Na skraju ciszy

W lesie w Midsommarkransen pod Sztokholmem policja znajduje poćwiartowane zwłoki młodej kobiety. Okazuje się, że to studentka, która zaginęła dwa lata wcześniej. Fredrika Bergman i jej koledzy z ekipy śledczej zastanawiają się, co sprawiło, że spotkał ją tak okrutny los. Wkrótce w tym samym miejscu policja odkrywa kolejne zwłoki. Miejsce zbrodni kryje wiele tajemnic, których wyjaśnienia należy szukać kilkadziesiąt lat wcześniej… W domu opieki przebywa stara kobieta. Kiedyś była uznaną autorką bajek dla dzieci. Od trzydziestu lat nie wypowiedziała ani jednego słowa… Ekipa śledcza powoli dochodzi do strasznej prawdy, aż w końcu pozostaje do rozwiązania tylko jedna kwestia: kto będzie następną ofiarą zbrodniarza z Midsommarkransen?

Informacje dodatkowe o Na skraju ciszy:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-02-07
ISBN: 978-83-7839-445-7

Kup książkę Na skraju ciszy

Na skraju ciszy - opinie o książce

Avatar użytkownika - zuzankawes
zuzankawes
Przeczytane:2015-07-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek - 2015 rok, Mam,

Zapraszam do świata ciszy. Świata, w którym tkwi tajemnica śmierci młodej dziewczyny, której poćwiartowane zwłoki znalezione zostają pewnego dnia przez przypadkowego spacerowicza w lesie pod Sztokholmem. Gdy ekipa śledcza z właśnie wracającą do pracy po długim urlopie macierzyńskim Fredriką Bergman zacznie wnikać w ów świat zawiłości i tajemnic, cisza będzie musiała zostać przerwana. Na jaw wychodzić będą obrzydliwości, które u normalnie funkcjonujących ludzi wzbudzają trwogę i przeraźliwy krzyk. U innych zaś, jak u zapomnianej przez świat autorki książek dla dzieci, efekt będzie odwrotny. Kobieta oskarżona przed laty o brutalne zabójstwo męża, pogrąży się w ciszy na długie lata. W jaki sposób morderstwo młodej studentki wpłynie na życie staruszki i jakie konsekwencje dla otoczenia przyniesie śmierć dziewczyny, dowiecie się słuchając fantastycznej powieści Kristiny Ohlsson Na skraju ciszy”. To audiobook, który i was zaprowadzi na skraj ciszy, a kiedy ktoś próbował będzie was oderwać od słuchania, usłyszy wiekopomne: „ciii. Nie przeszkadzaj, słucham”.

Fabuła książki jest pasjonująca. Początkowo leniwa akcja, z czasem nabiera piorunującego tempa. Z każdym rozdziałem zaczyna się robić coraz ciekawiej, a czytelnik wciągany jest w fantastyczną intrygę, która zaczyna niemożliwie nurtować. Kim była ofiara, dlaczego spotkał ją tak okrutny los, jak poradzi sobie ekipa śledcza z nowymi odkryciami, co wspólnego z całą sprawą ma staruszka w domu starców i kim jest kobieta z prologu, która odkrywa tajemnicze nagranie snuff. Pytania mnożą się w nieskończoność. Zamiast zrozumieć sprawę, zaczyna się wiele komplikacji i niewiadomych. Śmierć studentki i jej dość złożone relacje z wieloma ludźmi, powrót do pracy Friedriki po urlopie macierzyńskim, niedomówienia w małżeństwie, te i wiele innych aspektów czynią z tego kryminału ciekawą książkę o ludziach i ich życiu, dążeniu do szczęścia, tajemnicach, etc.

Jedynym zgrzytem podczas słuchania, był dla mnie głos lektorki. Choć Marta Wardyńska dwoi się i troi, by słuchanie było ogromną przyjemnością, jednak brakowało mi w jej interpretacji tego przysłowiowego „czegoś.” Najprawdopodobniej jest to efekt mojego przyzwyczajenia do męskich głosów w audiobookach, zwłaszcza zaś w twardych kryminałach, gdzie kobiecy głos wydaje się być zbyt delikatny do treści. Być może wy interpretację Wardyńskiej kupicie w całości? A może jak ja, zdecydowanie preferujecie mężczyzn w audiobookach? Tak, czy inaczej Na skraju ciszy polecam gorąco, bo książki słucha się świetnie, a z czasem nawet głos lektorki przestaje skupiać na sobie uwagę. Bardzo dobra rzecz.

Avatar użytkownika - _Saszka_
_Saszka_
Przeczytane:2013-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Gratka dla fanów szwedzkich kryminałów. Ci ambitni pewnie nie będą musieli czekać do końca na odgadnięcie, kto jest mordercą, ale w miarę upływu stron sprawa okazuje się bardziej skomplikowana, podejrzanych przybywa, a i ofiara nie pozostanie tylko jedna.

Świetna.Uwielbiam czytać takie książki.Z niecierpliwością czytam rozdział po rozdziale i nie mogę się doczekać rozwiązania zagadki

Avatar użytkownika - Sebastian34
Sebastian34
Przeczytane:2020-02-07, Ocena: 6, Przeczytałem,

Właśnie skończyłem czytać książkę szwedzkiej pisarki Kristyny Ohlsson ,pt. "Na skraju ciszy". I była to moja pierwsza książka tejże pisarki, którą przeczytałem. Miałem szczęście, że ją przeczytałem, bo to naprawdę bardzo dobra książka, jedna z najlepszych jakie przeczytałem.

Avatar użytkownika - majka1654
Przeczytane:2013-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Zagadka Sary Tell
Kristina Ohlsson0
Okładka ksiązki - Zagadka Sary Tell

Pierwsza część nowego dwutomowego cyklu znanej autorki.  Tamtego dnia, gdy wszystko się zawaliło, padał deszcz. W kancelarii adwokata Martina Bennera...

Pojedynek z Diabłem
Kristina Ohlsson0
Okładka ksiązki - Pojedynek z Diabłem

Nowa seria bestsellerowej szwedzkiej autorki. Co tak naprawdę wydarzyło się w dniu, w którym czteroletni Mio zginął z przedszkola? Adwokat Martin Benner...

Forget Me Not
Julie Soto