Prawdziwe przyjaciółki

NIE WIE, ŻE TAM JESTEM I OBSERWUJĘ JĄ W LUSTRZE. WSUWA RĘKĘ POD BLUZKĘ.

A WTEDY WIDZĘ COŚ NIEMOŻLIWEGO. ONA NIE JEST W CIĄŻY...

Wpada do mojego życia niczym burza i już nic nie jest takie same.

Zdaje się być taka idealna z tym swoim melodyjnym śmiechem i piękną twarzą. Moje przyjaciółki, jedna po drugiej, ulegają jej urokowi.

Wygląda na to, że tylko ja coś podejrzewam. Tylko ja widzę te uśmiechy, które nie sięgają ziejących chłodem i nienawiścią oczu. A gdy zostaję oskarżona o rzeczy, których nie zrobiłam, wiem, że to ona za tym stoi. Ale ona ujawnia swoje prawdziwe oblicze tylko wtedy, gdy nikt nie patrzy, więc jeśli coś powiem, uznają mnie za wariatkę.

Dlatego gdy nadchodzi bociankowe, idę na nie, siedzę na aksamitnej sofie w ekskluzywnym pokoju hotelowym, otoczona balonami. Wręczamy prezenty, pijemy szampana, a ona promienieje, czerwona koszula opina jej sterczący brzuszek.

JEDNAK TEGO POPOŁUDNIA W KOŃCU ODKRYWAM SZOKUJĄCĄ PRAWDĘ.

NIE MA ŻADNEGO DZIECKA...

Informacje dodatkowe o Prawdziwe przyjaciółki:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2023-01-25
Tytuł oryginału: The Baby Shower

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Prawdziwe przyjaciółki

To, co ma teraz, jest cichsze. Ale w życiu czeka ją jeszcze tyle różnych rzeczy, takich prawdziwych.To jej wystarczy. To więcej, niż potrzebuje.

(...) niemal zniszczyła im życie, napędzana pragnieniem zemsty wycelowanej w złą osobę oraz chęcią zysku. Ale ich życie nigdy nie składało się z rzeczy materialnych. Ono zostało stworzone właśnie z tego: widoku, psa i spokoju płynącego z bycia u boku drugiego człowieka.

Prawdziwe przyjaciółki - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-09-03, Ocena: 6, Przeczytałam,

Brak mi słów, by opisać za jaką idealność mam tą książkę! Jeny, emocje, emocje i jeszcze raz emocje! Autorka doskonale pokazała jak potrafią wyglądać przyjaciółki, które nimi są i te, które udają oraz te, które chcą nimi być tylko dlatego, by ktoś inny ich nie miał. Myślę, że głównym wątkiem książki jest tutaj zazdrość. Postacie chcą być docenieni w towarzystwie i z tego powodu tracą grunt pod nogami. Wydarzenia przedstawia nam narrator, ale pod takim kontem, że postacie się nam zwierzają. Wiemy, że pewna para stara się tutaj o dziecko od bardzo dawna, lecz jej organizm zbyt szybko się postarzał, więc ich szanse są znikome. Niby powtarzają, że będą żyli tak, jakby nic im do szczęścia nie było trzeba, jednak sami siebie oszukują. On braki maskuje bardzo drogą rzeczą, którą ukrywa przed małżonką. Ona jest bardzo zazdrosna o kobietę, która pojawiła się w towarzystwie jej przyjaciółki, nie wspominając o tym, że jedna z nich spodziewa się upragnionego przez nią dziecka. Dodatkowa osoba wciąż pokazuje jak jest wielka i doskonała, choć widzimy prawdę, jeśli dokładnie czytamy przekaz pomiędzy wierszami. Napięcie, które między sobą wytwarzają jest niemal namacalne, czasami bardzo gęste. Nie znając myśli wszystkich postaci wciąż węszymy spisek, bo i zachowują się dwuznacznie. Bywa tutaj, że jedna kobieta jest w kłopotliwej sytuacji, gdyż czujemy, że widzi zazdrość obu kobiet, ale z własnych względów zachowuje się tak a nie inaczej. Kumple pewnego mężczyzny wciąż prześcigają się między sobą kogo na co stać, aż u czytającego zaczyna powstawać fobia, ale nie powiem czego. Dzieje się tu naprawdę sporo, ta zawiść, zazdrość i niepewność są obecne od początku do końca książki. Dodatkowo jest wtrącony wątek kobiety w szpitalu, którą znamy, jak się później okaże, która bardzo pragnie się zemścić, tyle tylko, że nie wiemy na kim i dlaczego. Oj dawno nie czytałam tak pochłaniającej książki, gdzie do samego końca nie wiadomo jak potoczą się ich losy i kto tak naprawdę komu tu zawinił i dlaczego. Druk może ciut mniejszy, ale to, co tu się dzieje, to prawdziwy armagedon doznań! Autorka przeszła sama siebie, mega mocno mi się podobała!

"Ludzie to ludzie, w większości są dobrzy."
Przyjaźń jest bardzo potrzebna każdemu człowiekowi, a każdej kobiecie potrzebne są przyjaciółki. Nie każda oczywiście ma szczęście mieć te prawdziwe, które zawsze są życzliwe i gotowe do pomocy, na które można liczyć w każdej życiowej sytuacji. Ja mam to szczęście i jestem za to ogromnie wdzięczna swoim przyjaciółkom, bo w trudnych chwilach były dla mnie opoką niemal jak rodzina.
W tej powieści nasza bohaterka Jane, nie miała takiego szczęścia.
Jane jest niby szczęśliwa, ma kochającego męża, oddane przyjaciółki i własną, wymarzoną kawiarnię, w której spędza z ochota czas. Może nie jest zbyt bogata, ale nie czuje się z tego powodu gorsza. Jej szczęście byłoby pełniejsze, gdyby miała dziecko..., niestety tu pojawiają się problemy. Gdy jedna z jej przyjaciółek oznajmia, że spodziewa się drugiego dziecka, Jane chwilowo się załamuje. Jednak po krótkim czasie wszystko wraca do jako takiej normy.
W to jakby spokojne i poukładane życie nagle wkracza nowa znajoma jej przyjaciółek z grupy - Lexie... Wszyscy są zachwyceni nową znajomą, ale Jane jakoś nie może się do niej przekonać. Coś ja odpycha od niej a sama Lexie również robi wszystko, żeby, jak to się mówi "napsuć jaj krwi".

