Na granicy sumienia

Brutalny świat, pełen śmierci, intryg i brudnego seksu. Taki, którego nikt nie chce poznać. Jeśli już na starcie ma się przechlapane, to wątpliwe jest, że później życie będzie usłane różami. Tak też było w przypadku Karoliny - nastolatki z trudną i bolesną przeszłością, mieszkającej z rodziną zastępczą i szukającej swojej drogi. Borys już od wielu lat zasila szeregi polskiej mafii. Ma za sobą burzliwą przeszłość i kompletnie niezależną od niego przyszłość. Jedyną osobą, która się dla niego liczy, jest syn. Co więc musi się zdarzyć, by połączyć losy tych dwojga? I co z tym wszystkim ma wspólnego kandydat na prezydenta Polski?

Informacje dodatkowe o Na granicy sumienia:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-01-25

Kup książkę Na granicy sumienia

Na granicy sumienia - opinie o książce

Karolina wracając z imprezy na zakończenie szkoły, zostaje porwana.
Przebywając w tragicznych warunkach, obskurnym burdelu, dziewczyna modli się o ratunek.
Gdy jest już prawie na wyczerpaniu psychicznym, pojawia się on.
Borys.
Mimo że Borys należy do grupy porywaczy, ratuje dziewczynę z tego tragicznego miejsca.
Od teraz Karolina zostaje więźniem w domu Borysa.
Mimo że dziewczyna jest porwana, to mężczyzna traktuje ją dobrze i dba o nią.

O co w tym wszystkim chodzi?
Dlaczego akurat Karolina, zwykła nastolatka, została celem?

Od samego początku wciągnęłam się w tę historię.
Poczułam do Karoliny sympatie i razem z nią przeżywałam, ból, strach i radość.
Relacja Karoliny z Borysem momentami doprowadzała mnie do szału, ale były też momenty, gdzie z wypiekami na twarzy przewracałam kartki, bądź piszczałam z radości jak nastolatka.
Książka bardzo trzyma w napięciu i, mimo że można było przewidzieć, jak historia się zakończy, to bawiłam się rewelacyjnie!
Nie mogę się doczekać kontynuacji.

Ocenka: 9/10

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2023-03-19,

**PATRONAT MEDIALNY**
Dziś przyszła pora napisać kilka słów o moim kolejnym patronacie medialnym.
"Na granicy sumienia" to istna petarda... ja jestem zachwycona, bo dostałam to, czego oczekiwałam od mafijnego romansu, i wierzcie mi, nie są to słowa na wyrost...
Dziewczyna pragnąca stanąć na nogach i rozpocząć dorosłe życie, niebezpieczni i brutalni mężczyźni, ciemne interesy, mafia, która pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie i za każdym razem żąda więcej i więcej, ognisty romans, mnóstwo tajemnic, intryg i niedomówień- to sprawiło, że przeczytałam tę książkę w kilka godzin, i to, co mnie cieszy, chcę na już poznać kontynuację. Czuję wielki niedosyt, a ciekawość mnie dosłownie zżera.
Świetny pomysł na fabułę, mamy tu do czynienia z tym przysłowiowym czymś. Czymś, co porywa czytelnika w swoje szpony i nie puszcza go do samego końca.
Świetnie skonstruowana akcja wciąga i intryguje od pierwszych stron, sukcesywnie nabiera tempa, zaskakuje zwrotami, budząc czasami ogrom skrajnych emocji. Wplątanie w fabułę wątków politycznych, jak dla mnie jest strzałem w dziesiątkę.
Bohaterowie są bardzo ciekawi i fajnie poprowadzeni, choć nie zawsze podobało mi się zachowanie głównej bohaterki, zwaliłam to na jej młody wiek. Autorka świetnie ukazała to, jak bardzo ta główna dwójka do siebie na pasuje, jednak relacje i zależności, które między nimi zachodzą, wpływają na nich i ich postępowanie oraz ogólne zachowanie, jak bardzo się oboje zmieniają pod swym wpływem.
Naprzemienna narracja pozwala "wejść" w ich głowy, zrozumieć ich emocje, motywy, którymi się kierują, pragnienia i strachy. Okazuje się, że Borys nie jest taki straszny, jak się kreuje, a Korola nie jest jednak głupiutką i niedojrzałą nastolatką.
Innych postaci jest również sporo, każda z nich jest barwna, wnosząca wiele emocji do tej historii. Wszystkie one tworzą barwne i ciekawe tło dla głównej pary.
Jedyny zarzut, jaki mam w tym momencie, to to, że pierwszy tom jest zdecydowanie za krótki.
Tak poza tym nie mam żadnych więcej zarzutów co do całości.
Świetne i barwne opisy nadają powieści mrocznego i ciekawego klimatu, jasno dając do zrozumienia, że nie mamy do czynienia tutaj z grzecznymi chłopcami.
Sceny erotyczne są mocne i pikantne, ale opisane są w taki sposób, że nie można poczuć zniesmaczenia czy zażenowania w trakcie lektury.
Pani Aleksandra fantastycznie buduje napięcie, zaskakuje, zapewnia w swej powieści istną emocjonalną huśtawkę. Rozgrzewa wyobraźnię, a przy okazji pozwala się wyluzować po trudnym dniu, a tych zdecydowanie w ostatnim czasie chyba nam wszystkim nie brakuje.
Autorce gratuluję fantastycznego początku i z wielką niecierpliwością czekam na kontynuację. Szczerze wierzę, że będzie o tej książce jeszcze głośno;)

