Pensjonat pod 安ierkiem

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2017-11-08

Ocena: 4.08 (12 g這s闚)

Do ukrytego w Tatrach, zasypanego 郾iegiem Pensjonatu pod 安ierkiem przybywaj na 鈍i皻a kolejni go軼ie. Ka盥y z nich przywozi w豉sn histori. Na miejscu wita ich para w豉軼icieli, którzy – niczym anio造 – przyjmuj pod swoje skrzyd豉 篡ciowych rozbitków. Czy ich dobro i 篡czliwo嗆 wystarczy, by wydoby z cz這wieka to, co w nim najlepsze, i jednocze郾ie uchroni od tego, co z貫?

"Pensjonat pod 安ierkiem" to zbiór nastrojowych opowiada stworzonych przez lubianych autorów specjalnie na magiczny czas 鈍i徠 Bo瞠go Narodzenia. Do czytania nie tylko przy kominku, z kubkiem aromatycznej herbaty w d這ni, w towarzystwie bliskich osób i… pierniczków.

Opowiadania do zbioru napisali:

Kup ksi捫k Pensjonat pod 安ierkiem

Zobacz tak瞠

Avatar u篡tkownika - madak
madak
Przeczytane:2017-11-29, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki w 2017 roku, Obyczajowe,
To nieprawda, 瞠 o 鈍i皻ach opowiada mo積a tylko w pi瘯nych i pe軟ych entuzjazmu s這wach. Chocia to czas wyj徠kowy, to tak瞠 w Bo瞠 Narodzenie mog dzia si rzeczy zupe軟ie niespodziewane – zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym tego s這wa znaczeniu. O tym, jak ró積e mog by 鈍i皻a i o tym, z jak rado軼i b康 smutkiem mo積a je sp璠za, mówi zamieszczone w zbiorze Pensjonat pod 安ierkiem opowiadania polskich pisarzy. W ksi捫ce opublikowanych zosta這 czterna軼ie opowiada znanych i lubianych polskich autorów: Agnieszki Lingas-υniewskiej, Magdaleny Knedler, Adriana Bednarka, Jolanty Kosowskiej, Niny Reichter, Daniela Koziarskiego, Anny Kasiuk i Anny Szafra雟kiej. Opowiadania 陰czy miejsce akcji – po這穎ny w Tatrach tytu這wy pensjonat „Pod 安ierkiem” – oraz jego obs逝ga: rodze雟two w豉軼icieli – Ewa i Gabriel oraz dozorca, kelnerka i kucharz. Na tym w zasadzie podobie雟twa si ko鎍z. Ka盥y z autorów kre郵i w豉sn wizj 鈍i徠 sp璠zanych w pensjonacie „Pod 安ierkiem”. Z jednej strony mamy tu obrazy pogodnych, ciep造ch i pe軟ych przebaczenia 鈍i徠 – jak u Anny Szfra雟kiej i Anny Kasiuk. Z drugiej strony b璠 to 鈍i皻a prze這mowe, nieprzewidywalne – jak u Agnieszki Lingas-υniewskiej. Adrian Bednarek przedstawia czytelnikom chyba najbardziej oryginalny i odwa積y obraz krwawych, mro膨cych krew w 篡豉ch 鈍i徠. Autorzy na kartach ...

Opinie o ksi捫ce - Pensjonat pod 安ierkiem

Avatar u篡tkownika - majeczka241
majeczka241
Coraz bli瞠j 鈍i皻a! W oczekiwaniu na 郾ieg i pierwsz gwiazdk przyszed czas na 鈍i徠eczne, ciep貫 opowie軼i! W moje r璚e - nie tak dawno - wpad豉 ksi捫ka pt.: ,,Pensjonat pod 鈍ierkiem''.To zbiór opowiada, akcja których przenosi si do oddalonego, ma貫go ale bardzo przytulnego zak徠ku, gdzie czas biegnie w zwolnionym tempie, a problemy odchodz precz jak za dotkni璚iem czarodziejskiej ró盥磬i. Zainteresowa豉m si lektur, gdy w 鈔odku znajduj si historie moich ulubionych autorów, a tak瞠 za to, 瞠 posiada pi瘯n, klimatyczn ok豉dk, która przyci庵a wzrok. Ju sam jej widok sk豉nia do tego, by zag喚bi si w czelu軼iach historii, któr ma nam do przekazania. Podoba mi si fakt, 瞠 ka盥y z pisarzy otrzyma swoje pi耩 minut i pole do popisu. Dzi瘯i temu mog豉m pozna ró積e opowie軼i, wydarzenia z nimi zwi您ane i pozna powody, dla których ka盥y z bohaterów l康uje w pensjonacie. Czego tam szukaj i czy znajduj rozwi您anie na trapi帷e ich dylematy.   Si璕aj帷 po ksi捫k w g這wie mia豉m my郵, by si przy niej odpr篹y, zrelaksowa, zostawi za sob wszystko, co z貫, smutne. I tak si sta這. Historie daj nadziej, 豉duj pozytywn energi, pokrzepiaj serce i zranion dusz. Niektóre z nich s ciep貫, przyjemne, otulaj niczym ciep豉 ko責erka. Czytaj帷 w powietrzu czu go寮ziki, smakowite potrawy, a w tle s造cha kol璠y. Klimat 鈍i徠eczny poch豉nia ...
Avatar u篡tkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2017-11-06, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 80 ksi捫ek 2017, Mam, Pdf/ebook,
Pensjonat pod 鈍ierkiem to zbiór czternastu opowiada znanych polskich autorów, którzy w swoich krótkich historiach dotykaj wielu wa積ych dla nas tematów. Mówi mi璠zy innymi o przebaczeniu i mi這軼i, pok豉daniu wiary w ludzi, akceptowaniu niepe軟osprawno軼i innych. K豉d te nacisk na pami耩 o rodzinie i bliskich. Podkre郵aj, by potrafi dostrzega pi瘯no w niuansach i umie kategoryzowa sprawy na wa積e i wa積iejsze. Pomimo 瞠 historie zawarte w ksi捫ce dziej si w okresie 鈍i徠ecznym, to nie wszystkie s ciep貫 i radosne. Jedne owszem wywo逝j nostalgi i wzruszaj, ale znajd si te takie, które budz wstr皻 i szok – no bo jak to, tak w czasie 鈍i徠 mordowa, kiedy to okres na pojednanie i mi這嗆 – a jednak Adrian Bednarek pokaza, 瞠 znajduj si w鈔ód nas zwyrodnialcy, którzy nie przywi您uj wagi na to, co i kiedy robi. Dla mnie du篡m plusem okaza si fakt, 瞠 pióra niektórych autorów jak dot康 nie zna豉m. A dzi瘯i tej ksi捫ce mia豉m mo磧iwo嗆 zaznajomienia si z ich stylem, cho zdaj sobie spraw, 瞠 w tak krótkich formach nie poka膨 wszystkiego, na co ich sta. Mantyla Magdaleny Knedler mnie zachwyci豉. To opowiadanie, które wyda這 mi si najbardziej rzeczywiste, ale te wzruszy這 i sk這ni這 do chwilowej refleksji. Opowiadania Adriana Bednarka, który postanowi prze豉ma 鈍i徠eczn barier, te przypad造 ...
Avatar u篡tkownika - Joannate
Joannate

To nie jest typowa, s這dziutka ksi捫ka do wytwarzania swi徠ecznego nastroju :) Opisane tutaj historie s niekiedy przewrotne, niekiedy smutne, a czasem nawet lekko szokuj帷e. Oczywi軼ie jest te to, czego w takich ksi捫kach szukamy: magiczny klimat 鈍i徠, zasypane 郾iegiem górskie miasteczko, przytulny pensjonat i ca豉 plejada postaci - go軼i, którzy przyje盥瘸j do pensjonatu z róznymi problemami, k這potami, nadziejami i marzeniami.

Jak to bywa w przypadku zbiorów opowiada, s tutaj historie lepsze i gorsze. Tym, co spaja wszystkie opowie軼i s postacie w豉軼icieli pensjonatu - Ewy i Gabriela - oboje pi瘯ni, mili, pe軟i wewn皻rznego blasku i ciep豉, którym ch皻nie dziel si ze swoimi go嗆mi.

安ietna ksi捫ka na d逝gie zimowe wieczory - na pewno nie rozczaruje mi這郾ików i mi這郾iczek 鈍i徠ecznych klimatów, a tych, którzy szukaj drugiego dna - tak瞠 nie zawiedzie.

Antologia opowieda rozgrywajacych sie w górskim pensjonacie w okolichach Bo瞠go Narodzenia.Kto jednak liczy na sympatyczne,klimatyczne opowiastki o magii swi徠 mo瞠 si rozczarowa.Autorzy równie cz瘰to si璕aj w g陰b wyobra幡i,by pokaza zbrodni,zemst i niezbyt rodzinne obchody 鈍i徠...Ja sie rozczarowa豉m,a ksi捫k od這篡豉m z du瘸 ulg...

Avatar u篡tkownika - JoannaAPrzeCzyta
JoannaAPrzeCzyta
Przeczytane:2018-06-10, Ocena: 5, Przeczyta貫m, Recenzyjne, Posiadam, Polecam,

„Pensjonat pod 鈍ierkiem” to zbiór czternastu opowiada 鈍i徠ecznych napisanych tak, 瞠 ka盥y z autorów zachowa swój styl pisania, zachowuj帷 przy tym wspólny mianownik jakim jest ukryty w lesie Pensjonat pod 鈍ierkiem oraz osoby, które go prowadz – Ewa i Gabriel oraz pan Józef. Ka盥e z opowiada to odr瑿na, niezale積a historia, mo積a wi璚 je czyta po kolei a równie dobrze mo積a zacz望 od swojego ulubionego autora :)

Pensjonat pod 安ierkiem to zbiór nastrojowych opowiada stworzonych przez lubianych autorów specjalnie na magiczny czas 鈍i徠 Bo瞠go Narodzenia. Do czytania nie tylko przy kominku, z kubkiem aromatycznej herbaty w d這ni, w towarzystwie bliskich osób i… pierniczków.

Z twórczo軼i niektórych autorów np. Magdalena Knedler i Agnieszka Lingas – υniewska spotka豉m si wcze郾iej, natomiast pozostali wspó豉utorzy antologii byli dla mnie tajemnic, nie wiedzia豉m zatem tak do ko鎍a czego si mog spodziewa po ich stylu, preferencjach i czy w ogóle trafi do mnie ich pióro.

„Pensjonat pod 鈍ierkiem” przeczyta豉m tak szybko, 瞠 sama by豉m zdziwiona, a potem zrobi這 mi si nawet przykro, 瞠 to ju koniec. Tyle emocji, tyle odczu, które towarzysz czytaniu mog porówna tylko do zmieniaj帷ej si za oknem pogody. By這 s這鎍e, ciep這, rado嗆, nadzieja, 透y, wzruszenie. Nie zabrak這 te odrobiny strachu, z這軼i, wspó販zucia czy zaskoczenia.
Musz powiedzie, 瞠 jestem pod wra瞠niem, gównie dlatego, 瞠 autorom o tak ró積orodnym stylu pisania i tematyce, uda這 si stworzy wspólnie naprawd wyj徠kowy tomik opowiada.
Ka盥a opowie嗆 to inna koncepcja, inny sposób postrzegania 鈍i徠, inna wizja. Jedne s pe軟e ciep豉 i mi這軼i, t瘰knoty, sk豉niaj do refleksji nad tym, co w 篡ciu najwa積iejsze, co utracone, a co jeszcze mo積a naprawi i odzyska. Inne opowiadania pokazuj, 瞠 nawet w 鈍i皻a 篡cie potrafi by pokr璚one, a los 鄉ieje si w twarz i nie daje wytchnienia od problemów.

A wszystko to, 陰czy jedno miejsce – magiczny Pensjonat pod 鈍ierkiem, wype軟iony po same drzwi domow 鈍i徠eczn atmosfer, gdzie go軼ie s jak rodzina, gdzie Ewa i Gabriel – s jak dobre anio造 i duchy, ofiaruj帷e zrozumienie, nios帷e pocieszenie i dobre rady.
Czas w tym niesamowitym miejscu, zatrzymuje si, dla jednych dos這wnie, dla innych po to, by da im chwil na poprawienie swojego 篡cia.
To miejsce, do którego bohaterowie opowiada przybywaj, gdy sami tego chc, a innych przyci庵a tam 郵epy los. Czy dla wszystkich ukryty przed 鈍iatem, g喚boko po鈔ód tatrza雟kich lasów Pensjonat pod 鈍ierkiem oka瞠 si tym w豉軼iwym miejscem, we w豉軼iwym czasie?
Có – no akurat tego Wam nie zdradz :)

„Pensjonat pod 鈍ierkiem” to zaczarowane miejsce, które przyci庵a jak magnes. Podczas czytania nasun窸o mi si skojarzenie, 瞠 wszystkie drogi prowadz do Pensjonatu pod 鈍ierkiem!
Czy istnieje naprawd? Czy mo瞠 jest tylko tak bram do 鈍iata tego, co cz這wiek nie jest w stanie ogarn望 umys貫m?
Pensjonat pod 鈍ierkiem budzi w niektórych u酥ione uczucia, przypomina im o tym, co warto軼iowe jest w 篡ciu, co trzeba zrobi, by pod捫y w豉軼iw 軼ie磬. Koi ich ból po stracie bliskich, wycisza, pomaga zrozumie, 瞠 czasem trzeba pogodzi si z 篡ciem i z bliskimi.
W innych za wywo逝je to, czego si nie spodziewacie. Co, co mo瞠 Was zaskoczy podczas czytania. Ale przecie okres 鈍i徠eczny dzia豉 dok豉dnie tak samo! Ludzie wariuj!
安i皻a wywo逝j nadmiar emocji, wyci庵aj z ludzi to, czego maj w sobie najwi璚ej i nie zawsze s to te najcieplejsze z ciep造ch uczu. A trzeba nam przecie i o tym pami皻a, kiedy siadamy do wigilijnego sto逝 – 瞠 gdzie obok nas mog by Ci, którzy Nas potrzebuj, którym trzeba pomóc, a nie tylko skupia si na w豉snym talerzu. Bo mo瞠 pod ich dachem gór bior te gorsze emocje.

„Pensjonat pod 鈍ierkiem” to zbiór, który przyniesie Wam mnóstwo 郾iegu, szczypi帷ego mrozu, wiatru i nocnych 郾ie積ych zawiei. Zapach 篡wej choinki i ciep這 p造n帷e z p這n帷ych polan w kominku. A z kuchni rozniesie si aromat rozgrzewaj帷ej herbaty, kawy i gor帷ej czekolady, smakowitych piero磬ów, szarlotki i pierników.

„Pensjonat pod 鈍ierkiem” przeniesie Was do tajemniczego miejsca, w którym tak naprawd wszystko jest mo磧iwe. Dlatego je郵i jeszcze do tej pory zastanawiali軼ie si, czy warto otworzy drzwi i wyruszy w drog do pensjonatu, to nie zwlekajcie. Przyjmie Was z otwartymi ramionami, tak jak ka盥ego zb陰kanego podró積ika.

Opowiadania ró積ych autorów, wszystkie jednak niezmiennie zwi您ane z magi 安i徠 Bo瞠go Narodzenia.

Z jednej strony niezaprzeczalny klimat  鈍i徠 , lecz postacie w豉軼icieli  pensjonatu za bardzo przes這dzone i uduchowione.

Czyta si fajnie i szybko, lecz nie jest to lektura, która zapada w pami耩 i do której si wraca.

Avatar u篡tkownika - mamulka14
mamulka14
Przeczytane:2018-01-30, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2018, Mam, przeczytane,
Inne ksi捫ki autora
Koszyk pe貫n wierszy. Antologia dla szk馧 podstawowych
praca zbiorowa0
Ok豉dka ksi您ki - Koszyk pe貫n wierszy. Antologia dla szk馧 podstawowych

Antologia zawiera wiersze polskich poet闚 wykorzystywane w nauczaniu pocz徠kowym: Zofii Beszczy雟kiej, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner...

Poci庵. Kolory
praca zbiorowa0
Ok豉dka ksi您ki - Poci庵. Kolory

Czerwona flaga weso這 powiewa.W niebieskim wagoniku mi robi fiku-miku.草速e s這neczko zagl康a w okieneczko.Zielony kapelusik, muszk i kubraczek ma nasz misiaczek......

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
To, co zosta這