, przystojny, dobrze wychowany, zamożny. Potrafi się znaleźć w teatrze, cierpliwie doradzać w butikach. W dodatku, po pięciu tygodniach znajomości, wyjaśnia się, że  jest gentelmanem w łóżku. Prawdziwy ideał.

Niestety, wyśniony mężczyzna okazuje się policjantem. Komisarz Radosław Wyrwa - fachowiec od działań ,,pod przykrywką". Zuzanna to dla niego tylko figurantka, zaledwie narzędzie służące do rozpracowania ciemnych  interesów ojca. Antoni Kadziewicz, na pozór szanowany biznesmen na pokaz, w rzeczywistości zwabia z Ukrainy dziewczyny do domów publicznych. Zadłużony, szantażowany przez ukraińskich mafiosów, nie potrafi wydostać się z matni.

Szansą może być współpraca z prokuratorem Łukaszem Zimnickim. ,,Zimny" przedstawia plan. Kadziewicz w obawie przed dożywociem, godzi się zostać ,,wtyką" i podejmuje grę na dwa fronty...

Kup książkę Komisarz

Opinie o książce - Komisarz

Kolejna książka Pauliny Świst napisana w naprawdę dobrym klimacie. Przepełniona szybką akcją, namiętnością, niebezpieczeństwem i seksem. Radek to facet, który w pełni poświęca się pracy gliniarza. Zuzanna to delikatna kobieta, która marzy o prawdziwej wielkiej miłości. Tych dwoje spotyka się w nietypowych okolicznościach, gdy Radek udaje kogoś kim tak naprawdę nie jest, tylko po to by mieć możliwość zbliżenia się do ojca dziewczyny. Zuzanna niczego nie świadoma, zakochuje się w nim bez pamięci, gdy nagle mężczyzna odkrywa przed nią swoje prawdziwe zamiary, uczucia i swoje prawdziwe oblicze, które jest kompletnie różne od tego, prezentowanego do tej pory. Losy tych dwoje splotły się i z każdym dniem komplikują się coraz bardziej. Szczególnie, że nie zawsze mogą zapanować nad swoimi uczuciami. Niebezpieczeństwo w którym się znajdują, przeplatane z życiowymi problemami i wieloma powiązaniami, które każde z nich ma. Zuzanna marzyła o wielkiej i prawdziwej miłości, miała nadzieję ją spotkać w swoim życiu, gdy poznała Radosława wierzyła, że to marzenie właśnie się ziściło, a mężczyzna, którego poznała jest ziszczeniem jej najskrytszych marzeń. Niemniej jednak Radek nie jest zupełnie tą osobą, za którą początkowo się podawał. Miał być czuły, romantyczny, wyrozumiały, kochać zakupy i bez reszty prawić komplementy swojej wybrance. Zuzanna widziała swoją przyszłość u boku właśnie takiego mężczyzny. Niestety okrutna rzeczywistość przedstawiła prawdziwe oblicze Radka, gdzie okazał się być on rozwodnikiem z dwójką dzieci, który lubi ostry seks, niebezpieczeństwo i posiadanie władzy. Z zawodu jest gliniarzem, co dodatkowo miało go skreślać w oczach Zuzy. Niemniej jednak przy konieczności sprawowania ochrony w trudnych życiowych sytuacjach, w których przez swojego ojca znalazła się Zuzanna, Radosław zbliża się do niej coraz bardziej. I mimo, iż oboje walczą z uczuciem, nie udaje im się przed nim skutecznie uciec. Jak widać przeciwieństwa się przyciągają, a niebezpieczeństwo i kłopoty jedynie ich do siebie zbliżają. Świetna książka, która idealnie łączy świat przestępczy z uczuciami ludzi, którzy się w nim obracają. Zdecydowanie polecam!
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 52 książki 2018, Posiadam,

Zapewne niebywały sukces „ Prokuratora „ skłonił Paulinę Świst do napisania kolejnej części. Sięgając po „ Komisarza „ miałam pewne obawy, jak wypadnie druga odsłona twórczości autorki, bo z kontynuacjami różnie bywa. Zastanawiałam się, czy będę się równie dobrze bawić, jak poprzednio czy wręcz odwrotnie? Czy w tego rodzaju historiach można jeszcze czymś zaskoczyć?

