Powiem tylko raz

Tom 5 cyklu Cykl z detektyw D.D. Warren

Trzy kobiety: policjantka, domniemana morderczyni i dawna ofiara, która teraz pomaga ścigać oprawców.

Dwie traumatyczne historie, które łączą się, kiedy w pewnym domu zostają znalezione zwłoki.

I rodzinny sekret, skryty głęboko pod warstwami półprawd i kłamstw.

Przed szesnastoma laty Evie Carter przyznała się do przypadkowego zastrzelenia ojca. Teraz policja zastaje ją nad ciałem męża. Z pistoletem w dłoni. I zadaje pytanie, czy podobny wypadek może zdarzyć się tej samej osobie dwa razy...

Zdjęcie zastrzelonego męża Evie obiega media. Wtedy rozpoznaje go pewna kobieta, Flora - ale nie widzi w nim ofiary, lecz jednego z oprawców, którzy bezpowrotnie zniszczyli jej życie. Aby odkryć prawdę musi przypomnieć sobie wszystkie szczegóły swojego porwania, wszystko, o czym przez lata chciała zapomnieć. Wraz z policjantką D.D. Warren i agentką FBI Kimberly Quincy będą musiały odkryć, co tak naprawdę wydarzyło się za zamkniętymi drzwiami...

Informacje dodatkowe o Powiem tylko raz:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2020-10-14
ISBN: 978-83-8215-094-0
Tytuł oryginału: Never Tell
Tłumaczenie: Lech Z. Żołędziowski

Kup książkę Powiem tylko raz

Powiem tylko raz - opinie o książce

Avatar użytkownika - Martyna90210
Martyna90210
Przeczytane:2021-01-31,

Dzisiaj mam do zaprezentowania thriller, jaki jest "Powiem tylko raz" Lisy Gardner. Nie znałam wcześniej twórczości tej autorki, do sięgnięcia po tę książkę zainteresował mnie opis z tyłu okładki, który mówi o losach trzech kobiet. Jakie traumatyczne historie łączą bohaterki książki? Zapraszam do dalszej recenzji.

Evie Hopkins zastaje w swoim domu zastrzelonego męża. Jest pierwszą podejrzaną, ponieważ ma w ręce strzelbę i oprócz niej nie ma nikogo na miejscu. Podobna sytuacja powtórzyła już się szesnaście lat temu, kiedy w taki sam sposób zginął jej ojciec. Uznano to za nieszczęśliwy wypadek, jednak traumatyczne przeżycie pozostało nadal w umyśle Evie. Sprawy tych obu podobnych zabójstw prowadzi detektyw D.D. Warren, która koniecznie chce odkryć prawdę. W tym samym czasie jej informatorka, Flora Dane, niegdyś ofiara porwania, rozpoznaje na opublikowanych zdjęciach w prasie zastrzelonego męża Evie. Dziewczyna twierdzi, że jest nim jeden z jej oprawców. Kim tak naprawdę jest zastrzelony mężczyzna? Czemu szesnaście lat temu został zastrzelony ojciec Evie?

W książce występują rozdziały, które są napinane z punktu widzenia każdej z tych trzech bohaterek, czyli oskarżonej o zabójstwo Evie, detektyw prowadzącą sprawę D.D. oraz jej informatorki i byłej ofiary porwania Flory. W książce można dostrzec narrację pierwszo, jak i trzeocioosobową. Rozdziały napisane z perspektywy Evie były dla mnie najbardziej interesujące Akcja rozpoczyna już od pierwszych stron książki, ponieważ już na pierwszych stronach opisane jest zabójstwo mężczyzny, wokół którego toczy się śledztwo. Ogólnie czytało mi się ten thriller trochę opornie... Fabuła i coraz to nowe fakty wychodzące na jaw podczas śledztwa były bardzo ciekawe, jednak czasami akcja trochę się wlokła, wydaje mi się, że to styl pisania autorki trochę mi nie podszedł. Koniec książki był bardzo zaskakujący, co bardzo działa na korzyść tego thrillera.

