Ogród na balkonie, w doniczce i wszędzie, gdzie chcesz

W swojej najnowszej książce Joanna Żytkowska, zapalona ogrodniczka, autorka bloga i profilu instagramowego @poprostuposadz przekonuje, że nie ma przestrzeni zbyt małej do uprawy roślin. Parapet to świetne miejsce do hodowania ziół, szczypiorku, mikrolistków, czy kiełków. Balkon, nawet mały, umożliwia uprawę wielu warzyw, ziół i kwiatów. Taras pozwala na rozstawienie większych skrzynek, w których warzywom i ziołom będzie rosło się lepiej, a także donic z kwiatami i drzewkami, które uzupełnią nasz mały ogródek. Autorka dzieli się swoimi doświadczeniami podpowiadając, jak optymalnie wykorzystać każde dostępne miejsce i dobrać takie rośliny, którym w danej przestrzeni będzie najlepiej, zdradza kreatywne metody uprawy i sposoby na radzenie sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami, jakie stawia przed nami uprawa roślin na małej powierzchni.

Informacje dodatkowe o Ogród na balkonie, w doniczce i wszędzie, gdzie chcesz:

Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 2024-03-27
Kategoria: Hobby
ISBN: 9788383195452

Kup książkę Ogród na balkonie, w doniczce i wszędzie, gdzie chcesz

Ogród na balkonie, w doniczce i wszędzie, gdzie chcesz - opinie o książce

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2024-03-31,

Jestem szczęśliwą posiadaczką balkonu, tarasu i małego ogrodu. Niestety są to miejsca trochę zaniedbane. Zawsze uważałam, że "grzebanie w ziemi" jest nie dla mnie. Jednak w zeszłym roku postanowiłam to zmienić. Posadziłam pierwsze kwiaty i pomidory.

W tym roku postanowiłam poszerzyć swoją wiedzę na temat ogrodnictwa. Dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy w moje ręce trafiła książka Joanny Żytkowskiej "Ogród na balkonie. W doniczce i wszędzie, gdzie chcesz". Autorka jest zapaloną ogrodniczką. Prowadzi bloga Poprostuposadz.pl oraz Instagrama.

Książka zachwyciła mnie swoim dopracowanym wyglądem i świetnej jakości zdjęciami. Jest pełna dobrych porad, wskazówek, interesujących spostrzeżeń.

Autorka prowadzi nas krok po kroku. Zaczyna od podstaw. Pisze o rodzajach pojemników, podłożu, przydatnych sprzętach. Opowiada nam o pieleniu, podlewaniu i nawożeniu, a także o chorobach, które mogą nieco ukrócić nasz zapał ogrodniczy.

Jeden z bardzo ciekawych rozdziałów w książce to kalendarium miejskiego ogrodnika.

Nasz balkon, taras lub mini ogródek może wypełnić się warzywami, ziołami, miniaturowymi drzewkami owocowymi lub wszystkim po trochu.

Uprawa roślin uspokaja, wycisza i dobrze wpływa na nasze zdrowie, a własne plony są powodem do dumy.

Ogrodnictwo to wielka, wspaniała przygoda dla każdego.

Przekonajcie się sami.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-03-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Ogród na balkonie" to ciekawy poradnik dla tych którzy kochają rośliny. Znajdziemy tutaj zarówno kwiaty, jak również warzywa i owoce, które można uprawiać w skrzyniach na balkonie, tarasie czy w ogrodzie.

Z książki dowiemy się:

?        Jakie wyzwania czekają nas podczas uprawy na małej przestrzeni,

?        W czym uprawiać i jakie wybrać podłoże,

?        Jak pielęgnować nasze uprawy,

?        Jakie szkodniki atakują rośliny,

?        Jak chronić nasze rośliny przed upałami.

Bardzo ciekawym rozdziałem jest rozdział ,,Kalendarz miejskiego ogrodnika". Znajdziemy w nim wiele porad jak planować nasze ogródki, balkony i tarasy.

Książka posiada twardą oprawą i piękną szatę graficzną. Na każdej stronie znajduje się wiele ilustracji roślin. Autorka książki prowadzi profil na Instagramie i jest zapaloną ogrodniczką, która w bardzo przystępny sposób wyjaśnia początkującemu jak również bardziej zaawansowanemu ogrodnikowi jak uprawiać nie tylko kwiaty, ale również warzywa i owoce.

Jeśli planujcie uprawiać coś na niewielkiej powierzchni, to bardzo polecam ,,Ogród na balkonie".

Po prostu posadź. Twój domowy ogród warzywny
Joanna Żytkowska0
Okładka ksiązki - Po prostu posadź. Twój domowy ogród warzywny

Praktyczny poradnik dla tych, którzy chcieliby zacząć hodować swoje własne warzywa. Jak się okazuje nie potrzeba do tego wielkich połaci ziemi - wystarczy...