Z całą pewnością autorka zaserwowała kolejną „ ostrą jazdę „, chociaż początkowo akcja toczy się leniwie, jednakże w pewnym momencie nagle przyśpiesza, nabierając szaleńczego tempa.
„ Komisarz” to pozornie inna historia, która jednak w znacznym stopniu nawiązuje do fabuły „ Prokuratora „. Akcja bardzo mocno przeplata się z postaciami pierwszej części, ale widziana jest oczami innych bohaterów. Tym razem pierwsze skrzypce grają - rozpieszczona i oderwana od rzeczywistości córeczka biznesmena Zuzanna Kadziewicz, a partneruje jej tytułowy komisarz Radosław Wyrwa, znany nam z „ Prokuratora „. Pojawiają się ponownie mecenas Kinga Błońska i nadzorujący śledztwo prokurator Łukasz Zimnicki oraz jeszcze parę innych postaci.

Podobnie jak w „ Prokuratorze” mamy historię opowiadaną naprzemiennie tym razem przez Zuzannę i Radosława, ale w przeciwieństwie do pierwszej części nie wywarła już na mnie tak ogromnego wrażenia. Sądzę, że to wina kreacji bohaterów, bo o ile para Kinga kontra Łukasz wzbudziła moją sympatię to duet Zuzanna i Radosław niestety nie. Zuzanna nieporadna córeczka tatusia , dorosła kobieta z rozumem sześciolatki zachowuje się jakby była nierozgarnięta, natomiast Radosław chamski i wulgarny, który pod przykrywką gentlemana, prowadzi akcję policyjną, bez skrupułów uwodzi naiwną Zuzannę. Gdy prawda wychodzi na jaw panna nijaka nagle zmienia swój charakter i odkrywa czego chce od życia .

Jeżeli chodzi o samą akcję jest zdecydowanie ciekawsza, niż w " Prokuratorze ", dzieje się tu o wiele więcej . Autorka tym razem znacznie lepiej skonstruowała wątek kryminalny , który zajmuje odpowiednią ilość miejsca w fabule. Prowadzona sprawa jest bardziej złożona i ciekawsza niż w poprzedniej części, sceny łóżkowe opisane lepiej, mniej jest erotyki i trochę mniej wulgaryzmów, co akurat wychodzi na plus.

Trudno mi było uniknąć porównań obu części, ale muszę stwierdzić, że świat Pauliny Świst stworzony z mieszanki kryminału, sensacji i romansu , podoba mi się coraz bardziej, chociaż nie jest to dzieło wybitne. Książka typowo rozrywkowa, która jest idealna na chwilę odstresowania i odreagowania od codzienności, taka miła odskocznia na poprawienie humoru. Książka, przy której nie trzeba za nadto myśleć, za to można się dobrze bawić, jeśli ktoś lubi powieści sensacyjne okraszane wątkami erotycznymi polecam.

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2017-11-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Pdf/ebook - MAM, 80 książek 2017,

Radosław Wyrwa pracuje pod przykrywką i chcąc rozpracować zorganizowaną grupę przestępczą, inwigiluje pewnego znanego biznesmena. Chcąc zbliżyć się do niego, posługuje się jego córką – zaczyna się z nią spotykać, udaje biznesmena i amanta, który niemal każdego dnia obdarowuje swoją wybrankę kwiatami. Bajka nie trwa długo, bo już wkrótce Zuzanna Kadziewicz dowiaduje się całej prawdy. Jej ojciec postanawia współpracować z prokuratorem Zimnickim, ale pod warunkiem, że ten przydzieli ochronę jego jedynej córce. Tak też się dzieje i Wyrwa z namiętnego kochanka przeistacza się w zimnego policjanta, który ma na celu jedynie do wykonania swoje „zadanie”.

Co mogę napisać o tytułowym komisarzu? Otóż Radosław Wyrwa moim zdaniem jest większym skur*** od pana prokuratora Zimnickiego. Co niektórym może się nie spodobać, biorąc pod uwagę krytykę postaci tego drugiego w poprzedniej części. Mnie to nie przeszkadzało, a wręcz przeciwnie, bo lubię w książkach postaci charakterne. Uważam też, że autorka przedstawiła bardzo rzeczywisty profil głównego bohatera. Bo umówmy się, ale mało który mężczyzna stąpający po naszej planecie jest ideałem. Każdy ma jakieś wady, a Wyrwa ma ich nawet sporo.

W książce pojawiają się nowe postaci, które być może będą występować w kolejnych tomach serii. Główną bohaterką zaraz po Wyrwie jest Zuzanna, która z początku wydaje się nieco nieporadna i w ogóle nie przypomina charakternej Kingi z Prokuratora. Jednak później zmieni się całkowicie i pokaże pazurki. Jest też Daniel, brat Radka, który sporo namiesza w książce, jednak nie zdradzę nic więcej.

I tym razem jestem usatysfakcjonowana z lektury. Autorka potrafi zagrać czytelnikowi na emocjach, jak również potrafi w doskonały sposób sterować całą akcją. Z początku jest wolno, i tak sobie, ale z każdą kolejną stroną tempo wzrasta. Bo tak naprawdę najbardziej dynamiczna część książki umiejscowiona jest w jej drugiej połowie – podobnie było w „Prokuratorze”. W tej książce wątek kryminalny wychodzi przed romantyczny, co jest bardzo dobrym posunięciem ze strony autorki. Wątek ten zazębia się ze sprawą, która miała miejsce w Prokuratorze i wszystkie tropy nadal prowadzą do Szarego.

Podoba mi się, że autorka niczego nie ubarwia, nie sprawia, że świat dookoła staje się piękny i różowy. Nie! Przedstawia otoczenie w sposób bardzo realny, co prawda znajdą się niektóre fragmenty, które bardziej przypominają akcję z filmu o Jamesie Bondzie, aniżeli wyrwane z prawdziwego życia, ale mnie to w zupełności nie przeszkadzało. Świst porusza też temat przekupstwa i zastraszania, przez to pokazuje, że każdy ma swój słaby punkt i z łatwością można nim sterować.

Po lekturze Komisarza mogę napisać, że Paulina Świst staje się jedną z moich ulubionych polskich pisarek. Po jej książki będę sięgać w ciemno i mam nadzieję, że nigdy się nie zawiodę. Z niecierpliwością czekam na kolejną część (czyżby tym razem było coś o żołnierzu?:] ), bo to bardzo prawdopodobne, że takowa powstanie, ponieważ jeszcze nie rozwiązała się do końca sprawa Szarego. Szczerze polecam, bo Komisarz to lektura doskonała na jesienne wieczory – lekka, pasjonująca, ubarwiona humorem i trzymająca w napięciu. Sama przeczytałam ją bardzo szybko i powiem szczerze, że było mi mało. Mogłabym od razu sięgnąć po kontynuację. :)

Avatar użytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2018-01-02, Ocena: 3, Przeczytałam,

Trudno mi uwierzyć, że tak mizoginiczną książkę napisała kobieta, ale cóż - tak bywa. Nie czytałam pierwszej książki Pauliny Świst i na pewno po nią nie sięgnę po przeczytaniu "Komisarza". Postaci są mocno przerysowane, język jak w "Psach" Pasikowskiego, a do tego historia miłosna tak naiwna, że bardziej pasowałaby do jakiejś romantycznej serii, choć autorka sili się na śmiałe opisy erotyczne... Kobiety służą tutaj jako ozdobniki albo jako antyprzykłady - jaK choćby była żona Wyrwy, która jest zła, podła, głupia i złośliwie utrudnia komisarzowi kontakty z dziećmi.

Jeśli chodzi o fabułę, to nie ma w niej jakichś wielkich fajerwerków... Zuzanna Kadziewicz to córka biznesmena-gangstera. Radoslaw Wyrwa - to komisarz, który uwodzi ją, by poznać bliżej interesy jej ojca. Gra przy tym idealnego partnera: czułego, empatycznego, kochającego. Maskarada szybko się kończy i Wyrwa zostaje ochroniarzem Zuzy - ale tym razem pokazuje jej swoją prawdziwą twarz - a więc drania i mizogina. I właśnie w tym prawdziwym obliczu Zuzanna się zakochuje, a on pod wpływem tej miłości zaczyna przypominać bardziej Greya niż Franza Maurera...

Jak dla mnie to jedna z tych książek, o których zapomina się zaraz po zamknięciu ostatniej strony.

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo

Jakiś już czas temu pisałam o Prokuratorze, czyli pierwszej części cyklu. Mimo kilku niedociągnięć, tamta część mi się spodobała. Ale jak wyszło z Komisarzem?

Tym razem główną bohaterką jest Zuzanna, pani pedagog, której marzy się miłość aż po grób oraz książę na białym koniu. Takim księciem okazuje się Radek, ale tylko do czasu...
Ta bohaterka niekoniecznie przypadła mi do gustu, ponieważ jest to typowa córeczka tatusia: o wszystko pyta ojca, robi wszystko, żeby tatuś był zadowolony i takie tam. Ja rozumiem, mieć jednego rodzica i skupiać się tylko na nim, ale też bez przesady. Po za tym jest to kobieta, która wszystko musi robić perfekcyjnie i wszystko musi być tak idealnie, jak ona tego chce. Ja jestem na nie.

