Miłość i zemsta

Wszystko w imię miłości i… zemsty!

Avery High to amerykańskie liceum, które szczyci się renomą i brakiem skandali. Do momentu, w którym na jaw wychodzi romans dyrektora szkoły z matką jednej z uczennic, Jessiki Nelly. Dziewczyna dzień po dniu stara się znosić drwiny i upokorzenia ze strony rówieśników, w końcu jednak nie wytrzymuje i podejmuje decyzję o przeprowadzce. W nowej szkole poznaje Olivię, która została niedawno zdradzona przez chłopaka. W ramach dziewczyńskiej solidarności Jessica zgadza się wspomóc ją w zaplanowanej zemście i uwieść Braxtona. Jednak wkrótce ich wspólny scenariusz wymyka się spod kontroli, a udawane uczucia stają się niepokojąco realne… Co wybierze Jessica: lojalność wobec przyjaciółki czy miłość, która po raz kolejny skomplikuje jej życie?

Informacje dodatkowe o Miłość i zemsta:

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2023-07-12

Kup książkę Miłość i zemsta

Miłość i zemsta - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2024-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Kolejna książka, której bohaterowie szybko przypadli mi do gustu i których naprawdę polubiłam. Jess to dziewczyna, która w życiu dużo przeszła, musiała zmagać się z trudnościami i na pewno nie było jej lekko, jednak w końcu trafiła na właściwą osobę. Fajna relacja między Jessicą i Braxtonem, to jak dużo się między nimi działo, sprawiały, że całość niezwykle przyjemność się czytało.

Książka porusza ważny, jednak trudny i bolesny temat nękania w szkole. Pokazuje jak słowa, na pozór zwykle słowa, mogą wpłynąć na psychikę młodej osoby. Dodatkowo natkniemy się tu na walkę z demonami przeszłości, sekrety, ból, smutek i bezradność. Miłość i przyjaźń, a także rozterki i chęć zemsty.

Książka pokazuje także, że warto jest rozmawiać i szukać pomocy. Uświadamia, że nie możemy się poddawać. Udowadnia, że przyjaźń może mieć różne oblicza i można z niej szybko przejść do nienawiści, ale także do miłości.

Książka napisana została przyjemnym językiem, a sama historia jest wciągająca i czyta się ją szybko. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki, ale na pewno nie ostatnie, bo jej styl przypadł mi do gustu.

"Miłość i zemsta" to kolejna fajna młodzieżówka, którą miałam okazję czytać. Dzięki takim historiom coraz bardziej przekonuje się do tego gatunku. Naprawdę miło spędziłam z nią czas.

Jeśli lubicie młodzieżówki, które wzbudzają dużo emocji i poruszają ważne tematy to jest to historia właśnie dla was. Ja polecam.

Dziękuję Wydawnictwu za egzemplarz 🖤

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2023-09-28, Ocena: 4, Przeczytałam,

"Miłość i zemsta" to książka opowiadająca nam o nastoletniej miłości, ale nie tylko. Mamy tu poruszone również inne wątki, takie jak np relacje dziecko-rodzic, w której często brakuje zrozumienia, szacunku i rozmowy. Jest tu poruszona również problematyka gnębienia, intryg szkolnych, ośmieszenia, oceniania po pozorach i hejtu. Na uwagę zasługują bohaterowie, ich zachowania, wewnętrzne zmiany i walka o siebie. Niektórych bohaterów polubiłam bardziej, innych mniej... niewątpliwie główna postacią była Jessika, z perspektywy której poznajemy całą fabułę. Ta dziewczyna przeszła wiele i pomimo trudności podniosła się i rozpoczęła na nowo swój rozdział. Historia ciekawa, fabuła troszkę przewidywalna, jednak miło się ją czytało. Między bohaterami nie było czuć takiej chemii, do której przyzwyczaiły mnie powieści New adult, pomimo to książka stanowił miłą odskocznię od trudnych tematów. Ta historia może nie zapada w pamięci, ale można z nią sympatycznie spędzić czas. Czytaliście? Macie w planach ?

Jessika uczęszczała do prestiżowego liceum Avery High, miała wielu przyjaciół, wiodła szczęśliwe życie. Jednak jej matka wdała się w romans z dyrektorem szkoły, który jednocześnie jest ojcem jej najlepszej przyjaciółki. Tak naprawdę nic złego nie zrobiła, a to jej życie zmieniło się w koszmar, to ona zapłaciła za decyzje matki. W jednej chwili straciła wszystko, stała się pośmiewiskiem i popychadłem, a osoba, która była dla niej jak siostra, stała się największym wrogiem. Chociaż starała się, jak mogła, w pewnym momencie miała dość, a decyzja o przeprowadzce stała się jedyną słuszną.
Tak trafiła pod opiekę wujostwa, którzy znali tylko część prawdy. Wiedzieli o zdradzie, jednak nie o tym, co przeżyła Jessika w szkole. Teraz zamierza zacząć wszystko od nowa. Zmieniła się, zmieniła swój styl, z popularnej dziewczyny stała się szarą myszką i nie zamierza nic zmieniać. Czas spędza w samotności lub z kuzynką i jej przyjaciółkami, choć ta nie darzy jej ogromną sympatią. Pewnego dnia zostaje poproszona o pomoc przez jedną z nich Olivię. Dziewczyna została zdradzona przez chłopaka i pragnie, aby Brexon cierpiał jak ona. Jessika początkowo się wacha, jednak w końcu się zgadza. Tylko nie wzięła pod uwagę, że nie wszystko jest takie, jak się początkowo wydaje. Jaki ma plan Olivia? Jaki jest Brexon? Czy Jessika odnajdzie się w nowej szkole? Czy pokona demony przeszłości? Czy będzie jeszcze szczęśliwa?

Historia w książce opowiada o młodej dziewczynie, która poniosła konsekwencje romansu matki. To opowieść o prześladowaniu, nowym początku, zdradach, przyjaźni, miłości, która przychodzi niespodziewana i wiele zmienia, przeszłości, która wraca niespodziewanie. Pokazuje nastoletnie życie, które nie zawsze jest kolorowe, a rówieśnicy potrafią być bezwzględni. Momentami smutna, momentami wywołująca uśmiech na twarzy. Mnie bardzo się podobała, wciągnęła mnie na tyle, że przeczytałam ją w jeden wieczór (no dobra, przyznaję się, że zahaczyłam o noc, która tego dnia stała się bardzo krótka :) ). Akcja sprawnie poprowadzona, czasem szybsza, czasem wolniejsza, jednak na pewno nie dało się nudzić.

Główną bohaterką jest Jessika, młoda dziewczyna, której życie całkowicie się zmienia przez decyzje matki. Nowy początek, nowe znajomości, nowe przyjaźnie, a jednocześnie nowa ona (już nie zamierza być tą osobą, którą była w poprzedniej szkole). Według mnie jest bohaterką ciekawą, sympatyczną, dającą się lubić.

„Miłość i zemsta” to książka o dziewczynie, która przez romans matki straciła praktycznie wszystko to, co znała. Przed nią nowy początek w zupełnie innym miejscu. Mnie się podobała i to bardzo. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-07-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

Szkolne życie nastolatków obfituje w wiele zaskakujacych chwil.Również w tej historii odnajdujemy zagubionych młodych ludzi,którzy pragną zostać zauważeni oraz pozwalają sobą manipulować.
Nasza bohaterka by polepszyć relację w nowym otoczeniu zgadza się na propozycje jednej z dziewczyn.Nie może przewidzieć uczuć,które powstaną w czasie poznania bliżej chłopaka,którego ma upokorzyć.Swoją prawdziwą twarz pokazuje poznając go bliżej.
Często prawda nie jest czarno-biała.Dopiero pragnienie jej poznania sprawia,że okazuje się zgoła inna.Najważniejsza jest zasada,by nie ufać nikomu,nawet przyjaciołom którzy w najmniej odpowiednim momencie zaatakują i wbija nóż w plecy.