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Jeden z lepszych romansów, jakie miałam okazję ostatnio przeczytać. Jest gorąco, namiętnie i momentami naprawdę niebezpiecznie.

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2023-02-12,

Losy Karoliny nie były kolorowe. Nastolatka wychowywała się w rodzinie zastępczej. Pewnego feralnego wieczoru, na imprezie w lesie próbowano ją zgwałcić. Kolega Andrzej został postrzelony przez zbirów, a ona porwana trafia do domu publicznego.
Borys to gangster, który nie liczy się z nikim, dla niego najważniejsze jest bezpieczeństwo synka Miłosza.
Drogi tych dwojga zetkną się w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Czy Karola będzie czuła się bezpiecznie, będąc pod skrzydłami mafiosa?

„To uczucie między nami było na tyle zawiłe, że nie potrafiłam go nazwać nawet przed samą sobą”.

Czytając „Na granicy sumienia” dowiecie się, dlaczego Borys jest taki, a nie inny, dlaczego wstąpił w szeregi mafii, co nim kieruje, dlaczego matka Miłosza ich zostawiła i kogo Karolina mu przypomina. Poznacie także biologicznych rodziców nastolatki. Kim oni są?

To historia o zagubionych duszach, które próbują zrozumieć sens życia i znaleźć tę prawdziwą, jedyną miłość. Całej tej otoczce towarzyszy niebezpieczeństwo, od którego niełatwo jest się uwolnić. Czy narastające uczucie ma szansę przetrwać w tym półświatku?

Gorąco polecam na chwile relaksu i poryw namiętności. Przyjemna i lekka w odbiorze. Z cierpliwością czekam na kontynuację. ❤️‍🔥

Twórczość Autorki nie była mi dotąd znana. Dlatego z chęcią sięgnęłam po książkę, bo byłam ciekawa co znajdę w środku. Jakie są moje odczucia po lekturze? Zapraszam do mojej opinii.

Zacznę od tego, że akcja dzieje się Polsce. Karolina, to młoda, pełnoletnia dziewczyna, która od najmłodszych lat miała bardzo ciężkie i trudne życie. Ciągle wyśmiewana przez rówieśników, niekochana i porzucona przez własnych rodziców, zamieszkująca w rodzinie zastępczej. Mimo ciągłych niepowodzeń i trudności, wciąż szukała swojej drogi i miejsca na ziemi.

Z kolei Borys to mężczyzna, który od wielu lat jest jednym z członków grupy mafijnej. Również, tak jak Karolina, ma za sobą bardzo bolesną i trudną przeszłość. Jego przyszłość zaś jest od niego całkowicie niezależna i niewiadoma. Jedyną osobą, która liczy się dla niego ponad wszystko jest jego mały syn Miłosz. W jakich okolicznościach spotkają się Karolina i Borys? Czy coś ich połączy? Jaki finał przygotowało dla nich przeznaczenie? Odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania, znajdziecie właśnie w lekturze.

Książka jest bardzo osadzona w mafijnym świecie. Zawiera sporo wulgaryzmów oraz scen przemocy. Ukazuje jak ważną rolę odgrywają pieniądze. I do czego są zdolni przestępcy, aby je zdobyć. Mamy tutaj też do czynienia z narkotykami i prostytucją. Wszystko się ze sobą jakoś wiąże, tworząc spójną całość. Czytałam już wiele romansów mafijnych, jednak za każdym razem coś mnie zaskoczy lub zszokuje. Tak było i tym razem. Niemniej jestem zadowolona z lektury, bo mogłam poznać twórczość kolejnej nieznanej mi dotąd Autorki. Doczytałam, że jest to pierwsza część. Z chęcią przeczytam również następną, aby dowiedzieć się, jak zakończyły się niektóre wątki i jak będzie ostateczny finał tej historii. Lekturę czyta się dosyć szybko, przy czym fabuła jest dość wciągająca. Jeśli lubicie niebezpieczeństwo, adrenalinę, mafię oraz ostrą jazdę, to ta lektura Wam się spodoba ;) Bardzo dziękuję Wydawnictwo WasPos za egzemplarz do recenzji. Przyznaję 7 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów i czekam na część drugą. ;)

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-01-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Romans mafijny jakiego jeszcze nie znacie
💥Autorka funduje czytelnikowi emocje towarzyszące bohaterom,którzy są lub pojawili się w świecie mafijnym.Obserwujemy ich zachowanie oraz miotanie się pomiędzy pojawieniem się dotąd nieznanego uczucia wraz z gorącymi scenami,które podgrzewają atmosfere.Wydawałoby się,że można w tej historii przewidzieć fabule,jadnak przebieg akcji zaskakuje.
Dzięki poznaniu przeszłości Borysa przekonamy się,że w swoim życiu nie zawsze można decydować o tym co trzeba zrobić.Aby chronić najbliższe osoby często pomimo wyrzutów sumienia trzeba robić to,co inni każą.Nawet groźny gangster może się wachać przed wykonywaniem zadania…

Książka powoduje szybsze bicie serca wraz z następującymi wydarzeniami,poznawaniem szczegółów z życie półświatka gangsterskiego i hierarchia,której nie można lekceważyć.Sprawia,że inaczej spojrzymy na romans mafijny.Ta historia mogłaby wydarzyć się naprawdę,ponieważ bardzo realnie wszystko jest opisane.
Czytając,miałam wrażenie jakbym czytała o kimś bardzo bliskim.Do samego zakończenia miałam nadzieje na happy end!Niestety ostatnie słowa w lekturze sprawiły,że wiem jeszcze mniej niż myślałam.Bardzo czekam na kontynuacje historii Karoliny i Borysa,ponieważ trzymam za nich mocno kciuki,aby znaleźli wspólna przyszłość pomimo niesprzyjających warunków.
Gorąco polecam książkę.
Będziecie nią zafascynowani

Autorka przeniosła nas do świata, gdzie mafia rządzi się swoimi prawami. Trzeba trzymać głowę na karku i sumiennie pilnować wszystkich powierzonych interesów. Borys doskonale o tym wie, mimo że w ten świat został wciągnięty przez swoją była partnerkę, która porzuciła go wraz z małym synem. I chodź nie raz zastanawiał się, ze lepiej dla dobra dziecka wymiksować się z tego i uciec najdalej, zapewniając mu byt. Wiedział, ze każdy jego zły krok odbije się na życiu jego syna wiec trwał w tym dalej. Narkotyki, ćpanie, chlanie, zabijanie i dziewczyny na noc to chleb powszedni.

Do dnia...

Karolina to młoda dziewczyna, ambitna i dojrzała. W życiu nie miała lekko. Mieszka w rodzinie zastępczej wraz z pięciorgiem innych adoptowanych dzieci. Kończy szkole średnią i wybiera się na ognisko, gdzie świętować będzie ukończenie tego etapu.

I kiedy myśli, ze limit nieszczęść się skończył upojona lekko alkoholem prawie zostaje zgwałcona przez kolegę. Prawie ponieważ zostaje uratowana i porwana przez mafie...

Trafia pod opiekę Borysa. Który traktuje ją lepiej niż pozostali bandyci. Zapewnia jej wszystko co potrzebuje byle by tylko była grzeczna i nie chciała uciec. Staje się kartą przetargową, w sprawie jej ojca o  którym nawet nie miała pojęcia ze żyje a co dopiero ze jest wysoko postawionym politykiem . Po jakimś czasie wspólnicy dostrzegają, ze Borys inaczej traktuje dziewczynę, a wtedy pojawia się Iza, była partnerka, matka ich syna.

W książce dużo się dzieje, nie możemy narzekać na brak akcji. Pojawiają się brutalne sytuacje oraz wątek miłosny . Pierwszy raz miałam styczność z książka tej autorki i muszę powiedzieć ze podoba mi się styl w jakim jest napisana, dostrzegłam również kilka literówek.

Zaskakujące zakończenie, które jest zapowiedzią kolejnej części.

Jestem bardzo ciekawa i napewno sięgnę po kontynuacje.

Na granicy rozsądku
Aleksandra Palasek0
Okładka ksiązki - Na granicy rozsądku

Ciąg dalszy losów Karoliny i Borysa, które pokochały rzesze czytelniczek. Problemy Karoliny wciąż się piętrzą. Ukrywanie prawdy o swoim związku z Borysem...

Związani bólem
Aleksandra Palasek0
Okładka ksiązki - Związani bólem

Historia inspirowana prawdziwym życiem. Powieść porusza tematykę alkoholizmu i piekła, z którym muszą się mierzyć dzieci alkoholików. Joanna zamiast...