Poza kontrolą

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2019-10-16
Tytuł oryginału: The Stranger Within

Będę tutaj cały czas. Nic nie możesz na to poradzić.

Gdy Callie wychodzi za mąż za Jamesa, wdowca z dwójką dzieci, jest przekonana, że jej marzenie o założeniu rodziny wreszcie się spełniło. Nawet nie podejrzewa, że za kilka miesięcy zostanie aresztowana pod zarzutem morderstwa...

Kobieta z nadzieją patrzy w przyszłość, jednak w domu Harwellów nie układa się dobrze. Synowie Jamesa nie akceptują macochy i robią wszystko, by zamienić jej życie w piekło, a sama Callie ukrywa przed mężem coraz więcej sekretów, które zagrażają ich małżeństwu.

Gdy sytuacja wymyka się spod kontroli, uruchamiając ciąg niepokojących wydarzeń, Callie zaczyna się zastanawiać, czy aby na pewno jest tą samą osobą, za jaką się uważa...

Blogerzy i recenzenci polecają:

Przeczytałam tę książkę za jednym zamachem. Wstrzymywałam oddech i mrużyłam oczy ze strachu przed tym, co kryje się na kolejnych stronach. Fenomenalny thriller. Zakończenie kompletnie mnie zaszokowało, zbierałam szczękę z podłogi!

Goodreads

Jeśli zamierzacie przeczytać tylko jedną książkę w tym roku, niech to będzie ta. Jest znakomita! Myślałam, że zakończenie łatwo przewidzieć... jakże się myliłam.

Goodreads

W tej historii jest tyle zwrotów akcji, że serce dosłownie biło mi jak oszalałe. Nie nadążałam z przewracaniem kartek, żeby jak najszybciej się dowiedzieć, co naprawdę się stało. I warto było czekać! Błyskotliwy psychologiczny thriller.

blog By the Letter Book Reviews

Tak intensywna, że przyprawia o zawroty głowy.

blog Clues and Reviews

Kup książkę Poza kontrolą

Opinie o książce - Poza kontrolą

Kathryn Croft jest znaną nie tylko w Polsce pisarką, która na swoim koncie ma już kilka książek. "Poza kontrolą" to moja pierwsza, ale jej któraś już z kolei. Jest rozpoznawalna w gatunku thrillera psychologicznego co po zaliczeniu powyższej pozycji wcale mnie nie dziwi. Bardziej zaskoczona jestem sobą, że dopiero teraz znalazłam czas i chęć do zapoznania się z jej piórem. Jest pewien żal, że nie wcześniej, ale też radość, bo sporo przede mną. Kathryn Croft zdecydowanie zdobyła kolejnego czytelnika w mojej postaci.

Szczęśliwe życie rodziny Jamesa przerywa śmierć żony, a także matki ich dwojga nastoletnich synów. Mąż i ojciec mimo wszystko musi wrócić do codzienności by utrzymać pozostałą część rodziny na powierzchni. Okazuje się, że dość szybko otrząsa się z tragedii i żałoby przedstawiając chłopcom młodą Callie. Początki nie zwiastują ani problemów z akceptacją kobiety przez chłopców, ani ze zbyt szybkim rozwojem tejże znajomości. A jednak wszystko się zmienia. Callie i James biorą ślub i wprowadza się ona do ich domu. Dziewczyna, która jakiś czas temu sama straciła dziecko i możliwość zostania matką bardzo angażuje się w życie rodziny i chce przelać swoje uczucia na chłopców. Niestety pasierbowie zdecydowanie jej tego nie ułatwiają, wręcz przeciwnie robią wszystko by wypędzić kobietę z ich domu i życia.

Callie rozdarta jest między obowiązkami młodej żony i matki a byciem osobą, które pragnie chociaż odrobiny ciepła, zrozumienia i oparcia. Dość szybko znajduje kogoś kto jej daje to czego nie potrafi znaleźć w rodzinie. Niestety sytuacja wymyka się spod kontroli, a splot wydarzeń powoduje, że wszyscy domownicy mogą zostać pociągnięci na samo dno.

Podwójne życie młodej kobiety, dylematy ojca czy stanąć po stronie żony, czy synów, niepogodzeni ze stratą matki nastolatkowie oraz problemy zdrowotne macochy to tylko część przewijających się w tej książce tematów i problemów.

Muszę przyznać, że opis z okładki był tym elementem, który skusił mnie najbardziej, ale jak już siadłam czytać to okazało się, że to tylko namiastka tego, co autorka schowała nam w powieści. Kiedy skończyłam byłam pod ogromnym wrażeniem i teraz już rozumiem skąd jej rozpoznawalność w dziedzinie thrillerów psychologicznych. Pewne jest to, że jeśli jej pozostałe powieści są równie dobre to ja chcę dorwać i przeczytać każdą! Zachęcam do przeczytania "Poza kontrolą" bo robi ogromne wrażenie. Nie spodziewałam się takiej końcówki.

Avatar użytkownika - KasiaKatarzyna44
KasiaKatarzyna44
Przeczytane:2019-11-02, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Kathryn Croft poznałam przy okazji lektury thrillera „Tylko jedno kłamstwo”. Książka tak bardzo mi się spodobała, że bez wahania zamówiłam dwie pozostałe powieści brytyjskiej autorki. „Córeczka” i „Nie ufaj nikomu” nie zrobiły na mnie aż tak dobrego wrażenia, ale sentyment do Kathryn Croft pozostał, pozostała też wiara, że Brytyjka ma talent do tworzenia niesamowitych, chwytających za gardło i serce wciągających historii. „Poza kontrolą”, jej najnowsza powieść, tylko to potwierdza. O tym, jak dobry jest to thriller, niech świadczy fakt, że pochłonęłam go w ciągu zaledwie jednego dnia. Powiecie, że to żaden wyczyn. Możecie mieć rację, ale ja wiem, że jak na mnie to znakomite tempo :) Po raz kolejny pozornie zwyczajna historia małżeńska okazała się hipnotyzującym dreszczowcem, od którego nie sposób było się oderwać

Thriller Kathryn Croft pokazuje, jak łatwo doprowadzić swoje życie do ruiny. Brak zrozumienia, zaufania, nienawiść i zazdrość – żadne z tych uczuć nie przynosi nic dobrego. Historia Callie i jej bliskich pokazuje, że jedno malutkie, na pozór nic nieznaczące kłamstwo może rozpocząć ciąg dramatycznych zdarzeń, który będzie miał wpływ na przyszłość całej rodziny. Bardzo mi się podoba intrygujący początek powieści – Croft od razu serwuje nam prawdziwą bombę w postaci morderstwa. Ale kogo zabito i dlaczego? Jakie były motywy i kto będzie musiał ponieść bolesne konsekwencje? Historia wydaje się prosta i przewidywalna, ale myli się ten, kto uważa, że już na pierwszych stronach poznamy jej rozwiązanie. Croft w swojej opowieści udowadnia, że jak mało kto potrafi budować napięcie. Umiejętnie dawkowane informacje, niedopowiedzenia i niejasności rozbudzają ciekawość czytającego do granic możliwości. Bardzo mi się podobała narracja powieści – w „Poza kontrolą” jesteśmy świadkami przesłuchania głównej bohaterki przez policję. Zeznania Callie pozwalają nam odtworzyć wydarzenia z przeszłości i poznać przerażającą prawdę.

„Poza kontrolą” to książka z gatunku tych, po które się sięga i które odkłada się dopiero po dotarciu do ostatniej kropki. Intrygująca fabuła, rozdziały skonstruowane tak, że po zakończeniu jednego od razu chcemy poznać kolejny, spirala kłamstw i całkiem przyzwoity finał to największe atuty nowej powieści Kathryn Croft. Zakończenie – jak dla mnie nieco przewidywalne – wbrew zapowiedziom nie sprawiło, że musiałam zbierać szczękę z podłogi, ale na pewno jest to jeden z lepszych thrillerów psychologicznych, jakie czytałam w ostatnim czasie. Przygotowując się do lektury „Poza kontrolą”, przeczuwałam, że to będzie przyjemnie spędzony czas, nie przypuszczałam jednak, że aż tak bardzo. Z czystym sumieniem polecam i pędzę nadrabiać zaległości. Mam na liście jeszcze dwie powieści Croft, wierzę, że będą równie dobre!

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2019-10-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Zaczyna się mocno. Zwykła kobieta, żona, matka... morderczyni. Callie poznajemy, gdy w pokoju przesłuchań składa zeznania oskarżona o morderstwo.

A miało być tak pięknie. Przecież jedynym jej pragnieniem było zostać żoną i matką. Nigdy by się nie spodziewała, że jego spełnienie doprowadzi ją do aresztu.

Callie wychodzi za mąż za wdowca i wraz z eleganckim domem zyskuje też dwóch nastoletnich chłopców, którzy nie darzą jej sympatią. Mimo wysiłków ciągle jej dokuczają, ignorują, chcąc doprowadzić do odejścia macochy.

Kobieta próbuje mieć wszystko pod kontrolą, ale nie czuje się swobodnie we własnym domu. Samotna, dręczona podejrzeniami i zazdrością traci pewność siebie i radość życia. Do tego widmo zmarłej żony Jamesa towarzyszy jej na każdym kroku. Zagubiona, podejmuje nierozważne decyzje, które niczym lawina pociągną za sobą kolejne zdarzenia, doprowadzając ostatecznie do tragedii.

Jak wszystko mogło tak się pogmatwać? Czemu w życiu nic nie jest proste? Czy sami je komplikujemy pozwalając by zazdrość, niedomówienia, kłamstwa prowadziły do sytuacji, z których ciężko wybrnąć?

To Kathryn Croft w najlepszym wydaniu. Klimatyczny, trzymający w napięciu, budzący głębokie emocje thriller psychologiczny zadowoli każdego fana tego gatunku.

Czy książka może czymś zaskoczyć, gdy od początku znamy jej zakończenie? Zapewniam Was, że tak. I to bardzo.

Nie pozwól mu odejść
Kathryn Croft0
Okładka ksiązki - Nie pozwól mu odejść

Bestsellerowa autorka wciągających thrillerów: Córeczka, Tylko jedno kłamstwo, Nie ufaj nikomu, Nigdy nie zapomnisz przeszła samą siebie. Mistrzowsko...

Nigdy nie zapomnisz
Kathryn Croft0
Okładka ksiązki - Nigdy nie zapomnisz

Każdy ma sekrety. Ale niektóre bywają wyjątkowo groźne. Kolejny elektryzujący thriller bestsellerowej brytyjskiej autorki. Poprzednie książki Kathryn...

Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska