Liliana Pędziwiatr. Mały osiołek jest wielki

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2019-04-03
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-8144-167-4
Liczba stron: 80

Tom 1 cyklu Liliana Pędziwiatr (dla młodszych dzieci)

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Dwie pierwsze części bestsellerowej serii przygód Liliany Pędziwiatr skierowane do dzieci w wieku 6+.

To przygody niezwykłej dziewczynki, która rozumie zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać, a kwiaty radośnie rozkwitają w jej obecności. Wyjątkowy dar czasem przysparza bohaterce kłopotów, jednak wkrótce dziewczynka odkrywa, jak bardzo może być on pożyteczny. To zabawna i wciągającą książka dla dzieci, pełna sympatycznych, kolorowych ilustracji i wspaniałych przygód.

Duża, wyraźna czcionka ułatwia lekturę nieco starszym czytelnikom, którzy chcą samodzielnie czytać o perypetiach rudowłosej tłumaczki zwierząt.

Cała seria składa się z 7 książek, które zostały przetłumaczone na 4 języki. Ilustracje do nich wykonała Florentine Prechtel – ceniona ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Liliana Pędziwiatr. Mały osiołek jest wielki

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Świat skrywa przed maluchami bardzo wiele tajemnic, stąd tak duża jest ich radość z odkrywania nowych zjawisk i niesłabnąca ochota na przygody. Liliana Pędziwiatr, bohaterka książki Tanyi Stewner, to radosna, pełna optymizmu dziewczynka, która uwielbia zwierzęta,  – co najciekawsze – potrafi z nimi rozmawiać. Pierwszy tom przygód dziewczynki, Liliana Pędziwiatr. Mały osiołek jest wielki zabiera czytelników do świata pełnego uśmiechu i zaskakujących przygód. Liliana ma wielu przyjaciół. Są to nie tylko dzieci z sąsiedztwa: Jonasz i Jagoda, ale także zwierzęta: jej pies Bonsai, kotka Hrabina i konie z pobliskiego ośrodka jeździeckiego. Pewnego dnia dziewczynka wraz z Jonaszem, Bonsai i Hrabiną wybierają się w odwiedziny do Jagody. W ośrodku jeździeckim okazuje się, że rodzice Jagody przygarnęli z zoo osiołka. Pepe to jednak nietypowy osioł. W zoo przebywał w zagrodzie z kozicami i wraz z nimi próbował skakać po głazach, co nie zawsze dobrze się dla zwierzaka kończyło. W ośrodku jeździeckim Pepe naśladuje rżenie koni – również z wątpliwym skutkiem. Dzięki niespodziewanym wydarzeniom i pomysłowości Lili osiołek zrozumie, że wcale nie musi udawać kogoś innego, by stać się lubianym. Książka Liliana Pędziwiatr. Mały osiołek jest wielki to krótka, napisana przystępnym językiem, kierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym opowieść ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Liliana Pędziwiatr. Mały osiołek jest wielki

Avatar użytkownika - Uleczkaa38
Uleczkaa38
Przeczytane:2019-04-07, Ocena: 6, Chcę przeczytać, 26 książek 2019,

 Drodzy chłopcy i dziewczęta - poznajcie Lilianę Pędziwiatr! To nowa, niezwykle intrygująca, wspaniała i budząca z miejsca jak najcieplejsze odczucia bohaterka literatury dziecięcej! To właśnie jej niezwykłe losy, przygody i wyjątkowe umiejętności, będziecie mogli odkryć za sprawą lektury pięknej i przezabawnej powieści pt. "Liliana Pędziwiatr. Mały osiołek jest wielki", której to autorką jest Tanya Stewner!


 Ta wydana nakładem Wydawnictwa Jedność książka, zaprasza nas swoimi stronami do bajkowego świata przygody, wspaniałych emocji i niezwykłego ciepła, jakie bije z każdej strony tej lektury. Tam też poznajemy naszą główną bohaterkę - rezolutną, rudowłosą, potrafiącą rozmawiać ze zwierzętami i powodującą swym uśmiechem rozkwit kwiatów dziewczynkę! I tak oto jej spokojną, choć z pewnością nie zwyczajną codzienność, urozmaica pewnego dnia niespodziewane spotkanie z małym osiołkiem. Osiołkiem, z którym bardzo trudno jest nawiązać Lilianie kontakt i nić porozumienia. Otóż okazuje się bowiem, że zwierzątko to ma pewne bardzo odważne marzenie, którego spełnienie może okazać się nazbyt trudne nawet dla rudowłosej dziewczynki...


 Niniejsze dzieło niemieckiej autorki, stanowi sobą pierwszą odsłonę wspaniałego i popularnego na całym świecie cyklu o przygodach Liliany Pędziwiatr. Cyklu, łączącego sobą barwną, intrygującą i wypełnioną wspaniałą zabawą bajkową narrację, z niezwykle cenną, ważną i ubraną w proste słowa nauką o tym, co w życiu jest naprawdę ważne... I tak oto wraz z lekturą tej pozycji, poznamy całą gamę nietuzinkowych bohaterów, damy się porwać fascynującej fabule z mocą atrakcji, zaskoczeń i niespodzianek na czele, jak i wreszcie odkryjemy, a w przypadku niektórych z nas przypomnimy sobie to, jak wspaniałym uczuciem jest prawdziwa przyjaźń...:)


 Pod względem fabularnym książka ta prezentuje się niezwykle efektownie, oferując nam najpierw zapoznanie się z naszą główną bohaterką, jej najbliższymi przyjaciółmi, jak i też niezwykłą bajkową rzeczywistością, w jakiej żyje, a następnie zapraszając do głównej osi wydarzeń - spotkania z malutkim osiołkiem i próbą niesienia mu pomocy w spełnieniu wielkiego marzenia... Dzieje się tu bardzo wiele, każdą stronę wypełnia przygoda i humor, zaś całość wieńczy piękny i opatrzony mądrym morałem finał! I choć opowieść ta liczy sobie tylko nieco ponad 70 stron, to ilość atrakcji i barwnych wydarzeń tu zawartych, wywiera na nas naprawdę niezwykle wielkie wrażenie!


 Słów kilka muszę poświęcić tytułowej bohaterce książeczki - Lilianie Pędziwiatr. To wspaniała, wiecznie uśmiechnięta, bardzo mądra i do tego niezwykle wrażliwa dziewczynka, której nie sposób nie polubić od pierwszych scen. Co więcej, dysponuje ona magicznym darem, jakim to jest umiejętność rozumienia i porozumiewania się ze zwierzętami:) To wspaniała postać, która jawi się niczym tchnienie wiosny, niezwykły przyjaciel i bohaterka, od której to mogą wiele czerpać, ale też i nauczyć się dziecięcy czytelnicy. Naturalnie, spotkamy tu także mnóstwo barwnych postaci z drugiego planu - tak ludzkich, jak i zwierzęcych, na czele z ujmująco grzecznymi końmi:)


 Nie sposób także nie zachwycić się szatą ilustracyjną tej opowieści - rysunkami autorstwa Florentine Prechtel. To bardzo bajkowe, pociągnięte lekką kreską, a do tego wypełnione wspaniałymi i ciepłymi kolorami ilustracje, które to nie tylko dopełniają sobą treści tego dzieła, ale także i budzą naszą autentyczną radość i przyjemność, gdy na nie spoglądamy. Tym samym też jestem w pełni przekonana o tym, iż każde dziecko - a zwłaszcza ci młodzi czytelnicy, którzy nie posiedli jeszcze umiejętności czytania, będą oczarowani i zachwyceni tymi ilustracjami!


 Na koniec chciałabym poruszyć kwestię walorów edukacyjnych tej bajki, które w tym przypadku wiążą się z piękną nauką o tym, iż każde z żyjących stworzeń - czy to człowiek, czy też zwierzątko, jest wyjątkowym... Wyjątkowym, pięknym i niezwykłym, gdyż właśnie będącym sobą, naturalnym, takim jakim się urodził i jakim jest z natury. To bardzo cenna i pięknie przekazana tu lekcja wychowawcza, która uświadamia sobą każde dziecko, że nie warto próbować dorównać innym, czy też naśladować drugą osobę, gdyż to właśnie dzięki naszej różnorodności, świat jest tak wspaniałym i magicznym...


  "Liliana Pędziwiatr. Mały osiołek jest wielki", to niezwykle barwna, intrygująca, wypełniona dobrą zabawą i ciepłymi emocjami opowieść. Opowieść, która niesie sobą przednią zabawę, nie zapominając także i o nauce o życiu. Z tego też względu polecam sięgnięcie po ten tytuł każdemu dziecku, jak i też jego rodzicom, którzy to tym samym wniosą kolejną pokaźną cegiełkę, w jego wychowanie. Polecam, jak i też wyczekuję z niecierpliwością kolejnych części cyklu o rezolutnej rudej dziewczynce i jej zwierzęcych przyjaciołach!

Link do opinii
Inne książki autora
Liliana Pędziwiatr. Świnka morska nie lubi być sama
Tanya Stewner; 0
Okładka ksiązki - Liliana Pędziwiatr. Świnka morska nie lubi być sama

To przygody niezwykłej dziewczynki, która rozumie zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać, a kwiaty radośnie rozkwitają w jej obecności. Wyjątkowy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje