Dziewięć wspaniałych polskich autorek napisało opowiadania w klimacie górskim.

Góry mają swoją tajemną moc, urok, niebezpieczeństwo i mogą zarówno zachwycać, jak i przerażać. Trzeba się do nich odnosić z szacunkiem i nie lekceważyć. A odwdzięczą się cudownymi widokami, naturą, aurą, powietrzem, a i czasami... miłością. To właśnie ona pojawia się w opowiadaniach, chociaż ukazana różnie, zmienia się tak szybko, niczym pogoda na górskich szlakach. Jest często nieprzewidywalna, właśnie tak jak one.

Bohaterowie opowiadań zmierzają się z problemami dnia codziennego i uczuciami, jakimi darzą inne osoby. Wyprawa w góry odmieni ich życie. Spotkasz ich w Tatrach, Bieszczadach lub Sudetach; w pensjonacie, domu rodzinnym lub na górskim szlaku. Czy uda się im odnaleźć prawdziwą miłość? Czy znajdą tu ukojenie?

Autorzy:

Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Bellon, Agata Czykierda-Grabowska, K.A. Figaro, Natalia Nowak-Lewandowska, Elżbieta Rodzeń, Natasza Socha, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska.

Informacje dodatkowe o Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2021-11-24

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt bóg

Kup książkę Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim

Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim - opinie o książce

Kto z Was, tak jak ja, chciałby się dziś spakować i wyjechać w góry?Kocham wyjeżdżać w różne miejsca,ale to właśnie góry dają mi tą niesamowitą wolność i niezależność. Chciałabym Wam dziś opowiedzieć o opowiadaniach w klimacie górskim, napisanych przez dziewięć polskich, niesamowitych autorek.

"Góry mają swoją tajemną moc urok, bywają niebezpieczne i mogą zarówno zachwycać jak i przerażać. Trzeba się do nich odnosić z szacunkiem i ich nie lekceważyć. A odwdzięczą się cudownymi widokami, naturą, aurą, powietrzem, a i czasami...miłością".

Właśnie w taką podróż zabierają nas autorki, gdzie każda porywa nas razem ze swoimi bohaterami do magicznych miejsc w górach.Bohaterowie antologii to zwyczajni ludzie, których los rzuca w Tatry, Bieszczady czy Sudety. Czasem zranieni, zrezygnowani, inni pełni nadziei, jeszcze inni doświadczeni przez życie i niczego już nie oczekujący od życia...

Każde opowiadanie przybliża nas do pięknych oraz niebezpiecznych gór i ich bohaterów.Dla jednych to spełnienie marzeń i wolność dla innych cierpienie i śmierć...

Górskie szlaki przypominają mi nasze życie, często zagmatwane, pokręcone, za bardzo pod górę, a kiedy zupełnie się nie spodziewasz, spadasz w dół...Każde opowiadanie przenosi Cię do innej historii, bohaterowie toczą bój o wyjście na prostą, o znalezienie miejsca na ziemi, bądź miłości życia...zawsze towarzyszą im góry...

Usiądź wygodnie i przenieś się na chwilę w te magiczne miejsca...poczuj adrenalinę, jakbyś zdobywał szczyt, smutek po stracie bliskiej osoby, obliż usta, po zapachu kwaśnicy, uśmiechnij się na dźwięk dopływający z karczmy, w której grają górale, poczuj te motyle w brzuchu jak niektórzy bohaterowie.To będzie miła podróż idealna na najbliższe wieczory. Wszystkie opowiadania były ciepłe i ciekawe :-)

Avatar użytkownika - Bernardynka00608
Bernardynka00608
Przeczytane:2022-01-16,

❤️ Recenzja ❤️
❤️ Tytuł: Miłość na horyzoncie
❤️ Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska , Anna Szafrańska, Agata Czykierda-Grabowska, Anna Bellon, Sylwia Trojanowska, K.A.Figaro, Natalia Nowak-Lewandowska, Natasza Socha, Elżbieta Rodzeń
❤️ Wydawnictwo: Zwierciadło

Miłość na horyzoncie to zbiór dziewięciu opowiadań dziewięciu wspaniałych autorek , gdzie głównymi tematami są góry i miłość.

