Poradnik ten wyjaśnia, jak uświadomienie sobie własnego stylu oddychania może w istotny sposób wpłynąć na poprawę stanu fizycznego i psychicznego, uczy, jak wykorzystać oddech w walce ze stresem, stawić czoło przykrym uczuciom i doznaniom, takim jak zmęczenie, złość, niepokój, przygnębienie, bezsenność czy ból. Wielu mieszkańców krajów uprzemysłowionych cierpi na schorzenie układu oddechowego. Ćwiczenia oddechowe, poprzez swój dobroczynny wpływ na funkcjonowanie organizmu, mogą jednak znacznie zmniejszyć te niepokojące statystyki. Większości nas nie uczono nigdy,... ... jak oddychać, aby przyspieszyć leczenie i podnieść witalność organizmu. Niniejsza książka jest próbą uzupełnienia tej luki edukacyjnej. Zawiera wskazówki dotyczące wielu technik oddechowych, które można z łatwością modyfikować i dopasowywać do indywidualnych potrzeb oraz włączać do codziennych zajęć. Używając regularnie ''narzędzia'', które stale nosimy przy sobie – własnego oddechu – możemy nauczyć się, jak łagodzić lęk i uspokajać nerwy, jak radzić sobie z bólem, pokonać zmęczenie, dodać sobie energii, jak maksymalnie wykorzystać ograniczoną wydolność płuc w wypadku astmy. Wstęp 1. Oddychanie a krążenie krwi 2. Oddychanie a psychika 3. Powtórna nauka oddychania 4. Oddychanie podczas porodu 5. Zależności pomiędzy głosem a oddechem 6. Lekcje prawidłowego oddychania - podstawy 7. Wspomaganie oddychania 8. Oddychanie a wyobraźnia 9. Medytacja oddechowa 10. Suplement Słowniczek

Informacje dodatkowe o Oddech, który leczy. 20 Sposobów na Odetchnięcie od Stresu, Napięcia i Zmęczenia:

Wydawnictwo: GWP
Data wydania: 2011 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 83-7489-070-0

Kup książkę Oddech, który leczy. 20 Sposobów na Odetchnięcie od Stresu, Napięcia i Zmęczenia

Oddech, który leczy. 20 Sposobów na Odetchnięcie od Stresu, Napięcia i Zmęczenia - opinie o książce

ODDECH W PSYCHOTERAPII
Stella Weller0
Okładka ksiązki - ODDECH W PSYCHOTERAPII

Prawidłowe oddychanie jest bardzo ważne dla zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka. W ciągu doby wykonujemy około 20 tysięcy wdechów i wydechów, warto...

Stella Weller0
Okładka ksiązki - Zaburzenia okresu dzieciństwa i adolescencji. Techniki terapeutyczne dla profesjonalistów i rodziców

Znakomity podręcznik dla praktyków i dla rodziców! Autor omawia współczesne modele wyjaśniające powstawanie zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży...