Narodziny hordy

Choć młody wódz Thrall położył kres przekleństwu demonów, które przez pokolenia nękało jego lud, orkowie nadal zmagają się z grzechami swej krwawej przeszłości. Jako siejąca zniszczenie Horda rozpętali kilka wyniszczających wojen przeciwko swemu odwiecznemu wrogowi – Przymierzu. Jednak wściekłość i żądza krwi, które pchnęły orków do niszczenia wszystkiego, co stanęło im na drodze, niemalże pochłonęły ich samych.

Dawno, dawno temu w idyllicznym świecie Draenoru szlachetne klany orków żyły w pokoju ze swymi tajemniczymi sąsiadami: draenei. Jednak niegodziwi wysłannicy Płonącego Legionu mieli inne plany co do obu żyjących w nieświadomości ras. Władca demonów Kil’jaeden zapoczątkował łańcuch wydarzeń, którego efektem miało być nie tylko zniszczenie rasy draenei, ale również przeobrażenie orczych klanów w jedną niepowstrzymaną machinę nienawiści i zniszczenia.

Wyjątkowa opowieść o magii, sztuce wojennej i bohaterstwie, oparta na bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej serii gier firmy Blizzard Entertainment. Blizzard Entertainment prezentuje serię Blizzard Legends.

Po 25 latach tworzenia znakomitych, wielokrotnie nagradzanych gier takich jak "World of WarCraft", "StarCraft" i "Diablo", Blizzard Entertainment ponownie wydaje swoje najlepsze książki, tym razem w kolekcjonerskiej szacie graficznej. Wśród nich znajdują się bestsellerowe powieści z listy "New York Timesa", które wciągną każdego fana fantastyki – nie tylko fanów gier Blizzarda. Zaś ci ostatni – starsi i młodsi – będą mieli okazję poznać wykraczające poza ramy gier historie ich ulubionych bohaterów.

Informacje dodatkowe o Narodziny hordy:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2017-02-15
ISBN: 978-83-65315-96-0
Tytuł oryginału: Rise of the Horde
Tłumaczenie: Dominika Repeczko

Kup książkę Narodziny hordy

Narodziny hordy - opinie o książce

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2017-06-09, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2017, Mam,
Wielkie zaskoczenie. Spodziewałem się szmiry, przez którą ciężko będzie przebrnąć, a dostałem całkiem fajną historię, która pozwoliła mi na dodatek obejrzeć film. Bo bez książkowego wstępu nijak nie dałbym rady obejrzeć wersji kinowej. Ciekawie opisana przyczyna powstania hordy. Autorce udało się nawet wywołać trochę emocji, polubiłem bohaterów chyba zaopatrzę się w kolejne części. Pozycja obowiązkowa dla miłośników uniwersum!
Star Wars. Mroczny uczeń
Christie Golden0
Okładka ksiązki - Star Wars. Mroczny uczeń

Jedynym sposobem na pokonanie najniebezpieczniejszego wojownika Sithów może być sojusz z ciemną stroną. Dawny Mistrz Jedi - Hrabia Dooku rośnie w siłę...

Cisza przed burzą
Christie Golden0
Okładka ksiązki - Cisza przed burzą

Nadszedł dzień zapłaty dla Azeroth! Azeroth umiera. Siły Hordy i Przymierza odniosły zwycięstwo nad zastępami Płonącego Legionu, ale pod powierzchnią...