📖" Góra z napisem love" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej opisuje historię Artura lekarza, który przeżył tragedię i nie może się z niej otrząsnąć. Czy pyskata turystka,która trafia na jego oddział to zmieni?
📖" Tylko ty" Anna Bellon. Liwia wyjeżdża w góry z grupą znajomych, serię nich jest Olek,którego nie lubi...a on....
📖" Zespół złamanego serca" Agata Czykierda-Grabowska. Młody ratownik ma zawał...którego przyczyną jest Bianka jego licealna miłość, o której nie potrafi zapomnieć, pomimo tego że go rani...
📖" Magia gór" K.A.Figaro. Iga młoda dziewczyna,której mama nie pozwala dorosnąć.Dziewczyna wyjeżdża w góry na wycieczkę integracyjną. Wśród grupy jest Fabian....a na miejscu pojawia się Mikołaj.
📖"Nowy rozdział" Natalia Nowak-Lewandowska to historia kobiety,która na za sobą nieudane małżeństwo, rozwód po 10 latach. Wyjeżdża w góry, których tak naprawdę nie lubi. Chce zacząć wszystko od nowa...
📖"Pod śniegiem" Elżbieta Rodzeń. Aleksandra wyjeżdża w góry bo Marek ja zaprosił,jednak on nie dojeżdża,a jeszcze dowiaduje się ,że ma żonę...tam spotyka Adama,byłego muzyka,który teraz prowadzi pensjonat..
📖"Temperówka" Natasza Socha. Klaudia wyjeżdża w góry. Jej związku z mężczyznami kończą się źle. Tam spotyka tajemniczego 50letniego mężczyznę o oczach jak husky, który jest wszędzie tam gdzie ona...kim on jest?
📖" Sklepik z marzeniami" Anna Szafrańska. Kaja wyjeżdża w góry bo na do wykonania pracę...Spotyka tam kolegę, którego musi przekonać do tego po co przyjechała.
📖" Niebo nad Soliną" Sylwia Trojanowska.Maja kochała fotografować, to była jej pasja i zarazem praca. Jej narzeczony też jest fotografem. Dostaje zlecenie od cioci..Okazuje się,że jej narzeczony,jest też zaręczony z inną...Dziewczyna sama jedzie w góry, a tam spotyka znajomego z dzieciństwa.

Dziewięć cudownych opowiadań, które łączy góry i miłość. Opisujących co tak naprawdę jest ważne w życiu każdego człowieka.Pokazujace,że koniec nie zawsze musi oznaczać coś złego a może być początkiem czegoś nowego i dobrego. Każdy z nas szuka miłości. A góry są magiczne a zimą można to bardziej poczuć i zobaczyć. Polecam z całego serca ❤️.Kochani Zaczytani przenieście w nasze piękne góry i przeżywacie z głównymi bohaterami ich problemy, ich szukanie miłości i jej znalezienie.Dla mnie 10/10. Dziękuję ślicznie @wydawnictwo_zwierciadlo za egzemplarz do recenzji i za te cudne chwile spędzone z tą książką ❤️

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2021-12-28, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Miłość na horyzoncie" to zbiór opowiadań dziewięciu znanych i lubianych polskich autorek:
1. @lingasloniewska_writer "Góra z napisem LOVE"
2. @anna_bellon "Tylko Ty"
3. @agataczykierdagrabowska "Zespół złamanego serca"
4. @figaro_autor "Magia gór"
5. @nowaklewandowska_writer "Nowy Rozdział"
6. @elzbieta.rodzen "Pod śniegiem"
7. @nataszasocha "Temperówka"
8. @annaszafranskaauthor "Sklepik z marzeniami"
9. @sylwiatrojanowska.pisarka "Niebo nad Soliną"
Każde z tych opowiadań osadzone jest w górskim klimacie. Muszę przyznać, że niejednokrotnie czytając historię przedstawione przez autorki miałam ochotę spakować walizkę i wyruszyć w podróż razem z bohaterami, nie miałoby dla mnie znaczenia czy to w Tatry, Karkonosze, czy może Bieszczady, ponieważ każda z autorek w tak niesamowity i cudowny sposób oddała tamten klimat, dzięki czemu widziałam oczami wyobraźni piękne, niepowtarzalne widoki.
Nie zabraknie tutaj oczywiście codziennych problemów, z którymi muszą się mierzyć bohaterowie, powrotów do przeszłości, rozterek oraz nieprzewidzianych zdarzeń. Każda z tych dziewięciu wypraw odmieni życie bohaterów - będą mogli rozliczyć się z przeszłością, spojrzeć inaczej na swoje życie, poddać się emocjom oraz temu co czują głęboko w sercu. Jedne z opowiadań są bardziej beztroskie, inne zaś przywołują w czytelniku pewną nostalgię, zmuszają do rozmyślań nad życiem i tym co najważniejsze i najcenniejsze.
Wszystkie z opowiadań bardzo mi się podobały, każde z nich miało w sobie to coś! Jednak najbardziej zapadły mi w pamięć cztery historię: "Sklepik z marzeniami" @annaszafranskaauthor , "Góra z napisem LOVE" @lingasloniewska_writer , "Pod śniegiem" @elzbieta.rodzen oraz "Temperówka" @nataszasocha.
Jestem pewna, że Wy również czytając tą antologie będziecie urzeczeni losami bohaterów oraz piękna i niepowtarzalną otoczką w postaci gór! Serdecznie polecam!

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-12-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

To ostatnia antologia po jaką przyszło mi sięgnąć w tym roku. Idealna na zimowy okres świąteczny, bo właśnie w tym czasie umiejscowione są wszystkie opowieści. W książce znajdziecie dziewięć, zupełnie różnych historii, które łączą góry. A piękno gór i niesamowity klimat odwiedzanych przez bohaterów miast sprawia, że pojawia się tęsknota i budzi się chęć, by samemu w te góry się wybrać. A w międzyczasie, można w nie wyruszyć wraz z postaciami "Miłości na horyzoncie" i jestem przekonana, że będą to wyjątkowe chwile.
Kogo poznamy? Artura, lekarza, który kiedyś kochał góry. Pomimo upływu lat, nie do końca pogodził się z tym, jakie karty podarował mu los. Czy w końcu odnajdzie spokój? Oliwię, specjalistkę od PR, która postanawia swój pierwszy od dawna urlop, spędzić z przyjaciółmi w Zakopanem. W najśmielszych oczekiwaniach nie planowała jednak, że ten wyjazd przybliży ją do spełnienia nastoletnich marzeń. Łukasza, ratownika górskiego, który doświadcza prawdziwie złamanego serca. I będzie to dla niego okazja, by przemyśleć swoje życiowe wybory. Igę, która uda się na wycieczkę integracyjną z pracy. Dzięki temu ma szansę zacieśnić znajomość z kolegą. Ale czy na pewno ten plan się powiedzie? Wraz z czterdziestoletnią rozwódką, w pięknym, górskim krajobrazie, doświadczymy swoistego katharsis. W końcu odpowiednia perspektywa może zmienić nawet najgorsze położenie. Natomiast Ola miała zamiar spędzić święta z ukochanym. Jednak ani pretendujący do tego miana mężczyzna, ani pogoda, nie byli jej przychylni. Klaudia natomiast, lecząc ból po rozstaniu, będzie próbowała poukładać wszystko w swojej głowie i zmienić postrzeganie przede wszystkim siebie. Czy nieoczekiwane spotkanie jej w tym pomoże? Kaja, zmierzając do miejscowości, która kiedyś nazywała domem, ma tam do osiągnięcia cel czysto zawodowy. Ale czy zderzenie z przeszłością nie będzie miało czasem wpływu na jej przyszłość? Maja, wzięta fotografka, w dobrym momencie dostaje ciekawą propozycję zawodową. Jej życie prywatne się rozpada i potrzebuje ukojenia w znanej z dawnych lat okolicy. Czy znowu odnajdzie swoje szczęście w pięknej Solinie?
Mam nadzieję, że powyżej prezentowane opisy, rozbudzą Waszą ciekawość. Jednak to, co dla mnie najbardziej wyróżnia tę antologię jest fakt, że nie jestem Was w stanie wskazać najbliższej memu sercu opowieści. Każda prezentowana historia, naprawdę każda z nich, znalazła miejsce w moim sercu, wzbudziła emocje i jest zwyczajnie wyjątkowa. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki, zauroczona każdym opowiadaniem oraz poznanymi w niej bohaterami. Absolutnie wszystkie historie zasługują na pełnowymiarowe książki, są niezwykłe, kojące i magiczne. Ogromnie polecam ten zbiór opowiadań, bezsprzecznie jest on najlepszym, jaki przyszło mi czytać w tym roku.

Avatar użytkownika - Bibliotecznie
Bibliotecznie
Przeczytane:2021-11-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Miłość na horyzoncie" to antologia opowiadań, w których pierwsze skrzypce grają góry i... miłość ;-) Dziewięć poczytnych polskich autorek stworzyło teksty, w których buzują emocje, a bohaterowie muszą podejmować trudne decyzje. Tłem dla ludzkich dylematów są oczywiście górskie okolice.

Każde opowiadanie zawiera historię osób, które połączyły lub rozdzieliły wspólne doświadczenia lub wspomnienia, ewentualnie spotkały się przypadkiem po latach. Niektórych przytłoczyły wybory, których musieli dokonać lub zgodzić się na czyjąś decyzję, a innym zawalił się na głowę cały świat. Mimo problemów próbują jednak ułożyć sobie życie, znaleźć złoty środek albo przynajmniej przetrwać najgorszą nawałnicę, aby później móc pozbierać to, co zostanie do uratowania.

Nie wszystkie opowiadania przypadły mi do gustu. Możliwe, że jest to spowodowane tym, iż lubię historie wielowątkowe, a w tak krótkiej formie, jaką jest opowiadanie, trudno się rozpisać. Znalazły się jednak teksty, które mnie zaciekawiły i zostały w pamięci. I mam nadzieję, że autorki pomyślą nad rozwinięciem ich w powieść. Chętnie spotkałabym się ponownie i na trochę dłużej ze stworzonymi przez nie bohaterami.

Nie jestem miłośniczką wspinaczek po szczytach, ale mimo tego, że się kompletnie na tym nie znam, trochę mało mi było górskiego klimatu. Może zabrakło siermiężnych schronisk na szlaku? Bohaterowie opowiadań mieszkali w wygodnych pensjonatach, a to kojarzy się bardziej z zimowymi filmami okołoświątecznymi i ogniem migoczącym w kominku.

Podsumowując, jeśli lubicie krótkie historie o ludziach takich jak my, którzy muszą zmierzyć się z trudnościami, aby wrócić na właściwą ścieżkę, to te opowiadania Wam się spodobają. Pozwolą oderwać się na chwilę od szarej codzienności i ruszyć szlakiem górskiej przygody.

Avatar użytkownika - magdalenalesz
magdalenalesz
Przeczytane:2022-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 2022,
Dziecko Last Minute
Natasza Socha0
Okładka ksiązki - Dziecko Last Minute

Kalina ma 46 lat i jest w ciąży z mężczyzną, którego poznała zaledwie kilka tygodni temu. Nieodpowiedzialność? Kryzys wieku średniego? A może późne...

Reguły pożądania
Anna Bellon0
Okładka ksiązki - Reguły pożądania

Kamila Rudnicka od roku pracuje jako asystentka dyrektora finansowego BRM Industries. Jest obowiązkowa, lojalna i zdeterminowana. Właśnie kogoś takiego...