Radka poznałam już przy okazji lektury Prokuratora. Wtedy niespecjalnie zapadł mi on w pamięć, więc cieszę się, że mogłam poznać go bardziej teraz. Bezwzględny policjant, który rzuca przekleństwami na prawo i lewo, a także usilnie stara się namówić Zuzę, żeby przestała być tak do bólu perfekcyjna. I o dziwo, tego bohatera polubiłam o wiele bardziej. Ba! Książka mogłaby opowiadać tylko i wyłącznie o nim, a ja bym i tak z chęcią ją przeczytała.

Co do stylu Pauliny Świst, nie mam zastrzeżeń. Bardziej raził mnie chyba ten schemat, jaki się tutaj pojawił. W stu procentach grzeczna dziewczynka, która w jakiś sposób związuje się z bad boyem... No cóż. Przynajmniej zostało to napisane dobrze. Tyle dobrego.

Mimo wszystko, ta książka podobała mi się o wiele bardziej niż część pierwsza. Czytało się ją przyjemniej, szybciej (skończyłam ją w dosłownie kilka godzin) no i wydarzenia wciągnęły mnie bardziej.

Czy polecam? Tak, zwłaszcza osobom, którym Prokurator nie przypadł za bardzo do gustu. Komisarz jest lepszy, bohaterowie również zostali wykreowani lepiej no i nie są aż tak irytujący jak Kinga i Łukasz.

Avatar użytkownika - bioplate
bioplate
Przeczytane:2020-04-23, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - kozunia97
kozunia97
Przeczytane:2020-02-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Przeczytana przez jeden późny wieczór i kawałek poranka :) Komisarz Wyrwa bardzo przyjemny w odbiorze. Cieszę się że Zimny i Kinga nadal są obecni, bo nie ukrywam, że spodobali mi się jako para.

Avatar użytkownika - Angela1990
Angela1990
Przeczytane:2020-01-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020, 26 książek 2020,

Paulina Świst kolejny raz pokazuje nam że kto się czubi, ten się lubi. Radek i Zuzanna nie mogli być większymi przeciwieństwami - on narwany policjant, ona poukładana córeczka tatusia. Wyrwa ma za zadanie rozpracować jej ojca, który wplątał się w szemrane interesy i jak można się spodziewać zakochują się w sobie. Całość wydarzeń poznajemy oczywiście z ich perspektywy, ale na szczęście nie brakuje w książce poprzednich bohaterów, czyli Zimnego i Kingi.
Książka jest przewidywalna a pomimo to wciągająca. Typowa rozrywkowa lektura, nie wymagająca, ale sprawiająca przyjemność. Jest akcja, jest humor, trochę seksu i uszczypliwości, czyli wszystko czego w danym momencie było ni potrzeba ? Oczywiście ogromny plus za akcję na Śląsku - zawsze będę powtarzać, że lubię gdy znam miejsca opisywane w książce ? Poza tym nie da się ukryć, że autorka „Komisarza” jest miejscowa, bo kto inny pokusiłby się o dodanie do książki krótkich wstawek dot. zatargów kibicowskich ?
Po „Prokratorze” miałam jedynie zupełnie inny obraz Wyrwy - nie wiem czemu, ale wyobrażałam go sobie jako podstarzałego ale dobrze „zakonserwowanego” policjanta. W tej książce moje wyobrażenie diametralnie się zmieniło i Radek zyskał, a właściwie stracił kilka lat.
Podsumowując, ta książka spełni Wasze oczekiwania jeśli potrzebujecie czegoś lekkiego i z humorem. Jeśli oczekujecie wzniosłych doznań i uduchowionych dialogów to sobie odpuśćcie.

Super akcja, świetne teksty. Relacje między Zuzanną i Radosławem genialne. Czytając ciągle człowiek się uśmiecha. Ciągle cos sie dzieje więc szkoda odlozyc książkę.

Przekręt
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Przekręt

Gdzie jest granica chciwości? Nie ma jej? A może po prostu jej nie widać, kiedy oczy przesłania mgła pożądania? Kilka osób będzie musiało poważnie...

Sitwa
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Sitwa

"Sitwa" Pauliny Świst to kolejny mocny tytuł w dorobku najgłośniejszej polskiej debiutantki ostatnich lat. Po bestsellerowej "Karuzeli" przyszedł czas...

Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix