Niebezpieczne związki

Miłość buduje, umacnia, uszczęśliwia, daje radość i poczucie spełnienia. To prawda. Ale nie cała. I nie do końca. Miłość może też niszczyć, burzyć, wichrzyć, a nawet zabijać. Nieważne, że robi to w jedwabnych rękawiczkach o ledwo uchwytnym zapachu płatków róż. Niebezpieczeństwo zawsze jest blisko, zagrożenie zawsze jest realne, ciemne chmury w każdej chwili mogą nadciągnąć zza horyzontu.

Mogą. Ale nie muszą.

Informacje dodatkowe o Niebezpieczne związki:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-08-11

Tagi: Romans erotyczny bóg

Kup książkę Niebezpieczne związki

Niebezpieczne związki - opinie o książce

Avatar użytkownika - ksiazkowa_nutka
ksiazkowa_nutka
Przeczytane:2022-06-12, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,

Lubicie czytać antologie? Ja bardzo lubię, bo nie raz można odkryć fajne perełki... Autorów czy autorki, których styl spodoba nam się na tyle, że będziemy chcieli więcej i sięgniemy po pozostałe książki z ich twórczości.

"Niebezpieczne związki" to kolejna antologia, po którą sięgnęłam, a wszystko przez to, albo lepiej powiedzieć, wszystko dzięki... Kindze, Kindze Litkowiec oczywiście. No przecież nie mogłabym przejść obojętnie koło książki, w której jest jej opowiadania. Ta kobieta jak mało kto idealnie wpasuje się za każdym razem w mój gust czytelniczy. Tym razem również się nie zawiodła.

Poza opowiadaniem Kingi, bardzo podobały mi się jeszcze dwa opowiadania: Edyty Folwarskiej i Magdaleny Winnickiej. Reszta nie zrobiła niestety na mnie większego wrażenia. Nie były złe, no ale czegoś mi w nich zabrakło.

Podsumowując całą antologię, to uważam, że była taka bardzo średnia. Chyba najsłabsza jaką do tej pory czytałam.

Niemniej oczywiście polecam Wam, abyście sami sięgnęli i się przekonali czy Wam się spodoba bardziej. Gusta są różne więc może akurat ;)

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-02-13,

Antologia „Niebezpieczne związki”

„Ale do ciebie mam większą słabość. Ty zostaniesz tu ze mną na zawsze.”

„Niebezpieczne związki” to zbiór dziesięciu opowiadań o miłości, która jest niepokojąca, a osoba będąca w związku ma coś na sumieniu. Historie przepełnione pikantnymi scenami, uknutą intrygą, z pewną dozą humoru, a także grozą i szaleństwem, strachem i kłamstwami.

Nie wymienię, które bardziej mi się podobały, bo każdą z nich czytało mi się dobrze. Po prostu dobrze. Bez żadnego "wow", ponieważ schemat był ten sam.

Nadchodzą Walentynki, więc myślę, że ta książka nada się na zrelaksowanie. Idealna na raz. 👍

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2021-11-07,

♥️🔥 RECENZJA 🔥 ♥️

Autor: 10 wspaniałych autorek 🙂
@paulina_swist @rhythm_of_my_life_ @karina_hiddenstorm @i.m.darkss @edyta.folwarska @agatasuchockawriter @annawolf.autor @patrycjastrzalkowska @alicja_sinicka @winnickamagdalena_autor

Wydawnictwo: @wydawnictwomuza
@grzeszne_ksiazki

Niebezpieczne związki

Jest to antologią, którą napisało aż 10 Wspaniałych autorek 🙂. Każde opowiadanie jest inne. Niektóre z tych autorek znam bardzo dobrze, a niektóre poznałam dopiero, czytając tę antologię.

Bardzo się cieszę, że mogłam ją przeczytać. Ta książka jest bardzo fajna. Czytało mi się ją dobrze i za szybko. Te opowiadania są zdecydowanie za krótkie, jak się w czułam w jakieś, to okazało się, że już jest koniec.

Co do autorek czekam na więcej waszych książek, czy takich opowieści. Każde opowiadanie jest o kimś innym i czymś innym. Były takie, które mi się bardzo podobały i takie co mniej. Bardzo miło mi się czytało opowieśćautorek, których jeszcze nie znałam. Jeśli lubicie czytać o niegrzecznych kobietach i mężczyznach, to antologia jest dla Was. Według mnie te książkę powinny czytać osoby od 16 lat niemniej. Książka zawiera treści erotyczne.

Mój top 3 najlepszych opowiadań:
1. Kinga Litkowiec @rhythm_of_my_life_
2.Edyta Folwarska @edyta.folwarska
3.K.C. Hiddenstorm @karina_hiddenstorm
Czekam na więcej 🙂 ❤.

Polecam Wam zapoznać się z tą antologią, a w szczególności polecam tym, którzy uwielbiają i kolekcjonują antologię.

Zawsze trzeba pamiętać, że każdy z nas na inny gust, i to, co nam się podoba.

Dziękuję wydawnictwu @wydawnictwomuza @grzeszne_ksiazki za egzemplarz ♥️.

Wiele książek temu czytałam antologie, stąd też gdy tylko otrzymałam propozycję zrecenzowania tej antologii bez zastanowienia się zgłosiłam. Uwielbiam tego typu książki za możliwość zapoznania się ze stylem pisania autorów / autorek. Jest to zbiór dziesięciu krótkich opowiadań, a łączy je wspólny temat jakim są tytułowe „Niebezpieczne związki”.

Przyznam, że już twórczość większości autorek miałam okazje czytać, ale były również takie, z którymi styczność miałam po raz pierwszy.

Z tych dziesięciu opowiadań podobało mi się pięć.

Pierwsze z nich to „Znajomy nieznajomy” Anny Wolf. Lisa postanawia skończyć wcześniej swój urlop, bo dowiedziała się, że rodzice chcą sprzedać rodzinną firmę i tak zmuszona jest wrócić z gorących Włoskich terenów. Oczywiście na wakacjach miała namiętny romans z pewnym Luciano, jednak dla niej była to jednorazowa historia na urlop, lecz on wiązał z nią większe plany. Ta historia była bardzo tajemnicza a takiego zakończenia się zupełnie nie spodziewałam.

Drugie, które przypadło mi do gustu to „Niebezpieczne związki … przyczynowo - skutkowe” Magdaleny Winnickiej i tu podobało mi się to, że opowiadanie nawiązuje do książek autorki z serii Grzechy Mafii. Jednakże jak dla mnie to był zdecydowany plus bo znam tę serię, aczkolwiek osoby, które nie znają tej trylogii, mogą czuć się trochę rozczarowane. Przyznam, że sama czytając opowiadanie, które nawiązuje do jakiejś książki, której nie znam trochę się denerwuję, bo oczekuje krótkiej i jasnej historyjki, a nie nawiązań do innych książek i zwyczajnie w świecie nie wiem o co w takim opowiadaniu może chodzić. Jednak gdy znam książkę, do której nawiązuje opowiadanie to mi już to zupełnie nie przeszkadza.

Następne opowiadanie, które mi się podobało to Edyty Folwarskiej „Fatalne zauroczenie”. Tu młoda dziewczyna traci pracę i postanawia zapić swoje smutki w barze, tam poznaje Benka, z którym decyduje się spędzić jedną noc. Jednak dziewczyna zostaje potraktowana jak kobieta lekkich obyczajów i w swej torebce znajduje zapłatę za spędzoną noc, a dodatkowo kontaktuje się z nią pewien klub, który szuka osób do pracy. To opowiadanie czytałam z zapartym tchem.

Kolejne opowiadanie to „Pułapka” Kingi Litkowiec. To historia tajnej agentki, która pod przykrywką ma za zdanie wyciągnąć jak najwięcej informacji od pewnego gangstera. Nie jest to jednorazowa akcja, a raczej długoterminowe przedsięwzięcie. Jednak nikt nie podejrzewa, że Mia może obdarzyć uczuciami swój cel. Bardzo mi się podobało to opowiadanie i najchętniej przeczytałabym ciąg dalszy.

I ostatnie opowiadanie należy do Pauliny Świst. „Gra” to historia pani adwokat, która z pomocą detektywa decyduje się schwytać seryjnego mordercę na własną rękę. Plan mają zaplanowany bardzo skrupulatnie, jednak nie są w stanie przewidzieć wszystkiego. Muszę przyznać, że przy czytaniu tego opowiadania nie raz serce zaczęło mi bić szybciej.

Reszta opowiadań jak dla mnie była przeciętna. Jeszcze jedno mi się podobało i wymieniłabym je nawet tam wyżej, ale zupełnie nie pasuje mi tematyką do pozostałych. Zwyczajnie nie znalazłam tam niebezpiecznego związku. Ale jak już wyżej wspominałam, antologie są świetnym sposobem na zapoznanie się z twórczością autorów.

Avatar użytkownika - sistersasbook
sistersasbook
Przeczytane:2021-08-30, Ocena: 3, Przeczytałam,

Dzisiaj przychodzimy do Was z książka, która dla nas jest czymś totalnie nowym i nieoczywistym, a mowa oczywiście o książce,, NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI ". Myślę, że przedstawienie Wam autorek jednak zostawimy na koniec 😉
Możliwość przeczytania oraz pokazania Wam tej rewelacyjnej pozycji oczywiście dało nam niezastąpione @wydawnictwomuza . BARDZO DZIĘKUJEMY 😍📚

W tym momencie recenzji przede wszystkim dotyczącej romansów bądź erotyków właśnie pisały byśmy o tym co dzieje się w książce, o całej akcji, trochę o bohaterach. Ale tym razem ciężko byłoby w jednej recenzji opisać np. charaktery postaci. Ale zacznijmy od początku. Dla tych którzy nie wiedzą, książkę napisało aż 10 kobiet. Kobiet, które możemy spokojnie nazwać rewelacyjnymi autorkami wielu książek. Dla nas przeczytanie i zetknięcie się z tego typu książką było czymś totalnie nowym i zaskakującym. Z ręką na sercu możemy Wam powiedzieć, że ciężko w ogóle się domyślić co w niej tak na prawdę nas spotka. Ale od razu mówimy, że jesteśmy pozytywnie zaskoczone. Bo tak na prawdę nie wiedziałyśmy czy np. opowieści każdej z dziewczyn będą różne czy może w jakiś sposób się ze sobą połączą. Wielkim plusem dla nas przede wszystkim było to, że znalazł się tam świat kryminalny, mafijny, przestępczy. My to kochamy w książkach i już nie raz Wam o tym wspominałyśmy. Dlatego książka już z góry dostaje 10/10. Opowiadania są bardzo ciekawe, tajemnicze, namiętne, niebezpieczne, brutalne, niebanalne, no po prostu każdy znajdzie coś dla siebie. Zawsze wspominamy również, że wolimy jednak, gdy narracja jest pierwszoosobowa i oczywiście taką znajdziecie w tej książce, ale znienawidzona przez nas trzecioosobowa również w niej jest. I uwierzcie nam, że wielkim szokiem dla nas jest to, że w tej książce w ogóle nam nie przeszkadzała.
Bardzo możliwe iż jest to spowodowane dość krótkimi opowiadaniami i wiecie nie musimy czytać non stop takiej narracji, tylko jest mieszana. Wiec no WOW! Kolejnym plusem jest na pewno podsumowanie każdego z rozdziałów. Z takim czymś chyba nigdy nie spotkałyśmy się czytając książki. Jest to dosłownie idealne zwieńczenie każdego z opowiadań. Wiemy, że są tutaj również osoby które jeszcze nie miały przyjemności przeczytania tej książki, dlatego nie będziemy do końca zdradzać o co chodzi. A Ci którzy czytali to pewnie bardzo dobrze wiedzą co mamy na myśli 😉 Uznałyśmy, że ocenimy tę książkę w taki sposób jak zrobiłyśmy to właśnie wyżej, a nie po prostu każde opowiadanie osobno. Naszym zdaniem nie ma sensu oceniać każdej autorki inaczej. Gdyby nie właśnie wszystkie dziewczyny, które ją napisały to bardzo możliwe, że książka nie była by aż tak dobra. Gdyby zabrakło jednej z nich to może Nam jako czytelnikom również by czegoś brakowało. Uważamy, że książkę,, NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI " napisały na prawdę rewelacyjne pisarki. Dziewczyny z którymi w większości jeżeli chodzi o napisane książki się spotkałyśmy. Kojarzymy ich style pisania, ich charakter pisania, ich język z którym idealnie potrafią się połączyć z odbiorcami. I naszym zdaniem idealne kobiety , pisarki spotkały się w bardzo dobrym miejscu, którym po prostu jest ta książka. Mamy nadzieję, że pomyślą możemy nad jeszcze jedną 😉 Kto to wie 😉

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2021-08-30, Ocena: 4, Przeczytałam,

"NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI" to Antologia, w której znajdziemy grzeszne i pobudzające wyobraźnię opowiadania. Każde z nich przedstawia inną historię, innych bohaterów. Kobiety lubią wulgarność, namiętność i dobry seks

Każda z historii ma inny styk i charakter. Możemy pragnąć wiele lecz nie zważamy na konsekwencje, których możemy doświadczyć.

♣️Alicja Sinicka TO NIE JA

"Czas z nim spędzony jest jak sen w ciepłej pościeli"

Czy przystojny korepetytor języka angielskiego okaże się dobrym kochankiem? Pomimo, iż Asia zna krążące opinie na temat Artura to i tak postanawia zaryzykować.

♦️K.C. Hiddenstorm - PUSTYNIA BEZ KOŃCA

"Po policzach Lary spływały łzy gorące jak piasek pustyni"

Przypadkowo poznani kochankowie, namiętny seks, ucieczka, pościg, strzelanina i wokół nich tylko pustynia...

♥️I.M. Darkss POCAŁUNEK ŚMIERCI

"Kropla krwi splamiła jej usta, ale nie wytarła jej, a zamiast tego zlizała łakomie"

Stróż prawa, który walczy z handlarzami żywym towarem, pewnego razy spotyka Nyję o błękitnym spojrzeniu. Czy uda mu się ją wybawić?

♠️Agata Sochacka SPALAM SIĘ

"Obrazu nędzy i rozpaczy dopełniała garsoneczka w kolorze kurzu"

Uczeń i nauczycielka angielskiego. Czy szara myszka skrywa drugie oblicze?

♣️Patrycja Strzałkowska KLEPTOMANKA

"Pragnę jak najszybciej zapomnieć o tym, że za nią nie zapłaciłam"

Przyszła prawniczka, która ma dość swojego chłopaka, odchodzi i wyrusza na podbój do galerii, lecz czy będzie w stanie zapłacić za swoje zdobycze?

♦️Anna Wolf ZNAJOMY NIEZNAJOMY

"Przeczołgała się na drugą stronę, próbując uciec, gdy zaraz usłyszała kliknięcie"

Czy przypadkowy seks z gorącym Lucian okaże się nic nie znacząca przygodą?

♥️Magdalena Winnicka NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI... PRZYCZYNOWO-SKUTKOWE

"Nie byłam w stanie zachować pozorów"

Córeczka bogatego tatusia zakochuje się w swoim ochroniarzu. Czyz nie brzmi jak banał? Nic bardziej mylnego!

♠️Edyta Folwarska FATALNE ZAUROCZENIE

"Była wilgotna, tak naprawdę to chciała, by znów zabrał ją do hotelu"

Julka zapija skutki po utracie pracy, poznaje Piotra i będąc pod wpływem postanawia spędzić z nim noc w hotelu. Po wszystkim znika jak kopciuszek. Co odkryje?

♦️Kinga Litkowiec PUŁAPKA
"Tęsknie za dawnymi blond włosami. W czarnych wyglądam wulgarnie i choć i to chodziło, wciąż nie potrafię się do tego przyzwyczaić"
Agentka FBI spoufala się z gangsterem, którego miała za zadanie zdemaskować. Co zrobi Wood gdy prawda wyjdzie na jaw?

♦️Paulina Świst - GRA
"Normalnie po jego wizytach leżałam w łóżku i rozpamiętywałam szczegóły, czerwieniąc się jak dziewica, ale dzisiejszy dzień był inny"
Były żołnierz i wyszczekana rudowłosa adwokat Nina. Łączy ich ostry seks, ostry język i ostra jazda.

Każda z historii jest zaskakująca i niebanalna. Dodatkowo na końcu każdego opowiadania mamy definicje i artykuły z kodeksu karnego, które dotycząc każdego przestępstwa popełnionego w przedstawionej historii. ❤️❤️❤️

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-08-31, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Do tej pory unikałam opowiadań. Wychodziłam z założenia ,że żeby historia mnie wciągnęła, żebym zaangażowała się w przeżycia bohaterów, potrzeba więcej niż 20-30 stron. Jednak tu gdy spojrzałam na to ile ciekawych autorek dorzuciło nieco swojej twórczości, postanowiłam się skusić i nie żałuję. Część z autorek już znałam, ale po tej antologii wiem, że muszę lepiej poznać twórczość kilku kolejnych.

Paulina Świst - kobieta , której książki cechuje niebywałe poczucie humoru i duża dawka namiętności. W jej opowiadaniu mamy szczyptę niebezpieczeństwa, ryzyko i ten ogień między bohaterami, którego czytelnikom nigdy nie żałuje. Humoru mniej niż zwykle ale mimo to nie dała się nudzić.

Kinga Litkowiec - królowa romansów mafijnych . Tu opowiadanie również z tym wątkiem i przyznam , że bardzo wciągające oraz pozostawiające wielki niedosyt. Chciałabym poznać tę historię dokładniej, rozwiniętą może nawet na więcej niż jeden tom.

K.C. Hidderstorm - jej styl mi się podoba, ma w sobie to "coś" co nie pozwala odłożyć książki czy tak jak tu opowiadania . Urocza historia uciekającej pary między którą dyskretnie rodzi się uczucie. Bardzo fajne.

Edyta Folwarska - nie czytałam jeszcze jej książek ale ...po tym opowiadaniu mam zamiar poznać lepiej jej twórczość. Niezaprzeczalnie zaintrygowała i też wkurzyła, bo jak można zostawiać czytelnika w takim momencie bez wiedzy co dalej ???

Anna Wolf - mam za sobą dopiero jedną jej książkę przyznam , że to opowiadanie podobało mi się bardziej niż ona. Dała jakby przedsmak dłuższej historii i ciekawi mnie czy będzie okazja poznać jej całość.

Magdalena Winnicka - no kobietę podziwiam. Przeżywałam każdy tom jej Grzechów mafii, bo na początku miałam tej serii wiele do zarzucenia. Z tomu na tom było widać postęp , finał był rewelacyjny i to opowiadanie, nawiązujące do serii, było rewelacyjne . Naprawdę coraz większe uznanie ma z mojej strony ta autorka . Polecam

Alicja Sinicka - jej książki obserwuje, kuszą i mam zdecydowanie w planie a to opowiadanie utwierdziło mnie w przekonaniu , że warto . Krótka historia ale z dreszczykiem , emocjonująca i niezaprzeczalnie zaskoczyło mnie mocno zakończenie .

Pozostałe były nieporywające ale też nie szczególnie nudne . Całość oceniam jako zbiór wart uwagi , z którym bardzo przyjemnie spędziłam czas i uważam, że każdy tu znajdzie coś co mu się spodoba.

Polecam.

Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2021-08-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

„Niebezpieczne związki” to zbiór gorących jak wakacyjne słońce opowiadań w sam raz na letni wieczór.

Niebezpieczne jak nabita broń kobiety i groźni jak uzbrojony radziecki granat mężczyźni wchodzą w płomienne relacje, które są niekiedy darem, a innym razem przekleństwem.

Nielegalne, niemoralne i niezdrowe.

Namiętne, zuchwałe i pełne pożądania.

Paulina Świst

Anna Wolf
Patrycja Strzałkowska
Alicja Sinicka

Magdalena Winnicka

Mistrzynie w swoim fachu nie zawodzą czytelników. Malują barwne obrazy, gdzie miłość jest zdobyczą, trofeum, sacrum i fatum jednocześnie. Pokazują, jak funkcjonuje człowiek pod dyktando miłości i rządzy. I jaką czasami trzeba zapłacić cenę za czas u boku „niebezpiecznego” partnera lub partnerki...

10 opowiadań.

Każde inne.

Każde coś w sobie ma.

Fabuła każdego z nich nosi znamiona przestępstwa lub zachowania znacznie odbiegającego od norm społecznych. Mamy tu zatem w tle: zabójstwo, rozbój, oszustwo, stalking, kradzież, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, korupcję, handel narkotykami, psychopatę i syndrom sztokholmski.

Opowiadania są elektryzujące, zaskakujące, brutalne, erotyczne i romantyczne.

Warto sięgnąć i znaleźć swoją ulubioną historię, która podniesie temperaturę na urlopie lub da chwilę relaksu i wytchnienia po ciężkim dniu.

Polecam.

Antologie są ostatnio moimi ulubionymi książkami i bardzo chętnie po nie sięgam. Przy takich krótkich historiach można spędzić świetnie czas oraz wypełnić krótkie przerwy w ciągu dnia. Opowieści napisane przez autorki czytało się szybko, były zrozumiałe i ociekały namiętnością, pikanterią i dobrymi scenami seksu. Każda przeczytana historia miała w sobie coś szczególnego, była ciekawa i uprzyjemniła mi wolny czas. Troszkę żałuję, że opowiadania były takie krótkie, bo miały ogromny potencjał i mogłyby stworzyć genialne powieści. Autorki cudownie piszą, ich styl pisarski i środki stylistyczne przypadły mi do gustu. Moimi faworytkami w tej lekturze były dwie panie E. Folwarska i M.Winnicka. Losy bohaterów tych autorek totalnie mnie porwały i zachwyciły bez reszty.
Przyznam, że książka była niezwykle ciekawa. Zawiera aż dziesięć pięknych, niebanalnych opowiadań, które przeczytałam w jeden dzień. Każde z nich jest doskonale, przedstawia totalnie inne oblicze miłości. Postacie są bardzo różnorodne, charakterne, przyciągają naszą uwagę, intrygują oraz pobudzają wyobraźnię. Te historie nie są grzeczne, lecz bardzo drapieżne, mroczne, mega kuszące i zapewniają wielu emocji. Opisy są realne, bez przesady i koloryzacji. Nie ma możliwości nudzenia się podczas tej lektury.
Gorąco zachęcam was do sięgnięcia po tę pozycję. „Niebezpieczne związki” zachwycą was, pochłoną bez reszty i pozwolą na relaks i odprężenie. Fabuła jest szybka, pełna tajemniczych wątków i zwrotów akcji. Polecam czytać wieczorową porą. Przekonajcie się sami, że mam rację.

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2021-08-08,

⛓⛓⛓Recenzja przedpremierowa⛓⛓⛓

Premiera 11.08.2021

"Niebezpieczne związki" - @paulina_swist @rhythm_of_my_life_ @karina_hiddenstorm @i.m.darkss @edyta.folwarska @agatasuchockawriter @annawolf.autor @patrycjastrzalkowska @alicja_sinicka @winnickamagdalena_autor

Ta książka to niebezpieczeństwo i pożądanie. Będzie mrocznie i zaskakująco. Będzie namiętnie i pikantnie. Będzie strach i ból. Cierpienie i rozkosz.

Każda z tych historii jest inna ale wszystkie łączy niebezpieczeństwo. Nikt nigdy nie wie z kim się spotka i z kim się wiąże. Czasami związek może okazać się pułapką w którą wpadliśmy.
Każde opowiadanie to inna historia. Czytając ją możemy przeżyć kilka różnych sytuacji i żyć. Możemy inaczej odczuwać. Każda kartka to zaskoczenie.

Będzie dużo namiętności. Jedne sceny rozpalają do czerwoności i powodują przyjemne dreszcze a  inne są zbyt drastyczne.

Kobiety które w nich występują są bardzo odważne, niczego się nie boją. Nie zawsze takie myślenie jest dla nich dobre. Wkraczają w różne światy i różnie z nich wychodzą.

Będzie bardzo mrocznie. Zabójstwa, strzelaniny i porwania to jedne z wielu rzeczy które się tam dzieją. Nie raz i nie dwa wstrzymałam oddech i bałam się przekręcić kartkę.

Jedne opowiadania porwały mnie i bardzo chętnie przeczytałabym o nich całą książkę. Byłyby to ciekawe thrilley z nutką romansu i erotyki. Bawiłam się przy nich świetnie. Były też takie które mniej mi się podobały ale nie żałuję, że je przeczytałam. Poprostu były mniej interesujące.

Lubię antologię za to, że mogę poznać kilka stylów pisarskich w jednej książce. Znalazłam w niej autorki które bardzo lubię i na których absoltunie się nie zawiodłam. Miałam okazję poznać kilka nowych punktów widzenia.

Myślę, że każdy znajdzie tutaj opowiadanie które chwycić to za serce i z którym chciałby mieć coś więcej do czynienia. Jeśli lubicie kiedy niebezpieczeństwo łączy się z pożądaniem, dzięki temu dostajemy zarówno dreszcze przyjemności jak i strachu, to ta antologia spełni Wasze wymagania ❤

8/10⛓

❤🔥RECENZJA PRZEDPREMIEROWA❤🔥

Lubicie Antologie?
Ja wprost uwielbiam
Krótkie, a zarazem zaskakujące historie, z których na pewno powstałyby super książki.
W „Niebezpiecznych związkach” mamy dziesięć niesamowitych, pikantnych, niegrzecznych, mrocznych, a nawet zatrważających historii.

❤🔥W każdej z nich ŻĄDZA jest silniejsza od KONSEKWENCJI.❤🔥

❤🔥GRA Paulina Świst

„Ty po prostu lubisz pieprzyć się tak, jakbyś robiła to na bombie atomowej, prawda?”

Patryk były żołnierz, niezawodny w swoim fachu detektyw do zadań specjalnych i rudowłosa Nina robiąca za przynętę, na co dzień wyszczekana pani adwokat. Oprócz nurtującej ich sprawy zabójstw rudowłosych singielek, gdzie na miejscu zbrodni zawsze pozostaje tylko bat, łączy ich ostry i namiętny seks, nakręcany adrenaliną towarzysząca temu śledztwu.
A potem jest jak to zwykle u Świstaka „Ostry Seks, ostry język i ostra jazda”

❤🔥PUŁAPKA Kinga Litkowiec

„Wyglądasz kurewsko seksownie laleczko.”

Mia Murphy agentka FBI sypiająca z gangsterem by rozpracować jego grupę.
Niestety zaczyna czuć coś więcej do mężczyzny, z którym łącza ją tylko pozory.
Co zrobi Jackson Wood, gdy prawda wyjdzie na jaw? Chyba się tego tak do końca nie dowiemy, ale mam nadzieję, że ta historia będzie miała swoją kontynuację! Bo królowa mafijnych romansów potrafi zaskoczyć.

❤🔥FATALNE ZAUROCZENIE Edyta Folwarska

„Wiedziała, że taki facet jak on przeżuje i wypluje jej godność, ale zerżnie przy tym tak, że do końca życia będzie pamietała.”

Julka, zapijając smutki po utracie pracy, poznaje męskiego i enigmatycznego Piotrka vel Benka i wbrew swoim zasadom, spędza z nim bardzo niegrzeczną noc w hotelu. Trochę przerażona facetem i sytuacją, ucieka jak Kopciuszek, a potem zszokowana odkrywa parę tysięcy złotych i uroczy liścik w swojej torebce. Późniejsze zdarzenia co raz bardziej pchają ją w sidła tego mężczyzny, ale ta znajomość może być dla niej cholernie niebezpieczna… Kim tak na prawdę jest Benek i do czego doprowadzi ich ta dziwna znajomość.Edyta niezaprzeczalnie szokuje swoimi historiami, a jej bohaterowie potrafią zaskoczyć.

❤🔥NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI PRZYCZYNOWO-SKUTKOWE
Magdalena Winnicka

„Poczułam na brzuchu wzwód i było to dla mnie największą nagrodą za całe to czekanie.”

Laila, córeczka tatusia i to jakiego tatusia, zakochuje się w swoim ochroniarzu Olafie… banalne? Nic bardziej mylnego, nic w tej historii nie jest banalne i oczywiste, a wręcz, tajemnicze, niebezpieczne, przerażajace i bezwzględne. A reszty możecie dowiedzieć się …. sięgając po trylogię Kostandin.

❤🔥ZNAJOMY NIEZNAJOMY Anna Wolf

„Lisa, dochodząc, całkowicie odpłynęła. Oparła czoło o ramię bruneta, ciężko oddychając.
Dopiero po chwili zdała sobie sprawę co się wydarzyło.”

Lisa, zrelaksowana wakacjami i dużą dawką niesamowitego seksu z mega gorącym Luciano, dowiaduje się, że jej rodzice, w sekrecie przed nią, sprzedali rodzinną firmę, w którą ona włożyła tyle serca. Sytuacji nie poprawia fakt, że to Luciano, zupełnie przypadkiem nabył ten interes. Przypadkiem jednak nie jest, że parę dni upojnego seksu mu nie wystarczy i chce mieć Lisę tylko dla siebie. Całe to wydarzenia może jednak doprowadzić to nie jednej tragedii.

❤🔥KLEPTOMANKA Patrycja Strzałkowska

„Osobiście wydaje mi się, że małe bzykanko z nieznajomym, który wyglada na prawdę jak nieziemsko bogaty hot gangster, nikomu jeszcze nie zaszkodziło.”

Kasia, przyszła prawniczka, nie mogąc już wytrzymać chorej zazdrości swojego chłopaka, wyprowadza się i postanawia zacząć wszystko od początku. Pierwsze kroki kieruje do galerii handlowej i z miejsca zakochując się w przepięknej sukience, nieziemsko drugiej markowej torebce i cudnych okularach MiuMiu. Jednak gdy dzielnie odmawia sobie tych zakupów, z niewiadomych, a może wiadomych przyczyn … po powrocie do domu wszystkie te rzeczy znajduje w swojej torebce. Potem w klubie poznaje przystojnego Marka, ochota na seks z nim jest wielka, ale też propozycja spędzenia nocy w jego mieszkaniu, nieziemsko kusząca. No chyba, że tym razem Kasia może się grubo przeliczyć.

❤🔥SPALAM SIĘ Agata Suchocka

„Siedziała na sedesie, z nogami w rozkroku, a facet oparty o zamknięte drzwiczki kabiny, jęczał coraz głośniej.”

Filip i jego mokra przygoda z panią od angielskiego. Niby szara myszka, a w klubie zmienia się w wampa. Wspomnienie młodej nauczycielki na zawsze wbiło się w jego fantazje erotyczne, a jego żona, również nauczycielka, dzięki temu korzysta z przyjemności jaki sprawia jego język.

❤🔥POCAŁUNEK ŚMIERCI
I.M. Darkss

„Nigdy nie był tak zaspokojony, a zarazem wciąż konał z pragnienia, by ponownie ją zerżnąć.”

Nicolas Ward stróż prawa, wyśmienity w swoim fachu, tropiący nieuchwytnego handlarza żywym towarem i Nyja, przecudnej urody, tajemniczymi błękitnym spojrzeniu, jedna z ofiar, a może wręcz przeciwnie. Pikantna i zaskakująco krwawa historia, a nawet marząca krew w żyłach. Bo czy miłość jest równa ze śmiercią?

❤🔥PUSTYNIA BEZ KOŃCA
K.C. Hiddenstorm

„Najpierw zerżnę cię tak, jak sama zerżnęłaś się pod prysznicem.”

Ucieczka, pościg, pustynia, wspaniały seks i kawałek tablicy rejestracyjnej…Historia Lary i Ethana. I znowu brawurowy pościg i uczucie rodzące się pomiędzy przypadkowo poznanymi kochankami. W książkach Kariny zawsze miłość znajdzie drogę, choć na pewno niebezpieczną.

❤🔥TO NIE JA
Alicja Sinicka

„Powiedz, że mi ufasz.”

Korepetycje z języka angielskiego w domu bardzo podejrzanego, aczkolwiek przystojnego Artura. Asia zna opinię o nim, a mimo to zakochuje się w jego tak innym, łagodnym obliczu. Ale wątpliwości zaczynają się wtedy, gdy nagle, jego sąsiad ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. A dowód zbrodni okazuje się być na wyciągnięcie ręki.

Choć wszystkie historie świetnie się czytało to najbardzej w pamięć zapadło mi opowiadanie Edyty Folwarskiej ❤

Przepięknie dziękuję wydawnictwu za możliwość przedpremierowego przeczytania i zrecenzowania tej jakże niebezpiecznej antologii, która oprócz podniecenia wywołała także i ciarki na plecach.
Gorąco polecam każdej miłośniczce i miłośnikowi bardzo niegrzecznych książek!

Dodatkowo na końcu każdego opowiadania mamy definicje i artykuły prawne dotyczące każdego przypadku ⚖

Avatar użytkownika - dagmaruffka
dagmaruffka
Przeczytane:2021-11-26, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2021,

Ostatnio polubiłam książki, w których są zawarte różne historie napisane przez wielu autorów. Po przeczytaniu opisu na okładce stwierdziłam, że "Niebezpieczne związki" to książka, którą muszę koniecznie przeczytać.

Lubię antologie, szczególnie takie, gdzie historie napisane są przez znanych mi autorów. Przeczytałam opis na okładce, zobaczyłam nazwiska osób, które coś naskrobały i stwierdziłam, że ta książka mi się spodoba. Widać, że każde z opowiadań jest przemyślane, czytając ma się wrażenie, że te historie opowiadane są gdzieś przez znajomych, nie odczuwa się w ogóle fikcji literackiej. Chociaż stwierdzam, że wiele z tego co przeczytamy mogło wydarzyć się naprawdę.

Z chęcią bym w skrócie opisała każde z opowiadań, lecz przy tym musiałabym zdradzić całą treść, a tego nie chcę. Dlatego tylko wspomnę, że znajdziemy tu korepetytorkę, która będzie uczyła córkę gangstera, wspomnienia z romansu z nauczycielką, czy historię kleptomanki. I ciekawe jest to, że na pozór zwykłe opowiadania tworzą nam wgląd w kryminalistykę. Na końcu każdego 'rozdziału' znajdziemy paragrafy i wyjaśnienie przestępstwa, które zostało opisane wcześniej.

Z wielką przyjemnością przeczytałam "Niebezpieczne związki" i polecam każdemu. To idealna lektura na letnie, ciepłe wieczory.

Miłość to najpiękniejsze uczucie na świecie.
Nie tylko daje radość i spełnienie, ale też uszczęśliwia i sprawia, że nasz świat staje się piękniejszy.
To jedna strona medalu.
Bo druga jest destrukcyjna, dramatyczna i prowadząca do śmierci.
To, po której stronie staniesz, zależy tylko od Ciebie.

,,Niebezpieczne związki" to zbiór opowiadań o różnych obliczach miłości.
O kobietach- silnych i słabych, mądrych i głupich i o mężczyznach, którzy są wilkami w owczej skórze.

Opowiadania są różne, ale mianownik mają wspólny.
Każda z nas chce miłości i męskiej uwagi. Dlatego, nawet jeśli wie, że ten związek może skończyć się źle brnie w to dalej..a potem na wycofanie się czasami jest już za późno.

Wszystkie opisane tu historie są ciekawe, ale dla mnie najlepsze to:
,,To nie ja" Alicja Sinicka
,,Spalam się" Agata Suchocka
,,Fatalne zauroczenie" Edyta Folwarska

Avatar użytkownika - martynaaa
martynaaa
Przeczytane:2021-08-14, Ocena: 4, Przeczytałam,

"Niebezpieczne związki" to zbiór opowieści o kobietach, które dla miłości zrobią wszystko. W głównej mierze z własnej woli, chodź zdarzyć może się różnie. Jak to w miłości bywa. Atutem tej książki są opowiadania, które każde z osobna jest poświęcone innemu niebezpieczeństwu. Począwszy od zwykłej kłótni, kradzieży po stalking, syndrom sztokholmski, czy też korupcje. To nie wszystkie niebezpieczne związki, więcej sama odkryjesz czytając tą książkę. Z pewnością jest ona inna od dotychczasowych antologii, które miałam przyjemność przeczytać, ponieważ tutaj każda autorka na koniec swojego opowiadania z kodeksu karnego dany artykuł, który pasuje do danego przestępstwa.

Wracając do dzisiejszej książki to spodziewałam się bardziej pikantnych scen, trochę więcej emocji, ale oczywiście nie wszystkie opowiadania były takie nijakie, były też takie, które chciałabym, aby była ich kontynuacja albo raczej większe rozwinięcie przed/po

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-08-12, Przeczytałam,

Znam autorek pióro i spodziewałam się po tych opowiadaniach jednego wielkiego wow. Ale gdy zobaczyłam że opowiadania mają po 30str wiedziałam że nie mogę wiele wymagać i są one tylko dla spędzenia przyjemnie wieczoru z książką.

Pierwsze opowiadania były ciekawe ale bez większego szału.
Ale gdy doszłam do opowiadania @winnickamagdalena_autor książka mnie pochłonęła. Mamy tutaj małą niespodziankę dla fanek Kosty. Tak się wciągnęłam w tą historię że ja bym chciała całą książkę. Autorka zabrała nas kolejny raz do innego świata w którym rządzi Kosta. Opowiadanie skradło moje serce.
Kolejne opowiadanie które zrobiło na mnie wielkie wrażenie to jest @edyta.folwarska czytając czułam tu wiele emocji a związek na prawdę okazał się byc niebezpieczny i dostałam tu wszystko co oczekuje od książki a tu Autorka zamieściła wszystko w kilku stronach.
To są opowiadania które zapamiętam na długo.
Ale każde z nich miało w sobie niebezpieczeństwo oraz duzo erotycznych scen. Więc jak dla mnie antologia warta przeczytania i zabrania ją ze sobą do łóżka.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-08-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Antologia pełna namiętności i niegrzecznych chłopców to dla wszystkich miłośniczek nie lada gratka. Jedne z najlepszych polskich Autorek nie zawodzą swoich fanów i dają popis brawurowych umiejętności pisarskich w bardzo niegrzecznych opowiadaniach. Jest ogień, a każdą historię czyta się jednym tchem! Dodatkowo-muszę to podkreślić!, książka jest wydana PRZEPIĘKNIE i nie mówię tu tylko o cudownej okładce. Bowiem w środku, na końcu każdej opowieści, znajdziecie perfekcyjnie do niej dobrane, hmm ciekawostki? Sami sprawdźcie co to dokładnie, powiem Wam jedynie, że moim zdaniem to genialny pomysł! :-)
Teraz może odrobinę opowiem co możecie znaleźć w tych historiach, a umówmy się- przekrój jest ogromny i każdy znajdzie swojego ulubieńca:
- czy plotki zawsze są prawdziwe? Poznamy nauczycielkę, która zauroczy się mężczyzną o opinii niebezpiecznego. Jej jednak daje się poznać jako szarmancki i cudowny człowiek. Jaki jest naprawdę?

- ruszymy z bohaterami w tułaczkę by uciec przed policją i ludźmi czającymi się na ich życie. Lecz czy pomoc groźnego mężczyzny wynika z litości czy uczucia?
- co się wydarzy gdy doskonały w swoim fachu policjant się zakocha? A wybranką jego serca okaże się kobieta dużo bardziej niebezpieczna od niego, istna femme fatale?
- gdy zetną się ścieżki ucznia, który dopiero wchodzi w dorosłość i młodej nauczycielki na zastępstwo, może to pozostać wspomnieniem na lata czy może stałym związkiem?

- jak zakończy się jednonocna przygoda, gdy żądzę młodej kobiety przysłaniają inne nawyki, a mężczyzna na którego trafia nie da się tak łatwo zwieść?
- a gdy przelotny romans zmienia się w obsesję jednej strony, może zrobić się naprawdę niebezpiecznie
- czy można zakochać się w ochroniarzu z wzajemnością?

- czy warto tracić głowę dla tajemniczego biznesmena, czy taka znajomość ma szansę na happy end?
- co się wydarzy gdy agentka FBI pracująca pod przykrywką zakocha się w gangsterze?
- a jak zakończy się historia ambitnej pani adwokat, która z pomocą najlepszego detektywa chce znaleźć seryjnego mordercę?
Jak widzicie jest w czym wybierać, a każde opowiadanie praktycznie samo się czyta! Moim zdaniem wszystkie są świetne i są podstawą dla doskonałych książek, przeczytałabym z ogromną chęcią każdą. Jeśli jednak miałabym wybierać moje faworyta..to cóż moja słabość do Kosty (tak, dobrze czytacie!), sprawi, że opowiadanie Pani Winnickiej jest moim numerem jeden. Bo dla mnie taki powrót do rodziny Tirona był naprawdę cudownym przeżyciem, chociaż na chwilę mogłam podejrzeć życie tej rodziny po latach. Także każda fanka Kosty i Alicji koniecznie musi się zapoznać z tą antologią! ;-) Ale jeśli nie znacie tej trylogii to nic straconego, naprawdę wszystkie fanki niegrzecznych romansów będą więcej niż usatysfakcjonowane zawartością książki. Moim zdaniem to jedna z najlepszych antologii na rynku!