Powieść porusza bardzo wiele tematów z który borykają się młodzi ludzie.Często nawet nie chcą przyznać się do krzywd,które muszą znosić.Warto przeciwstawić się swojemu wrogowi niż uciekać przed nim.Dopiero wybaczenie i niechęć do zemsty pozwoli zbudować lepszą przyszłość.Bo życie jest zaskakujace i nieprzewidywalne.

To świetna historia o nastolatkach,którzy ponoszą konsekwencje czynów dorosłych osób.Pragną zapomnieć o przeszłości,zacząć nowy rozdział życia w nowym miejscu.Ostrzega przed manipulacja przez inne osoby i pokazuje,że nie warto uciekać przed problemami tylko z nimi się zmierzyć.

Z bohaterami świetnie sie bawiłam.Utwierdziłam sie w przekonaniu,że w życiu nie wolno się poddawać i być zawsze sobà.

Gorąco polecam przeczytanie książki i poznanie bohaterów zmagających się z traumą przeszłości i konsekwencjami haniebnych czynów.

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2023-09-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

? RECENZJA ?

"Mogę być najpopularniejszą dziewczyną w szkole albo cichą myszką, na którą nikt nie zwraca uwagi. Każda z tych wersji to ja."

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_amare

Jessica po strasznie trudnych chwilach w życiu zmuszona była do zmiany szkoły i miejsca zamieszkania. Obecnie przebywa u rodziny, zaczęła naukę w nowej szkole, próbuje dogadać się z kuzynką i jej przyjaciółkami, ale to strasznie trudne zadanie. Okazja natrafia się sama by mogła zyskać nowe towarzystwo. Jedna z przyjaciółek zostaje zdradzona, a wszystkie obmyślają plan zemsty na niewiernym Braxtonie. Jess ma go rozkochać w sobie i porzucić. Jednak plan zemsty nie przewidział jednego, że Braxton i Jess zakochają się w sobie, a przyjaciółka nie do końca powiedziała prawdę. Na domiar złego Jess będzie zmuszona do walki z przeszłością, od której starała się uciec, a ta będzie ponownie próbowała ją zniszczyć.

Zemsta to słowo kluczowe w tej książce. Najpierw Jess padła jej ofiarą, i to na niej odbiło się wszystko, przez co zmuszona była uciekać, zmieniać radykalnie życie, choć nie była niczemu winna. Obecne przyjaciółki także chcą dokonać zemsty, a ona choć obiecała pomóc i była doskonałym do tego narzędziem, odkrywa po czasie prawdę. Zaczęła dogadywać się z Braxtonem i naprawdę zakochali się w sobie. Po raz kolejny chęć zemsty dosięga ją, już nie tylko za to, że chciała stanąć po stronie prawdy, ale za niewykonane zadanie i miłość. Tam nie było miejsca na inne kolory, wszystko miało być albo czarne albo białe. Niestety kłamstwo zbyt wiele narobiło złego, zemsta bardzo często dotkliwie krzywdzi, miłość ma szansę przetrwać, a przyjaźń ma prawdę się umocnić, tylko trzeba otworzyć oczy, spojrzeć na świat bez okularów, a prawda wyjdzie na światło dzienne bez ubarwień, udowadniając kto kom jest naprawdę. Fajna książka młodzieżowa, o rozterkach, kłopotach, przyjaźni i miłości, która ma różne oblicza.

Reality Fame. Walka o sławę
Maria Karnas0
Okładka ksiązki - Reality Fame. Walka o sławę

Odkryj mroczną stronę walki o sławę i fortunę Kilka tygodni w ekskluzywnej willi z basenem - brzmi kusząco, prawda? Jest jednak pewien haczyk: współlokatorami...