Reality Fame. Walka o sławę

Odkryj mroczną stronę walki o sławę i fortunę

Kilka tygodni w ekskluzywnej willi z basenem - brzmi kusząco, prawda? Jest jednak pewien haczyk: współlokatorami będą obcy ludzie, a każdy ruch zarejestruje oko kamery.

Witajcie w Reality Fame.

Do udziału w telewizyjnym show zgłasza się Lisa Kane. Nie zależy jej na sławie, tylko na pieniądzach z wygranej - chce spłacić długi ojca. By zwyciężyć, jest gotowa zrobić wszystko. I nie tylko ona.

Mentorem programu zostaje Brian Ryder, zwycięzca poprzedniej edycji. Uwagę i sympatię widzów zdobył dzięki temu, że związał się z jedną z uczestniczek. A nic nie rozpala wyobraźni widzów tak jak namiętny romans. Lisa postanawia pójść tą samą drogą. Żaden z mężczyzn w willi nie wydaje jej się jednak odpowiedni, dlatego proponuje pewien układ Brianowi.

Z czasem odgrywana przed telewidzami rola przestaje być dla Lisy tylko grą o zwycięstwo. Granice między rzeczywistością a światem wykreowanym przez reżysera stają się coraz bardziej mgliste. Tylko jedno jest pewne. W tej mrocznej grze nie ma miejsca na okazywanie słabości. A w szczególności na miłość.

Informacje dodatkowe o Reality Fame. Walka o sławę:

Reality Fame. Walka o sławę - opinie o książce

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Reality Fame. Walka o sławę" autorstwa Marii Karnas to powieść, która przenosi Czytelnika w świat reality show, pieniędzy, sławy, zawiści, fałszywych przyjaciół i... miłości.

Gdy tylko przeczytałam opis powieści wiedziałam, że to może być coś nowego, świeżego, oryginalnego, a znając warsztat pisarki Autorki z całą pewnością także wciągającego. Nie myliłam się! Maria Karnas zadbała o to, aby Czytelnik już od pierwszych stron czuł się zaintrygowany fabułą i aby wciągnęła go ona w wir wydarzeń do tego stopnia, aby nie mógł odłożyć książki na bok.

,,Reality Fame. Walka o sławę" została skonstruowana w taki sposób, aby każdy rozdział przypominał nowy odcinek programu. Obserwujemy życie uczestników, przyglądamy się co dzieje się za kulisami, jesteśmy świadkami eliminacji i przede wszystkim możemy obserwować do czego zdolni są uczestnicy, aby zwyciężyć. Oszukują, niszczą czyjeś relacje, zakładają maski i nie cofną się przed niczym. Zatracają siebie w imię sławy i pieniędzy, a granica pomiędzy światem rzeczywistym, a tym wykreowanym przez reżysera szybko się zaciera.

Podoba mi się przedstawienie bohaterów powieści. Każdy z nich przychodzi do programu po coś innego, kreuje się na osobę którą zupełnie nie jest. Zarówno na potrzeby program, jak i poza nim jest to zbieranina przeróżnych osobowości z różnymi demonami, które próbują ukryć przed kamerami, ale przede wszystkim pozostałymi uczestnikami programu.

Już na samym początku książki wiemy, że Lisa idzie do programu, aby spłacić długi po swoim ojcu i zapewnić byt sobie oraz chorej matce. Jej zachowanie w programie często jest nie moralne i daleko mu do fair play. Niejednokrotnie łapałam się na tym, że próbowałam ją oceniać, tłumaczyć. Raz jej kibicowałam, a innym razem nazywałam podłą żmiją. Była to postać, która wzbudzała we mnie wiele emocji i chyba właśnie to jest klucz do tworzenia genialnej postaci i książki. Ma ona wzbudzać ogrom skrajnych emocji, aby chciało się śledzi jej losy i Marii Karnas w 100% się to udało.

,,Reality Fame. Walka o sławę" to świetna książka pokazująca co pragnienie sławy i pieniędzy może zrobić z ludźmi. To świetny obraz kulis programów, które tak chętnie są oglądane przez ludzi na całym świecie. Kto wygra program? Jaką będzie musiał zapłacić za to cenę? Tego musisz się dowiedzieć sam/-a! Serdecznie POLECAM i dziękuję Wydawnictwu oraz Autorce, że mogłam objąć tę historię patronatem.

Miłość i zemsta
Maria Karnas0
Okładka ksiązki - Miłość i zemsta

Wszystko w imię miłości i… zemsty! Avery High to amerykańskie liceum, które szczyci się renomą i brakiem skandali. Do momentu, w którym na jaw wychodzi...