Pierwsze koty robaczywki

Ida kończy studia, po czym… znów trafia do szkoły średniej, tym razem jako belferka.

Tam przyjdzie jej zmagać się nie tylko z nową maturą, Myszorem, Dywanową i resztą niezbyt atrakcyjnego ciała pedagogicznego, ale także z uczniami, w których buzują hormony. Na dodatek zacznie bić rekord w stawianiu się na dywaniku (tureckim!) u dyrektora wuefisty i ratowaniu z opałów współlokatorów: fanatycznej wielbicielki szpinaku Ady i jej pokręconego chłopaka Qrka. Żeby tego było mało, na głowie będzie miała ucznia czującego do niej miętę oraz byłego chłopaka – egocentryczną gwiazdę dwóch reklam i jednego serialu – z którym rozstała się z bardzo ważnych powodów, których zupełnie sobie nie może przypomnieć…

Informacje dodatkowe o Pierwsze koty robaczywki:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-01-15
ISBN: 978-83-7839-412-9

Kup książkę Pierwsze koty robaczywki

Pierwsze koty robaczywki - opinie o książce

Avatar użytkownika - asurowiec
asurowiec
Przeczytane:2016-05-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki,
Dżizas.... też wykonuję ten zawód. Wiele podobieństw zauważam. Super książka. Główna bohaterka wspaniała. Szczęśliwe zakończenie, miłość zwycięża. Polecam
Książka którą czyta się lekko, pełna dowcipu i doskonale opisująca sytuację panującą w szkole średniej. Któż z nas nie miał w swoich szkolnych czasach takiej dywanowej która od trzydziestu lat dyktuje te same notatki pomimo że program nauczania radykalnie się zmienił. W książce pani Kariny pokazana została cała prawda o pisemnej maturze z polskiego-co autor arkusza egzaminacyjnego miał na myśli. Kto nie marzył o takiej nauczycielce jaką była Ida, lekcje inne niż zwykle. A akcja z iPod-ami w toalecie była bezbłędna.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2013-05-19, Ocena: 6, Przeczytałam, humor, obyczaj,
Fabuła pokazana od strony młodej nauczycielki. Pokazane jej sa perypetie z uczniami oraz ukazana jest szkoła od jej strony. Bardzo lekka i przyjemna z nutka romansu, ale nie przeszkadza to w czytaniu
Avatar użytkownika - mosiek
mosiek
Przeczytane:2013-11-17, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Nie przechodzę obojętnie obok książek z kotem na okładce. Ta mnie jakoś nie porwała, choć momentami jest całkiem zabawna. Wątek miłosny, jakiś taki nieudolny, obniżył moją ocenę
Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2013-11-09, Ocena: 3, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2013 roku,
Każdy z nas pamięta czasy szkolne. Wspominamy, z sympatią bądź nie, nauczycieli i lekcje. Te ostatnie możemy skwitować jednym słowem NUDA. Ten sam schemat powtarzany od lat: nauczyciel dyktuje, a potem odpytuje. Karina Bonowicz w książce "Pierwsze koty robaczywki" pokazuje świat szkolny z innej perspektywy. Oto, Ida świeżo upieczona belferka dostaje swoją pierwszą pracę w liceum. Od początku łamie stereotypy. Jej lekcje są inne, ciekawe, a organizowane przez nią "nowoczesne" jasełka robią furrorę wśród młodzieży. Nie przynosi jej to jednak popularności wśród grona pedagogicznego, zwłaszcza wśród innych polonistek. Ida mieszka z dwójką zakręconych przyjaciół. I o ile te dwa wątki są sympatyczne, wywołują uśmiech na twarzy, o tyle wprowadzenie wątku romansowego trochę mnie razi. W młodej nauczycielce zakochuje się uczeń, ona sama przez pół książki zastanawia się, dlaczego zerwała z Igorem, a w między czasie pojawia się ten trzeci, Kuba, kolega z pracy, a zarazem wróg Igora. Całkowicie groteskowa sytuacja ma miejsce podczas studniówki, kiedy to były i obecny chłopak biją się o Idę. Do bójki tej dołączają się uczniowie oraz część grona pedagogicznego. "Pierwsze koty robaczywki" zawierają sporą dawkę humoru. Jest to książka, która nie niesie ze sobą przesłania, dzięki czemu czyta się ją błyskawicznie. Autorka często używa dużych liter, które mogą przeszkadzać w czytaniu. Jednym zdaniem: jest to lekka i zabawna lektura, do pochłonięcia w jeden wieczór.
Avatar użytkownika - Alf
Alf
Przeczytane:2013-04-27, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki - 2013,
Świetna historia, z którą można się nieźle uśmiać, i z dać sobie sprawę z tego, że w Polsce zawsze jest na co narzekać :-)
Avatar użytkownika - gocha
gocha
Przeczytane:2013-02-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Rozterki nauczycielki. Literatura rozrywkowa, z założenia nie mająca ambicji być niczym więcej, niż chwilowym umilaczem czasu, jest paradoksalnie bardzo wymagająca, jeżeli chodzi o warsztat literacki autora. Powinno być lekko, dowcipnie i sympatycznie, bohaterowie przekonujący i dający się polubić, tło nakreślone z przymrużeniem oka, nie zaszkodzi także jakiś ekscentryk przewijający się w drugim planie i nadający całości lekko zwariowany ton. Powyższe założenia spełnia pozornie książka Kariny Bonowicz, pod wdzięcznym tytułem:
Avatar użytkownika - PatrycjaSienkows
Przeczytane:2013-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Księżyc jest pierwszym umarłym
Karina Bonowicz0
Okładka ksiązki - Księżyc jest pierwszym umarłym

Fascynująca mieszanina słowiańskich wierzeń, prastarych demonów, niesamowitych eliksirów i współczesności. Według legendy wiele stuleci...

Droga wiedzie przez sen
Karina Bonowicz0
Okładka ksiązki - Droga wiedzie przez sen

Według legendy wiele stuleci temu czwórka przyjaciół została wygnana z rodzinnej wioski, gdyż ludzie lękali się ich czarów. Rozeszli się w cztery strony...