"Powiem tylko raz" raczej nie należy do lekkich książek, bo podczas czytania musiałam się skupić, aby w pełni wciągnąć się w tę książkę. Nie jest to, może jeden z najlepszych i najbardziej trzymających w napięciu thrillerów, jakie czytałam, jednak myślę, że może on spodobać się niejednemu fanowi tego gatunku literackiego.

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2020-11-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Słyszałam o tej książce i nadchodzącej premierze, ale nie spodziewałam się tego, co w niej przeczytam. Musze powiedzieć, że autorka Lisa Gardner umie wstrząsnąć swoimi czytelnikami. Ja nie potrafiłabym opowiedzieć/napisać książkę z perspektywy 3 kobiet, które tak naprawdę spotykają się po środku i mają ze sobą wiele wspólnego, a raczej ich losy to, co im się przydarzyło.

Bez wątpienia moją ulubienicą jest Flora, która została porwana i przetrzymywana, lecz tu mnie mocno fascynowało to jak oprawca może zmusić ofiarę do posłuszeństwa, a nawet do oddania się i bycia zależną od niego!? Fakt wróciła do domu, ale po latach nadal nie może dojść do siebie i tu pytanie czy jeszcze jest szansa na normalne życie? Czy będzie jak kiedyś?  Jak bardzo oprawca może zmienić psychikę poszkodowanej?  Oczywiście kolejną kobietą, która mocno jest charakterystyczna to Evie Hopkins córka zmarłego przed 16-toma laty ojca oraz podejrzewana o zabójstwo Jego jak i własnego męża, lecz mimo dowodów wskazujących na to, że to, Evie jest winna prawda Was zaskoczy. Dodatkowo Evie spodziewa się dziecka, co w tym momencie jest sporym zmartwieniem, ale nie napiszę czy dobrym czy złym.. Kolejna fascynująca kobieta i godna uwagi jest detektyw sierżant

D. D. Warren z bostońskiej policji. Ona prowadziła sprawę zamordowania przez Evie własnego ojca i teraz chce udowodnić winę, bo przecież nikt nie jest nie winny dokonania tego samo i to dwukrotnie!

Jak potoczy się badanie tej sprawy? Będzie gorąco i to dosłownie!  Co wspólnego z całym tym zamieszaniem ma Darknet oraz piromani, płatni zabójcy? Dowiecie się czytając te książkę. Książka trzyma w napięciu. Jestem pod wrażeniem końcówki, bo już kilka razy typowałam oprawce, lecz jakże było błędne moje spostrzeżenie i typowanie. Cieszę się, ze takie dobre książki trafiają w moje ręce i mogę pochwalić się, ze w zbiorze ciekawych lektur będę miała te pozycje. Na pewno wrócę do autorki, bo warto.

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2020-11-19, Ocena: 4, Przeczytałam,

Recenzja „Powiem tylko raz”
Czy to możliwe aby w jednej rodzinie było aż tyle wypadków? Czy to może być przypadek że w miejscu tragedii zawsze obecna jest jedna i ta sama osoba?
„- Mój mąż – słyszę własny głos. – Nie żyje. Zastrzelony.
- Czy w domu jest ktoś jeszcze, proszę pani?
- Nie.”
„Powiem tylko raz” to powieść wydana w 2020r. napisana została przez Lisę Gardner. Autorka jest znaną amerykańska pisarką, której powieści często trafiają do ścisłej czołówki „New York Timesa”. W Polsce książki Lisy Gardner takie jak np. „Zaginiona”, również zostały dobrze przyjęte. Ostatnio został wydany Thriller o tytule „Powiem tylko raz”.
Trzy kobiety, obce sobie, łączy sprawa zabójstwa. Evie już jako szesnastolatka odpowiadała przed sądem za zabicie ojca, została wtedy uniewinniona, teraz zostaje aresztowana za zabójstwo męża, a zbrodnia ta sprawia, że ludzie zaczynają się zastanawiać. Detektyw D.D. prowadziła pierwsza sprawę, dlatego też wzywają ja i tym razem. Od początku wie że coś nie gra, zastanawia się czy nie została oszukana. Bo czy to możliwe żeby jedna kobieta była przypadkowym świadkiem dwóch osób? D.D do pomocy w sprawie zaprasza Florę Dane. Kobieta stwierdza że zna zabitego niedawno mężczyznę. Nie kojarzy go jednak dobrze, jest przekonana że jest jednym z oprawców którzy zniszczyli jej życie. Historia do której nigdy nie chciała wracać, teraz ujrzy światło dzienne, gdy Flora będzie musiała jeszcze raz na nowo przypomnieć sobie wszystkie szczegóły tego co nieodwracalnie ją zmieniło.
Książka „Powiem tylko raz” to trzymająca w napięciu powieść. Nie jest to w prawdzie typowa opowieść o pani detektyw szukającej zabójcy, gdyż akcja cały czas się zmienia a wmieszanie w sytuację ofiary i jej historii dodaje dramatyzmu. Podsumowując myślę że warto po nią sięgnąć.

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2021-03-30, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Powiem tylko raz” Lisy Gardner to dziesiąty tom cyklu o detektyw D.D. Warren, jednak bez problemu da się ją czytać bez znajomości tomów poprzednich – sprawdziłam to osobiście, gdyż ten tytuł jest moim pierwszym spotkaniem z piórem tej amerykańskiej autorki :) Książkę określiłabym jako połączenie kryminału z thrillerem – mamy tu i solidne, rozbudowane śledztwo i sporo napięcia związanego z niewyjaśnioną przeszłością jednej z bohaterek, która skrzętnie broni swoich tajemnic.

Fabuła przedstawiona jest z punktu widzenia trzech, bardzo przekonywujących postaci – Flora opowiada nam o swoich traumatycznych przeżyciach z przeszłości i wzbudza podziw swoją determinacją i odwagą. Evie jest bardzo zagadkowa, powoduje nie lada zamieszanie w hipotezach wysuwających się w czasie lektury. Intryga jest mocno poplątana i zagmatwana, akcji też jest sporo, dużo się dzieje, więc i na nudę nie ma miejsca. Mówiąc krótko to po prostu dobra książka!

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2020-12-07, Ocena: 3, Przeczytałem,

“(...) żyliśmy w domu pełnym tajemnic, wzajemnie się siebie bojąc. Żadne z nas nie było w stanie wyznać prawdy. Kochaliśmy się i raniliśmy. A teraz Conrada nie ma i już żadne z nas tego nigdy nie wyprostuje”

Spokojna okolica. Normalna rodzina. To wszystko pozory. Lokalna policja zostaje wezwana na miejsce morderstwa. Ktoś oddał trzy strzały do ofiary i dwanaście do jego komputera. Podejrzaną zostaje żona mężczyzny, Evie Hopkins, która szesnaście lat wcześniej zabiła swojego ojca, jednak uznano to za nieszczęśliwy wypadek. Śledztwo prowadzi detektyw D.D. Warren, która prowadziła też poprzednią sprawę, w której oskarżona była Evie. Policjantka chce za wszelką cenę dojść do prawdy. Flora Dane na opublikowanym w prasie zdjęciu zastrzelonego mężczyzny rozpoznaje jednego z oprawców, którzy zniszczyli jej życie. Musi sobie przypomnieć każdy, najdrobniejszy szczegół porwania, żeby pomóc detektyw D.D. Warren i agentce Kimberly Qunick odkryć prawdę.