"Ta kobieta wywróciła moje życie do góry nogami, ukradła moich przyjaciół, mój los, wszystko wzięła dla siebie. Bo tak właśnie postępują tacy ludzie."
W tej powieści autorka poruszyła wiele ciekawych i trudnych tematów. To opowieść o przyjaźni, ale również o zaufaniu, o manipulacji, o zemście i szantażu.
Jak się okazuje, nie zawsze przyjaźń, która nam się wydaje, że jest silna ponad wszystko, okazuje się nic nie znaczącą znajomością, bo w trudnych momentach "przyjaciółka" odwraca się do nas plecami, bo znalazła nową i lepszą. Wystarczy często mały, drobny impuls by zniszczyć wieloletnią znajomość. Złość i chęć zemsty nie jest dobrym doradcą, lecz tu możemy się przekonać jak wielki wpływ mogą mieć dawne zatargi oraz niewyjaśnione, nieuzasadnione pretensje i zaszłości.
Książka niejako skłania do refleksji, dobry materiał na przemyślenia o naszym postepowaniu wobec swoich przyjaciół i znajomych. Czy nasze relacje są prawidłowe? Czy nie nadużywamy czyjejś przyjaźni? A może sami jesteśmy źle traktowani przez znajomych?
Dobry thriller psychologiczny. Czyta się szybko a zakończenie nieco zaskakuje.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-02-05, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, słyszałam o jej wcześniejszej powieści - "Impreza sąsiedzka" jednak nie miałam okazji czytać. Do sięgnięcia po książkę "Prawdziwe przyjaciółki" zachęcił mnie niesamowicie intrygujący opis i okładka, która ogromnie przyciąga uwagę. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko, ja zostałam wciągnięta do świata przyjaciółek od pierwszej strony i nawet zarwałam dla tej historii nockę, bo skończyłam ją czytać około drugiej! Fabuła została w bardzo ciekawy sposób nakreślona, przemyślana i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie świetnie wykreowani! Jestem pewna, że w wielu przypadkach moglibyśmy się utożsamić z bohaterami tej książki podzielając podobne troski i dylematy moralne. Akcja powieści rozgrywa się na przestrzeni kilku miesięcy dzięki czemu możemy lepiej przyjrzeć się życiu i relacjom bohaterów. Historia została przedstawiona z perspektywy Jane i jej męża Frankiego, co sprawia, że możemy lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Pisarka porusza w swojej powieści wiele ważnych i życiowych tematów, między innymi temat niepłodności, trudne relacje z rodzicami, odrzucenie, toksyczna relacja przyjacielska czy manipulacje, które wywołują w Czytelniku natłok skrajnych emocji! Autorka w bardzo umiejętny sposób buduje napiecie, wodzi Czytelnika za nos oraz świetnie rysuje portrety psychologiczne postaci, skłaniając tym samym do głębszych przemyśleń. Lynes na przykładzie swoich bohaterów pokazuje, że wiele osób jest materialistami i ocena innych przez pryzmat bogactwa oraz wyglądu zewnętrznego, pokazuje do czego może doprowadzić niepohamowana chęć zemsty oraz udowadnia, że prawdziwa przyjaźń musi opierać się na mocnych i szczerych fundamentach. Przyznaję, że było kilka takich elementów, których domyśliłam się od razu, a pod koniec to myślałam, że już wszystko wiem, ale to co autorka serwuje na ostatnich stronach swojej powieści według mnie nie było do przewidzenia. Takiego obrotu sprawy kompletnie się nie spodziewałam! Właśnie takie thrillery cenię sobie najbardziej - potrafiące zaskoczyć w najmniej oczekiwanym momencie! Świetnie spędziłam czas z tą książką i czekam już na kolejne powieści spod pióra autorki! Polecam!

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2023-02-12,

Moje pierwsze spotkanie z twórczością S. E. Lynes było bardzo udane, tak więc gdy tylko pojawiła się zapowiedź jej kolejnej książki, nie mogłam sobie odmówić przyjemności jej przeczytania. „Prawdziwe przyjaciółki” to thriller psychologiczny, w którym kłamstwa i intrygi grają pierwsze skrzypce. To historia, w której prawdziwa przyjaźń nabiera zupełnie innego wymiaru.

Wydawać, by się mogło, że Jane ma wszystko, o czym może marzyć kobieta — szczęśliwe życie u boku męża, dobrze prosperująca kawiarnia w Londynie i trzy prawdziwe przyjaciółki, na które zawsze może liczyć. Jednak jej największym marzeniem jest zostać matką, a to marzenie prawdopodobnie nigdy się nie spełni. Jane wie, że może liczyć na wsparcie męża i przyjaciółek, z którymi w każdy piątek spotyka się na drinka. Pewnego dnia Sophie, która jako jedyna zna sekret Jane, przyprowadza na babski wieczór nową znajomą, Lexie. Od tej chwili wszystko się zmienia, a przyjaźń między Jane i Sophie staje pod wielkim znakiem zapytania.

„Prawdziwe przyjaciółki” to dobrze skonstruowany thriller psychologiczny, w którym autorka ukazuje nam, jak wielką moc ma manipulacja, by prawdziwa przyjaźń runęła niczym przysłowiowy domek z kart. Fabuła poprowadzona jest dwutorowo, dzięki temu mamy bardziej szczegółowy wgląd w wydarzenia, które doprowadziły do obecnej sytuacji. Choć historia, którą przelała na papier Lynes jest mocno przewidywalna i niemal na samym początku wszystko mamy podane jak na tacy, to niewątpliwym jest, że potrafi ona zaintrygować i wciągnąć czytelnika.

„Prawdziwe przyjaciółki” to thriller niewyróżniający się niczym nowym, jednak tematy, jakie porusza w nim autorka, są ważne i często spotykane w dzisiejszych czasach. Manipulacja, miłość, zdrada, zastraszanie — te wszystkie trudne tematy łączą się w całość, tworząc historię, którą warto poznać. Pomimo swojej przewidywalności, uważam, że „Prawdziwe przyjaciółki” to dobry thriller psychologiczny. Jestem przekonana, że zarówno fani powieści obyczajowych, jak i thrillerów nie będą zawiedzeni lekturą. Polecam!

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-02-03, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Trafiłam na bardzo dobry thriller, który wbił mnie w fotel na wiele godzin.
Jane, Sophie, Kath i Hils tworzą zgraną paczkę przyjaciółek od ponad pięciu lat. Jednak to Sophie zna największe sekrety Jane.
Wszystko zmienia się, kiedy Sophie na ich spotkanie piątkowe przyprowadza swoją nowo poznaną przyjaciółkę Lexie.
Okazuje się, że wszystkie przyjaciółki są zauroczone Lexie i tylko Jane widzi prawdziwe oblicze kobiety, która manipuluje Sophie buntując ją przeciwko Jane i wywołując między nimi napięcie.
Wkrótce odbywa się bociankowe zorganizowane przez Lexie i wtedy Jane odkrywa szokujący sekret kobiety.
Jane nie wytrzymując tego jak traktuje ją Sophie przestaje spotykać się z nią. Niestety nikt nie wie do jakiej tragedii dojdzie...
Jeśli chcecie wiedzieć, co takiego stanie się musicie sięgnąć po tę książkę.

"Prawdziwe przyjaciółki" to thriller, który zapiera dech w piersi. Nie ma szans na oderwanie się od tej książki ani przez moment.
Czytając tę historię przekonacie się, że przyjaźń nie zawsze jest szczera. Tutaj główna bohaterka Jane musiała zmierzyć się z nielojalnością swojej przyjaciółki oraz z prześladowczynią. Ta historia pokazuje, że przyjaźń może być toksyczna, a ludzie oceniają innych przez pryzmat pieniędzy, majątku i wyglądu.
Czeka Was historia pełna kłamstw, manipulacji, zazdrości i toksycznych relacji. Natomiast pewna psychopatka zapewni Wam mnóstwo wrażeń w swojej pogoni za zemstą. Dlaczego to wszystko robi? Przekonajcie się sami.
Będziecie w szoku, a serce będzie Wam mocno biło podczas lektury.
Autorka po mistrzowsku manipuluje czytelnikiem i serwuje mu prawdziwy rollercoaster emocjonalny. Nieoczekiwane i zaskakujące zwroty akcji przyprawią Was o palpitacje serca. Autorka porusza mnóstwo tematów, które zmuszają czytelnika do przemyśleń i refleksji.
Genialna fabuła i niesamowicie skonstruowani psychologicznie bohaterowie. Polubiłam Jane od pierwszego wrażenia i kibicowałam jej do samego końca.
Wciągająca i totalnie nieprzewidywalna.
Takie thrillery uwielbiam. Jestem zachwycona.
Czekam z niecierpliwością na kolejne powieści autorki.
Rewelacja!
Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2023-01-22,

„Prawdziwe przyjaciółki” to świetny thriller napisany prze S. E. Lynes.

Książka wciąga od pierwszej strony. I naprawdę trudno się od niej oderwać.

Cztery przyjaciółki, Kath, Hils, Sophie i Jane, spotykają się co piątek na drinka. Pewnego dnia Sophie przyprowadza jeszcze jedną osobę, Lexie, która od samego początku nie podoba się Jane. Z tego powodu dochodzi do spięć między kobietami. Podczas bociankowego Jane odkrywa, że Lexie wcale nie jest w ciąży. Dlaczego więc wmawia wszystkim, że spodziewa się dziecka?

Lexie to prawdziwa mistrzyni intryg. I tylko jedna osoba odkryje, że za uśmiechem kryje się fałszywość, a oczy przepełnione są nienawiścią. Ale jak udowodnić innym, że osoba, która jest przemiła i bardzo hojna dla wszystkich, tak naprawdę nie jest tym za kogo się podaje.

Ta historia pokazuje jak łatwo jedna osoba może zmanipulować drugą do tego stopnia, że przestajemy wierzyć i ufać wieloletniej przyjaciółce. Książka pokazuje nam jak łatwo można stracić przyjaźń i źle ulokować swoje uczucia. Koniec powieści to prawdziwy rollercoaster. Do końca nie wiemy co spotka bohaterów i co się jeszcze wydarzy.

Książka z pewnością spodoba się czytelnikom, którzy lubią historie owiane intrygami, tajemnicą i bolesnym bagażem doświadczeń bohaterów.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-01-20, Przeczytałem,

,,Wpada do mojego życia niczym burza i już nic nie jest takie same."

Jane i Sophie, a także Kath i Hils to najlepsze przyjaciółki, które znają się od lat. Jane nie ma jeszcze trzydziestki, ale wie, że nigdy nie będzie mogła mieć dzieci. Z tego powodu nie czuje się najlepiej. Jej najlepsza przyjaciółka, Sophie z kolei spodziewa się dziecka i jest bardzo szczęśliwa z tego powodu. Pewnego dnia do ich grona dołącza Lexie. Kobieta szybko zdobywa zaufanie i sympatie innych, ale Jane nie jest pozytywnie nastawiona wobec nowej. Czuje się zazdrosna, odtrącona, a z czasem odkrywa kim tak naprawdę jest Lexie i dlaczego nagle pojawiła się w ich życiu.

Na początku miałam problem się wczytać i zrozumieć wzajemne relacje pomiędzy paniami, ale po kolejnych rozdział było już lepiej i nie potrafiłam oderwać się od tej historii. Najbardziej podobał mi się klimat jaki stworzyła tutaj autorka. Dreszczyk, niepokój i uczucie, że zaraz zdarzy się coś nieprzewidywalnego. I tak było. Książka może nie posiada zbyt dynamicznej akcji, ale nie znaczy to wcale, że jest nudna. Wręcz przeciwnie. Pani Lynes skupiła się bardziej na uczuciach i emocjach przyjaciółek. Świetnie wykreowała tutaj Lexie, która jest postacią dość złożoną i zaskakującą w swoich działaniach. Drugą bohaterką, którą bardzo polubiłam jest Jane. Pomimo tego, że nie może mieć dzieci, starała się pomagać i wspierać Sophie. Pomimo, że ta cały czas jest odtrącana.

Jeśli chcecie poznać dalsze losy przyjaciółek i dowiedzieć się dlaczego Lexie wprowadza zamęt w spokojnym życiu kobiet, koniecznie przeczytajcie ,,Prawdziwe przyjaciółki"

Komu polecam tę książkę? Każdemu, który lubi thrillery psychologiczne. Nie ma tutaj może morderstw, ale autorka nie boi się pisać o trudnych tematach. Materializmie, prześladowaniach dorosłych oraz o pogodzeniu się z przeszłością i ruszeniu dalej.

[współpraca reklamowa] Wydawnictwo Filia

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2023-01-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Mój były
S.E. Lynes0
Okładka ksiązki - Mój były

To trudne spotkać byłego po tak długiej rozłące. Uśmiechasz się uprzejmie, nawet kiedy twoje serce bije szybciej. Patrzysz, jak zagląda do wózka i widzi...

Matka
S.E. Lynes0
Okładka ksiązki - Matka

Christopher nie skrzywdziłby nawet muchy.  W każdym razie nie celowo. Nadal w to wierzę. Nawet pomimo tych wszystkich wydarzeń… Christopher...