“Powiem tylko raz” to dziesiąty tom z serii Detektyw D.D. Warren. Nie czytałam wcześniejszych tomów i nie miałam większego problemu z odnalezieniem się w fabule. Głównymi bohaterkami są trzy kobiety: detektyw D.D. Warren, Flora i Evie, które łączy śledztwo. Fabuła jest pełna tajemnic i zagadek z przeszłości. Niestety akcja była dla mnie zdecydowanie za wolna. Bardzo długo się nudziłam. Śledztwo toczyło się bardzo powoli. Dopiero pod koniec zaczęło się coś dziać. Zakończenie jest na plus, cieszę się, że chociaż ono mnie zaskoczyło.

Mimo że sama wybrałam tą książkę, z bogatej oferty Wydawnictwa Albatros, jednak na przeczytanie musiała chwilę poczekać. Spowodowane to było moimi problemami zdrowotnymi.

Trzy kobiety, traumatyczne historie, dwa zabójstwa i duża ilość sekretów rodzinnych, sprawiły że nie mogłam się od książki oderwać.

Evelin Carter to córka genialnego profesora matematyki, którego przed 16 laty w nieszczęśliwym wypadku zastrzeliła. Gdy do spokojnego domu w sielskiej okolicy, dociera policja, znajduje ją z pistoletem w dłoni i trupem męża w pokoju. Sprawę prowadzi detektyw D.W. Warren. To już druga sprawa z udziałem Evelin która policjantka prowadzi. I coś jej się w całej historii nie zgadza. Trzecia kobieta to Flora Dane, przed kilkoma laty uwolniona z rąk pedofila i gwałciciela. Pomaga detektyw rozwikłać sprawę, zwłaszcza że w zamordowanym mężczyźnie rozpoznaje człowieka, którego spotkała wraz ze swoim oprawcą w barze. Czy to co wygląda na kolejne zabójstwo popełnione przez Evelin, jest nim? Czy dowody świadczące przeciwko ciężarnej kobiecie, doprowadzą do jej skazania?

Czytając ten thriller poznajemy życie tych kobiet. Ich sposób na radzenia sobie z traumami, obecne leki i zachowania. Autorka szczególną uwagę poświęca trudnym relacją rodzinnym, w których nie brak sekretów.

Lisa Gardner napisała kolejny, dziesiąty już tom ze śledztwami prowadzonymi przez Detektyw D.D. Warren. Nie czytałam wcześniejszych, ale „Powiem tylko raz” tak mnie zainteresowało, że będę starała się sięgnąć po wcześniejsze tomy.

Za egzemplarz recenzyjny dziękuję Wydawnictwu Albatros.  Zapraszam na stronę: https://www.wydawnictwoalbatros.com/

Wydawnictwo Albatros

Ilość stron: 448

Data premiery: 14 października 2020

Tłumaczenie –  Lech Z. Żołędziowski

Avatar użytkownika - haniaklodzinska
haniaklodzinska
Przeczytane:2020-11-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

Niesamowity thriller Lisy Gardner „Powiem tylko raz”. Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Albatros.

Lubicie thrillery, które trzymają w napięciu do ostatniej strony i mają niesamowite zakończenia? To dobrze trafiliście.
Z całego serca polecam ten wyśmienity thriller. Włosy się jeżą na głowie – taka straszna historia, a właściwie dwie historie.

Trzy kobiety: Evie Hopkins, detektyw D.D. Warren oraz Flora Dane – łączą je dwie straszne, przerażające historie.

Evie Hopkins – 16 lat temu zabiła własnego ojca, teraz zastrzeliła własnego męża… Wyrachowana morderczyni, nieszczęśliwe wypadki czy może niewinna osoba? Prawda was zaskoczy i powali na kolana…

Detektyw D.D. Warren – 16 lat temu prowadziła sprawę Evie. Wtedy doprowadziła do jej uniewinnienia… Czy tym razem też ją uniewinni? Czy może doprowadzi ją do skazania? Czy 16 lat temu popełniła błąd?

Flora Dane – przeżyła traumatyczne wydarzenia… Została porwana, maltretowana , przetrzymywana, głodzona i gwałcona… Zabiła jednego ze swoich prześladowców. Co zrobi, gdy po 6 latach w telewizji zobaczy, martwego swojego kolejnego prześladowcę Conrada Cartera? Czy będzie w stanie pomóc detektyw D.D. w rozwiązaniu tej sprawy? Może to ona zabiła swojego prześladowcę?

Kim naprawdę był idealny mąż Evie – Conrad Carter? Kto chciał jego śmierci? Czy zasłużył na śmierć?
Tropy prowadzą w różne strony. Sięgamy również do darknetu… Conrad nie był idealny… Po przeczytaniu „Powiem tylko raz” dowiecie się dlaczego.

Powieść jest tak rewelacyjna, że nie da się przejść obok niej obojętnie. Przeczytałam książkę w jeden wieczór – tak mnie wciągnęła. Jest duża czcionka – idealna do czytania. Treść dokładnie taka, jaką powinien zawierać thriller, który trzyma w napięciu i jest godny polecenia.

Za bohaterki, za emocje i za znakomitą treść daję 10/10.
Czytaliście już tą powieść? Co o niej myślicie? Chętnie poznam wasze zdanie.
Trzy kobiety, dwie straszne historie i powalająco-zaskakujące zakończenie. To otrzymacie czytając „Powiem tylko raz” .
Zachęcam do przeczytania.

Lisa Gardner #powiemtylkoraz #wydawnictwoalbatros #lisagardner #polecam #thriller #thrillerbooks #recommendedbooks #Inspirujemy2020 #book

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2020-11-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

Gdy 16 lat temu Evie Carter przyznała się do przypadkowego zastrzelenia ojca nikt nie miał wątpliwości, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Teraz, gdy ta sama kobieta zostaje odnaleziona nad ciałem własnego męża, nic nie jest już takie oczywiste. Czy jedna kobieta może postrzelić przez przypadek dwóch najważniejszych mężczyzn w jej życiu? Jakie sekrety kryją się za śmiercią męża Evie ?
"Powiem tylko raz" to bardzo oryginalny i interesujący thriller, w którym losy zupełnie różnych kobiet łączą się w najmniej spodziewanym momencie tworząc historię, która zdobędzie serca wielu czytelników. 3 kobiety, 2 traumatyczne historie i jeden sekret, który zmieni bieg wydarzeń - oto przepis na sukces w wykonaniu Lisu Gardner. Historia budzi wiele emocji i z każdą kolejną stroną wciąga nas coraz bardziej w sam środek burzliwych wydarzeń. Fabuła przedstawiona naprzemiennie z perpektywy 3 głównych bohaterek pozwala nam lepiej poznać odmienne punkty widzenia i odkryć sekrety kryjące sie w ich przeszłości. "Powiem tylko raz" to jednak nie tylko intrygujący thriller ale również opowieść o trudnych relacjach, bolesnych wspomnieniach i błędach przeszłości, których konsekwencje prędzej czy później dopadną każdego. Zakończenie zaskakuje i satysfakcjonuje. Lekture zaliczę do udanych i z pewnością sięgnę po inne książki autorki. Serdecznie polecam Wam lekturę najnowszej książki Lisy Gardner i gwarantuję mnóstwo emocji !

Dom dla lalek. Audiobook
Lisa Gardner0
Okładka ksiązki - Dom dla lalek. Audiobook

,,To jak dotąd jej najbardziej intrygująca i skomplikowana powieść... Tylko pisarka tak utalentowana jak Gardner mogła sprawić, by lektura jej książki...

Następny wypadek
Lisa Gardner0
Okładka ksiązki - Następny wypadek

Szampan, kręta szosa, człowiek na drodze, słup... Prowadząca samochód dziewczyna ginie na miejscu. Jej ojciec Pierce Quincy postanawia wyjaśnić okoliczności...